Szerző Téma: corolla hátsó fék  (Megtekintve 12448 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

larna

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
corolla hátsó fék
« Dátum: 2004.10.22 16:08:11 »
Sziasztok!
1989-es Corollam van, 1.8D. A műszaki vizsgán a hatsó fékekről kiderült, hogy nem jók, nagy az eltérés közöttük (38%). Valamit az ovalitásról is magyaráztak, ami gondolom azt jeleti, hogy a dob nem kör alakú, igy üti a fekpofákat. Éreztem is 100km/h felett ha fékeztem, hogy kicsit remeg az autó.
A dob már nem volt felszabályozható, így vettem az Unixnál   BRECO dobot és a nagyon jónak mondott JURID fékpofát (~9000 HUF). Beszerelés után a fékpadon brutális, 53%-os eltérés volt mérhető a két hátsó oldal között. :cry:
Lehet, hogy a fékpofák ennyire egyenetlenek lennének?
Talalkoztatok már hasonlóval?
Mit lehet tenni?
Köszi!
______________
Áttéve a Corolla topicba.
MiCKEY

______________

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: corolla hátsó fék
« Válasz #1 Dátum: 2004.10.22 19:23:12 »
Idézetet írta: "larna"
Sziasztok!
1989-es Corollam van, 1.8D. A műszaki vizsgán a hatsó fékekről kiderült, hogy nem jók, nagy az eltérés közöttük (38%). Valamit az ovalitásról is magyaráztak, ami gondolom azt jeleti, hogy a dob nem kör alakú, igy üti a fekpofákat. Éreztem is 100km/h felett ha fékeztem, hogy kicsit remeg az autó.
A dob már nem volt felszabályozható, így vettem az Unixnál   BRECO dobot és a nagyon jónak mondott JURID fékpofát (~9000 HUF). Beszerelés után a fékpadon brutális, 53%-os eltérés volt mérhető a két hátsó oldal között. :cry:
Lehet, hogy a fékpofák ennyire egyenetlenek lennének?
Talalkoztatok már hasonlóval?
Mit lehet tenni?
Köszi!
______________
Áttéve a Corolla topicba.
MiCKEY

______________


Inkább a fékrendszerben keresném a hibát! levegő, kosz, megütött fékcső ...   esetleg megszorult munkahenger.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

AndrasM

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: corolla hátsó fék
« Válasz #2 Dátum: 2004.10.22 20:28:01 »
Idézetet írta: "larna"
Sziasztok!
1989-es Corollam van, 1.8D.  Beszerelés után a fékpadon brutális, 53%-os eltérés volt mérhető a két hátsó oldal között. :cry:
Lehet, hogy a fékpofák ennyire egyenetlenek lennének?
Talalkoztatok már hasonlóval?
Mit lehet tenni?


A dobféknél fontos, hogy a dob és a fékbetét is azonos rádiuszú legyen. Az utángyártott alkatrészeknél a gyártók azt csinálják, hogy a tűrés szélső értékére gyártják a dolgokat. Tehát a fékbetétet a megengedett legnagyobb átmérőre, a dobot a megengedett legkisebbre. Gyárinál más a helyzet. Téhát nincs semmi gáz, csak meg kell várni, hogy összekopjon a dob és a betét. Ennek pár ezer kilóméter alatt meg kell történnie. Ha mondjuk 2000 Km mulva is ilyen nagy az eltérés, akkor léphetsz tovább a munkahenger felé. Arról nem írtál, hogy a kézifékre mekkora az eltérés. Ha kézifékre is az üzemihez hasonló az eltérés, akkor a munkehenger hiba szinte kizárható.

Üdv
orolla '95 1332 ccm sedan aut.

larna

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: corolla hátsó fék
« Válasz #3 Dátum: 2004.11.03 12:08:01 »
Sziasztok!

Koszonom a valaszokat, javaslatokat. Jelenleg a kovetkezo a helyzet:
A kezifeken alig volt merheto fekero elteres, igy a szerelo kicserelte a fekmunkahengereket is, mert arra gyanakodott, hogy azzal van a gond, mivel az ovalitas megszunt a kezifek jo. En igencsak ketelkedtem ebben.
Ma levizsgazott az auto, mert megszantak, de a fek meg mindig nem jo:

- uj dob
- uj fekbetet (bekoszorulve pontosan, nem vasalva)
- uj munkahengerek (parban, azonosak)
- uj kezifek 'huzalok' (allitolag mar alig mozgott a sodrony a hazban)

Tipp az Autoklubbtol:

-Esetleg a fekeroeloszto

Tamas 69 tippje a koszolodasrol jo megoldas lehet, vagy a levego is...
Hogy lehet attisztitani, legteleniteni a fekrendszert?
Mi a velemeny a fekeroeloszto hibajarol?

Koszonettel:
                                                                                           Barna Laszlo

Idézetet írta: "AndrasM"
Idézetet írta: "larna"
Sziasztok!
1989-es Corollam van, 1.8D.  Beszerelés után a fékpadon brutális, 53%-os eltérés volt mérhető a két hátsó oldal között. :cry:
Lehet, hogy a fékpofák ennyire egyenetlenek lennének?
Talalkoztatok már hasonlóval?
Mit lehet tenni?


