Szerző Téma: Video digitalizálás  (Megtekintve 69638 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Video digitalizálás
« Dátum: 2004.10.29 12:51:50 »
Na ide lehet ilyet irogatni :)

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Video digitalizálás
« Válasz #1 Dátum: 2004.10.29 12:58:30 »
Firewire csatin keresztül digizett már valaki? Nekem eddig RCA-s megoldással volt csak dolgom és valamikor a közeljövőben akarnék Firewire-es alaplapot beszerezni a home video digizés miatt. Van v.kinek gyarorlati tapsztalata, hogy mennyivel lesz a jobb a video minősége, ha nem a VGA kártya bemenetét használom erre?

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Video digitalizálás
« Válasz #2 Dátum: 2004.10.29 13:01:15 »
Idézetet írta: "squiddy"
Firewire csatin keresztül digizett már valaki? Nekem eddig RCA-s megoldással volt csak dolgom és valamikor a közeljövőben akarnék Firewire-es alaplapot beszerezni a home video digizés miatt. Van v.kinek gyarorlati tapsztalata, hogy mennyivel lesz a jobb a video minősége, ha nem a VGA kártya bemenetét használom erre?

Ha digitális kamera - általában a Firewire kimenetesek ilyenek -, akkor nem kell digitalizálni, maximum formátumot konvertálni, mert az adatot veszteség nélkül tölti le a kamerából a gépre.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Video digitalizálás
« Válasz #3 Dátum: 2004.10.29 13:01:21 »
Sokkal.
Én eleve úgy csinálom, mert a kamerán is van firewire, ráadásul manapság már az alaplapok is tudják. (de a külön kártya sem drága)

Igy teljesen azt az adatot kapod amit a szalagon a DVkamera eltárolt. Ebből ugye lesz egy jó nagy AVI, amit utána lehet kódolni kisebbre.

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Video digitalizálás
« Válasz #4 Dátum: 2004.10.29 13:07:52 »
Idézetet írta: "afekete"

Ha digitális kamera - általában a Firewire kimenetesek ilyenek -, akkor nem kell digitalizálni, maximum formátumot konvertálni, mert az adatot veszteség nélkül tölti le a kamerából a gépre.


Már vártam mikor dob ki minket vki az Általános topicból.  :lol:
Egyetértek a afeketével, bocsi, rosszul fogalmaztam. Nekem sokáig az volt a problémám, hogy a firewire-en keresztül letöltött videoban a sorok a számitógépen elcsúsztak, a váltottsoros frekvencia miatt, remélem jól írtam.
Most a Studio 9-t használom és nagyon meg vagyok elégedve vele.
Lementem a videoanyagot, szerkesztem és az mpg2decokder segítségével dvd image-be megcsinálom. Haverom kiírja dvd-re, mivel még a notebook-ban nincs dvdiró.
Avit nem tudtam csinálni, pont a váltottsoros miatt, virtualdub-bal szórakozni meg nincs kedvem.

Mikor vettem a videokamerám, kaptam gratisba egy pinnacle firewire kártyát pci portba, studio 7-tel, meg kábellel, 6-4 es firewire kábel. Lehet hogy eladom, érdekel vkit?
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Video digitalizálás
« Válasz #5 Dátum: 2004.10.29 13:50:00 »
Nekem lesz majd VHS szalagom (South Park), amiből kéne csinálni idővel SVCD-t vagy DVD-t. Valaki csinált már ilyet?
Itt nálunk az informatikán szoktak buherálni ilyesmit. Ők az Adobe Premier-el dolgoznak, meg van pár apró programjuk, amivel a 'méretezést' szokták megoldani. Majd egyszer átmegyek hozzájuk egy gyorstanfolyamra... :wink:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Video digitalizálás
« Válasz #6 Dátum: 2004.10.29 13:53:09 »
Még egy kérdés, hátha valaki ért hozzá:
.mov fájlból mivel/hogyan lehet .avi-t készíteni?
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Video digitalizálás
« Válasz #7 Dátum: 2004.10.29 14:16:49 »
Idézetet írta: "whis"
Még egy kérdés, hátha valaki ért hozzá:
.mov fájlból mivel/hogyan lehet .avi-t készíteni?
 8)

Emlékeim szerint a TMpgEncoder csinál ilyet. (De ne kövezzetek meg ha tévedek.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Video digitalizálás
« Válasz #8 Dátum: 2004.10.29 14:17:14 »
Vegre!!!! Gondoltam hosszu ido utan tud nekem vki segiteni... erre tessek nem ertek egy kukkot sem.... Emberek!!! IT szinen hulyebb vagyok mint gondoltam...
mi a sz@r az a tuzkabel???

Nekunk egy Sony miniDV kamerank van es amikor vettuk az elado persze eloadta hogy milyen frankon lehet mjd digitalizalni.
Nagy kinlodasok aran ossze is hoztam egy SVCD-t a szamitogephez kapott programmal de igen gyenge lett a minoseg... Ezen hogy lehet segiteni? Milyen programot hasznaljak? A kamerahoz is kaptunk egyet de nem tudok vele atmasolni a vinyora.

Es ne tessek kinevetni!!!!! En inkabb focizni jartam kiskoromban....
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Video digitalizálás
« Válasz #9 Dátum: 2004.10.29 14:30:28 »
Idézetet írta: "Batyuka"
mi a sz@r az a tuzkabel???

Ez a "tűzkábel egy soros csatlakozás, olyan mint az USB, csak gyorsabb és más célra lett kitalálva. Kétfajta csatlakozója van. Az egyik a PC-n fordul elő gyakrabban – kivéve laptop –, ami egy lapos ötszög kinézetű. A másik az eléggé hasonlít a mini USB-hez, de laposabb – a laptopokon inkább ez szokott lenni. Na és ezen keresztül lehet összekötni – többek között – a digitális kamerákat a PC-vel.

