Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 687979 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: corolla 87'
« Válasz #15 Dátum: 2006.02.21 20:56:34 »
Idézetet írta: "toycorgt"
Sziasztok.

Nekem egy 87-es corollám van,4-age-s mocival. nagyon sokat dolgoztunk vele.mindíg motor gondjai voltak,de sikerűlt megoldani őket. mire összeállt a gép le kellet raknom,és megfordúlt bennem ,hogy megvállok tőle.:( de mindíg ha beleülök fáj érte a szivem:) mert imádni való egy gép és iszonyat élményt nyújtanak a benne lévő dolgok. pl a speer difi meg még egy pár csemege:)  :vezetes:


Hát el is tudom képzelni , ezek nagyon komoly gépek  :D ... ha teheted , ne válj meg tőle !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

toycorgt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Corolla '90 elõtt
« Válasz #16 Dátum: 2006.02.22 09:09:50 »
Szia.

Hétvégén lehet,hogy beizzítom és csapatok vele.be is kéne állítgatni mert van benne 2 db gaál tengely,
és mikor legutóbb a mocit csináltuk csak kb-ra állítottuk be mert jött a tél:) most szegény ott áll a kert végében.
 :vezetes:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corolla '90 elõtt
« Válasz #17 Dátum: 2006.02.22 21:27:16 »
Idézetet írta: "toycorgt"
Szia.

Hétvégén lehet,hogy beizzítom és csapatok vele.be is kéne állítgatni mert van benne 2 db gaál tengely,
és mikor legutóbb a mocit csináltuk csak kb-ra állítottuk be mert jött a tél:) most szegény ott áll a kert végében.
 :vezetes:


Ööö ... 2 db milyen tengely ? Ő valamilyen motor-guru ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Corolla '90 elõtt
« Válasz #18 Dátum: 2006.02.23 18:35:37 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "toycorgt"
Szia.

Hétvégén lehet,hogy beizzítom és csapatok vele.be is kéne állítgatni mert van benne 2 db gaál tengely,
és mikor legutóbb a mocit csináltuk csak kb-ra állítottuk be mert jött a tél:) most szegény ott áll a kert végében.
 :vezetes:


Ööö ... 2 db milyen tengely ? Ő valamilyen motor-guru ?

Átfokolt vezérműtengelyeket csinál, ültem olyan skodriban (120-as) ami ilyen tengellyel úgy húzott 8e-res fordulatig, hogy csak na, mondjuk ehhez kellet könnyítés meg karbi is :twisted:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

toycorgt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Corolla '90 elõtt
« Válasz #19 Dátum: 2006.02.24 20:33:19 »
Sziasztok.

Igen ő tengelyeket csinál,stb Igaziból én Havassy pári vagyok még a ladás korszakomból.
de nálla a nagy alapkörös tengyely egy 100-as a kicsit nem is tudom,hogy mennyiért csinálta volna
Volt vele munka így is. magasabb korongokat kellet csinálni bele mert a tengely kis alapkörös. kb40-ből kijött a kettő.viszont "hamar "kopik nem egyik naprol a másikra de szerintem nem megy el olyan sokat mint a havassy féle. kell hozzá 2 db állítható kerék amivel lehet finoman állítani. iszonyat:) de ell kell találni .olyan előgyúlytásom van hogy húúúúúúúú de így megy jól.vigyázni kell mert viszont nagy elő gy-nél eléghet a dugó.
nekem a mahle t dugóm úgy ment szét mint a huzat. jó mondjuk az is befolyásolta,hogy nagy volt a végnyomás.és nem bírta.most vissza lett véve. 4db GYÁRI dugó úszó csapszegesre alakított hajtókarokkal.
úgyhogy kellemes a masina.kéne már foglalkoznom vele egy kicsit. 3000 alatt semmi nem történik,az alapjárat billegős:) onnan már zenél,és amíg számozva van a fordszámmérő addíg húz és vékonyodik a hangja:)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corolla '90 elõtt
« Válasz #20 Dátum: 2006.02.25 12:43:28 »
Jól hangzik  :nagymosoly: ... igen , EZT hívják úgy , hogy TUNING , nem pedig a variálást mindenféle chippel meg hasonlókkal  :wink:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Corolla '90 elõtt
« Válasz #21 Dátum: 2006.02.26 15:14:18 »
Idézetet írta: "toycorgt"
Igaziból én Havassy pári vagyok még a ladás korszakomból.

Apu Ladájában is Havassy motor van  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

AndrewGL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Corolla '90 elõtt
« Válasz #22 Dátum: 2006.05.01 10:35:14 »
Ilyet látott-e már valaki? Tudom, hogy nem fér bele a '83-'87 kategóriába, de nem találtam neki jobb helyet:)

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=573956&command=ugras&screenwidth=1024


Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Corolla '90 elõtt
« Válasz #23 Dátum: 2006.05.01 11:53:26 »
Idézetet írta: "AndrewGL"
Ilyet látott-e már valaki?

Igen, ez fõleg amerikai piacra készült, egyfajta kupé változat. Nem sok rohangál belõle nálunk, az biztos  :kacsint:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corolla '90 elõtt
« Válasz #24 Dátum: 2006.05.01 17:13:15 »
Idézetet írta: "AndrewGL"
Ilyet látott-e már valaki? Tudom, hogy nem fér bele a '83-'87 kategóriába, de nem találtam neki jobb helyet:)


Gondolkodom , hogy a Corolla fórum miért ne lett volna neki jó hely ;) ?

Amúgy ahogy Szeke is írja , ezt a modellt az USA-ban forgalmazták (meg még máshol is , de Európában nem , és ez konkrétan egy amerikai darab) . Az E9-es Corolla-generációhoz tartozik . Amúgy érdekes lenne tudni , hogy a "motorhiba" mit takar ? Mert amúgy a kocsi olcsó , jól néz ki , egyéni , és nem sok ilyen kategóriájú és árú autó futkos klímával  :hmm: ... adott esetben , ha a motorjavítás/csere kivitelezhetõ (gondolom , 4A-F motor lehet benne) , egész jó vétel lehet , mert nyilván odaadják ennél olcsóbban is !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Corolla '90 elõtt
« Válasz #25 Dátum: 2006.05.01 18:30:38 »
Idézetet írta: "Palaczk"
(gondolom , 4A-F motor lehet benne) , egész jó vétel lehet , mert nyilván odaadják ennél olcsóbban is !

Vagy 4A-FE... 89-ben már volt. És amcsiban azt preferálták.

Még ha 200-300ezret is rá kell költeni, akkor se rossz vétel... szerintem!
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

AndrewGL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Corolla '90 elõtt
« Válasz #26 Dátum: 2006.05.01 18:58:10 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "AndrewGL"
Ilyet látott-e már valaki? Tudom, hogy nem fér bele a '83-'87 kategóriába, de nem találtam neki jobb helyet:)


Gondolkodom , hogy a Corolla fórum miért ne lett volna neki jó hely ;) ?

Amúgy ahogy Szeke is írja , ezt a modellt az USA-ban forgalmazták (meg még máshol is , de Európában nem , és ez konkrétan egy amerikai darab) . Az E9-es Corolla-generációhoz tartozik . Amúgy érdekes lenne tudni , hogy a "motorhiba" mit takar ? Mert amúgy a kocsi olcsó , jól néz ki , egyéni , és nem sok ilyen kategóriájú és árú autó futkos klímával  :hmm: ... adott esetben , ha a motorjavítás/csere kivitelezhetõ (gondolom , 4A-F motor lehet benne) , egész jó vétel lehet , mert nyilván odaadják ennél olcsóbban is !


Én is ezen gondolkodtam, de már nem tudnám hova tenni :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corolla '90 elõtt
« Válasz #27 Dátum: 2006.05.01 21:15:00 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Palaczk"
(gondolom , 4A-F motor lehet benne) , egész jó vétel lehet , mert nyilván odaadják ennél olcsóbban is !

Vagy 4A-FE... 89-ben már volt. És amcsiban azt preferálták.

Még ha 200-300ezret is rá kell költeni, akkor se rossz vétel... szerintem!


Igen , és 300-ba szerintem nem is kerülne még akkor sem , ha motort kell cserélni . Persze lehet , hogy nem is kell , "csak" gyûrûzni vagy ilyesmi . Utána kéne érdeklõdni ... Tényleg , miért nem veszitek meg ti :) ? Ki lehetne rakni a szalonba dísznek  :nagymosoly: ... különleges alkalmakkor pedig menni vele .

Mert hát milyen jól néz ki a kis gép  :vag2: ! Én csak azt sajnálnám (ha az enyém lenne) , hogy a csinos formáját pont hosszú utakon rontanák el a felnyitott fényszórók . Meg persze a légellenállást is  :hmm: ... nem véletlenül haltak ki kvázi a bukólámpás kocsik .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Corolla '90 elõtt
« Válasz #28 Dátum: 2006.05.03 16:06:38 »
Szuper az autó és 100e ért kitünõ 4AGE motort lehet bele rakni 124Lóval, akkor hasítana is.  :nagymosoly:

Ezek az autótörténelem egyik legrosszabb fényerejû lámpái
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

AndrewGL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Corolla '90 elõtt
« Válasz #29 Dátum: 2006.05.03 16:17:03 »
Valaki tényleg vegye már meg, mert ha nem, akkor én veszem meg, csak az a baj, hogy akkor az asszony kidob vele együtt :D (tréfa)
Komolyra fordítva a szót: én benne lennék a megvásárlásban max. 10 eFt-tal, ha esetleg többen ajánlanak fel akkor a megfelelõ összeggel.
A javíttatást biztos el lehetne intézni olcsóbban, hiszen nem csak a klubnak lehetne reklámfelület ;) ... A felújítást, változtatásokat tekintve nyilván abba is beszállnék ésszerû keretek között, természetesen elõre egyeztetve.
Tessék itt vannak a konkrétumok, vállalkozó szellemûek utánam! vagy elõttem! :) vagy mi...