Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 705157 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1365 Dátum: 2010.03.22 19:41:54 »
megjött az új törzskönyvem. mivel nem olvasható a motorszámom így motorkód /2E/ van benne meg az alvázszám
mázlim van hogy már nem kell a motorszám.. :flowers:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bitumen

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1366 Dátum: 2010.03.26 21:44:51 »
De akkor a gyertyákat is cseréld ki gyorsan, mert azoknak nagyon is lehet közük a problémához. A feketeségüket pl. okozhatja az, hogy nem megfelelő hőértékűek. Nomeg valszeg túl dús a keverék, amit az általad korábban írtak is alátámasztanak.

(szerk.) Közben olvasom, hogy helyrejött  :) ... Ez tök jó, de ezeket az ilyen-olyan gyertyákat tényleg ne hagyd benne. NGK-t vagy Denso-t tegyél bele, értelemszerűen a típusba valót.

Közben csak azt hittem, hogy segitett... mert amikor beleöntöttem meleg volt a motor és tényleg egynletesebben járt utána.
Tehát melegedésig továbbra is fennáll a probléma. Gondolom a keverék tényleg túl dús, ez a kis telljesitménycsökkenést is megmagyarázza.
Továbbá feltünt, hogy az "economy"-kijelző folyamatosan narancsárga zöld helyett. A zöld soha nem gyullad ki. Ezzel kapcsolatban van tapasztalatotok, ötletetek, hogy hol mit érdemes megnézni? (szivató?)  Sajnos nincs szerelői kézikönyvem...

A válaszokat tövábbra is köszönöm 1600km-re az otthonomtól. (ezért is zavar annyira a dolog)
Corolla e90  '88

bitumen

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1367 Dátum: 2010.03.27 13:48:48 »
De akkor a gyertyákat is cseréld ki gyorsan, mert azoknak nagyon is lehet közük a problémához. A feketeségüket pl. okozhatja az, hogy nem megfelelő hőértékűek. Nomeg valszeg túl dús a keverék, amit az általad korábban írtak is alátámasztanak.

(szerk.) Közben olvasom, hogy helyrejött  :) ... Ez tök jó, de ezeket az ilyen-olyan gyertyákat tényleg ne hagyd benne. NGK-t vagy Denso-t tegyél bele, értelemszerűen a típusba valót.

Közben csak azt hittem, hogy segitett... mert amikor beleöntöttem meleg volt a motor és tényleg egynletesebben járt utána.
Tehát melegedésig továbbra is fennáll a probléma. Gondolom a keverék tényleg túl dús, ez a kis telljesitménycsökkenést is megmagyarázza.
Továbbá feltünt, hogy az "economy"-kijelző folyamatosan narancsárga zöld helyett. A zöld soha nem gyullad ki. Ezzel kapcsolatban van tapasztalatotok, ötletetek, hogy hol mit érdemes megnézni? (szivató?)  Sajnos nincs szerelői kézikönyvem...

A válaszokat tövábbra is köszönöm 1600km-re az otthonomtól. (ezért is zavar annyira a dolog)

...és mégis csak volt egy hibálódzó vákumcső. Mégpedig az, amelyik a fogyasztásjelző elektromos szenzorhoz megy. Remélem ennek a javításával meggyógyult.
Corolla e90  '88

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1368 Dátum: 2010.03.27 15:48:32 »
ezek a vákumcsövek ilyenek.. ::)
próbáld ki a eco ledet.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1369 Dátum: 2010.03.28 15:56:53 »
530kmre tankoltam ma 37litert. 7literes fogyi. 90% város. lemehetne 6ra :wacko:
lehet kidobálok némi súlyt, meg fújok a gumikba
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.28 15:59:46 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bitumen

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1370 Dátum: 2010.03.28 19:04:49 »
530kmre tankoltam ma 37litert. 7literes fogyi. 90% város. lemehetne 6ra :wacko:
lehet kidobálok némi súlyt, meg fújok a gumikba

városban 7 liter? Nem is olyan rossz. Gondolom a tiedben is 1,3-as blokk van. Azzal nekem télen városban rövid távon 8,5 jött ki... Nyáron országúton lemegy akár 5.0-ra.
Corolla e90  '88

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1371 Dátum: 2010.03.28 20:35:54 »
530kmre tankoltam ma 37litert. 7literes fogyi. 90% város. lemehetne 6ra :wacko:
lehet kidobálok némi súlyt, meg fújok a gumikba

városban 7 liter? Nem is olyan rossz. Gondolom a tiedben is 1,3-as blokk van. Azzal nekem télen városban rövid távon 8,5 jött ki... Nyáron országúton lemegy akár 5.0-ra.
murray Mester autója fenemód keveset eszik, de ő folyamatosan azon problémázik, hogy még kevesebbet szeretne  ;) :D ... Még a kis 1000-es Starletem sem eszik 7-nél kevesebbet városban - ehhez is nyári meleg kell.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1372 Dátum: 2010.03.28 20:43:10 »
330as benzinnel.. :cry:
kibírhatatlan... :censored:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1373 Dátum: 2010.03.30 19:18:19 »
Atis, Te szedted már szét a hátsó ajtót? úgy néz ki be van ragadva a pöcök, nem tudom kivulrol kinyitni.
eddig csak minusz10ben csinálta de most végleg lent maradt. eléggé idegesitő.
csak két csavar fogja a kézfogo alján és a nyitó huzórészénél?
aztán csak a tekerőt kell leszedni ahogy a múltkor?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bitumen

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1374 Dátum: 2010.03.30 21:37:41 »
Atis, Te szedted már szét a hátsó ajtót? úgy néz ki be van ragadva a pöcök, nem tudom kivulrol kinyitni.
eddig csak minusz10ben csinálta de most végleg lent maradt. eléggé idegesitő.
csak két csavar fogja a kézfogo alján és a nyitó huzórészénél?
aztán csak a tekerőt kell leszedni ahogy a múltkor?

Mondjuk én csak az első ajtóról tudok beszámolni... ott van egy harmadik csavar is. A tekerőről meg érdemes lepattinatni a tengelynél lévő fém alkatrészt, hogy le tudjad húzni. Utána gondolom simán lepattintható a belső burkolat, mint az első ajtónál.
Corolla e90  '88

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1375 Dátum: 2010.03.31 08:22:12 »
Atis, Te szedted már szét a hátsó ajtót? úgy néz ki be van ragadva a pöcök, nem tudom kivulrol kinyitni.
eddig csak minusz10ben csinálta de most végleg lent maradt. eléggé idegesitő.
csak két csavar fogja a kézfogo alján és a nyitó huzórészénél?
aztán csak a tekerőt kell leszedni ahogy a múltkor?

Csináltam meg elvileg ma is fogom, ha eláll ez a tetves eső. :( Mert ki kell cserélnem a hátsó központi zár motorokat. Sajna nekem is kivannak, csak nekem zárni nem akarnak nyitni még nyitnak.

Igen az ablak tekerője dettó ugyanolyan. Na az ajtó az olyan, hogy igen két csavart kell eltávolítanod. A kézfogónál és a húzónál. Azontúl a húzó egy műanyag kis biztosítással van rögzítve a rúdra. Azt még ki kell pattintanod. Meg legyen nálad egy vékony hosszú fogó. Mert majd összerakásnál a mozgatórudat be kell játszani a nyitóba. És az elég játékos szokott lenni. Más rögzítési pont nincs. Viszont amilyen neked a kocsid. Kissé átértelmeztem az egyben van fogalmát. :D Szóval az ajtókárpitot óvatosan szedd fel. A patentoknál már be lehet gyógyulva. És még valami a hátsó kárpitot nehezebb visszarakni mint az elsőt. Mert az ajtó hátsó részén a fix nem lejáró üvegnél a gumit a kárpit fölé kell játszani. És az is elég játékos szokott lenni.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1376 Dátum: 2010.03.31 13:06:44 »
jaj, Koma mé nem lakunk egymáshoz közelebb :cry:
ehhez a müvelethez nekem még bátorságot kell gyüjtenem. viszont ezen az ajtón rámolom be a kicsit így qrvára kéne.. :cry:
lehet inkább lemegyek hozzád. ha elqrom ott áll az auto nyitott ajtóval. az nálam nemjátszós..
de mitől lehet leragadva a pöcök?  tegyék fel szétszedem. de utána?  :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1377 Dátum: 2010.03.31 16:43:45 »
jaj, Koma mé nem lakunk egymáshoz közelebb :cry:
ehhez a müvelethez nekem még bátorságot kell gyüjtenem. viszont ezen az ajtón rámolom be a kicsit így qrvára kéne.. :cry:
lehet inkább lemegyek hozzád. ha elqrom ott áll az auto nyitott ajtóval. az nálam nemjátszós..
de mitől lehet leragadva a pöcök?  tegyék fel szétszedem. de utána?  :hug:

Hát Koma most nem szándékszom költözni, hogy közelebb lehess. :)

Gyűjthetsz bátorságot. De azt mondom, ha egyszer megcsináltad,akkor már megvan a rutin. És a sikerélmény. :) Ha elrontod attól még nem áll nyitva a kocsi. Mert a zárszerkezetet nem veszed le csak a belső kárpitot.

Neked amúgy univerzális a központid? Vagy gyári? Ezt sosem tisztáztuk. Amúgy lehet egyszerűen szorul vagy bedöglött a központi zár motorja. Amíg nem láttam nem mondanék biztos tippeket.

Amúgy ma visszatetettem a nyárit. Majdnem össze is törtem utána a kocsit. Nem tudom, hogy csak a Glicerin nem kopott e le a gumiról azt azért csúszott. De esett és előttem a jóember balra akart kanyarodni. Épp csak egy pillanatra néztem balra. Mire visszanéztem már kint volt az indexe meg állt. De a fékezéskor csak blokkolt a kocsi. Még szerencsém, hogy volt mellette hely hogy a padkán kikerüljem. Nagyon szeretem amikor csak az utolsó pillanatban jelzik a fordulási szándékot.
Meg kicseréltem a hátsó központikat. Nem is volt drága a kettő volt háromezer. De igazából nem a motor volt a gond, hanem szorult a rudazat. Most megigazítottam és működik mind a négy végre. :)

Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1378 Dátum: 2010.03.31 16:56:53 »
a kp záram nem gyári, univerzális. a riasztoval van egyben ami egy enforcer ezeréves típus. már így került hozzám
amugy sztem igazad van lehet h elromlott a motorja, nem szorul mert h felhuzom akkor ki tudom nyitni az ajtót csak nem marad fenn a pöcök.
eléggé gáz mert nekem az a ficsőr életfontosságu mert folyton pakolok. gyereket, kaját, stb ;)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1379 Dátum: 2010.03.31 18:05:31 »
Minden bizonnyal meg kéne igazítani/kenni a működtető mechanizmust. Egyszer nekem is csinált ilyet a Camry - abban is univerzális központi van, és a jobb elsőt egyszer csak nem nyitotta. Mondjuk én nem álltam neki vacakolni vele, elvittem egy ezzel foglalkozó szakemberhez. Kárpit le-föl szereléssel együtt negyedóra alatt megcsinálta, egy ezresért  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )