Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 710913 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #705 Dátum: 2009.01.31 16:52:56 »
megprobáltam ma a hátso sárvédö munyagot /gyári / visszailleszteni a lokkos ivéhez.
sajnos esélyem nincs befujtam pár kör cslazitoval de két berohadt csavar fogja. normál keresthornyos cshuzo nem fér be a kerék miatt a rövid nyelu meg nulla.
hagytam a francba  :wacko:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #706 Dátum: 2009.01.31 20:18:32 »
megprobáltam ma a hátso sárvédö munyagot /gyári / visszailleszteni a lokkos ivéhez.
sajnos esélyem nincs befujtam pár kör cslazitoval de két berohadt csavar fogja. normál keresthornyos cshuzo nem fér be a kerék miatt a rövid nyelu meg nulla.
hagytam a francba  :wacko:

Le kell venni hozzá a kereket.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

munci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #707 Dátum: 2009.02.04 16:04:21 »
Heló tud valaki segíteni nekem van egy 83-as Toyota corollám  elromlott a fő fék munka henger. Az lenne a kérdésem hogy hol lehetne beszerezni vagy másikra kicserélni vagy hasolora.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #708 Dátum: 2009.02.04 20:23:51 »
megnéztem a unixnál van javito készlet 1000ft. de vidd el egy szakihoz egy pillanat alatt megmondja mi van :otlet:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

munci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #709 Dátum: 2009.02.05 17:03:56 »
De nekem a szerelő mondta hogy kikel cserélni ez egészet .Ez ért keresek egy újat vagy használtat a bontókat is ezért nézem hátha rá akadok .Te nem tutc egy két bontó címet ?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #710 Dátum: 2009.02.05 22:12:40 »
5-6 Toyota és japán bontó cím van a főoldalon a bal menüpontnál...
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #711 Dátum: 2009.02.08 08:28:34 »
De nekem a szerelő mondta hogy kikel cserélni ez egészet .Ez ért keresek egy újat vagy használtat a bontókat is ezért nézem hátha rá akadok .Te nem tutc egy két bontó címet ?

Nem biztos, hogy cserélni kell. Én előbb mindenképp megpróbálkoznék a javítókészlettel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #712 Dátum: 2009.02.15 12:20:54 »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

flaci61

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #713 Dátum: 2009.02.16 17:53:13 »
Hali mindenkinek,
örömmel olvastam végig az összes topicot tekintettel arra hogy én is egy 1,3  12v-s HB Corollám van.Az autó 86 éj.,de ami
megragadott az a kmóra állása volt.93e kmvolt benne és mivel ismertem a tulajt(aki elhunyt)bíztos hogy reális.Persze azért
nekem is a krbival gondom van,véleményem szerint az automata szivató nem dolgozik rendesen.A nagyobbik bajom,hogy
csíkszeredai vagyok(Székelyföld)és nem találok hozzá értő szakit,de még leírást sem!Ezért ha bárki segíteni tudna bármilyen
leírással vagy tanáccsal,megköszönném.A fórum elején SZEPI említette hogy van neki robbantott rajza és vákuumtérképe
.Egyébbként a karbi fekvősíberes.Előre is köszi ::)


murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #714 Dátum: 2009.02.16 20:26:59 »
űdv minálunk.

de mi baja a karbinak?
mi a tünet?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #715 Dátum: 2009.02.16 21:34:25 »
Hali mindenkinek,
örömmel olvastam végig az összes topicot tekintettel arra hogy én is egy 1,3  12v-s HB Corollám van.Az autó 86 éj.,de ami
megragadott az a kmóra állása volt.93e kmvolt benne és mivel ismertem a tulajt(aki elhunyt)bíztos hogy reális.Persze azért
nekem is a krbival gondom van,véleményem szerint az automata szivató nem dolgozik rendesen.A nagyobbik bajom,hogy
csíkszeredai vagyok(Székelyföld)és nem találok hozzá értő szakit,de még leírást sem!Ezért ha bárki segíteni tudna bármilyen
leírással vagy tanáccsal,megköszönném.A fórum elején SZEPI említette hogy van neki robbantott rajza és vákuumtérképe
.Egyébbként a karbi fekvősíberes.Előre is köszi ::)

Üdv a Fórumon  :yes: !

Ha tényleg ennyi km van az autódban (újonnan vette az előző gazdája?), akkor a karbid nem lehet kopott - csak elszennyeződött és/vagy elállítódott. Ez sem jó dolog persze, de még mindig szerencsésebb, mint a kopás. Rajzzal, leírással majd a többi Corollás szaki segít  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

flaci61

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #716 Dátum: 2009.02.17 09:19:27 »
Köszi a fogadtatást!
A km valóban ennyi de... a történet egy kicsit hosszabb de megéri leírnom hogy lássátok milyen '' szakik'' vannak mifelénk.
Vásárláskor az autó viszonylag jól ment.Azért írom hogy viszonylag mert az autó majd egy éven keresztül ált(a tulaj halála miatt)
Vásárlás után kicseréltem amit kell(olaj,szűrők,gyertyák,stb).Ezek után szépen járt a motor de a vműszíjat is cserélni akartam,és ekkor jött
a meglepetés: 4 db szívószelep himba törött!Miután kicseréltem azokat,szelephézagokat beállíttattam,az autó hidegen jrása megváltozott
érezhetően sok benzint kap,sokat is fogyaszt de miután üzemi hőfokot eléri jól viselkedik.Véleményem szerint a régi tulaj vműszíjat
cserélt,rossz jeleket vett figyelembe,ráinditózott,elszálltak a himbák,megváltozott a motor járása,karbin állított(több üzemanyag),de
miután himbát cseréltem a karbi állítésa már nem jó.Kipucóltam a karbit de így is sok az üzemanyag,és míg nem kapok vmi dokumentációt
nem akarok semmit elcsvargatni.Megjegyezném hogy a gyújtás kábeltől az elostófedélig mindent cseréltem,tehát kizárólag karburálási gondokra gyanakszom.Mindezek után szemernyi bízalmam nincs a szerelőkben.Van nálunk is TOYOTA márkaszervíz de olyan aki
értené is a karburátor működését...Amúgy errefelé ritka ez a modell(Dacia órszágbann...)Bocsika ha túl hosszura sikeredett :)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #717 Dátum: 2009.02.17 12:06:44 »
hát ..elrakott vezerlés... :ph34r:
mindegy. eloszor meg kell állapitani milyen karbid van. 2féle van, utána alapjárat állitás stb.
adj egy jo mailcimet és elküldok egy magyar jó konyvet ábrákkal scannelve
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

flaci61

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #718 Dátum: 2009.02.17 13:05:02 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #719 Dátum: 2009.02.17 20:23:52 »
Köszi a fogadtatást!
A km valóban ennyi de... a történet egy kicsit hosszabb de megéri leírnom hogy lássátok milyen '' szakik'' vannak mifelénk.
Vásárláskor az autó viszonylag jól ment.Azért írom hogy viszonylag mert az autó majd egy éven keresztül ált(a tulaj halála miatt)
Vásárlás után kicseréltem amit kell(olaj,szűrők,gyertyák,stb).Ezek után szépen járt a motor de a vműszíjat is cserélni akartam,és ekkor jött
a meglepetés: 4 db szívószelep himba törött!Miután kicseréltem azokat,szelephézagokat beállíttattam,az autó hidegen jrása megváltozott
érezhetően sok benzint kap,sokat is fogyaszt de miután üzemi hőfokot eléri jól viselkedik.Véleményem szerint a régi tulaj vműszíjat
cserélt,rossz jeleket vett figyelembe,ráinditózott,elszálltak a himbák,megváltozott a motor járása,karbin állított(több üzemanyag),de
miután himbát cseréltem a karbi állítésa már nem jó.Kipucóltam a karbit de így is sok az üzemanyag,és míg nem kapok vmi dokumentációt
nem akarok semmit elcsvargatni.Megjegyezném hogy a gyújtás kábeltől az elostófedélig mindent cseréltem,tehát kizárólag karburálási gondokra gyanakszom.Mindezek után szemernyi bízalmam nincs a szerelőkben.Van nálunk is TOYOTA márkaszervíz de olyan aki
értené is a karburátor működését...Amúgy errefelé ritka ez a modell(Dacia órszágbann...)Bocsika ha túl hosszura sikeredett :)

És négy törött szelephimbával járt a motor  :ph34r: ? Nem rossz.

Amúgy ezeknek az autóknak a karburátor a rákfenéje. Ha abba vaktában belebarmol valaki, akkor azt tényleg lehetetlenség helyrehozni pontos ábrák és leírások nélkül. Na, remélhetőleg murray Cartárs használható dokumentációt küld neked  :yes: ... Sok sikert a munkához!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )