Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 705156 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #420 Dátum: 2008.11.10 19:42:56 »
Előbb porszívó, utána tisztítóhab (spray) kiadósan, aztán megint spray.

Alternatíva (ha van otthon) vizes tisztító gép. De ez tökölős, és ha nem vagy rutinos a kezelésében, akkor csurom vizesre fogod áztatni az ülést jó eséllyel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagyzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #421 Dátum: 2008.11.10 19:53:07 »
A motor 1,2,3,4 -es dugattyújánál 7-7-9-10 -es kompresszió.

Hány km van a kocsidban? A 7-es kompresszió, hm...  ::) ... Olajfogyasztás?

Szia!

Hát a km az kérdéses, ... jelenleg 144 ezret mutat, de az egyes alja, olyan sérültes, szóval nem valószínű, hogy annyi lenne... szerintem inkább 244 ezer lenne az.

Az olajfogyasztás az eddig nem volt konkrétan megállapítható, mert inkább szerintem elcsöpögtette.... a szimeringeknél. Még a hátsó fótengelyszimering csere hátra van. Így volt azért 1 liter olyan 1500-2000 km-enként.

Egyébként szerintem nem eszi. A füstje tiszta, zölkártyán simán átment.
Úgy mondta a szerelő, hogy az 5-ös kompresszió is jó még, ha mindegyikben annyi, illetve kicsi az eltérés csak.

Szóval majd eztán tudok az olajfogyasztásra mondani valamit.
Toyota Corolla 1.3 XL
1988
Motor 2E 12V 55Kw V karbi

Nagyzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #422 Dátum: 2008.11.10 19:56:33 »
Másnap szólt, hogy hát ehhez az évjárathoz (87-92) nincs sablon vonóhorog, csak legyártatni lehet,... egy szegedi lakatos mester a fix kivitelű vhorgot 60 eFt-ért beszereléssel mindenestől vállalta volna.


Ezt nem értem az én verdám is ugyanolyan volt mint a Tiéd és sehol sem mondták, hogy ehhez a típushoz nincs  v.horog. Szóval több helyen kérdeztem én is és mint már írtam a zsu.hu.-n találtam 25-ért úgy, hogy házhoz hozták (volt máshol is csak kb. a duplájáért.).

Hát akkor ezt kifogtam... :sweatdrop: egy estét tudtam szánni a v.horog keresésre, és sehol nem találtam ehhez az évjárathoz, csak, mint ahogy elmondtam.

Sajnálom, mert hiányzik. Nos, így jártam.
Minden esetre köszi... talán 2 év múlva.
Toyota Corolla 1.3 XL
1988
Motor 2E 12V 55Kw V karbi

Nagyzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #423 Dátum: 2008.11.10 20:00:48 »
Azt azért megkérdezném, hogy a hátsó vadi új lengéscsillapítókat azért csak porvédő gumival kellett volna beszerelni. Nem?
Azt azért hiányoltam róluk...

én két éve cseráltettem hátso telokat SAchs-márkát raktak bele uj porvédokkel -ez nagyon fontos- 40 ropi volt.
ezt nem értem nem adtak hozza új porvédöt? kéne!


Hát ezen én is leakadtam, hogy darabonkénti 21000 Ft-os lengéscsill.-khoz alapban nem adtak porvédő gumikat? Hát ez...
Konkrétat nem tudok, csak a tippem az, hogy anélkül szállították, és nem volt már az összeszerelésre több idő, mármint hogy megrendeljék a porvédő gumikat is hozzá, és megvárják a kiszállítást.

Csakhát én erről mit sem tudtam.
Szóval, ez a helyzet.
Toyota Corolla 1.3 XL
1988
Motor 2E 12V 55Kw V karbi

Nagyzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #424 Dátum: 2008.11.10 20:22:55 »
Beszéltetek itt az alblaktörlőkről...

Akkor idefér a gondom: nagyon-nagyon teli van a hócipőm az ablakkal-ablaktörlőkkel.

Totál lemostam, áztattam purral az ablakot, az ablaktörlőlapátokat is, de még így is elhagyta, csíkokat hagyott.
Aztán ez még csak hagyjám, hanem reggel ha indulok (mostmár párásabb az idő), hiába törlöltetem a szélvédőt, csak rosszabb...


