Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 687920 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corolla '90 elõtt
« Válasz #30 Dátum: 2006.05.03 19:03:20 »
Idézetet írta: "AndrewGL"
Valaki tényleg vegye már meg, mert ha nem, akkor én veszem meg, csak az a baj, hogy akkor az asszony kidob vele együtt :D (tréfa)
Komolyra fordítva a szót: én benne lennék a megvásárlásban max. 10 eFt-tal, ha esetleg többen ajánlanak fel akkor a megfelelõ összeggel.
A javíttatást biztos el lehetne intézni olcsóbban, hiszen nem csak a klubnak lehetne reklámfelület ;) ... A felújítást, változtatásokat tekintve nyilván abba is beszállnék ésszerû keretek között, természetesen elõre egyeztetve.
Tessék itt vannak a konkrétumok, vállalkozó szellemûek utánam! vagy elõttem! :) vagy mi...


Ez az ötlet már felvetõdött nem olyan rég egy Cressida kapcsán is , de nem lett tovább fejtegetve ... valamelyik pénteki minitalin meg kellene tárgyalja ezt a vezérkar jelenlévõ része . Amúgy én is benne lennék egy ilyen akcióban !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Corolla '90 elõtt
« Válasz #31 Dátum: 2006.05.05 08:23:16 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Tényleg , miért nem veszitek meg ti :) ? Ki lehetne rakni a szalonba dísznek  :nagymosoly: ... különleges alkalmakkor pedig menni vele .

Ilyen célra van már egy 2 literes Corona Mark II, illetve az 1.6-os automata Corolla, amirõl tesztet is írtam anno  :kacsint:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

pondri

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
    • http://www.gportal.hu/portal/starlet
Corolla '90 elõtt
« Válasz #32 Dátum: 2006.06.12 09:26:19 »
Üdv

Ide is felrakommár gyors :
Toyota Corolla 2A- s motorhoz KÖNNYÍTETT lendkerekem van kuplungal, kinyomólappal eladó 15 ezerért.
70/5377544
Adok képet is ha kell.
NEkem nemjó a Starletre a lendkerék csavarlukai. Pont annyit tér el h netugygam felrakni... :(((

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Corolla '90 elõtt
« Válasz #33 Dátum: 2006.06.12 15:48:41 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "AndrewGL"
Valaki tényleg vegye már meg, mert ha nem, akkor én veszem meg, csak az a baj, hogy akkor az asszony kidob vele együtt :D (tréfa)
Komolyra fordítva a szót: én benne lennék a megvásárlásban max. 10 eFt-tal, ha esetleg többen ajánlanak fel akkor a megfelelõ összeggel.
A javíttatást biztos el lehetne intézni olcsóbban, hiszen nem csak a klubnak lehetne reklámfelület ;) ... A felújítást, változtatásokat tekintve nyilván abba is beszállnék ésszerû keretek között, természetesen elõre egyeztetve.
Tessék itt vannak a konkrétumok, vállalkozó szellemûek utánam! vagy elõttem! :) vagy mi...


Ez az ötlet már felvetõdött nem olyan rég egy Cressida kapcsán is , de nem lett tovább fejtegetve ... valamelyik pénteki minitalin meg kellene tárgyalja ezt a vezérkar jelenlévõ része . Amúgy én is benne lennék egy ilyen akcióban !


Ezt már én is nézegettem...
Szerintem a pénteki mikortalin ez nem mostanában lesz téma...
A nyári tali lóvéját is alig bírtuk összeszedni. Oda is saját pénzből teszünk hozzá néhányan...
De azért remélem egyszer megy majd annyira jól, hogy valami jó kis klubos kocsira is fussa.
 :kacsint:

Layosh

  • Vendég
HELP
« Válasz #34 Dátum: 2006.06.27 21:45:22 »
Sziasztok. Van nekem egy 1988-as Corolla GTI-m. 1,6-os Liftback kasztnis. Hátul tárcsafékes és szétment a hátsó fékmunkahenger. Namost nekem egy komplett hátsó fék kellene még hozzá a bal hátsó. Vagyis a vezető felőli. Nagyon ill. életbevágóan fontos lenne mert nem tudom használni a kocsit amíg a hiba nincs kijavítva pedig nagyon kellene. Állítólag a Camry és Carina típusok- hátsó féke is jó hozzá.
Ha valaki tud valami akkor szóljon légyszives. Előre is köszi. Várom a tanácsokat emailben a magicradio@tvnetwork.hu -címre. Tényleg S.O.S.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: HELP
« Válasz #35 Dátum: 2006.06.27 22:09:51 »
Idézetet írta: "Layosh"
Sziasztok. Van nekem egy 1988-as Corolla GTI-m. 1,6-os Liftback kasztnis. Hátul tárcsafékes és szétment a hátsó fékmunkahenger. Namost nekem egy komplett hátsó fék kellene még hozzá a bal hátsó. Vagyis a vezető felőli. Nagyon ill. életbevágóan fontos lenne mert nem tudom használni a kocsit amíg a hiba nincs kijavítva pedig nagyon kellene. Állítólag a Camry és Carina típusok- hátsó féke is jó hozzá.
Ha valaki tud valami akkor szóljon légyszives. Előre is köszi. Várom a tanácsokat emailben a magicradio@tvnetwork.hu -címre. Tényleg S.O.S.


Ööö ... márkaszervíz  :hmm: ? Gondolom , ők be tudnák szerezni az alkatrészt . Amúgy máshonnan valszeg nem lenne egyszerű ilyet találni , lévén ritka volt ez a típusváltozat . Ami a Camryt illeti , arra csak később került szériában hátulra tárcsafék ; és a Carinán is igen ritka volt ez , pl. az utolsó generáción , a Carina E-n is csak a csúcs GTi változaton volt .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Miklós Gábor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Corolla '90 elõtt
« Válasz #36 Dátum: 2006.08.14 11:22:02 »
Sziasztok!

Itt is megpróbálom, hátha sikerül összefutni Corolla SR 5 tulajdonosokkal!
Igen a használtautós szûrke járgány az enyém lett- amirõl alább képet is felrakott valaki.
string

AndrewGL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Corolla '90 elõtt
« Válasz #37 Dátum: 2006.08.14 20:59:05 »
Idézetet írta: "Miklós Gábor"
Sziasztok!

Itt is megpróbálom, hátha sikerül összefutni Corolla SR 5 tulajdonosokkal!
Igen a használtautós szûrke járgány az enyém lett- amirõl alább képet is felrakott valaki.


Szia!

Gratulálok!  :dancing:
Remélem a legközelebbi talin összefutunk és megnézhetem élõben is. Addig is megírhatnád, mit jelent a motorhiba, és ha eljutsz odáig, hogy sikerült orvosolni.
Tökölön sokat dumáltam egy SR5 tulajjal, ki is próbáltam a gépet ;) Tudtommal õ nem fórumozik, és Körmenden lakik, de ha gondolod megadhatom a számát priviben.

 :toy: 4ever  :riding:

Üdv

Miklós Gábor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Corolla '90 elõtt
« Válasz #38 Dátum: 2006.08.15 07:29:07 »
Idézetet írta: "AndrewGL"
Idézetet írta: "Miklós Gábor"
Sziasztok!

Itt is megpróbálom, hátha sikerül összefutni Corolla SR 5 tulajdonosokkal!
Igen a használtautós szûrke járgány az enyém lett- amirõl alább képet is felrakott valaki.


Szia!

Gratulálok!  :dancing:
Remélem a legközelebbi talin összefutunk és megnézhetem élõben is. Addig is megírhatnád, mit jelent a motorhiba, és ha eljutsz odáig, hogy sikerült orvosolni.
Tökölön sokat dumáltam egy SR5 tulajjal, ki is próbáltam a gépet ;) Tudtommal õ nem fórumozik, és Körmenden lakik, de ha gondolod megadhatom a számát priviben.

 :toy: 4ever  :riding:

Üdv


Helló!

Lassan csak megtanulom használni a fórumot...
Mikor lesz a legközelebbi tali? Mer' igen beteg a járgány...
Motorhiba feltárásban odáig jutottam, hogy az elsõ két hengerben 5-s a kompresszió, valószínûleg a kipufogószelepek vannak elégve + valami enyhe kopogás hallható- ha feltudom pörgetni 2000Rpm fölé- ez lehet esetleg fõtengely vagy hajtókarcsapágy. Szóval ennek orvoslása motor cserével fog megtörténni automataváltóval együtt- ha sikerül beszerezni õket elfogadhetó áron.
Érdekelne a körmendi tulaj száma! Csak nem az övé aza fekete/ezüst színû SR5 amit a találkozós képek között láttam!? Jó bõrben van a gép!:)
Na és milyen volt a menetpróba? Az is autómatás, 4-AF motoros?
Az enyém ***edése sok idõ tvesz majd igénybe, nagyon lepusztult kaszniügyileg+ vannak még gondok...
Õszintén szólva inkább hoznék rá kintrõl komplett donort, aztán egy kis klónozás...:))
Akkor várom az infót!

Üdv!
string

AndrewGL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Corolla '90 elõtt
« Válasz #39 Dátum: 2006.08.15 11:57:01 »
Idézetet írta: "Miklós Gábor"

Helló!

Lassan csak megtanulom használni a fórumot...
Mikor lesz a legközelebbi tali? Mer' igen beteg a járgány...
Motorhiba feltárásban odáig jutottam, hogy az elsõ két hengerben 5-s a kompresszió, valószínûleg a kipufogószelepek vannak elégve + valami enyhe kopogás hallható- ha feltudom pörgetni 2000Rpm fölé- ez lehet esetleg fõtengely vagy hajtókarcsapágy. Szóval ennek orvoslása motor cserével fog megtörténni automataváltóval együtt- ha sikerül beszerezni õket elfogadhetó áron.
Érdekelne a körmendi tulaj száma! Csak nem az övé aza fekete/ezüst színû SR5 amit a találkozós képek között láttam!? Jó bõrben van a gép!:)
Na és milyen volt a menetpróba? Az is autómatás, 4-AF motoros?
Az enyém rá***ése sok idõ tvesz majd igénybe, nagyon lepusztult kaszniügyileg+ vannak még gondok...
Õszintén szólva inkább hoznék rá kintrõl komplett donort, aztán egy kis klónozás...:))
Akkor várom az infót!

