Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 698337 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2400 Dátum: 2012.10.19 08:57:47 »
 ::) :flowers:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2401 Dátum: 2012.10.19 10:08:50 »
Gyöngyi! 

Hagyd murray Komát, nem tudod meggyőzni.  Csak az vígasztal, hogy nem sűrűn járok Észak-Budán, így kicsi a valószínűsége, hogy egy nyári satu akciónál hátulról belémjön a Szentendrein...  :whistling: :tt2:

És mellette sem érdemes menni (megelőzni, vagy többsávos úton haladni vele) mert a forró aszfalton bármikor eldurranhat a téligumi. :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2402 Dátum: 2012.10.23 23:29:41 »
A fényszóróm lejjebb kellett állítani, hogy ne zavarja a szembejövőket. Ilyenkor mindig bennem van a félsz, hogy idővel a hátsó rugók kezdenek leülni. Látszatra amúgy nincs baj a kocsi menetképességeivel. Nem húz semerre, csak lelki szemeim előtt megjelentek azok a Suzukik amik úgy járnak mint egy felszállni készülő repülő, ha beül valaki hátra. Vagyis az orruk szinte a levegőben van a hátuljukhoz képest.
A hátsó rugók csak akkor fáradnak el előbb, mint az elsők, ha a kocsit rendszeresen használják nagy terheléssel, tele csomagtartóval, és/vagy utánfutóznak vele. Egyébként két új rugó nem egy túl nagy tétel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2403 Dátum: 2012.10.24 00:45:47 »
Valamelyik nap leizzadtam. Jövök haza, 2x2 sávoson. Azt olyan jó csapágyhangszerűt hallok. Még a rádión is átjött. De mikor lefordultam az útról "elmúlt". És azóta sem jött elő. Ha szerencsém van nem a saját autómat hallottam. :D

Viszont azt vettem észre, hogy nyiszog kicsit a futómű. Amikor durva az út és ugráltatja a futóművet akkor, hallatszódik a nyiszogás. Álló helyzetben megmozgattam mind a négy oldalt. És mintha a ball hátsó nyekegne. Nem tudom megint esetleg a kutyacsont lehet a ludas vagy valami más. De nincs már kedvem vacakolni vele a tél előtt. Gondolom ez nem egy olyan probléma, ami katasztrófához vezet.
Szerintem túl sokat fülelsz és agyalsz  ;) :szemez: ... Nekem is volt ilyen korszakom. Szörnyű kibafás önmagaddal... sürgősen abba kell hagyni  :) !

Ha a kocsinak majd TÉNYLEG lesz valami baja, azt észre fogod venni, hidd el.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2404 Dátum: 2012.10.24 01:05:34 »
Koma, a csapágy egy állandó brutális búgó hang. semmi baj nincs az autóddal az úgy jó ahogy kitalálták.  :yes:
Amikor már végső stádiumban van... akkor hangos. A kezdetén még alig lehet hallani - azt is inkább csak kanyarban. Aztán fokozatosan rosszabbodik.

Bár persze van olyan forgatókönyv is, hogy egyből szétmegy és tök hangosan elkezd morogni. De Toyotákra ez kevésbé jellemző.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2405 Dátum: 2012.10.24 01:14:37 »
Én évi 11-13 ezret megyek. A nyári télen xart sem ér, a télivel meg nyáron úgy csúszik a kocsi a forró aszfalton mint a takony. Ráadásul ti gyerekeket is visztek.  :eek:
Sokat jártam téli gumival, nyáron... Különböző autókon, különböző gumikkal. Pl. legutóbb tavaly nyáron a Yarissal is. Sosem tapasztaltam ezt a "forró aszfalton csúszik, mint a takony" jelenséget. Konkrétan: normál vezetési stílusban, száraz úton gyakorlatilag nem észlelni különbséget. Inkább vizes úton tűnik fel, hogy pl. valamivel hamarabb kezd dolgozni az ABS; de itt sem drámai különbségre kell gondolni.

Összefoglalva: a téli gumi, nyáron, messze van az optimálistól - de elégséges. Nem több, nem kevesebb.

A gondot inkább az jelenti, hogy a nyári forróságban a téli gumi aránylag gyorsan öregszik (értsd: keményedik) - emiatt TÉLEN fogja majd hamarabb elveszíteni a képességeit. Viszont ebben az is benne van, tovább fordítva a dolgot, hogy ahogy keményedik, úgy szerepel jobban a nyári körülmények között. Egy új(szerű) téli gumi egyértelműen rosszabb nyáron, mint egy öreg, kopott. De a "csúszik, mint a takony" még így sem stimmel :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2406 Dátum: 2012.10.26 08:33:10 »
tegnap poén volt. fiatal srác barátom hív áll a tesco P-ban nem indul a kis e9 corollája.  no felkaptam gyertyát, vizet, áramot, olajat, és odadzsassz. (ODB kábel és notebook otthon maradt   :winkiss:)

 inditózunk nem kapja el. kiveszem az egyik gyertyát lucskos a benzintől. megszívta magát. légszurő le, kicseréltem a gyertyákat , szellőztetés.. :1eye:  aztán finom érzéssel beindítottam.  :wub:   elmagyaráztam h totál lenyomott gázzal inditunk nincs pumpálás (nem lada)  ;)

beültem , már majd egy éve nem ültem coriban. azok az örökéletű szövetek és belső..mintha beleszülettem volna... :wub: :wub:
jaj... :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2407 Dátum: 2012.10.26 18:30:05 »
Szerintem túl sokat fülelsz és agyalsz  ;) :szemez: ... Nekem is volt ilyen korszakom. Szörnyű kibafás önmagaddal... sürgősen abba kell hagyni  :) !

Ha a kocsinak majd TÉNYLEG lesz valami baja, azt észre fogod venni, hidd el.

Hát én technikai hipochonder vagyok. :) Tényleg néha áldás néha átok. Teljesen azért nem merném befogni a fülemet. :)
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2408 Dátum: 2012.10.26 18:40:12 »
A hátsó rugók csak akkor fáradnak el előbb, mint az elsők, ha a kocsit rendszeresen használják nagy terheléssel, tele csomagtartóval, és/vagy utánfutóznak vele. Egyébként két új rugó nem egy túl nagy tétel.

Hát árban mint a lengéscsillapító, ha jól láttam. Azért az nem olyan kis tétel. Amúgy 99%-ban nincs semmi a csomi tartóban. Csak nyáron volt egy fél nap, hogy úgy megpakolták nekem, hogy a hajam égnek állt. Lehajtott hátsó üléssel plafonig. A kocsi szinte lefeküdt. Voltam olyan ideges. Vagy fél napig volt benne a cucc. De nagyon óvatosan mentem vele. Remélem nem okozott semmi nagyobb problémát a dolog. Mondjuk az is kiderült volna ennyi idő alatt. A rugóktól persze félek, mert csak nem fiatal már a kocsi.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2409 Dátum: 2012.10.26 18:42:25 »

beültem , már majd egy éve nem ültem coriban. azok az örökéletű szövetek és belső..mintha beleszülettem volna... :wub: :wub:
jaj... :cry:

Megsajnáltalak Koma. Gyere el egyszer, megyünk pár kört a ház körül. ;)
Amúgy nagyon rendes vagy, én biztos beüzentem volna a srácnak, hogy olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul. :D
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2410 Dátum: 2012.10.26 23:12:22 »
Hát árban mint a lengéscsillapító, ha jól láttam. Azért az nem olyan kis tétel.

nekem a két hátsó lengéscsill. csere mdijjal 2006ban 40e volt. nem hinném h olcsóbb lett azóta..a legfontosabb h a terhelést ne hagyjuk a kocsiban állni. én a cementeszsákokat is baftam ki azonnal hazavitel után.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2411 Dátum: 2012.10.26 23:13:30 »
Megsajnáltalak Koma. Gyere el egyszer, megyünk pár kört a ház körül. ;)

 ::) :wub:
kis rozsdás jószág, néha hiányzik.  :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2412 Dátum: 2012.10.28 20:00:11 »
::) :wub:
kis rozsdás jószág, néha hiányzik.  :cry:

Néha? ;)
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2413 Dátum: 2012.10.28 20:03:39 »
nekem a két hátsó lengéscsill. csere mdijjal 2006ban 40e volt. nem hinném h olcsóbb lett azóta..a legfontosabb h a terhelést ne hagyjuk a kocsiban állni. én a cementeszsákokat is baftam ki azonnal hazavitel után.

Nem ám semmi sem lesz olcsóbb. Vili azért, hogy amint lehet megszabadítom a kocsit mindentől amitől csak lehet. :) Sajnos ez akkor nem volt lehetséges.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2414 Dátum: 2012.11.04 11:59:40 »
Mostanában nagy divat, hogy emlegetik a téli felkészítést. Ennek egyik pontjaként nyomják, hogy fokoltasd be a hűtővizedet. Egyvalamit nem értek. A vicc számomra az volt, hogy egyszer lecseréltük a hűtővizet, majd egy évvel később a szerelő mondta, hogy fokoltassam be. Mondom neki, hogy te csináltad egy éve a cserét. Erre, hogy azért befokoltathatom. Na most nem értem, egy év alatt, ha meg van csinálva a csere normálisan, egy zárt rendszerű hűtővíz tönkremehet annyira, hogy befagyjon? Ezt én nem akarom elhinni.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.