Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 690515 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2550 Dátum: 2021.03.24 06:51:32 »
1986-os évjáratú, 1.3 DX Corollám korához képest kitűnő állapotban van, de a porlasztója cserére vagy felújításra szorul. Hosszú keresés után egy komplett új porlasztót rendeltem az Amayama Trading Co. Ltd.-től, ahol fel is vették a rendelést, majd értesítettek, hogy mégsem tudják beszerezni.
Tud valaki forrást, vagy olyan műhelyt, ahol fel is tudják újítani a porlasztót (nemcsak kicserélni, ha van mire)?

2E motor?
Van egy corolla könyv magyarul Abban benne van a kétféle karbi rajzokkal. Asszem V és K típus van. Van ebay-en felújitó készlet talán.
Olvass itt vissze a rajzot tizenéve talán én is felraktam ide.
Vagy kérdezd meg őket :
https://4.kerulet.ittlakunk.hu/holmi/autos/karburator-szakmuhely

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

fundus

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2551 Dátum: 2021.03.24 10:31:37 »
Köszönöm, hogy megnézted - én a Toyota Mayertől kaptam pontos alkatrész-számot (2110-11151), robbantott rajzot minden alkatrésszel, és ennek alapján jutottam az Amayama oldalára, ahol (amikor megnéztem) még voltak adatok, és ár is (1.117 dollár). Most már nincsenek rajta adatok - gondolom, az én sikertelen rendelésem után törölték mint kifogyott alkatrészt.
A szervízben azt mondták, hogy a karburátor "ki van kopva", de közelebbit nem mondtak. Mivel télen hidegindításkor leállós volt, feljebb állították az alapjáratot: így persze most már nagyon magas, füstöl is, és sokat is fogyaszt.

fundus

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2552 Dátum: 2021.03.24 10:42:48 »
A Szőnyi úti karburátor szakműhellyel is beszéltem telefonon: ha hozok egy újat (vagy használtat), beszerelik, de a felújítását nem vállalják. Gondolom, tengelyeket kellene esztergálni hozzá stb. Úgy tudom, hogy ebben a típusban hőviasszal oldották meg a hidegindító/szívató funkcióját - abból a viaszból sem lehet már sok benne.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2553 Dátum: 2021.03.24 16:05:56 »
Anno az én karburátorom jó volt.
Indult pöccre és bemelegedés után ejtette az alapjáratot.
Tudod hogy ez egy automata szívató tehát nem betolod hanem azt hiszem a membrán melegszik be akkor ejti a fordulatot.
persze a magyar szakik eltekergetik és elcseszik. 
próbáld meg a corolla klubban ott sok öreg autó van. Van egy srác kiskunvalahol ő ért hozzá
olvass ott vissza 10-15 évre. 2E motor
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

fundus

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2554 Dátum: 2021.03.29 19:40:55 »
Úgy tudom, hogy egy hőviasz van benne, bemelegedéskor elolvad vagy valami hasonló. Még azt is hallottam, hogy ebbe a típusba egy olyan karburátort tettek, amit eredetileg egy kisrepülőhöz fejlesztettek ki, úgyhogy megnyugtattak, hogy ha fejjel lefelé akarnék autózni, akkor is működne - persze lehet, hogy legenda.
Egyébként az enyém is pöccre indul, csak utána jön a magas fordulat, rángatás, füstölés, magas fogyasztás. A Toyota Mayernél feltekerték, hogy ne legyen télen leállós, de azért ez nem megoldás.
Böngészek majd a corolla club fórumon, hátha kiderül, hogy ki ért ezekhez a kaburátorokhoz. - De azért az igazi megoldás egy komplett porlasztó lenne.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2555 Dátum: 2021.03.29 21:36:21 »
Úgy tudom, hogy egy hőviasz van benne, bemelegedéskor elolvad vagy valami hasonló. Még azt is hallottam, hogy ebbe a típusba egy olyan karburátort tettek, amit eredetileg egy kisrepülőhöz fejlesztettek ki, úgyhogy megnyugtattak, hogy ha fejjel lefelé akarnék autózni, akkor is működne - persze lehet, hogy legenda.
Egyébként az enyém is pöccre indul, csak utána jön a magas fordulat, rángatás, füstölés, magas fogyasztás. A Toyota Mayernél feltekerték, hogy ne legyen télen leállós, de azért ez nem megoldás.
Böngészek majd a corolla club fórumon, hátha kiderül, hogy ki ért ezekhez a kaburátorokhoz. - De azért az igazi megoldás egy komplett porlasztó lenne.
Szia!
A pdf-et néztem, amit csatoltál, azon van úszóház meg úszó, szóval, nem biztos, hogy fejjel lefelé sokáig menne, akkor már láncfűrész karburátor lenne nyerő ;)
Olyan cikkszám viszont, hogy 21100-11151, az hoz porlasztót Corollán kívül Starlethez is. Esetleg bontóban Starleteket is lehetne nézni, mert ezek azért horror árak, és még kapni sem lehet nagyon.
Szerk.:
Van eladó!
https://auto.jofogas.hu/hajdu_bihar/Toyota_Corolla__Starlet_1_3_12V_karburator__116581091.htm
« Utoljára szerkesztve: 2021.03.29 21:43:02 írta vd1234 »

fundus

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2556 Dátum: 2021.03.29 21:53:33 »
Ez remek ötlet. A Starlet karburátor hirdetésében is az szerepel, hogy eredetileg Corollán volt. Holnap felveszem a kapcsolatot.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2557 Dátum: 2021.03.31 17:08:39 »
Ez remek ötlet. A Starlet karburátor hirdetésében is az szerepel, hogy eredetileg Corollán volt. Holnap felveszem a kapcsolatot.
No, eltűnt a hirdetés  :otlet:

fundus

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2558 Dátum: 2021.04.01 13:22:50 »
Eltűnt a hirdetés - de ez most jó jel: én vettem meg a porlasztót! Utólag is köszönöm a tippet. A csomag megérkezett, a karburátor külsőre jó állapotban van, tartozékokkal. Valamikor az ünnepek után elviszem a Szőnyi útra bevizsgáltatni, és ha ez a példány egyértelműen jobb, mint a meglévő, akkor kicseréltetem. Ha nem egyértelmű a különbség, akkor jön a részletesebb vizsgálat, hogy valamelyik részét érdemes-e átteni a másik porlasztóra és viszont.

fundus

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2559 Dátum: 2021.04.20 10:59:52 »
Ma reggel kimentem a Szőnyi úti szakműhelybe, ahol (a teljes elzárkózás után, erősködésemre) egy halovány ígéretet kaptam, időhatár nélkül, hogy ha van nyugalmasabb időszak, jelentkeznek...
Addig még megpróbálok új hőviaszos hidegindító egységet találni a weben (mert a bontott ugyanolyan állapotban lehet, mint az enyém és mint a most vett bontott karburátor).

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2560 Dátum: 2021.04.20 11:25:46 »
Legutoljára azt hallottam, hogy a szervizek üzemelhetnek, hiszen a járműveket meg kell javítani  :hmmmm:

fundus

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2561 Dátum: 2021.04.20 11:47:06 »
Nem is a korlátozások miatt akart a főnök elzárkózni...

fundus

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2562 Dátum: 2021.06.20 20:59:48 »
Happy end (legalább is eddig): a főnök tényleg felhívott egy idő múlva, látta az elszántságomat és a beszerzési próbálkozásaimat, meg hogy robbantott rajzzal érkeztem, és végül hajlandó volt nekiállni - persze határidő és garancia nélkül. Szétszedte, kiáztatta és kitisztította az eredeti karburátort és elkezdte állítgatni, hidegen, melegen. Nem volt elégedett, ezért a Jófogáson vett donor karburátoromról áttette a hidegindító egységet (a hőviaszos részt) és úgy folytatta. Ezzel sem volt elégedett, végül visszarakta a hidegindítót a Jófogáson vett karburátorra és azt szerelte be kompletten az eredeti helyére. Ezzel már sikerült jó értékeket elérnie. Beállította a gyújtást is (szerinte a legtöbb autószerelőnek a porlasztó egy UFO, és inkább a gyújtást állítgatják - ennél is maximális előgyújtásra volt állítva), tett bele új gyertyákat és javasolta, hogy egy üzemanyagrendszer-tisztító adalékot (ProTec P1101FLC) tegyek a benzinhez, legalább két tankoláskor, attól még jobb lesz. Az első adag már benne van. Már rég ment ilyen jól a járgány, szerintem a fogyasztása is jó lesz.

fundus

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2563 Dátum: 2021.07.29 17:18:59 »
Hát nem lett happy end... Valószínűleg az én figyelmetlenségemből a kocsi autópályán túlmelegedett, a víz felforrt, az olaj elégett, a motor szétégett. Megtörtént a motorbontás, állítólag elvben javítható, vezérműszíj, ékszíj és egyebek cserélhetők, de két alkatrészt a szervíz nem tud beszerezni, a vezérmű két részből álló burkolatát (11302-11020, 11303-10021). Gyanakszom, hogy tömítésekről is szó lehet - igyekszem személyesen tisztázni. A nagy Toyota alkatrészoldalakon még létezik ez a két alkatrész, de lehet, hogy csak addig, amíg megkérdezem...

Minden tanácsot örömmel fogadok...

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2564 Dátum: 2021.09.11 23:32:45 »
Hát nem lett happy end... Valószínűleg az én figyelmetlenségemből a kocsi autópályán túlmelegedett, a víz felforrt, az olaj elégett, a motor szétégett. Megtörtént a motorbontás, állítólag elvben javítható, vezérműszíj, ékszíj és egyebek cserélhetők, de két alkatrészt a szervíz nem tud beszerezni, a vezérmű két részből álló burkolatát (11302-11020, 11303-10021). Gyanakszom, hogy tömítésekről is szó lehet - igyekszem személyesen tisztázni. A nagy Toyota alkatrészoldalakon még létezik ez a két alkatrész, de lehet, hogy csak addig, amíg megkérdezem...

Minden tanácsot örömmel fogadok...

Ha a márkakereskedés sem tud beszerezni, akkor közel esélytelen. Bár most ők sem állnak a helyzet magaslatán, csak két csavart rendeltem júliusban a vezérléshez, és azóta sem jött meg.
A bontókban sincs már olyan kocsi mint a mienk.

Csodálkozom, hogy a Szőnyi úton jutottál valamire. Én két éve voltam ott, és nem igazán akartak velem foglalkozni. A Protech úgy látom azóta is a mániájuk. Még az is feltettem nekik kérdésnek, hogy ha szerzek zsír új után gyártott Mitsu karburátort (MD192036 és MD192037 tipus szám alatt futnak) az vajon beépíthető e. De erre sem kaptam választ.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.