Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 690788 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corolla '90 elõtt
« Válasz #150 Dátum: 2008.01.07 12:53:01 »
Idézetet írta: "zeeezoli"
Igen, nem a tercel. corolla 4wd a neve, de német oldalakon láttam már:corolla station Wagon néven is.megprobálok felrakni képet rola.


Ilyen?



Mert ha igen, akkor ez egy Corolla Tercel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

zeeezoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Corolla '90 elõtt
« Válasz #151 Dátum: 2008.01.08 00:56:06 »
Háát..akkor mégis tercel,mert pont ilyen.de én még nem találkoztam ezzel a névvel(ennél az autonál)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Corolla '90 elõtt
« Válasz #152 Dátum: 2008.01.08 09:11:20 »
ez egy E9es cori eleje bár a hutorács nem az. de jól néz ki
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corolla '90 elõtt
« Válasz #153 Dátum: 2008.01.11 00:36:36 »
Idézetet írta: "zeeezoli"
Háát..akkor mégis tercel,mert pont ilyen.de én még nem találkoztam ezzel a névvel(ennél az autonál)


Nem Tercel. És nem is Corolla. Hanem Corolla Tercel :) ! Nem ez az elsõ ilyen a Toyotánál. Volt egy típus a 70-es évek vége felé, Celica Camry-nek hívták, és se Celica nem volt, se Camry, hanem egy 3., önálló típus.



Amúgy a tiédnek Corolla Tercel 4WD a pontos megnevezése, mert volt korábban is Corolla Tercel nevû modell, bár azt Európában ilyen néven nem forgalmazták (ez az elsõ, L1-es Tercel generáció volt, az USA-ban Corolla Tercel néven árulták).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

konyareka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Motorolaj
« Válasz #154 Dátum: 2008.01.13 11:52:18 »
Az lenne a kérdésem, hogy van egy 1986-os Toyota Corollánk, és milyen motorolaj a leg megfelelõbb bele? Meleg motornál bevillan az olajnyomásjelzõ.
uflung szerkezet érdekelne

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Motorolaj
« Válasz #155 Dátum: 2008.01.13 11:59:18 »
Idézetet írta: "konyareka"
Az lenne a kérdésem, hogy van egy 1986-os Toyota Corollánk, és milyen motorolaj a leg megfelelõbb bele? Meleg motornál bevillan az olajnyomásjelzõ.

POntos adatokkal majd jönnek szakik, de egy biztos: most után kellene tölteni olyan tipussal, amit a legutóbbi cserekor raktak bele, mert így, hogy bevillan a nyomásjelzõ, nagyon alalcsony lehet a szint.:!:
Gabe 254.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Motorolaj
« Válasz #156 Dátum: 2008.01.13 12:25:22 »
Idézetet írta: "konyareka"
Az lenne a kérdésem, hogy van egy 1986-os Toyota Corollánk, és milyen motorolaj a leg megfelelõbb bele? Meleg motornál bevillan az olajnyomásjelzõ.


Na most a motor olajszintjét hideg motornál kell nézni. Reggel elsõ indítás elõtt. Ha az rendben van. Akkor a következõ kérdés az olajszintjelzõ gomba jó e. Vagy ki kell e cserélni.
Amúgy milyen motor van a kocsiban? 2E, 4A, 4A-GE, 4A-GZE?
Ja a motorban az olajcserék rendszeresek voltak? Milyen olajfogyit produkál a motor?
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Motorolaj
« Válasz #157 Dátum: 2008.01.13 13:59:24 »
Idézetet írta: "konyareka"
Az lenne a kérdésem, hogy van egy 1986-os Toyota Corollánk, és milyen motorolaj a leg megfelelõbb bele? Meleg motornál bevillan az olajnyomásjelzõ.


Mikor villan be? Csak alapjáraton? Ha igen, akkor ez nem feltétlenül utal problémára, fõleg ha az alapjárat alacsony. Pl. meleg motornál néha, kikuplungolás után, a Camrym alapjárata pár mp-re lemegy 6-700 közé, és ilyenkor nekem is elkezd pislákolni az olajnyomásjelzõ lámpa, aztán ahogy visszamegy a fordulatszám magasabbra, el is alszik. Ez normális dolog.

Amúgy a kérdésed megválaszolásához tényleg tudni kellene az ATIS által kérdezett dolgokat. Milyen motor van az autódban, és mennyire eszi az olajat?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ruzsinho

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Corolla '90 elõtt
« Válasz #158 Dátum: 2008.02.02 08:37:34 »
Sziasztok!

A napokban vételeztem életem elsõ autóját egy 1986-os Corolla DX 1.3-t. Totális autós analfabéta vagyok, de szeretném megismerni az autót, ha esetleg valakinek lenne Budapesten vagy környékén szervízkönyve a típushoz, jelentkezését megköszönném. Nem fontos motorszerelési nagykönyv, csak az általános mi-hol-van és mi-is-az könyv.

Elõre is köszönöm!

gaborbol

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Corolla '90 elõtt
« Válasz #159 Dátum: 2008.02.06 13:40:49 »
ÜDV!

Van egy 1988-as évjáratú corolla 1,6 gti verdám.Egy probléma van vele a fûtése...
Termosztát ki lett cserélve, fûtõradiátor ki lett cseréve, ha alapjáraton van a gép, és egy helyben  áll akkor van némi fûtés. Amint elindulok vele, fél perc után már csak szinte hideg levegõt fúj ki.
A melegvizes szelep szintén jó. Amikor rá van húzva a fûtés a fûtõradiátorba benenõ csõ tûzforró,a kijövõ is viszonylag meleg...
Nincs már ötletem, ha valakinek van kérem írjon!

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Corolla '90 elõtt
« Válasz #160 Dátum: 2008.02.06 18:56:27 »
Idézetet írta: "gaborbol"
ÜDV!

Van egy 1988-as évjáratú corolla 1,6 gti verdám.Egy probléma van vele a fûtése...
Termosztát ki lett cserélve, fûtõradiátor ki lett cseréve, ha alapjáraton van a gép, és egy helyben  áll akkor van némi fûtés. Amint elindulok vele, fél perc után már csak szinte hideg levegõt fúj ki.
A melegvizes szelep szintén jó. Amikor rá van húzva a fûtés a fûtõradiátorba benenõ csõ tûzforró,a kijövõ is viszonylag meleg...
Nincs már ötletem, ha valakinek van kérem írjon!


Hát van ugye a fûtõradiátor az utastérben. Ezen fúvatnak át  levegõt és így fût. Na most, hogy folyamatosan hõt tudjon leadni a radiátor ahhoz keringeni kell a víznek benne. Na most ha nem fût akkor valószínûleg nem kering a víz benne. Ennek lehet az oka egy dugulás de azt mondod a radiátor új. A hozzá menõ csöveket gondolom megnéztétek. A fûtéscsap hibája is okozhatja, de azt írod az is jó. Ha jól értem és a melegvizes szelep az lenne a fûtési csap. Amúgy ezt, hogy ellenõriztétek le? Még olyan is lehetne, hogy a vízszivattyú nem keringteti a vizet, de akkor a motor elkezdene túlmelegedni. Maga a vízhõfokmérõ hogy mûködik? Szép egyenletesen megy fel középállásig és ott megáll mintha odacövekelték volna?
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corolla '90 elõtt
« Válasz #161 Dátum: 2008.02.07 01:29:30 »
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "gaborbol"
ÜDV!

Van egy 1988-as évjáratú corolla 1,6 gti verdám.Egy probléma van vele a fûtése...
Termosztát ki lett cserélve, fûtõradiátor ki lett cseréve, ha alapjáraton van a gép, és egy helyben  áll akkor van némi fûtés. Amint elindulok vele, fél perc után már csak szinte hideg levegõt fúj ki.
A melegvizes szelep szintén jó. Amikor rá van húzva a fûtés a fûtõradiátorba benenõ csõ tûzforró,a kijövõ is viszonylag meleg...
Nincs már ötletem, ha valakinek van kérem írjon!


Hát van ugye a fûtõradiátor az utastérben. Ezen fúvatnak át  levegõt és így fût. Na most, hogy folyamatosan hõt tudjon leadni a radiátor ahhoz keringeni kell a víznek benne. Na most ha nem fût akkor valószínûleg nem kering a víz benne. Ennek lehet az oka egy dugulás de azt mondod a radiátor új. A hozzá menõ csöveket gondolom megnéztétek. A fûtéscsap hibája is okozhatja, de azt írod az is jó. Ha jól értem és a melegvizes szelep az lenne a fûtési csap. Amúgy ezt, hogy ellenõriztétek le? Még olyan is lehetne, hogy a vízszivattyú nem keringteti a vizet, de akkor a motor elkezdene túlmelegedni. Maga a vízhõfokmérõ hogy mûködik? Szép egyenletesen megy fel középállásig és ott megáll mintha odacövekelték volna?


Azt írja: forró a radiátorba bemenõ csõ, és a kimenõ csõ is meleg. Magyarul megy rajta szépen át a víz, ahogy kell. Tehát dugulási, keringési hiba kizárható :roll: ... Hát passz. Mondanám, hogy levegõ van a hûtõrendszerben, de akkor megintcsak nem lehetnének melegek a csövek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gaborbol

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Corolla '90 elõtt
« Válasz #162 Dátum: 2008.02.07 08:02:06 »
Fûtés csap 100 % hogy jó. Kiszedtem, kipucoltam, kipróbáltam jó.Tegnap kijöttem vele a városból a víthõfok kb. negyen állt. Elrugtam 130-ig,mentem kb  3 kilómétert,  vízhõfok meg se moccant. Visszaértem a  városba hagytam egy helyben járni alapjáraton, szépen felment a víz középre. A termosztát is fix, hogy jó 3 napja cseréltem újra, 82 c-nál nyit, és  hõérzetre pont ott is nyit, tuti hogy jó.
Most vagy ennyire jó a hûtése vagy, valami gáz van még mindíg valamivel. Megpróbálok berakni egy darab kartont a hûtõ elé, hátha ...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Corolla '90 elõtt
« Válasz #163 Dátum: 2008.02.07 08:44:42 »
sztem inkább gáz van. nálam a legnagyobb hidegben is 5-10 perc alapjárat után is már fût mint állat
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

gaborbol

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Corolla '90 elõtt
« Válasz #164 Dátum: 2008.02.07 08:57:12 »
o_O ajjaj....