Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 690568 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2445 Dátum: 2012.11.18 18:27:33 »
A 4 év átlagéletkor is azt mutatja,hogy igényelték volna a több töltést az akksijaid a gk.használati szokásaid mellett. A valószínűleg már nem a legjobb állapotban lévő jelenlegi pedig a hideg és az ülésfűtés miatt SOC60-nál is rosszabb állapotba került, és a hagyományos motorindító akkukat SOC70 alatt cserésnek tartják.

Jó az átlagéletkor. :) Hát őszintén szólva az első volt benne öt vagy  hat évet a másodikat meg én vertem szét mechanikailag, és idegesített már ahogy kinézett. És azért cseréltem le, de még használható volt csak néha jött belőle a sav, és úgy nem akartam használni.  :) Hát nézd biztosabb módszernek tartom a szulfátosítónál havonta egyszer rányomni a töltőt. Eddig ezt nagyon nem csináltam, de ezentúl szerintem nem fogom kihagyni.

Hát, hogy kevés e a 2 amper, most kíváncsiság kedvéért rátettük a haver suzukijára a mérőt is az is 2A-ral töltött. Ha ráadod a fogyasztókat az összeset akkor is tudja tartani a 2A-t csak jobban terheli a generátor a motort. Erre találták ki.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2446 Dátum: 2012.11.19 08:40:42 »
Igy már mindjárt jobban hangzik.-)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2447 Dátum: 2012.11.19 19:34:34 »
Hát igen a kegyelemdöfés szó az jól hangzik. :)
Valahogy úgy vagyok vele, hogy elvileg csak az indítóáramot, meg az állás alatt elhasznált áramot kell visszapótolni, mert onnantól, hogy a kocsi beindult a kocsi tölt. És úgy gondolom , hogy onnantól bármit használok azt a generátor termeli.
Na igen; csak az a gond, hogy ha rövid utakat mész folyton, és közben be van kapcsolva sok fogyasztó, akkor a generátor nem tudja visszatölteni az indítás alatt elhasznált áramot, és az akksi ezáltal egyre gyengül.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2448 Dátum: 2012.11.20 22:34:08 »
Na igen; csak az a gond, hogy ha rövid utakat mész folyton, és közben be van kapcsolva sok fogyasztó, akkor a generátor nem tudja visszatölteni az indítás alatt elhasznált áramot, és az akksi ezáltal egyre gyengül.

Úgy gondolom a sok fogyasztót inkább benzinben fizeted mint töltésben. A Generátornak képesnek kell lennie ellátni az összes fogyasztó és közben tölteni az aksit. Csak persze ha ráadod a fogyasztókat akkor jobban terheli a motort hogy kitermelje a pluszt. De persze nem fogja tökéletesen feltölteni az aksit soha rövid úton. Majd havonta ráteszem a töltőt a kocsira, azt majd lesz valahogy. :)
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2449 Dátum: 2012.12.06 21:46:50 »
Lehet elkezdhetek félrerakni egy kis pénzt kerékcsapágyra. Bár tény, hogy a hideg miatt sokkal jobban zörög a kocsi mint máskor. De ha lekapcsolom a rádiót, akkor hallatszik egy kis surrogó hang valahonnan a futóműtől. Felhívtam egy hozzáértőbb ismit, kedves megjegyzése, hogy vegyem hangosabbra a rádiót. :) De a lényege az volt, hogy amíg nem hangos úgysem mondja meg senki, hogy mi a gond. Rontani meg nem rontok rajta ha tovább használom. Majd ha elnyomja a rádiót akkor vigyem megnézetni.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2450 Dátum: 2012.12.07 00:11:38 »
Lehet elkezdhetek félrerakni egy kis pénzt kerékcsapágyra. Bár tény, hogy a hideg miatt sokkal jobban zörög a kocsi mint máskor. De ha lekapcsolom a rádiót, akkor hallatszik egy kis surrogó hang valahonnan a futóműtől. Felhívtam egy hozzáértőbb ismit, kedves megjegyzése, hogy vegyem hangosabbra a rádiót. :) De a lényege az volt, hogy amíg nem hangos úgysem mondja meg senki, hogy mi a gond. Rontani meg nem rontok rajta ha tovább használom. Majd ha elnyomja a rádiót akkor vigyem megnézetni.
Lehet, hogy csak a gumi gördülési zaja. Az is változhat idővel, erősödhet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2451 Dátum: 2012.12.07 01:45:57 »
Lehet, hogy csak a gumi gördülési zaja. Az is változhat idővel, erősödhet.

Igazából az sem kizárt. Kb. az ötödik évét tapossa, és van egy kezdődő szálszakadása is a jobb hátsón már évek óta. Azért kedves volt a gumis, mikor megjegyezte, hogy előbb fog elöregedni a gumi mint elkopni. :) Ha a hang tavaszig nem erősödik, és visszakerül a nyári, akkor abból kiderülhet.
Meg még olyan is eszembe jutott, hogy van a féken porvédő lemez tárcsa, hogy akár az is hozzá érhetett valamihez.
De mind csak elmélet. Igazából majd kiderül, hogy viselteti magát az autó. A hang erősödik e, esetleg átalakul valamivé.
Az biztos, hogy most azt nincs kedvem aláfeküdni. :) Pénzt meg feleslegesen nincs értelme költeni, csak megnyugtatott, hogy azt mondták, nem kell nagyon aggódni, nem fog holnap szétesni. :)
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2452 Dátum: 2012.12.08 07:55:48 »
Meg még olyan is eszembe jutott, hogy van a féken porvédő lemez tárcsa, hogy akár az is hozzá érhetett valamihez.
Á nem  :) ... annak ocsmány(abb) hangja lenne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2453 Dátum: 2012.12.12 18:23:24 »
Á nem  :) ... annak ocsmány(abb) hangja lenne.

Most hétvégén megtettem összesen, olyan 80km-ert helyköziben. És elmúlt a hang. :) Nagy sebességnél eleve nem volt hangja, csak ötven alatt, de az is megszűnt mire ujra városba értem.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2454 Dátum: 2012.12.18 19:21:38 »
szomorú sztorit hallottam ma.  :devil:

kolléganőnek van egy 18éves E10 sedanja. újkorától nála van!  :wub:
szervizbe egy gyerekhez hordta /18 évig/  aki úgy néz ki semmit nem csinált. most szakadt el az eredeti vezérműszíj! a másik szervizben ott röhögtek h az eredeti volt benne.  kárt nem okozott csak rá kellett dobni pár tízezret.. :lol:  úgyhogy most utálja.  [rohog]

megígértettem vele hogy el ne adja mert én azonnal viszem. csak hogy legyen.. :wub:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2455 Dátum: 2012.12.18 23:10:09 »
szomorú sztorit hallottam ma.  :devil:

kolléganőnek van egy 18éves E10 sedanja. újkorától nála van!  :wub:
szervizbe egy gyerekhez hordta /18 évig/  aki úgy néz ki semmit nem csinált. most szakadt el az eredeti vezérműszíj! a másik szervizben ott röhögtek h az eredeti volt benne.  kárt nem okozott csak rá kellett dobni pár tízezret.. :lol:  úgyhogy most utálja.  [rohog]

megígértettem vele hogy el ne adja mert én azonnal viszem. csak hogy legyen.. :wub:

Ez nem szomorú. Ha megúszott egy szíjszakadást pár tízezerrel. És ráadásul 18 év után......Ez aranyos. :) Meg az, hogy ennyire át lehetett verni a buráját, hogy nem nyúlt a kocsihoz. Tizennyolc év után már illet volna csinálnia is valamit, hogy ne bukjon le. :) De hát ez ilyen. Nőket könnyű etetni a cégnél is vezérműszíj szakadt el az egyik számítógépes csajnál a corsájában. Mert azt is megvezették.... Én marha meg mindig megnézem a kiszerelt alkatrészt, mert az nekem jár. :D

Szomorú sztorim nekem lett majdnem. Még ki sem hevertem, hogy féktávon belül ki akart jönni elém most egy tália. Négysávos út, direkt belsőben megyek. Ez meg keresztbe akart slisszolni, villogó forgalomirányító lámpa mellett. És elsőbbségem is nekem volt. Két sávot be is jött a kereszteződésbe csak utána állt meg. Fékeztem is jó nagyot, de már nem tudtam volna megállni. Néztem rá csúnyán mikor elmentem elötte, de majdnem oda lett kocsi eleje.....
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2456 Dátum: 2012.12.23 11:18:39 »
Ma megyek négysávoson, egy körforgalomba torkollik, és a külső megszűnésével jár. Mentem a belsőben előttem egy luxusterepjáró. Külsőben egy 5-10 éves közötti kombi Cori. A Corin éreztem, hogy ő már eldöntötte, hogy csak előttem lesz hajlandó besorolni a sávba úgy nyomta neki. Erre a terepjáró befékezett előttem, hogy átengedjen egy embert a zebrán. Nekem jó a lábam, nincs ABS-em. Egyébként is ez az esik a hó de rögtön olvad odavágja a téli-gumi tapadását. Szóval olyan jó csikorgó hanggal álltam meg, hogy a környéken mindenki hallotta.  :D Na onnantól kezdve az "ellenfél" színt váltott. Ha még fél órát állok ott szerintem akkor se indult volna el előbb. Olyan tökéletes lett neki mögöttem autózni, hogy öröm volt nézni.  [rohog]
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2457 Dátum: 2012.12.23 12:13:30 »
én is sokat fékeztem csikorgó, sikitó gumikkal. érdekes valamiért megijeszti a zembereket.  :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2458 Dátum: 2012.12.23 18:27:40 »
én is sokat fékeztem csikorgó, sikitó gumikkal. érdekes valamiért megijeszti a zembereket.  :hug:

Nem is kicsit. Ezeknek már ez csak a múlt amit nem szeretnek felidézni, és végigfut a hátukon a hideg.  ;)

De azt röhögöm, hogy öreg autót nem szeret maga előtt látni mert az presztízs, hogy énnekem ennyibe került, azt nehogy már ez után a szarláda után kullogjak. De ha gondolkodna, hogy az öreg autóban a korszerűtlenebb motor azért megy, csak többet eszik. Akkor talán nem kezdené nyomni a gázt ha előzöm, mert szüttyögött előttem. Bezzeg a marhája vígan bevág elém, hogy aztán blokkoljon. Pedig nincs ABS és a hátsó fékem is csak dobfékes.

NA mindegy hülyék az emberek. Most is meg kellett kerülnöm egy új mercit, hogy elérjem a zöldhullámot. Mert persze, ha esik a hó már csak hússzal mer menni a belsőben....Pedig abban aztán biztos hogy van minden ami a hülye sofőrök ellen van. :)
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2459 Dátum: 2012.12.24 06:55:37 »
NA mindegy hülyék az emberek. Most is meg kellett kerülnöm egy új mercit, hogy elérjem a zöldhullámot.

lazits Koma! nekem egy szombat délelötti óbuda vecsés úton 8 ilyen szuzuki van a 30 km alatt.  :flowers:
az hogy öreg /nem öreg autó meg kő előzni mert ócska az nem mérvadó , engem is simán megelőznek ha nyomja vki én is simán megelőzőm a jobb autót ha látom hogy matat/nő/öreg/zabál/telefonál stb.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002