Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 698338 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2430 Dátum: 2012.11.06 08:00:09 »
Hát ja, szép az ár... A sajátomba már nem rakatnám be (ár-érték arány ::) ), de ha lenne egy "új" autóm, amiről tudom, hogy 5+ évig meglesz, simán.

Valahogy én is így vagyok vele. Ebbe a kocsiba már biztos nem lesz beépítve nagyobb volumenű cucc. Csak próbáltam utánanézni, hogy ha egyszer veszek egy következőt mekkora esélye lesz, hogy olyat vehetek amiben van gyári ülésfűtés. Hát szinte semmi. :) Szóval akár fogalmazhatunk úgy is, hogy ha veszek egy újabbat, akkor tehetek félre az ülésfűtés beszereltetésére. Mondjuk én annak örülnék, ha lenne gyári, és akkor még a kábeleket sem kéne utólag behúzni, mert ott lenne a csati az ülés alatt. Meg a kapcsoló helye a műszerfalon. Az utólagos bekókányolástól feláll a szőr a hátamon.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2431 Dátum: 2012.11.06 09:08:36 »
ha gyári ülésfűtést akarsz akkor nagyon át kell állni a volvora vagy a saab-ra
sztem egy igényes utángyártott is lehet jó, beszereled, a cori vakdugója helyére beraksz egy gyári kapcsolót és tök jó.
a szivargyújtóról vagy a magnóról sztem lehet feszt levenni és kész   
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2432 Dátum: 2012.11.06 21:28:52 »
ha gyári ülésfűtést akarsz akkor nagyon át kell állni a volvora vagy a saab-ra
sztem egy igényes utángyártott is lehet jó, beszereled, a cori vakdugója helyére beraksz egy gyári kapcsolót és tök jó.
a szivargyújtóról vagy a magnóról sztem lehet feszt levenni és kész

Hát igen az északiaknál ez alap. :) De én Nissanban láttam például. :)
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2433 Dátum: 2012.11.16 22:20:33 »
Hát az ülésfűtés lehet mégsem lesz a kedvencem. Használtam egy hétig lelkesen munkába menet-jövet az ülésre rakható fűthető huzatot. Tényleg jó dolog, amikor a hideg kocsiban van valami ami legalább melegít. De mivel rövid utakon megyek képes volt egy hét alatt leszívni az aksit. Direkt feltöltöttem az aksit használat előtt. De egy hét alatt eljutottam oda, hogy egyik reggel lemenve már nem indult be a kocsi. Azért feltöltés után leellenőriztettem az aksit, meg a töltést. Elvileg mind a generátor mind az aksi jó. Zárlat sincs. Szóval ennyi, ülésfűtés+rövid út sajnos nem elég a folyamatos használathoz.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2434 Dátum: 2012.11.16 22:23:45 »
Hát igen az északiaknál ez alap. :) De én Nissanban láttam például. :)
Az én régi 93 jún.havi 1.9tdi audi 80 gépemben is volt.
Soför,meg anyosülésben is. Egy 6fokozatú potméterrel lehetett szabályozni a müszerfalról külön-külön!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2435 Dátum: 2012.11.17 00:09:28 »
Használtam egy hétig lelkesen munkába menet-jövet az ülésre rakható fűthető huzatot.

és csak akkor dugtad rá amikor ment az autó?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2436 Dátum: 2012.11.17 00:25:31 »
és csak akkor dugtad rá amikor ment az autó?

Nem is nagyon lehet másképp. A szivargyújtót lekapcsolja a gyújtáskapcsoló ha kiveszed a kulcsot. Jó lehet bent üldögélni és fűteni magadra motor nélkül, de nem tudok róla, hogy nagyon ilyet csináltam volna.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2437 Dátum: 2012.11.18 10:31:50 »
Na lehet mégsem az a gond. Szerdán volt fullra töltve az aksi. Nem használtam ülésfűtést. Pénteken leállítottam, ma meg már nem indul. Így az ülésfűtés kilőve.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2438 Dátum: 2012.11.18 10:38:10 »
Na lehet mégsem az a gond. Szerdán volt fullra töltve az aksi. Nem használtam ülésfűtést. Pénteken leállítottam, ma meg már nem indul. Így az ülésfűtés kilőve.
Le kéne mérni a kocsid nyugalmi áramfelvételét. Lehet, hogy valami "eszi" az akksit. Ha erről nincs szó, akkor viszont lassan kezdhetsz akksi-cserén gondolkodni, mert ennyi idő alatt nem merülhet le.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2439 Dátum: 2012.11.18 12:07:02 »
Le kéne mérni a kocsid nyugalmi áramfelvételét. Lehet, hogy valami "eszi" az akksit. Ha erről nincs szó, akkor viszont lassan kezdhetsz akksi-cserén gondolkodni, mert ennyi idő alatt nem merülhet le.

A vicc, hogy 55Ah-ás Perion aksi. Pont most járt le a két év garancia...
Mértük. 0,03A-t fogyaszt a riasztó és a többi cucc. Szóval az nem olyan ami leszívná.
A generátor is tölti az aksit folyamatosan 1.8-2A-ral a lakatfogó szerint.
Szóval tényleg az aksi marad. Elhozta a srác az összes tesztert. Most persze 60%-os töltöttségnél egy óra töltés után mind azt mondta, hogy cserés. Még rajta hagyom estig a töltőn. Aztán megint rámérünk és meglátjuk, de tényleg az aksi az esélyes.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2440 Dátum: 2012.11.18 13:17:48 »
Na lehet mégsem az a gond. Szerdán volt fullra töltve az aksi. Nem használtam ülésfűtést. Pénteken leállítottam, ma meg már nem indul. Így az ülésfűtés kilőve.
A rövid napi használatok és még most ráadásul az ülésfűtés túl sok áramot szívott le és elszulfátosodott az akku. Nem tud elég töltést felvenni, és már az a napi 0,7A nyugalmi áramfelvétel+ a ráindítózás is sok neki.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2441 Dátum: 2012.11.18 13:45:06 »
A rövid napi használatok és még most ráadásul az ülésfűtés túl sok áramot szívott le és elszulfátosodott az akku. Nem tud elég töltést felvenni, és már az a napi 0,7A nyugalmi áramfelvétel+ a ráindítózás is sok neki.

Tudod kb. 10 éve van meg a kocsi. Eddig ez volt a harmadik akkumulátorom. Az előző kettő kb 4-4 évet volt benne. Úgy hogy az utazási szokásaim nem nem változtak. Szóval elég viccesen hangzik, hogy betettem az ülésfűtést, ami egy hét alatt tönkre vágta a kétéves aksit. Azért ennél többről kell szóljon a történet.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2442 Dátum: 2012.11.18 14:19:48 »
Tudod kb. 10 éve van meg a kocsi. Eddig ez volt a harmadik akkumulátorom. Az előző kettő kb 4-4 évet volt benne. Úgy hogy az utazási szokásaim nem nem változtak. Szóval elég viccesen hangzik, hogy betettem az ülésfűtést, ami egy hét alatt tönkre vágta a kétéves aksit. Azért ennél többről kell szóljon a történet.
Hát szerintem inkább csak egybeesés az ülésfűtéssel... Vagy maximum arról lehet szó, hogy ez adta meg neki a kegyelemdöfést.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2443 Dátum: 2012.11.18 14:34:57 »
Az előző kettő kb 4-4 évet volt benne. Úgy hogy az utazási szokásaim nem nem változtak. Szóval elég viccesen hangzik, hogy betettem az ülésfűtést, ami egy hét alatt tönkre vágta a kétéves aksit.
A 4 év átlagéletkor is azt mutatja,hogy igényelték volna a több töltést az akksijaid a gk.használati szokásaid mellett. A valószínűleg már nem a legjobb állapotban lévő jelenlegi pedig a hideg és az ülésfűtés miatt SOC60-nál is rosszabb állapotba került, és a hagyományos motorindító akkukat SOC70 alatt cserésnek tartják. Persze lehet próbálkozni szulafátlanítással,vagy olcsó akku regenerálóval. Mivel nem tasakszeparátoros az akkud,ezért a cellazárlat elég közel van. A regenerálót egyébként a következőhöz akkudhoz is javaslom.
A generátor is tölti az aksit folyamatosan 1.8-2A-ral a lakatfogó szerint.
Ez is elég kevésnek tűnik. Reggeli világítás+ ülésfűtés, töltésre nem sok maradt valószínűleg.
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.18 14:37:05 írta Agyarka »

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2444 Dátum: 2012.11.18 18:07:09 »
Hát szerintem inkább csak egybeesés az ülésfűtéssel... Vagy maximum arról lehet szó, hogy ez adta meg neki a kegyelemdöfést.

Hát igen a kegyelemdöfés szó az jól hangzik. :)
Valahogy úgy vagyok vele, hogy elvileg csak az indítóáramot, meg az állás alatt elhasznált áramot kell visszapótolni, mert onnantól, hogy a kocsi beindult a kocsi tölt. És úgy gondolom , hogy onnantól bármit használok azt a generátor termeli. Az hogy rá van írva a generátorra mondjuk, hogy 60A az nem azt jelenti, hogy ő majd 60A-ral tölti a rendszert. Nem is szabad az akkut 10A-nél többel tölteni. Persze, ettől még lehet az elmélet hibás. De majd kiderül az új aksival. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.18 18:41:20 írta ATIS »
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.