Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 705231 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #930 Dátum: 2009.08.20 18:10:33 »
ma tankoltam 620 kmre 36 litert! a héten több mint 2 órát álltam a pesti full dugóban járó motorral :whistling:
semmi kímélés , szinte végig padlózás..haverbuliszállitás stb
ami érdekes h a szentendrei OMW-nél tankoltam ahol eddig még nem jártam. lehet h labanc a benya?  :?:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Laszlos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
  • Toyota Corolla '88 HB
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #931 Dátum: 2009.08.24 07:09:04 »
meg van a kapcsolasi rajz ,a toltesrol! Jo ez a net valamire! :clap:
Corolla Hb XL '88

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #932 Dátum: 2009.08.24 20:00:58 »
Hát skacok nem tudom emlékeztek e még rá. Ősszel írtam, hogy a fékeket nagyon meg szeretné csinálni a szerelő aki csinálta az olajcserét. Na örömmel jelenthetem, hogy megtörtént e fékek felülvizsgálata és az öreg jószágon nem kellett sem tárcsát sem betéteket cserélni. A hátsó dobot sem kellett felszabályozni. Csak pár visszahúzó rugó volt eltörve. Azokat kicserélte. És az egész műveletért kért 3500ft-ot.

Viszont sajnos a bal első sárvédő megadta magát. Azt mindenképp ki kell cserélni. Sajnos nagyon sok helyen rozsdásodik. És már két luk is van rajta. Most körbejártam a lakatosokat. De olyan árakat mondtak. Hogy inkább azt mondtam magamnak, hogy inkább megveszem az után gyártott sárvédőt. Felpróbálom azt elviszem egy ismerőshöz lefesteni. Ha minden igaz akkor ezeknek a sárvédőknek a rögzítése még csavaros végig. Remélem én is meg tudom csinálni a cserét. Tudtok esetleg olyan buktatót ami miatt nem lehetséges amit kigondoltam?
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #933 Dátum: 2009.08.24 20:55:20 »
Szeva Koma! rég hallottam felőled
vedd meg az utángyártott sárvédöt és sztem Karesz lefujja neked majdnem ua szinre és sztem a cserében is tud segiteni.
sztemis csavaros. de rákérdezek a koriklubban is
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #934 Dátum: 2009.08.24 22:05:04 »
Viszont sajnos a bal első sárvédő megadta magát. Azt mindenképp ki kell cserélni. Sajnos nagyon sok helyen rozsdásodik. És már két luk is van rajta. Most körbejártam a lakatosokat. De olyan árakat mondtak. Hogy inkább azt mondtam magamnak, hogy inkább megveszem az után gyártott sárvédőt. Felpróbálom azt elviszem egy ismerőshöz lefesteni. Ha minden igaz akkor ezeknek a sárvédőknek a rögzítése még csavaros végig. Remélem én is meg tudom csinálni a cserét. Tudtok esetleg olyan buktatót ami miatt nem lehetséges amit kigondoltam?
Mennyi az utángyártott sárvédő, ill. mennyit mondtak a lakatosok? Nálam elég egyértelmű volt az ábra a Camry esetében, mert a lakatos 20-ért kiszobrászkodta (pedig volt vele dolga) a masszívan elrohadt sárvédőt; ehhez képest 35 lett volna az utángyártott...

Buktató lehet, ha az utángyártott nem tökéletesen passzol (ami állítólag elég gyakori). Akkor szívni fogsz vele, mert egy lakatossal ellentétben nyilván nem tudod kapásból, hogy ezt hogyan lehet kivédeni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #935 Dátum: 2009.08.24 22:15:10 »
Hát igazából el sem voltam veszve. Olvastam ezt a részét a fórumnak, csak mindig volt valami elfoglaltság ami miatt nem írtam.

Hát a lakatosok is úgy akarják megoldani, hogy meg kell venni az után gyártottat. Foltozni ezt már egyik sem akarta. Húszért megkapom az újat. Csak ők még elkérnének majd egy tízest a föltevésért meg tizenötöt a festésért. Így inkább úgy döntöttem, hogy rápróbálom, ha passzol akkor lefestetem egy ismerőssel. Ha nem akkor meg keresek valakit aki ráigazítja.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #936 Dátum: 2009.08.24 22:50:11 »
nézd az alkatrészt mindenképp megkell venni. most h 10ér rakják fel sztem az korrekt. fújni meg megint kell,h kinézzen normálisan..
sztem ha találsz vkit aki az egészet 40bol megcsinálja az sajnos  :hug:
egy embernél minden, talán jobb áron van.

update: coriklub: télleg csavaros. állitolag relative könnyen cserélhető
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.24 22:53:16 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #937 Dátum: 2009.08.24 22:56:50 »
nézd az alkatrészt mindenképp megkell venni. most h 10ér rakják fel sztem az korrekt. fújni meg megint kell,h kinézzen normálisan..
sztem ha találsz vkit aki az egészet 40bol megcsinálja az sajnos  :hug:
egy embernél minden, talán jobb áron van.