Üdv!


"2006 Õszi tali (2006.09.30-10.1) valahol a Dunántúlon."
http://forum.toyotaclub.hu/viewtopic.php?t=530
A körmendi srácot Honfi Tamásnak hívják, és bizony az övé az az autó, valóban nagyon szép állapotban van. Küldöm a számát privátban. Tudom, hogy gyökérség, de elfelejtettem, hogy automata-e... Gyári motor van benne, gázossá alakítva. Õszintén szólva én is hasonló cipõben jártam/járok, az enyémmel (Paseo), nem sok van belõle itthon, Bár Tökölön volt 2 paseo-s, legnagyobb örömömre, volt is hasznos eszmecsere.
Üdv:

Junior

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Corolla '90 elõtt
« Válasz #40 Dátum: 2007.02.19 14:49:58 »
Idézetet írta: "Szeke"
Üdv a fórumon!
Milyen motor van benne?
Amúgy a legkényesebb részük a karburátor, az szokott kikopni, ill. az automata szívató túl késõn állítódik vissza - mind2 miatt nõ a fogyasztás.


Srácok nekem is kellene 1 kis segítség!
Van 1 T.Corolla 1986-os 1.3-as benzines autom. szívatós,és a fentebb említettek miatt nekem is dadog.Azt javasolták rakjak rá mechanikus porlasztót,szívósort ,bowdent.Állítólag a T.Starlet 1000cm3-sé jó rá.
Vagy bárki jó megoldásba tudna segíteni azt nagyon köszönném.
Bármi segítség,most ott áll a szerelõnél a gép,és jobb sorsára vár.Köszi.
Horváth István
istvan.horvath@brill.hu

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Corolla '90 elõtt
« Válasz #41 Dátum: 2007.03.06 14:03:46 »
Itt is be szeretném jelenteni hogy 2E tipusú motorokban tok segiteni, Valamint megvan az összes Toyota Carburátor robbantot rajza! 2E motor vákum térképe is van !!!
gy Toyota sosem hagy cserben...

rezol

  • Vendég
Corolla '90 elõtt
« Válasz #42 Dátum: 2007.06.12 12:10:56 »
smithi79(eddigi 4szeres) floodját innen kiszedtem.

trobbert

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Corolla '90 elõtt
« Válasz #43 Dátum: 2007.06.16 19:41:14 »
Sziasztok !!!

 :kacsint:

Örülök, hogy immár én is hozzátok hasonlóvá lettem.
Van egy nagy problémám: 2 hete vettem egy '86-os Corollát (jó kis gép)! Viszont nincs hozzá semmiféle leírásom a karbantartásáról meg hogy mi micsoda. Tudna valaki nekem ebben segítni, please?! Nézegettem a régi hozzászólásokat, de azok az ajánlott linkek amik fenn vannak, sajnos már nem mûködnek.

Más: a héten volt szerelõnél a kicsike mert az alapjárat állandóan össze-vissza ingadozik. Hát sokat nem segített rajta az illetõ. Beállította jó magasra az alapjáratot, így most nem ingadozik, de ezzel nem vagyok kisegítve. Azt mondta az 52 szelepbõl valamelyik hibás és emiatt van, azt az egyet kiszûrni meg lehetetlen. Most nincs gáz-visszavezetésem, így viszont az alapjárat a fellegekben van. Valakinek valami ötlete?  :elkeseredett:
Ha valamelyikõtöknek van, légyszi küldjetek robbantott rajzokat a motorról, meg amirõl csak lehet.

Az e-mail cimem: procom@freemail.hu
Elõre is nagyon szépen köszönöm!!!

Minden jót!  :D
alk by faith!

trobbert

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Corolla '90 elõtt
« Válasz #44 Dátum: 2007.06.16 20:00:45 »
Idézetet írta: "Szepi_EP71"
Itt is be szeretném jelenteni hogy 2E tipusú motorokban tok segiteni, Valamint megvan az összes Toyota Carburátor robbantot rajza! 2E motor vákum térképe is van !!!


Szia!

Esetleg tudnál nekem is segíteni? Hogy miben, azt már leírtam a közösben. No meg van még egy-két APRÓSÁG. Például, hogy -igaz ugyan, hogy 21 éves az autó, de - szerintem ahhoz képest, hogy 1.3-as és 75 lovas, hát elég gyöngusnak tûnik. Aztán lehet, hogy csak én várok túl sokat.

Minden tanácsot szívesen várok!!!

Elõre is köszi!

Hajrá Toyo!
alk by faith!