Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 687884 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corolla '90 elõtt
« Válasz #45 Dátum: 2007.06.18 01:30:52 »
Idézetet írta: "trobbert"
Sziasztok !!!

 :kacsint:

Örülök, hogy immár én is hozzátok hasonlóvá lettem.
Van egy nagy problémám: 2 hete vettem egy '86-os Corollát (jó kis gép)! Viszont nincs hozzá semmiféle leírásom a karbantartásáról meg hogy mi micsoda. Tudna valaki nekem ebben segítni, please?! Nézegettem a régi hozzászólásokat, de azok az ajánlott linkek amik fenn vannak, sajnos már nem mûködnek.

Más: a héten volt szerelõnél a kicsike mert az alapjárat állandóan össze-vissza ingadozik. Hát sokat nem segített rajta az illetõ. Beállította jó magasra az alapjáratot, így most nem ingadozik, de ezzel nem vagyok kisegítve. Azt mondta az 52 szelepbõl valamelyik hibás és emiatt van, azt az egyet kiszûrni meg lehetetlen. Most nincs gáz-visszavezetésem, így viszont az alapjárat a fellegekben van. Valakinek valami ötlete?  :elkeseredett:
Ha valamelyikõtöknek van, légyszi küldjetek robbantott rajzokat a motorról, meg amirõl csak lehet.

Az e-mail cimem: procom@freemail.hu
Elõre is nagyon szépen köszönöm!!!

Minden jót!  :D


Szia!

Nem akarok vészmadár lenni, de valszeg el van kopva a karburátorod. Hogy pontosan mi kopik el benne ilyenkor, az most nem jut eszembe (régebben volt szó róla utoljára), de ez sajnos típushiba ennél a kocsinál, sok ilyenrõl hallottunk már. Az ingadozó alapjárat és a kis teljesítmény egyaránt erre utal; további jel a magas fogyasztás, nemtom ezt tapasztaltad-e már. Van valami cég, amely felújít karburátorokat, de nem tom, ezét a típusét fel lehet-e újítani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Corolla '90 elõtt
« Válasz #46 Dátum: 2007.06.19 16:31:47 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Van valami cég, amely felújít karburátorokat, de nem tom, ezét a típusét fel lehet-e újítani.


http://www.karburatormuhely.extra.hu/
Itt ha minden igaz felujítanak. Egy telefont  meg egy kérdést gondolom megér.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

pondri

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
    • http://www.gportal.hu/portal/starlet
Corolla '90 elõtt
« Válasz #47 Dátum: 2007.06.20 10:21:37 »
Idézetet írta: "trobbert"
Sziasztok !!!

 :kacsint:

Örülök, hogy immár én is hozzátok hasonlóvá lettem.
Van egy nagy problémám: 2 hete vettem egy '86-os Corollát (jó kis gép)! Viszont nincs hozzá semmiféle leírásom a karbantartásáról meg hogy mi micsoda. Tudna valaki nekem ebben segítni, please?! Nézegettem a régi hozzászólásokat, de azok az ajánlott linkek amik fenn vannak, sajnos már nem mûködnek.

Más: a héten volt szerelõnél a kicsike mert az alapjárat állandóan össze-vissza ingadozik. Hát sokat nem segített rajta az illetõ. Beállította jó magasra az alapjáratot, így most nem ingadozik, de ezzel nem vagyok kisegítve. Azt mondta az 52 szelepbõl valamelyik hibás és emiatt van, azt az egyet kiszûrni meg lehetetlen. Most nincs gáz-visszavezetésem, így viszont az alapjárat a fellegekben van. Valakinek valami ötlete?  :elkeseredett:
Ha valamelyikõtöknek van, légyszi küldjetek robbantott rajzokat a motorról, meg amirõl csak lehet.

Az e-mail cimem: procom@freemail.hu
Elõre is nagyon szépen köszönöm!!!

Minden jót!  :D

Szia
Karbi mûszaki ábrázolás és leírás a www.starletclub.hu oldalán a galériában találsz.
Mellesleg nekem van olcsó bontott karbim. :toy:

pondri

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
    • http://www.gportal.hu/portal/starlet
Corolla '90 elõtt
« Válasz #48 Dátum: 2007.06.20 10:27:49 »
Idézetet írta: "Junior"
Idézetet írta: "Szeke"
Üdv a fórumon!
Milyen motor van benne?
Amúgy a legkényesebb részük a karburátor, az szokott kikopni, ill. az automata szívató túl késõn állítódik vissza - mind2 miatt nõ a fogyasztás.