Nos van egy festőm aki azt mondta, hogy négyért lefesti nekem. Jó a fél liter festéket nekem kell megvennem. De ha szerencsém van akkor az elem passzol. És nincs több költségem. Ha nem passzol akkor ismerek egy lakatost aki már visszaadta az ipart. ÉS megpróbálom rábeszélni, hogy igazítsa már rá. Így ő sem hiszem, hogy ötnél többet kérne. Vagyis van esély rá hogy 30 ból meglegyen. Ha meg nincs szerencsém akkor 35. Ha viszont eleve elviszem valakihez akkor fix 45. Ennyiért szerintem már érdemes kicsit bíbelődni.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #938 Dátum: 2009.08.24 23:07:22 »
jó de a színt ki kell keverni, meg fújjuk nem festjük!  :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #939 Dátum: 2009.08.24 23:12:19 »
jó de a színt ki kell keverni, meg fújjuk nem festjük!  :whistling:

Ne köss bele a szóhasználatba. :) Természetesen a festő az fújni fogja. És előtte egy autófesték boltban kikevertetem a színt. Színkód alapján. Nem diszperzitet fogok venni. :D
Apropó milyen a Hammeritos hátsó íved? Jól bírja még? :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.24 23:17:12 írta ATIS »
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #940 Dátum: 2009.08.25 06:24:03 »
ja jóvan.
hamerites hátsó ivem jól bírja. nem fogom szétbarmoltatni amig nem szükséges. majd a müszakin kiderül. nekem az első sárvédök nem rohadnak. egy pici rozsda van a lokkös és a sárvédő sarkában. némelyik feleennyi idős astra már tiszta luk. ahhoz képet ez  :sorcerer: :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #941 Dátum: 2009.08.25 08:45:07 »
Nos van egy festőm aki azt mondta, hogy négyért lefesti nekem. Jó a fél liter festéket nekem kell megvennem. De ha szerencsém van akkor az elem passzol. És nincs több költségem. Ha nem passzol akkor ismerek egy lakatost aki már visszaadta az ipart. ÉS megpróbálom rábeszélni, hogy igazítsa már rá. Így ő sem hiszem, hogy ötnél többet kérne. Vagyis van esély rá hogy 30 ból meglegyen. Ha meg nincs szerencsém akkor 35. Ha viszont eleve elviszem valakihez akkor fix 45. Ennyiért szerintem már érdemes kicsit bíbelődni.
A lakatosok azért mondanak 10-et a felrakásra, hogy előre be legyen kalkulálva az a (valószínű) eset, hogy nem passzol és igazítani kell. Fél liter festék, kikeverve, szintén belekerülhet 4-5 ezerbe. Plusz a vacakolás, utánamászkálás, telefonálás, szervezés, idő, üzemanyag... A végén szvsz nettó megspórolsz majd talán 5 ezret, nagy szerencsével 10-et, de sokkal többet tökölsz vele, és a minősége is sanszos, hogy nem lesz ugyanolyan, mintha egy egységes munkafolyamatban készülne el.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #942 Dátum: 2009.08.25 16:02:09 »
Nos van egy festőm aki azt mondta, hogy négyért lefesti nekem. Jó a fél liter festéket nekem kell megvennem. De ha szerencsém van akkor az elem passzol. És nincs több költségem. Ha nem passzol akkor ismerek egy lakatost aki már visszaadta az ipart. ÉS megpróbálom rábeszélni, hogy igazítsa már rá. Így ő sem hiszem, hogy ötnél többet kérne. Vagyis van esély rá hogy 30 ból meglegyen. Ha meg nincs szerencsém akkor 35. Ha viszont eleve elviszem valakihez akkor fix 45. Ennyiért szerintem már érdemes kicsit bíbelődni.
A lakatosok azért mondanak 10-et a felrakásra, hogy előre be legyen kalkulálva az a (valószínű) eset, hogy nem passzol és igazítani kell. Fél liter festék, kikeverve, szintén belekerülhet 4-5 ezerbe. Plusz a vacakolás, utánamászkálás, telefonálás, szervezés, idő, üzemanyag... A végén szvsz nettó megspórolsz majd talán 5 ezret, nagy szerencsével 10-et, de sokkal többet tökölsz vele, és a minősége is sanszos, hogy nem lesz ugyanolyan, mintha egy egységes munkafolyamatban készülne el.

Hát a kocka el van vetve. Nagyon nem félek a dologtól. Mert ha nem passzol akkor még mindig elmehetek lakatoshoz. Elvégre csavaros a cucc. Leveszem a régit. Felpróbálom az ujjat azt ha nem jó akkor irány egy lakatos. Nagy veszteni valóm nincs. Viszont egy jó hír. Hogy 6500-ért adnak a boltban egy új első sárvédőt. És nem 20000-ért ahogy először kalkuláltam. :)

Mivel az én festőm festené. Így amit megspórolhatok az 15. Ezért már érdemes szenvedni egy kicsit. Mert ha bejön a dolog és nem kell alakítani akkor ennyi a haszon. Ha meg nem jön össze akkor még mindig vihetem tovább, hogy csinálják meg. Oké, ha majd a hátsó ívet kell megcsinálni akkor be sem próbálkozom. Mert azt hegeszteni kell. De itt úgy voltam vele, hogy egy próbát megér.
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.25 17:42:54 írta ATIS »
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #943 Dátum: 2009.08.25 16:25:39 »
hol csinálod? garázsban vagy megyünk a parkoloba?  :otlet:
  ha elakadsz van kontaktom a srác keni vágja :yes:

aztán legalább ilyen legyen!  :clap:



[a csatolmányt egy admin törölte]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #944 Dátum: 2009.08.25 16:41:56 »
hol csinálod? garázsban vagy megyünk a parkoloba?  :otlet:
  ha elakadsz van kontaktom a srác keni vágja :yes:

aztán legalább ilyen legyen!  :clap:

Otthon a garázs előtt. Majd hétvégén. Remélem nem akadok el. De majd kiderül.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.