Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 710491 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1965 Dátum: 2011.09.02 08:26:51 »

Mondok egy példát. Vesz valaki egy 3millás autót használtan. Kb 1,5-et hitelből tol bele. Míg lejár a hitel, havi szinten kifizet 30-40 ezret. És akkor a kocsi ér vagy 1,5-et. És ebben a javítási költségek nincsenek benne.....


Koma, a mi "autózásunk" más dimenzió mint a 3 millás autó. asszonynak szoktam mondani h "addig van pénzünk, amíg ez az autónk van" és ez így van.
mi játszópénzből autózunk. ugyanakkor mégis életben tartani egy ilyen öreg bontószökevényt is szép pénzbe kerül. 

nem tudom a jövöt egyenlőre. most venni egy tízéves vmit és kezdeni újra az egészet.. :hmmmm:

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1966 Dátum: 2011.09.02 10:41:57 »
murray Mester, mindenki ingyen szeretne autózni, de nem lehet  ;) ... Te a lehető legjobb helyzetben vagy, mert a kocsidnak már tényleg nincs értékvesztése, és még bőven van benne tartalék. Szerintem ha a kasztnit egyben tartod, simán kiszolgál még akár két vizsgacikluson át is  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1967 Dátum: 2011.09.02 17:55:20 »
Koma, a mi "autózásunk" más dimenzió mint a 3 millás autó. asszonynak szoktam mondani h "addig van pénzünk, amíg ez az autónk van" és ez így van.
mi játszópénzből autózunk. ugyanakkor mégis életben tartani egy ilyen öreg bontószökevényt is szép pénzbe kerül. 

nem tudom a jövöt egyenlőre. most venni egy tízéves vmit és kezdeni újra az egészet.. :hmmmm:

A jövő sötét ködbe burkolózik. :) Jó persze ki tudja mi lesz. A lényeg, hogy neked legyenek elképzeléseid, hogy mit szeretnél. Palaczk jól mondta ingyen ebéd nincs. Az autóra valamennyit költeni kell, és az most, hogy kevésnek vagy soknak érzed ez megint annak függvénye mik a terveid. Őszintén szólva mikor én a sajátomat vettem kb. kilenc évvel ezelőtt abban gondolkodtam, hogy mostanra már rég nem ezt a kocsit használom. De persze így alakult. Amire nekem kell arra bőszen jó. És számomra a fenntartása is elviselhető keretek között van. Csak vegyem azt alapul, hogy van aki annyit költ éves adóra, mint én javításra? Jó nincs benne klíma, szervó, abs , légzsák. De hát "karom erős, szívem bátor"....:) Meg most ami nincs benne az nem is tud elromlani. :)
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

retrobandi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1968 Dátum: 2011.09.07 17:01:07 »
Sziasztok!
2E mocis verdámon ingadozik az alapjárat kb. úgy 700/min és 1000/min között . :cry: Nagyon bosszant a dolog, minden ötletet örömmel várok!! :szemez:
Köszi előre is!

retrobandi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1969 Dátum: 2011.09.08 18:32:46 »
Szóval még mindig igadozik az alapjárat, egyenlőtlenül jár a moci. Menet közben gázadáskor még "szaggat" is, szóval elég bizonytalan az egész... :hmmmm: Egyébként Aisan VV karbi eteti a négy hengert, a Szőnyi uti karbis miután ezt megtudta, le is rázott. :no: Még annyi útravalót is adott, hogy a gyújtásom is rendetlenkedhet. Gyertyák, kábelek jók. Osztófedél, rotor (Nipparts) vadi új. Gyújtásvezérlés hall elemes. Honnan induljak el???
Sajna nem igazán ismerem a belső égésü motorok lelkivilágát...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1970 Dátum: 2011.09.08 19:55:16 »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Laszlos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
  • Toyota Corolla '88 HB
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1971 Dátum: 2011.09.09 15:26:07 »
Szóval még mindig igadozik az alapjárat, egyenlőtlenül jár a moci. Menet közben gázadáskor még "szaggat" is, szóval elég bizonytalan az egész... :hmmmm: Egyébként Aisan VV karbi eteti a négy hengert, a Szőnyi uti karbis miután ezt megtudta, le is rázott. :no: Még annyi útravalót is adott, hogy a gyújtásom is rendetlenkedhet. Gyertyák, kábelek jók. Osztófedél, rotor (Nipparts) vadi új. Gyújtásvezérlés hall elemes. Honnan induljak el???
Sajna nem igazán ismerem a belső égésü motorok lelkivilágát...
         Az alapjarat tudtommal egy szolenoid[elektromagnes]altal vezerelt sivokan att tortenik.Nezd meg ha nem e koszos!Hameg szaggat amikor'' beletaposol'' akkor nem kap eleg benyat,nezd att a ''tapreszt'' a benyoszuroket vagy esetleg koszos a karbi,pucolni kell.


[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.09 15:37:49 írta Laszlos »
Corolla Hb XL '88

retrobandi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1972 Dátum: 2011.09.09 16:22:30 »

retrobandi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1973 Dátum: 2011.09.09 16:24:07 »
Köszi az infót. Egyébként neked milyen karbi ketyeg a mocidon?
 :hmmmm:
Szóval még mindig igadozik az alapjárat, egyenlőtlenül jár a moci. Menet közben gázadáskor még "szaggat" is, szóval elég bizonytalan az egész... :hmmmm: Egyébként Aisan VV karbi eteti a négy hengert, a Szőnyi uti karbis miután ezt megtudta, le is rázott. :no: Még annyi útravalót is adott, hogy a gyújtásom is rendetlenkedhet. Gyertyák, kábelek jók. Osztófedél, rotor (Nipparts) vadi új. Gyújtásvezérlés hall elemes. Honnan induljak el???
Sajna nem igazán ismerem a belső égésü motorok lelkivilágát...
         Az alapjarat tudtommal egy szolenoid[elektromagnes]altal vezerelt sivokan att tortenik.Nezd meg ha nem e koszos!Hameg szaggat amikor'' beletaposol'' akkor nem kap eleg benyat,nezd att a ''tapreszt'' a benyoszuroket vagy esetleg koszos a karbi,pucolni kell.


Laszlos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
  • Toyota Corolla '88 HB
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1974 Dátum: 2011.09.09 18:09:41 »
Köszi az infót. Egyébként neked milyen karbi ketyeg a mocidon?
 :hmmmm:
Szóval még mindig igadozik az alapjárat, egyenlőtlenül jár a moci. Menet közben gázadáskor még "szaggat" is, szóval elég bizonytalan az egész... :hmmmm: Egyébként Aisan VV karbi eteti a négy hengert, a Szőnyi uti karbis miután ezt megtudta, le is rázott. :no: Még annyi útravalót is adott, hogy a gyújtásom is rendetlenkedhet. Gyertyák, kábelek jók. Osztófedél, rotor (Nipparts) vadi új. Gyújtásvezérlés hall elemes. Honnan induljak el???
Sajna nem igazán ismerem a belső égésü motorok lelkivilágát...
         Az alapjarat tudtommal egy szolenoid[elektromagnes]altal vezerelt sivokan att tortenik.Nezd meg ha nem e koszos!Hameg szaggat amikor'' beletaposol'' akkor nem kap eleg benyat,nezd att a ''tapreszt'' a benyoszuroket vagy esetleg koszos a karbi,pucolni kell.

Haaat az enyemen most jelenleg egy'' atdolgozott'' Dacia karbi .De nem ajanlom,soka munka es nem az igazi de megy a kocsi vele. :clap:
Corolla Hb XL '88

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1975 Dátum: 2011.09.09 18:16:53 »
akkor igaz a legenda hogy a dacia karbi jó a miénkbe. legalább 1310 TLX?  :D
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

retrobandi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1976 Dátum: 2011.09.09 18:24:29 »
Haaat az enyemen most jelenleg egy'' atdolgozott'' Dacia karbi .De nem ajanlom,soka munka es nem az igazi de megy a kocsi vele. :clap:
Egyszer valahol olvastam, hogy vki Veber karbit "drótozott" a Corolla-ra, és szépen elketyegett vele...elgodolkodtató. :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.10 09:15:07 írta kleingy »

Laszlos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
  • Toyota Corolla '88 HB
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1977 Dátum: 2011.09.10 09:03:25 »
 ::)szoval,gyrekek,a weber az enyemen volt,azzal vettem a kocsit,de nem is weber mert Solex 30/32 pdsi(t) tipusu Opel Kadet 1.3-as karbi volt rajta.Sajnos nalunk nem lehet beszerezni javitasi kittet a regi karbikhoz nem foglalkozik senki ilyesmivel,ugy hogy muszalj volt valamit kitalalni.Igy jott szoba a Dacia karbi ami keznelvalo dolog mert anyi van belole mint a gaz de mivel hogy a 2E-s mocinak valamivel tob benzin kell mint a dacinak afuvokakat(zsiglereket) ossze kel ''paszitani'',maskep rangat,kohog es szoval nem gurul,dde meg lehet oldani a dolgot es mukodik is .Jelenleg en egy kettorku Oltcit karbit pucolgatok es fel szeretnem szerelni hogy lassam nem javul e meg a jarat.Meg kene mert az 1.3-as olcit motor erore megegyezik a toyoeval(75-Loero/54kW/4henger).Arol hogy egy ori AISIN karbit beszereljek mar reg lemondtam.Ujra kene vakumozni a mocit es ahoz kene egy donor amihez nem volt piszkalva,szl minden meg van rajta! :clap: :sorcerer: :flowers:
Corolla Hb XL '88

Laszlos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
  • Toyota Corolla '88 HB
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1978 Dátum: 2011.09.10 09:06:10 »
akkor igaz a legenda hogy a dacia karbi jó a miénkbe. legalább 1310 TLX?  :D

          Pici ''drotolas'',egy kis hozzaalas es jo!De 1.4-es furujakat(zsiglereket)kell beszerelni!
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.10 09:08:50 írta Laszlos »
Corolla Hb XL '88

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1979 Dátum: 2011.09.10 17:37:29 »
na de most a dacia karbin nincsenek is vákumcsövek? teljesen más az elve?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002