Idézetet írta: "Batyuka"
Nekunk egy Sony miniDV kamerank van es amikor vettuk az elado persze eloadta hogy milyen frankon lehet mjd digitalizalni.
Nagy kinlodasok aran ossze is hoztam egy SVCD-t a szamitogephez kapott programmal de igen gyenge lett a minoseg... Ezen hogy lehet segiteni? Milyen programot hasznaljak? A kamerahoz is kaptunk egyet de nem tudok vele atmasolni a vinyora.


A fő kérdés, hogy a firewire portot használtátok-e a PC-re másoláshoz – szerintem nem. Ezen a porton keresztül a digitális adat kerül a gépre, minőségromlás nélkül.

Konvertálásra és vágásra vagy kell venni egy komoly progit – persze lehet illegális kopit is szerezni, de azt biztos nem akarsz :-) – vagy a VirtualDub ingyenes.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Video digitalizálás
« Válasz #10 Dátum: 2004.10.29 14:49:56 »
afekete, koszi.. szoval lapos otszogu lukat kell keressek a gepen....

Ha jol gondolom sima USB-n keresztul probalkoztam (adtak kabelt a kamerahoz, azt hasznaltam).
Nezegettem mar progikat (de mivel nem ertek hozza nem vettem meg), 20-25 korul voltak .Termeszetesen csak jogtiszta cuccok erdekelnek... gondolom az ingye' letolthetok annyit is ernek amennyibe kerulnek.

Koszi meg1x, biztosan fogok meg "okosakat" kerdezni (foleg ha nem talalom meg a lukat)....
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Video digitalizálás
« Válasz #11 Dátum: 2004.10.29 14:53:25 »
Idézetet írta: "Batyuka"
Ha jol gondolom sima USB-n keresztul probalkoztam (adtak kabelt a kamerahoz, azt hasznaltam).

Ha a kamerán van USB kimenet, akkor annak is ugyanúgy kéne működnie, csak esetleg lasabban.

Idézetet írta: "Batyuka"
Nezegettem mar progikat (de mivel nem ertek hozza nem vettem meg), 20-25 korul voltak .Termeszetesen csak jogtiszta cuccok erdekelnek... gondolom az ingye' letolthetok annyit is ernek amennyibe kerulnek.

Fizetős progikat én nem ismerem, tapasztalatom sincs velük, azt majd javasolnak mások, de  a Virtual Dub elég korrekt, csak nem annyira felhasználóbarát, mint az egérrel húzgálosak.
Ingyen van, próbáld ki, ha nem tetszik, akkor se vesztettél semmit.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Video digitalizálás
« Válasz #12 Dátum: 2004.10.29 15:35:33 »
Megneztem, nem talaltam "firewire" portot. Ha jo az USB is miert nem jo a minoseg? Ha jol sejtem ezen mulik minden, hiszen ha rossz minosegben masolom a vinyora mar nem lesz belole jo vegtermek hiaba hiper-szuper a szerkeszto-progi....

A Virtual Dub-t kiprobalom... kozben megneztem es WinDVD Creator-val csinaltam a "filmet".

Koszi es elnezest mindenkitol akit idegesit a tudatlansagom....
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Video digitalizálás
« Válasz #13 Dátum: 2004.10.29 15:44:33 »
Idézetet írta: "squiddy"
Firewire csatin keresztül digizett már valaki? Nekem eddig RCA-s megoldással volt csak dolgom és valamikor a közeljövőben akarnék Firewire-es alaplapot beszerezni a home video digizés miatt. Van v.kinek gyarorlati tapsztalata, hogy mennyivel lesz a jobb a video minősége, ha nem a VGA kártya bemenetét használom erre?

Helló!
Kb egy fél éve foglalkozom ilyesmivel... Igazából nem nagyon szoktam a nyers videót szerkeszteni, mert nem nagyon van hozzá türelmem. :)
Firewire: ha csak simán nyers videót másolsz a gépre, akkor nem árt egy minimum közepes teljesítményű hardware... főleg vinyó. A helyigény rettenetes... főleg, ha még komolyabban szerkeszteni is akarod a munkát; akkor legalább 2szer annyi hely kell. Egy átlag dvd-nyi (120 perc) nyers anyag kb 20-22 giga. Legalábbis nálam.
Nem vagyok profi, de ha tudok segítek....
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Video digitalizálás
« Válasz #14 Dátum: 2004.10.29 15:56:49 »
Idézetet írta: "Batyuka"
Megneztem, nem talaltam "firewire" portot. Ha jo az USB is miert nem jo a minoseg? Ha jol sejtem ezen mulik minden, hiszen ha rossz minosegben masolom a vinyora mar nem lesz belole jo vegtermek hiaba hiper-szuper a szerkeszto-progi....

A Virtual Dub-t kiprobalom... kozben megneztem es WinDVD Creator-val csinaltam a "filmet".

Koszi es elnezest mindenkitol akit idegesit a tudatlansagom....

Szia!
Korábban azt írtad, hogy SVCD-t csináltál az anyagból. Hát azért nem lett olyan jó a minőség. Most fejből nem tudom, hogy pontosan hány frame/sec-el dógozik az SVCD, de biztosan sokkal rosszabb, mint egy dvd, vagy egy jobb divx... A nyers videónak kb 25Mbit/sec-esnek kell(ene) lennie.
Ha a nyers videó is gagyi, akkor nincs ötletem... kb mekkora méretű és milyen hosszú (időben)?
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI