Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 710528 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2265 Dátum: 2012.01.20 21:13:24 »
Eladnám, de most nem tudom/akarom nélkülözni. Jelenleg meg pénzem sincs annyi, amiből a minimum autót meg tudnám venni (amire vágyom, és jópár évig kussolok)
Azért az enyém se olyan szar :D Minden nap elindul, akárhova elvisz, sohasem volt még szerelőnél amiatt, mert lerobbant, nem indult, kiesett belőle valami vagy valaki. Sőt, még ki sem lyukadt, ha nekidőltem  :whistling:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2266 Dátum: 2012.01.21 00:48:12 »
ennyi.  :hug:
OK... Soha nem írtad, hogy ekkora rom. Hogy most ebből mennyi az utólagos igazolása annak, hogy el kellett adni, az úgyis a te titkod marad.

Én azt tudom, hogy a Camry, ami szintén kint áll, 29 éves, és közel kétszer annyi km van benne, nem ilyen reménytelen, amilyennek te most szegény autódat leírtad  :flowers:

A biztonságot megértem és aláírom. Családos emberként ez nyilván elsődleges. De akkor mondd azt, hogy kellett egy biztonságosabb autó, és ne írd le mindenféle bontószökevénynek szegény, hűséges kis kocsidat... Én úgyis a korábbi hsz-odnak hiszek, és nem ennek  :tt2: :D :hug:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2267 Dátum: 2012.01.21 07:28:01 »
Nem akartam a Te Camrydat belekeverni, de egy olyan állapotú autót én is megtartanék (már a képek alapján, amit láttam  :wub: ), légzsák és csillagok nélkül is.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2268 Dátum: 2012.01.21 20:15:09 »
Szerintem ne bánkódj, murray, én is szeretem az E10 Corollát, mégis nyugodt szívvel küldöm majd bontóba. Rossz egy idő után nézni, hogy csak tolod bele a lóvét, és olyan, mintha az erkélyen szórnád ki. Én is ezt csinálom/tam. Nekem is mondták, cseréljek tetőt. Ja, persze... ez nem egy szoba kitapétázása... Én is felújíttattam a motort, azóta cseréltem computertől kezdve minden szart, hátha most, na még egy esély, lósz*rt... 8 felett eszik, eszi az olajat (10W 40-et is, vékonyabbat is, akármit rakok bele) Mennyit kéne még költeni? Én azt mondom, jól csináltad, fiatalítottál, pár év múlva még mindig vehetsz egy még fiatalabbat, akár Toyotát is, ha úgy adódik, most ez van és kész. Szerintem.
Szerintem pedig te egy törött, széthajtott romot vettél. Ami tök más eset mint a murray (volt) autója.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2269 Dátum: 2012.01.21 20:16:19 »
Nem akartam a Te Camrydat belekeverni, de egy olyan állapotú autót én is megtartanék (már a képek alapján, amit láttam  :wub: ), légzsák és csillagok nélkül is.
Nemtom, mikori képeket láttál  ;) ... Jelenleg meglehetősen viharvert szegénykém.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2270 Dátum: 2012.01.21 21:31:17 »
Mintha a képeid között láttam volna, zöld színű, vagy nem? Ha nem, akkor összekeverem valaki máséval  :hmmmm:  :D

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2271 Dátum: 2012.01.21 21:34:22 »
Szerintem pedig te egy törött, széthajtott romot vettél. Ami tök más eset mint a murray (volt) autója.
Azért abban van hasonlóság, hogy neki is kellett volna rákölteni egy valag pénzt, és ezt nem akarta vagy egyéb okból lecserélte, egyébként igazad van.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2272 Dátum: 2012.01.21 22:09:18 »
jó de Feri te megbontattad a motorját vmi 200+ pénzért ha jól tudom. azért nekem a motor 8 év alatt nem volt megbontva még ékszijat sem cseréltem. gyertya és olajcsere volt max.
nekem a kaszni fogyott el sajnos. meg most kellett volna szétszedni a motort a vezérmüszij cserére és egyebekre. ilyen kasznival sajnos nem vállaltam.

amugy szívok rendesen a skoda apró cseprő bajaival , meg kell hagyni.. :censored:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2273 Dátum: 2012.01.21 23:19:11 »
Mintha a képeid között láttam volna, zöld színű, vagy nem? Ha nem, akkor összekeverem valaki máséval  :hmmmm:  :D
Az a Corona :D ... A Camry, az fehér. Itt van az avataromban ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2274 Dátum: 2012.01.21 23:28:14 »
jó de Feri te megbontattad a motorját vmi 200+ pénzért ha jól tudom. azért nekem a motor 8 év alatt nem volt megbontva még ékszijat sem cseréltem. gyertya és olajcsere volt max.
nekem a kaszni fogyott el sajnos. meg most kellett volna szétszedni a motort a vezérmüszij cserére és egyebekre. ilyen kasznival sajnos nem vállaltam.

amugy szívok rendesen a skoda apró cseprő bajaival , meg kell hagyni.. :censored:
Nahát, de furcsa  ::) ...

Én mindig úgy voltam ezzel, hogy a rozsdától nem áll meg az autó. Az egy tervezhető, ütemezhető, adott esetben halasztható kiadás.

Persze racionálisan érthető, hogy az autó piaci értékét várhatóan meghaladó kiadás előtt inkább megváltál tőle. Viszont ez egy olyan kalkuláció, ami figyelmen kívül hagyja, hogy az újabb autóval talán egy darabig nem lesz ekkora kiadás, viszont közben mégiscsak eltünteti ezt a pénzt, értékvesztés formájában.

Cserébe ad egy stabilabb futóművet, erősebb fékeket, jobb ütközésvédelmet. Na ja, ez így rendben is van. Mármint akkor, ha a választott új típus nem kevésbé megbízható, mint a régi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2275 Dátum: 2012.01.22 06:36:52 »
Az a Corona :D ... A Camry, az fehér. Itt van az avataromban ;)
Bocsi...  :D Na, akkor azt irigylem.
jó de Feri te megbontattad a motorját vmi 200+ pénzért ha jól tudom. azért nekem a motor 8 év alatt nem volt megbontva még ékszijat sem cseréltem. gyertya és olajcsere volt max.
nekem a kaszni fogyott el sajnos. meg most kellett volna szétszedni a motort a vezérmüszij cserére és egyebekre. ilyen kasznival sajnos nem vállaltam.

amugy szívok rendesen a skoda apró cseprő bajaival , meg kell hagyni.. :censored:
Igen, jól tudod, és bánom, mint a fene, akkor kellett volna eladni, és venni másikat vagy úgy hagyni... Mindemellett azt gondolom, hogy bár nekem csak vagy 4 éve van meg, kiszolgált (ahogy téged is a tiéd), bő 60e km-t raktam bele eddig, 1x nem állt le alattam, ahogy te a rozsdát nem vállaltad, én ugyanúgy nem vállalom annak következményeit (hiába nincs most szemmel látható probléma, tudom, mi van a festék alatt...
... sok Fabia van ismerősöknél, senkinek nincs baja vele, még annak se, aki rommá törte és márkaszervíz új elejét adott neki ("A" oszloptól előre...) hmmm...

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2276 Dátum: 2012.01.27 23:03:04 »
a skoda olyan mint egy acélketrec ezután.


Te ketrecharcos. ;)
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2277 Dátum: 2012.01.30 19:50:13 »
Jut eszembe Koma. Most, hogy néztem a videódat. Sosem csináltunk képet a két kocsiról egymás mellett........Pedig egynek jó lett volna....
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2278 Dátum: 2012.01.30 22:33:11 »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2279 Dátum: 2012.02.05 16:35:36 »
Ami elmúlt soha nem jön vissza már. ;)

Egyenlőre áruld őket. A pénz neked is pénz.

A hátsó öveim jól vannak, és az éves kétszeri használatban biztos nem kopnak el még egy darabig.
Munkahengert meg ha cserélni kell szeretek újat betenni. Bár tény, hogy ennek az új ára 35-50 ropi. Szóval megfontolandó. De egyenlőre nincs baja a réginek.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.