Srácok nekem is kellene 1 kis segítség!
Van 1 T.Corolla 1986-os 1.3-as benzines autom. szívatós,és a fentebb említettek miatt nekem is dadog.Azt javasolták rakjak rá mechanikus porlasztót,szívósort ,bowdent.Állítólag a T.Starlet 1000cm3-sé jó rá.
Vagy bárki jó megoldásba tudna segíteni azt nagyon köszönném.
Bármi segítség,most ott áll a szerelõnél a gép,és jobb sorsára vár.Köszi.
Horváth István
istvan.horvath@brill.hu

Az 1.0 Starlet karbi csonkkal együtt simán passzol a kocsidra. De sajna nem lehet szerezni, pont ezmiatt, mert sokkal egyszerûbb és jobb mint az a vákummal agyonvezérelt 1.3 asé..
Ha lesz (nálam szokott lenni, de most csak 1.3 as van) szólok !  :toy:

Nagyzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Corolla '90 elõtt
« Válasz #49 Dátum: 2007.10.19 23:20:42 »
Szepi_EP71      Elküldve: 2007.03.06 14:03:46    Hozzászólás témája:

Itt is be szeretném jelenteni hogy 2E tipusú motorokban tok segiteni, Valamint megvan az összes Toyota Carburátor robbantot rajza! 2E motor vákum térképe is van !!!


Üdv!

Segítséget szeretnék kérni. Próbáltam a kérdésemre választ találni itt a fórumon, de még nem sikerült. Gondoltam inkább megkérdezem.

Szóval 3 hónapja vettünk egy Toyota Corolla XL Liftback-et '88-as gyártásút, 2E-s motorral. Szépen ment, csak az volt a bajom, hogy az alapjárat ingadozott kissé, és szívatóval idõnként erõsen pörgött a motor.

Sikerült az alapjáratot stabilzálnom, úgy tûnik, -nem kevés próbálgatás után, de valami még mindig nem stimmel. A legújabb az lett, hogy hidegen érzésem szerint csak három henger megy, de nem minden esetben. Szívatórészen is állítottam, de mégsem az igazi.

Hogy miért kontárkodom. Hát szeretném megérteni a mûködését, és pl zsigulival jártam úgy, hogy olyan frankón megcsinálták szakmûhelyben, hogy 11 liter lett a fogyasztása, majd itthon sikerült megbütykölni úgy, hogy 7,6- 8,0 liter lett a fogyasztása.

Egyébként a gyertyák õzbarnák voltak, az elõzõ fogyasztás 6.3 lett a corollán.
Nagyon szeretném, ha jó lenne.

Várom szíves tanácsotokat. Köszönettel Nagy Zoltán
Toyota Corolla 1.3 XL
1988
Motor 2E 12V 55Kw V karbi

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Corolla '90 elõtt
« Válasz #50 Dátum: 2007.10.20 01:22:18 »
Idézetet írta: "Nagyzo"

Várom szíves tanácsotokat. Köszönettel Nagy Zoltán


Alapvetõen azt mondom, hogy ez nem Lada. Szerintem bonyolultabb szerkezet. Gondolom 2E motorod van V tipusú karbival. Leírásod van hozzá? Mert anélkül pláne ne fogj hozzá. Mert még a legtöbb szerelõ sem mer hozzá nyúlni. Elöbb azt nézd meg ha elállítod van e a környékeden olyan aki helyre tudja hozni a dolgokat.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Nagyzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Corolla '90 elõtt
« Válasz #51 Dátum: 2007.10.20 10:36:29 »
lapvetõen azt mondom, hogy ez nem Lada. Szerintem bonyolultabb szerkezet. Gondolom 2E motorod van V tipusú karbival. Leírásod van hozzá? Mert anélkül pláne ne fogj hozzá. Mert még a legtöbb szerelõ sem mer hozzá nyúlni. Elöbb azt nézd meg ha elállítod van e a környékeden olyan aki helyre tudja hozni a dolgokat.

Üdv!

Igen, azt vettem észre, hogy nem Lada.

Sajnos leírásom nincs hozzá. 2E-s a motor, vákumcsöves.
A környéken sajnos nem ismerek senkit, aki értene hozzá, ezért is nyultam magam a karbihoz. Mert mint írtam, magas volt a fordulat szívatóval, és azt nem állhattam.

Szóval mostmár benne vagyok a sûrûjében, már az eredetitõl jócskán elállítottam. Megy is, jó is, de valami még mindig nem stimmel.
Azért idéztem Szepi hozzászólását, mert Õ azt írta, igaz, hogy még a tavasszal, hogy van hozzá rajza. Esetleg neked lenne, vagy valakit ismersz, akinek van?