Már ott tartottam (ablaktörlő -lapát csere után), hogy vettem turtle szélvédő polírt, azzal sem lett jobb.
Mindezt megelőzően már clean-nel is meg mindennel (jóformán) próbáltam tisztítani a szévédőt. No, az új lapátokat nem kínoztam még nagyon, de holnap nekiesek (finoman) mosogató szeres szivaccsal ... Ja a puros mosással csak annyit értem el, hogy ugráltak az a.törlő lapátok az ablakon, annyira zsírmentes lett a szélvédő.

..

Ez télen reggeli induláskor odáig fajult... hogy az pára a leolvasztás (jégoldós ablakmosóval), azonnal odafagyott ahogy eltöröltettem az ablaktörlőkkel. Szóval úgy mentem haza, hogy egy spricc alakmosó, egy törlés, .... merthát 5 km a munkahely... mire a menetszél leszárította volna ...hazaértem.

Gondolkodtam szélvédő cserében, de az új esetében 30000-ből jönne ki, úgyhogy azt hanyagolom.
Ja, és vettem jó drága, molos evo téli szélvédő mosót (2200-ért).. de azzal se jobb.

Szóval van valami ötletetek?

Ja, és találtam szilikon eltávolító sprayt (fél liter 500-ért).... azzal  is letisztítattam, bár utána ráhordtam a specko szélvédő polírt..
A turtle a metálfényre a wax az tök jó volt, úgyhogy bíztam ebben a szélvédő pasztában is...

Mit szóltok.

Nem vagyok ám paranoiás, csak feljött a téma.
(a 28 éves zsiguli tök jól törölt, pedig annak is elég porózus volt az ablaka, a párát olyan frankón letörölte, hogy csoda,
 de télen annak is visszafagyott a fagyálló ablakmosója törlés után).
Toyota Corolla 1.3 XL
1988
Motor 2E 12V 55Kw V karbi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #425 Dátum: 2008.11.10 21:50:41 »
A motor 1,2,3,4 -es dugattyújánál 7-7-9-10 -es kompresszió.

Hány km van a kocsidban? A 7-es kompresszió, hm...  ::) ... Olajfogyasztás?

Szia!

Hát a km az kérdéses, ... jelenleg 144 ezret mutat, de az egyes alja, olyan sérültes, szóval nem valószínű, hogy annyi lenne... szerintem inkább 244 ezer lenne az.

Az olajfogyasztás az eddig nem volt konkrétan megállapítható, mert inkább szerintem elcsöpögtette.... a szimeringeknél. Még a hátsó fótengelyszimering csere hátra van. Így volt azért 1 liter olyan 1500-2000 km-enként.

Egyébként szerintem nem eszi. A füstje tiszta, zölkártyán simán átment.
Úgy mondta a szerelő, hogy az 5-ös kompresszió is jó még, ha mindegyikben annyi, illetve kicsi az eltérés csak.

Szóval majd eztán tudok az olajfogyasztásra mondani valamit.

5-ös kompresszió  :eek: ? És a szerelőd szerint az még jó? Ne vicceljen már, 10 fölött van egy jó állapotú szívó benzines motor kompressziója, az új állapotú motoroké 13-14  ::) ... A 7 is nagyon kevés, igazából szerintem már kopáshatár alatt is van kicsivel.

1500-2000 km-en 1 liter olajat ha tényleg kifelé nyom ki a motor (szimeringeknél stb.), akkor mindig olajcseppeknek kell megjelenniük alatta állás után. Ez szerintem kifelé nagyon sok, nagy valószínűséggel a nagyját inkább befelé eszi meg. Mondjuk, megesz fél litert 1000 km-en. Ez még nem annyira vészes, és nem is fog tőle látványosan kéken füstölni vagy megbukni a zöldkártyán.

A leírásod alapján az kvázi biztos, hogy vissza lett az órád tekerve. Valszeg ráférne a motorodra egy gyűrűzés, de végül is amíg rendben működik, és ha nem zavar ennyi olajfogyasztás, akkor még nem okvetlenül szükséges.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.10 22:03:06 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #426 Dátum: 2008.11.10 22:14:10 »
Beszéltetek itt az alblaktörlőkről...

Akkor idefér a gondom: nagyon-nagyon teli van a hócipőm az ablakkal-ablaktörlőkkel.

Totál lemostam, áztattam purral az ablakot, az ablaktörlőlapátokat is, de még így is elhagyta, csíkokat hagyott.
Aztán ez még csak hagyjám, hanem reggel ha indulok (mostmár párásabb az idő), hiába törlöltetem a szélvédőt, csak rosszabb...


Már ott tartottam (ablaktörlő -lapát csere után), hogy vettem turtle szélvédő polírt, azzal sem lett jobb.
Mindezt megelőzően már clean-nel is meg mindennel (jóformán) próbáltam tisztítani a szévédőt. No, az új lapátokat nem kínoztam még nagyon, de holnap nekiesek (finoman) mosogató szeres szivaccsal ... Ja a puros mosással csak annyit értem el, hogy ugráltak az a.törlő lapátok az ablakon, annyira zsírmentes lett a szélvédő.

..

Ez télen reggeli induláskor odáig fajult... hogy az pára a leolvasztás (jégoldós ablakmosóval), azonnal odafagyott ahogy eltöröltettem az ablaktörlőkkel. Szóval úgy mentem haza, hogy egy spricc alakmosó, egy törlés, .... merthát 5 km a munkahely... mire a menetszél leszárította volna ...hazaértem.

Gondolkodtam szélvédő cserében, de az új esetében 30000-ből jönne ki, úgyhogy azt hanyagolom.
Ja, és vettem jó drága, molos evo téli szélvédő mosót (2200-ért).. de azzal se jobb.

Szóval van valami ötletetek?

Ja, és találtam szilikon eltávolító sprayt (fél liter 500-ért).... azzal  is letisztítattam, bár utána ráhordtam a specko szélvédő polírt..
A turtle a metálfényre a wax az tök jó volt, úgyhogy bíztam ebben a szélvédő pasztában is...

Mit szóltok.

Nem vagyok ám paranoiás, csak feljött a téma.
(a 28 éves zsiguli tök jól törölt, pedig annak is elég porózus volt az ablaka, a párát olyan frankón letörölte, hogy csoda,
 de télen annak is visszafagyott a fagyálló ablakmosója törlés után).

Lehet, hogy el vannak hajolva az ablaktörlő karok, emiatt a lapát nem szorul oda rendesen az üveghez, és ezért csíkoz. Mást nem nagyon tudok elképzelni, lévén a leírásod alapján a szélvédőn lévő bármiféle szennyeződés kizárható, és ahogy írod, magukat a lapátokat is cserélted. Próbáld finoman kicsit befelé (a szélvédő irányába) meghajlítani a karokat, de tényleg finoman!!! Aztán próbáld ki, mi történik.

Ami a téli leírásodat illeti: az normális dolog, hogy amíg a szélvédő hideg, addig hiába spriccolod rá a fagyálló ablakmosót - ahogy az ablaktörlők letörlik, rögtön visszafagy. Ennek az a magyarázata, hogy a fagyálló ablakmosó sem tömény alkohol, csak hígított (erősen hígított); és ahogy az ablaktörlő "szétkeni", egy vékony filmet csinál belőle az ablak felületén, amiből a menetszél hatására az alkohol pár pillanat alatt elpárolog, és az ottmaradó víz meg szépen odafagy. Ez ellen gyakorlatilag nem lehet védekezni, amíg a fűtés be nem indul annyira, hogy átmelegítse az üveget. Ezért aztán: ha az ablak jeges és a hőmérséklet fagypont alatt van, akkor nem árt 20-30 mp-t álló helyzetben járatni a motort indulás előtt (többet ne nagyon, mert ez igazából árt a motornak), utána fűtés maxra, és levegőt nyomatni kettes-hármas ventillátoron csak a szélvédőre, hogy amint a fűtésből kezd jönni némi meleg, rögtön melegíteni kezdje az üveget. Ezzel a módszerrel nálam a Camry általában indulás után, nagy hidegben is, 1...2 km-en belül már kezdi jégmentesíteni a szélvédőt, és 3...4 km után nagyobbrészt jégmentessé teszi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #427 Dátum: 2008.11.11 08:54:47 »
Nagyzo: én is rengeteget szenvedtem az ablaktorlovel mert ez E9 torlok csavarral rögzülnek a karhoz nem pattintos amit kapsz utángyártottban
én is berágtam bementem egy márkaszervizbe és 5e ft ellenében kaptam zsir optofitet ami azóta tökéletesen töröl.
én ezt ajánlom.

a porvédöre nem tudom mit gondolnak. barmok!
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #428 Dátum: 2008.11.11 11:49:24 »
ez mekkora király  :wub:
eskuszom megnézem

 http://www.hasznaltauto.hu/2515202

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagyzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #429 Dátum: 2008.11.11 12:49:56 »
Nagyzo: én is rengeteget szenvedtem az ablaktorlovel mert ez E9 torlok csavarral rögzülnek a karhoz nem pattintos amit kapsz utángyártottban
én is berágtam bementem egy márkaszervizbe és 5e ft ellenében kaptam zsir optofitet ami azóta tökéletesen töröl.
én ezt ajánlom.

a porvédöre nem tudom mit gondolnak. barmok!

