Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 690737 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

fundus

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2565 Dátum: 2021.12.18 20:34:56 »
Jelenleg motorgenerálon áll az ügy, ugyanis új dugattyúk és gyűrűk is kellenének, és éppen ez nincs. (Meglepetésemre a többi motoralkatrész még beszerezhető.) A szervíz merő jóindulatból keres számomra bontott motort vagy bontható autót, eddig eredmény nélkül. Elvileg még rendelhető Japánból dugattyú és gyűrűkészlet is, persze aranyáron. Ha bontott motort/autót nem találok, még ezt megpróbálom. Bosszantana, ha fel kellene áldoznom ezt a kocsit.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2566 Dátum: 2021.12.18 21:22:42 »
Jelenleg motorgenerálon áll az ügy, ugyanis új dugattyúk és gyűrűk is kellenének, és éppen ez nincs. (Meglepetésemre a többi motoralkatrész még beszerezhető.) A szervíz merő jóindulatból keres számomra bontott motort vagy bontható autót, eddig eredmény nélkül. Elvileg még rendelhető Japánból dugattyú és gyűrűkészlet is, persze aranyáron. Ha bontott motort/autót nem találok, még ezt megpróbálom. Bosszantana, ha fel kellene áldoznom ezt a kocsit.

A gyűrű szerintem van még a magyar kereskedőknél is. De a dugattyú is cserés? Na az a nagy szívás. Mert amúgy lehetne egy gyűrű csere meg egy perselyezés, azt kész.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

fundus

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2567 Dátum: 2022.07.12 20:37:54 »
Sok izgalmas fejleményen ment át a Corollám (meg én is) az előző bejegyzés óta. Kiderült a motor tönkremenetelének kiváltó oka: A feljavított karburátor visszaszerelésekor egy korrodált csatlakozónál alattomos módon elszivárgott a víz… én meg nem figyeltem erre.
Mivel a motorgenerálozásnak nem volt esélye, kerestem és nagy szerencsével találtam is egy ugyanolyan típusú, ugyanolyan teljesítményű motorral felszerelt eladó Corollát, fél évvel volt fiatalabb az enyémnél. Megvettem, és bár a szívem vérzett, mert kiváló állapotban volt korához képest, donorként használtam fel. A motorját, váltóval együtt átrakattam a tönkrement motorom helyére, elintéztem hivatalosan a fődarabcserét, van új forgalmija, és jól is megy (bár az ember egy veterán kocsinál mindig az eredeti hangjára, viselkedésére emlékszik). Az alkatrészeit, amiről azt gondoltam, hogy jó lehet még valamire, eltettem (de a karosszéria nem volt ugyanolyan, ezért sok dolgot nem tudtam használni, pl. lámpatestek, szélvédő üvegek stb.). Persze, amint alább látható, pont az nincs, ami most kellene.

Kivittem a kocsit vizsgára a Toyota Mayerhez, és több dolog miatt nem ment át. Az egyik az olajszivárgás az olajpumpánál: megbontás nélkül nem lehet tudni, hogy csak egy tömítés rossz, vagy maga a pumpa. A szivárgó olajat a menetszél az amúgy is rossz állapotú lengőkarra vitte, amelynek így még jobban tönkrement a szilentgumija, de a másik oldali is cserére szorul. A hátsó kipufogódobot is cseréltetnem kell, de még ez tűnik a legegyszerűbbnek. Új alkatrészként sem olajpumpa, sem lengőkar nem rendelhető, marad tehát az alkatrészkeresés bontókban. Esetleg a régi lengőkarokra valaki hajlandó lehet új gumit sütni…

Minden tanácsot szívesen veszek.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2568 Dátum: 2022.07.13 06:22:29 »
A hátsó kipufogódobot is cseréltetnem kell, de még ez tűnik a legegyszerűbbnek.
Minden tanácsot szívesen veszek.

Kipu ügyben vidd ide Gyömrőre hajlít bele új csövet és rak bele dobot olcsón a srác.  Nekem is ő csinálta anno.

https://horvathkipufogo.hu/

Többihez kitartást. Kép nincs a kocsiról?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

fundus

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2569 Dátum: 2022.07.15 15:12:36 »
Köszönöm a tippet.
Csatolok két fotót: a kis piros tűzzománc táblácska a születési évszámát jelzi. (A színek teljesen szétmentek a méret lekicsinyítésénél)

fekilori

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Hajtókarcsapágy 3p motor
« Válasz #2570 Dátum: 2023.03.14 13:58:55 »
Hello srácok! 3p vagy 4p motorhoz keresek 0.25 ös hajtókar csapágyat. Nem lapul véletlenül valakinél egy garnitúra?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Hajtókarcsapágy 3p motor
« Válasz #2571 Dátum: 2023.03.15 06:07:42 »
Szia!
Nálam sajnos nem lapul, de ha az autót az alvázszáma alapján ha sikerül beazonosítanod a toyodiy.com-on, akkor ott találhatsz hozzá cikkszámot. Ezután a cikkszámra keresve lehet, hogy kapsz utángyártottat hozzá, vagy márkakereskedést felkeresve tudnak hozni esetleg drágábban.

fekilori

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Hajtókarcsapágy 3p motor
« Válasz #2572 Dátum: 2023.03.23 10:59:31 »
Szia! Az a gond,hogy ez egy Toyota targonca és abba kellene nekünk.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Hajtókarcsapágy 3p motor
« Válasz #2573 Dátum: 2023.03.23 19:24:39 »
Szia!

Tartós ugyan egy Toyota motor, de nem vagyok benne biztos, hogy egy az egyben egy autó motorja van a targoncában, azzal csereszabatos alkatrészekkel  :hmmmm:
Azért megkérdezném a márkakereskedést, illetve van több Toyota targoncákkal foglalkozó oldal, természetesen őket is, pl.:
http://www.targoncaalkatresz.com/a-targonca-tipusokrol/toyota/
https://toyota-forklifts.hu/

Persze egy csapágyszett nem olyan drága elvileg, de gondolom tömítések stb. is kellene.

Azért kíváncsiságból rákerestem 3P csapágyszettre, ilyet is dobott:
https://www.ebay.com/itm/174955138154

Ernesto007

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Hajtókarcsapágy 3p motor
« Válasz #2574 Dátum: 2023.03.24 09:19:54 »
Sziasztok. Nemrég vásároltam egy '98-as évj.tú 1.8 benzines 7A-FE motorkódú 5 ajtós Avensist. Ha valaki tudna küldeni Felhasználói Kézikönyvet nagyon megköszönném. Service Manualt le tudtam tölteni, de felhasználóit nem találtam. Email címem: robertohorvath75@gmail.com Köszönöm előre is.

fekilori

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Hajtókarcsapágy 3p motor
« Válasz #2575 Dátum: 2023.06.20 10:26:22 »
Sziasztok! Toyota 3p vagy 4p motort keresek,hengerfej nélkül is. Előre is köszi!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Hajtókarcsapágy 3p motor
« Válasz #2576 Dátum: 2023.06.20 11:18:45 »
Sziasztok! Toyota 3p vagy 4p motort keresek,hengerfej nélkül is. Előre is köszi!
Szia!
Egyet láttam, de már eladták, illetve egy cégnél rendelhető 4P-hez alkatrész, esetleg érdemes náluk megkérdezni, ha nem feltétlenül motor kell.
Itt meg van telefonszám, de motor lehet már nincs.
Az előbbi szerintem, csak jófogáson, és még meg is lehet.
« Utoljára szerkesztve: 2023.06.20 11:29:34 írta vd1234 »