Köszi elõre is.
Toyota Corolla 1.3 XL
1988
Motor 2E 12V 55Kw V karbi

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12147
Corolla '90 elõtt
« Válasz #52 Dátum: 2007.10.20 11:01:07 »
hát ez biztos h nem lada. vót nekem olyanom is.
Szepi télleg felrakhatná vhova a karbi képeket a
a starletklubol már leszedtem. de ha van még vmi jó lenne
jövö héten elkezden scannelni a könyveket is.
a karbinál kezdem :kacsint:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagyzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Corolla '90 elõtt
« Válasz #53 Dátum: 2007.10.20 11:07:27 »
Köszi!
Toyota Corolla 1.3 XL
1988
Motor 2E 12V 55Kw V karbi

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Corolla '90 elõtt
« Válasz #54 Dátum: 2007.10.20 13:30:20 »
Idézetet írta: "murray"

jövö héten elkezden scannelni a könyveket is.
a karbinál kezdem :kacsint:


Még megvan a scannelelés a karbiról a két könyvböl amit a Starletes srácoknak küldtem. Azt el tudom küldeni még mostanság. Ezért ne borítsd meg a sorrendet. :)
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12147
Corolla '90 elõtt
« Válasz #55 Dátum: 2007.10.20 15:59:01 »
jó.  :kacsint:
helyzet? van már bizt. öved?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Corolla '90 elõtt
« Válasz #56 Dátum: 2007.10.20 16:36:21 »
Idézetet írta: "murray"
jó.  :kacsint:
helyzet? van már bizt. öved?


Szolnokon van egy bontó ott volt egy corolla. 2500-ért adták volna az övet. De kiderült, hogy a csati mérete nem ugyanaz. Találtam pár töröttet a használtautó.hu-n irtam nekik de még nem írtak vissza. Az egyik pesti bontóban van 5000-ért. Ha lesz egy kis kidobni való pénzem akkor megkérem az egyik havert ha áruért megy ugorjon be oda is.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Nagyzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Corolla '90 elõtt
« Válasz #57 Dátum: 2007.10.21 20:38:16 »
Üdv.

Atis, köszönöm a leírásokat.

Okosodom.
Már csak a tuti bállításhoz be kéne szereznem egy fordulatszám mérõt, mert a kocsiba nincs beépítve.

Azt tudjátok véletlenül, hogy tudnék egy ilyet csatlakoztatni?
A zsigulin volt pedig...
Toyota Corolla 1.3 XL
1988
Motor 2E 12V 55Kw V karbi

Nagyzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Corolla '90 elõtt
« Válasz #58 Dátum: 2007.12.02 21:51:07 »
Kedves Atis!

Hát jókor jöttek a leírások. Addig állítgattam leírás nélkül, hogy már 12liter lett az átlag fogyasztásom.

Aztán igyekeztem értelmezni a leírtakat, és az alapján elvégezni a beállításokat (bár fordulatszámmérõm nincs és még nem szereztem anyagi okok miatt), de máris 8.05 l-re szelidült a fogyasztás.

Bizonyára ennek kapcsán áll fenn a probléma: hidegindításkor elõször szépen pörög a motor, majd visszább esik a fordulatszám, és olyan minha csak három henger menne. Egy kis melegedés után, ha elindulok vele talán 3-4 perc helyre áll a motor járása, de addig érezhetõen egyenetlenül jár.

Ha állítok rá akkor rövid idõ múlva rendben felpörög a motor, de akkor meg vissza kell állítanom, hogy nagyon ne pörögjön. Nem tudom, lehet, hogy ezek gyárilag magas fordulaton indulnak hidegen? Mert a fülem nem igen viseli el, ha nagyon pörög hidegen. Arra gyanakszom, hogy igen magasabbra kell hagynom egy kicsit, és akkor jó lesz, de ezt még nem sikerült pontosan belõnöm.

Nem tudom sikerült-e érthetõen leírnom, és hogy tudsz-e javasolni valamit?
Ezek a corollák milyen fordulatszámon járnak hidegindításkor? Sajnos ezt sem tudom.

üdv Nagyzo
Toyota Corolla 1.3 XL
1988
Motor 2E 12V 55Kw V karbi

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Corolla '90 elõtt
« Válasz #59 Dátum: 2007.12.02 22:08:47 »
Idézetet írta: "Nagyzo"

Nem tudom sikerült-e érthetõen leírnom, és hogy tudsz-e javasolni valamit?
Ezek a corollák milyen fordulatszámon járnak hidegindításkor? Sajnos ezt sem tudom.


Sajnos fordulatszámmérõm nekem sincs. Így nagy okosságokat nem tudok mondani.
Mindenesetre nem véletlen, hogy az üresjárati fordulatszám beállításakor az volt írva, hogy járassuk melegre a motort. Hidegre nem ad értékeket. De magasabb a fordulata mint melegen. Ezt én úgy gondoltam, hogy azt nem állítod, hanem a hidegindító állítja annak a függvényében, hogy melegen milyen jól lõtted be.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.