Szia Murray!

Ezt az optofitet Toyota márkakereskedésben nézzem, vagy monjuk Unix-nál...
vagy hol érdemes keresni, és ezt egy alkalommal használtad, vagy időnként leápolod vele a szélvédőt?
Meg meddig elég egy (ha időnként használod)?

Köszi.

A linkelt autó... szép... csak ilyenkor eszembe jut, hogy ritka... és a javítás...
Amúgy lehet, hogy alkatrész tekintetében ugyanazok a főbb alkatrészek (pl a hátulja hasonlít a többi korabeli sedanhoz).
Toyota Corolla 1.3 XL
1988
Motor 2E 12V 55Kw V karbi

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #430 Dátum: 2008.11.11 12:54:42 »
Az Optifit egy márka, tehát ilyen márkájú ablaktörlőlapát megvételére buzdítanak épp, ha nem tévedek.  :) (egyezik a gyárival a minősége úgy tom)
Gúgli a barátod (amíg nem kapsz választ itt). ;)
         

Nagyzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #431 Dátum: 2008.11.11 12:55:14 »

5-ös kompresszió  :eek: ? És a szerelőd szerint az még jó? Ne vicceljen már, 10 fölött van egy jó állapotú szívó benzines motor kompressziója, az új állapotú motoroké 13-14  ::) ... A 7 is nagyon kevés, igazából szerintem már kopáshatár alatt is van kicsivel.

1500-2000 km-en 1 liter olajat ha tényleg kifelé nyom ki a motor (szimeringeknél stb.), akkor mindig olajcseppeknek kell megjelenniük alatta állás után. Ez szerintem kifelé nagyon sok, nagy valószínűséggel a nagyját inkább befelé eszi meg. Mondjuk, megesz fél litert 1000 km-en. Ez még nem annyira vészes, és nem is fog tőle látványosan kéken füstölni vagy megbukni a zöldkártyán.

A leírásod alapján az kvázi biztos, hogy vissza lett az órád tekerve. Valszeg ráférne a motorodra egy gyűrűzés, de végül is amíg rendben működik, és ha nem zavar ennyi olajfogyasztás, akkor még nem okvetlenül szükséges.

Volt alatta olajcsöpp, nem is kevés, és csak az elülső fő, és vezérműtengely szimeringek lettek cserélve.
A hátsónál még mindig ott a csöpp. Az olajcsöpp olyan mértékű volt már, hogy a generátor, ékszíj meglehetősen olajos volt. Ez már nincs.

Az olajfogyra eztán erősebben ráfigyelek, és visszajelzek.

Hát gyűrűzés??? az kb 100eFt lenne, ahogy utána kérdeztem... ezt most még nem eröltetném.
A többit majd meglátjuk.
Toyota Corolla 1.3 XL
1988
Motor 2E 12V 55Kw V karbi

Nagyzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #432 Dátum: 2008.11.11 12:58:50 »
Az Optifit egy márka, tehát ilyen márkájú ablaktörlőlapát megvételére buzdítanak épp, ha nem tévedek.  :) (egyezik a gyárival a minősége úgy tom)
Gúgli a barátod (amíg nem kapsz választ itt). ;)

Hát köszönöm, hogy felvilágosítottál... :clap: :clap: :clap: :wub: :wub:
Mert én azt hittem az valami szélvédő tisztító folyadék....
Azt közben meg albaktörlő lapát...

Na szép.

Ja a googli meg éppen mindent kiadott optifit alatt mint ablaktörlő lapátot,
de majd másként keresem, mert ugye folyadéknak gondoltam.

Hehehe.
Toyota Corolla 1.3 XL
1988
Motor 2E 12V 55Kw V karbi

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #433 Dátum: 2008.11.11 13:00:23 »
Az Optifit a gyári utángyártott, csak Toyotánál árulják.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #434 Dátum: 2008.11.11 13:01:22 »
Akkor egy kis help még: Toyota szalonokban hozzájuthatsz Optifit cuccokhoz.  :winkiss:
szerk: na, Misi megelőzött.  :sweatdrop: