Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 698186 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

feles

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Corolla '90 elõtt
« Válasz #135 Dátum: 2007.12.30 18:07:24 »
Üdv mindenkinek!

A segitségeteket kérném.
Elsõ autóként vettem egy 1987-es Toyota Corolla Hatchbacket, a régebbi "kocka" változatot. Meg vagyok vele elégedve igazából, csak pár apró gondom van vele most. Egy olyan hogy a duda nem szól...ebben tudnátok segíteni? Levettem a kormányt, megnéztem a gombokat, azok rendben vannak elvileg, úgyhogy nincs ötletem más. A mûszaki vizsga pedig fél év múlva lejár, úgyhogy mindenképp meg kellene oldani a problémát...

Egyébként remek autó szerintem:)
Toyota Corolla E80 2E 5 ajtós Hatchback

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corolla '90 elõtt
« Válasz #136 Dátum: 2007.12.30 18:32:27 »
Idézetet írta: "feles"
Üdv mindenkinek!

A segitségeteket kérném.
Elsõ autóként vettem egy 1987-es Toyota Corolla Hatchbacket, a régebbi "kocka" változatot. Meg vagyok vele elégedve igazából, csak pár apró gondom van vele most. Egy olyan hogy a duda nem szól...ebben tudnátok segíteni? Levettem a kormányt, megnéztem a gombokat, azok rendben vannak elvileg, úgyhogy nincs ötletem más. A mûszaki vizsga pedig fél év múlva lejár, úgyhogy mindenképp meg kellene oldani a problémát...

Egyébként remek autó szerintem:)


Nézd meg a biztosítékját (Horn). Ha az rendben van, keresd meg a kürtöt, és nézd meg, hogy nem csúszott-e le róla a vezeték. Ha ez is rendben van, akkor ki kell cserélni. Nem nagy ügy, általában csak egy csavar tartja, és pár ezresért kapsz, ez esetben az sem fontos, hogy típusazonos legyen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Corolla '90 elõtt
« Válasz #137 Dátum: 2007.12.30 18:38:16 »
Idézetet írta: "feles"
Üdv mindenkinek!

A segitségeteket kérném.
Elsõ autóként vettem egy 1987-es Toyota Corolla Hatchbacket, a régebbi "kocka" változatot. Meg vagyok vele elégedve igazából, csak pár apró gondom van vele most. Egy olyan hogy a duda nem szól...ebben tudnátok segíteni? Levettem a kormányt, megnéztem a gombokat, azok rendben vannak elvileg, úgyhogy nincs ötletem más. A mûszaki vizsga pedig fél év múlva lejár, úgyhogy mindenképp meg kellene oldani a problémát...

Egyébként remek autó szerintem:)


Ezt már szeretem, ha valakinek a duda a legnagyobb gondja. :)

Maga a duda jó? Azt nézted?
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

feles

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Corolla '90 elõtt
« Válasz #138 Dátum: 2007.12.30 18:39:08 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "feles"
Üdv mindenkinek!

A segitségeteket kérném.
Elsõ autóként vettem egy 1987-es Toyota Corolla Hatchbacket, a régebbi "kocka" változatot. Meg vagyok vele elégedve igazából, csak pár apró gondom van vele most. Egy olyan hogy a duda nem szól...ebben tudnátok segíteni? Levettem a kormányt, megnéztem a gombokat, azok rendben vannak elvileg, úgyhogy nincs ötletem más. A mûszaki vizsga pedig fél év múlva lejár, úgyhogy mindenképp meg kellene oldani a problémát...

Egyébként remek autó szerintem:)


Nézd meg a biztosítékját (Horn). Ha az rendben van, keresd meg a kürtöt, és nézd meg, hogy nem csúszott-e le róla a vezeték. Ha ez is rendben van, akkor ki kell cserélni. Nem nagy ügy, általában csak egy csavar tartja, és pár ezresért kapsz, ez esetben az sem fontos, hogy típusazonos legyen.


Köszi a segítséget.
A biztosítéktáblát merre találom? A bal oldali ajtónál kell lennie igaz?
Egyébként motorikusan rendben van, bár a vezérmûszij csere lassan szükséges lesz. Meg egy vákumcsõ csere ami el van repedve(most szigszalagal van megfoltozva). Valószinüleg elengedte a vákumot és ezért rángatott a kocs 3-4 ezer között..
Toyota Corolla E80 2E 5 ajtós Hatchback

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Corolla '90 elõtt
« Válasz #139 Dátum: 2007.12.30 18:44:19 »
Idézetet írta: "feles"
Köszi a segítséget.
A biztosítéktáblát merre találom? A bal oldali ajtónál kell lennie igaz?


Igen ott is szokott lenni meg a motortérben is. Amúgy úgy tudom, hogy a duda a vészvillogóval szokott közös biztin lenni. Lehet meg kéne nézni mûködik e a vészvillogód.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Corolla '90 elõtt
« Válasz #140 Dátum: 2007.12.30 18:57:19 »
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "feles"
Köszi a segítséget.
A biztosítéktáblát merre találom? A bal oldali ajtónál kell lennie igaz?


Igen ott is szokott lenni meg a motortérben is. Amúgy úgy tudom, hogy a duda a vészvillogóval szokott közös biztin lenni. Lehet meg kéne nézni mûködik e a vészvillogód.


Azért lepróbálnám az a kürtöt, két vezetékkel közvetlenül az akksiról megtápolva.... Lehet, hogy csak a medtag szakadt el valahol..... :otlet:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

feles

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Corolla '90 elõtt
« Válasz #141 Dátum: 2007.12.30 18:59:22 »
A biztositékokat megnéztem, mindegyik jó. A vészvillogó is mûködik. még egy hülye kérdés, a dudát hol találom a motortérben?:)
Köszönöm!

Megszerkesztettem a hozzászólást. Légyszi ne hagyj bent egy rakás felesleges idézetet, amelyek nem szükségesek ahhoz, hogy a mondanivalód érthetõ legyen. Köszi :) ! Palaczk
Toyota Corolla E80 2E 5 ajtós Hatchback

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Corolla '90 elõtt
« Válasz #142 Dátum: 2007.12.30 19:21:46 »
Idézetet írta: "feles"

A biztositékokat megnéztem, mindegyik jó. A vészvillogó is mûködik. még egy hülye kérdés, a dudát hol találom a motortérben?:)
Köszönöm!


Ha jól emlékszem a kocsi orrában. A hûtõ és a hûtõmaszk között.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Corolla '90 elõtt
« Válasz #143 Dátum: 2007.12.30 19:45:41 »
Ha megvan a kürt azért tápold meg, mielõtt még kidobnád! :kacsint:
Jól monta a kolléga, a hûtõ elõtt kell hogy legyen, vagy pedig a lökös mögött valahol. Szóval elöl.  :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

feles

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Corolla '90 elõtt
« Válasz #144 Dátum: 2007.12.30 19:54:10 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Ha megvan a kürt azért tápold meg, mielõtt még kidobnád! :kacsint:
Jól monta a kolléga, a hûtõ elõtt kell hogy legyen, vagy pedig a lökös mögött valahol. Szóval elöl.  :nagymosoly:


Okés, köszönöm a segitséget. Majd megpróbálom megkeresni. Az elõzõ tulaj azt mondta hogy mûködött neki még..:) Mondjuk azóta vissza rakta az eredeti kormányt... Egyébként nagyobb baj nincs vele szerencsére:)
Na akkor majd jelentkezek.
Köszönöm!
Toyota Corolla E80 2E 5 ajtós Hatchback

feles

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Corolla '90 elõtt
« Válasz #145 Dátum: 2008.01.04 19:07:23 »
Idézetet írta: "feles"
Idézetet írta: "Trotter66"
Ha megvan a kürt azért tápold meg, mielõtt még kidobnád! :kacsint:
Jól monta a kolléga, a hûtõ elõtt kell hogy legyen, vagy pedig a lökös mögött valahol. Szóval elöl.  :nagymosoly:


Okés, köszönöm a segitséget. Majd megpróbálom megkeresni. Az elõzõ tulaj azt mondta hogy mûködött neki még..:) Mondjuk azóta vissza rakta az eredeti kormányt... Egyébként nagyobb baj nincs vele szerencsére:)
Na akkor majd jelentkezek.
Köszönöm!




Na, sikerült megoldani. Az egyik érintkezõ volt a hibás, telikenõdött zsirral, és beragadt. Kicsit meg kellett mozgatni csak. Most szól rendesen.
Azért köszi a segitséget:)
Üdv!
Toyota Corolla E80 2E 5 ajtós Hatchback

zeeezoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Corolla '90 elõtt
« Válasz #146 Dátum: 2008.01.05 02:24:16 »
Üdv. 89-es toyota corolla wagon (4wd,1.6xli,4a-fe,77kw) tipusu auto tulaja lettem nem rég,és meg vagyok vele elégedve. a szélvédõmoso tartályt szeretném cserélni mert törött.a segitségeteket szeretném kérni hogy hol tudok beszerezni tartályt ehez a tipushoz.Ha van valaki, akinek ilyen tipusu autoja van,szivesen váltanék vele néhány szot az autorol. elöre is kösz. üdv

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corolla '90 elõtt
« Válasz #147 Dátum: 2008.01.05 10:32:57 »
Idézetet írta: "zeeezoli"
Üdv. 89-es toyota corolla wagon (4wd,1.6xli,4a-fe,77kw) tipusu auto tulaja lettem nem rég,és meg vagyok vele elégedve. a szélvédõmoso tartályt szeretném cserélni mert törött.a segitségeteket szeretném kérni hogy hol tudok beszerezni tartályt ehez a tipushoz.Ha van valaki, akinek ilyen tipusu autoja van,szivesen váltanék vele néhány szot az autorol. elöre is kösz. üdv


Szia! Ez egy Corolla Tercel, ugye? Klassz gép :) !

A Kluboldalon találsz egy ilyen menüpontot, hogy "Boltok, bontók" - ezeknél érdemes próbálkoznod. Bár a típus mifelénk ritka... Ha nem jutsz eredményre, esetleg kérdezd meg a márkaszervízben, tudnak-e újat rendelni és mennyiért - lehet, hogy nem vészes összeg. Harmadik alternatíva: kérdezz rá mûanyagos szakinál (aki lökhárítók javításával foglalkozik), hogy nem tudná-e meghegeszteni/megragasztani a tartályt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Corolla '90 elõtt
« Válasz #148 Dátum: 2008.01.06 05:55:24 »
Szerintem nem.
Van olyan, hogy 4wd corolla, én is láttam amúltlor a neten.
Szép kis autó! :nagymosoly:

zeeezoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Corolla '90 elõtt
« Válasz #149 Dátum: 2008.01.06 12:41:29 »
Igen, nem a tercel. corolla 4wd a neve, de német oldalakon láttam már:corolla station Wagon néven is.megprobálok felrakni képet rola.