A dobféknél fontos, hogy a dob és a fékbetét is azonos rádiuszú legyen. Az utángyártott alkatrészeknél a gyártók azt csinálják, hogy a tűrés szélső értékére gyártják a dolgokat. Tehát a fékbetétet a megengedett legnagyobb átmérőre, a dobot a megengedett legkisebbre. Gyárinál más a helyzet. Téhát nincs semmi gáz, csak meg kell várni, hogy összekopjon a dob és a betét. Ennek pár ezer kilóméter alatt meg kell történnie. Ha mondjuk 2000 Km mulva is ilyen nagy az eltérés, akkor léphetsz tovább a munkahenger felé. Arról nem írtál, hogy a kézifékre mekkora az eltérés. Ha kézifékre is az üzemihez hasonló az eltérés, akkor a munkehenger hiba szinte kizárható.

Üdv

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
corolla hátsó fék
« Válasz #4 Dátum: 2004.11.03 19:19:44 »
Sajnos segíteni nem tudok, de az bizonyos, hogy most már olyan hátsó fékjeid lesznek, mint egy új autóé  :wink:
Elég szemét probléma, nagyon elbújt  :x
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

AndrasM

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: corolla hátsó fék
« Válasz #5 Dátum: 2004.11.03 19:45:34 »
Idézetet írta: "larna"


Tipp az Autoklubbtol:

-Esetleg a fekeroeloszto

Tamas 69 tippje a koszolodasrol jo megoldas lehet, vagy a levego is...
Hogy lehet attisztitani, legteleniteni a fekrendszert?
Mi a velemeny a fekeroeloszto hibajarol?

Koszonettel:
                        Barna Laszlo



Kedves László!

A légtelenítést a szerelő -nyilván- megejtette. Nem valószínű, hogy újból kellene.
A fékerőszabályzó az érdekes lehet. Jó ötlet. De lehet, hogy házilag nem fog menni, újból a szerelőhöz kell menned.
Az eredményről mindenképp számolj be!  :)

Üdv.
orolla '95 1332 ccm sedan aut.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: corolla hátsó fék
« Válasz #6 Dátum: 2004.11.03 21:56:16 »
Idézetet írta: "larna"
Sziasztok!


Tamas 69 tippje a koszolodasrol jo megoldas lehet, vagy a levego is...
Hogy lehet attisztitani, legteleniteni a fekrendszert?
Mi a velemeny a fekeroeloszto hibajarol?



A légtelenítést  aszerelő remélhetőleg megejtette, ez az első ijenkor.

A koszolódás nállam egy astránál volt, a dolog úgy nézett ki, hogy lassan nyomva a féket egyenlőtlen volt, teljesen beletaposva egyenletes. Végül a egyik fékcsőben volt valami koszcsomó, amin  a fékolaj nagy fékezéskor átment, és akkor jó volt, de kisebb fékezéskor lasabban ment, és így egyenlőtlenül fogott a fék.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

larna

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
corolla hátsó fék
« Válasz #7 Dátum: 2004.11.04 08:54:02 »
En eleg uj vagyok, mint toyotas, igy nem igazan tudom azt sem, hogy hol erdemes beszerezni a gyari alkatreszeket.
Az elozo tulajdonos a Japkert javasolta, ott azt mondtak, hogy bontott fekeroeloszto nincs, de gyari van 51.000 HUF -ert. Sajnos ekkora osszeget nem tudok rakolteni, mert az eddigi 'probalkozasok' is 50-ben vannak, es ez is csak tipp.
Nem tudtok veletlenul nemet vagy osztrak internetes alkatreszkereskedot. Ugy hallottam, hogy kinnt olcsobbak az alkatreszek.

Szerintetek van a 89-es Corollamban elso fekeroeloszto?

Koszi!

Barna_l

CE90L-AWMDSW

AndrasM

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
corolla hátsó fék
« Válasz #8 Dátum: 2004.11.04 10:22:03 »
Idézetet írta: "larna"


Szerintetek van a 89-es Corollamban elso fekeroeloszto?

Koszi!

Barna_l

CE90L-AWMDSW


Azt sajnos nem tudom, hogy a 98-asba tettek-e valami külöleges kütyüt a fékrendszerbe. Az én kocsimban nincs elöl fékerő szabályzó. Igazából nem is láttam az első fékre ilyet. (Pedig volt egy pár autóm, mindet kellett szerelgetni.) A fékerőszabályzó (átlagos esetben) arra való, hogy vészfékezésnél igyekszik megakadályozni a hátsó krekek blokkolását. Ahogy megemelkedik fékezésnél a kocsi feneke úgy csökkenti a munkahengerekben a fékolaj nyomását. Természetesen elöl ilyesmire nincs szükség.

Üdv.
orolla '95 1332 ccm sedan aut.

larna

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
corolla hátsó fék
« Válasz #9 Dátum: 2004.11.04 10:53:44 »
A fekeroszabalyozorol en is ugy tudtam, hogy az olajnyomast csokkenti  a terhelescsokkenes fuggvenyeben, ezert lepodtem meg, amikor a Japker-ben megkerdeztek, hogy elsot vagy hatsot keresek. Nem igen ertenem az elso szerepet, hacsak nem extrem tolatasos fekezesre is kiotlottek valami a Tolyotanal. : )

Layosh

  • Vendég
HELP
« Válasz #10 Dátum: 2006.06.27 21:40:53 »
Sziasztok. Van nekem egy 1988-as Corolla GTI-m. 1,6-os Liftback kasztnis. Hátul tárcsafékes és szétment a hátsó fékmunkahenger. Namost nekem egy komplett hátsó fék kellene még hozzá a bal hátsó. Vagyis a vezető felőli. Nagyon ill. életbevágóan fontos lenne mert nem tudom használni a kocsit amíg a hiba nincs kijavítva pedig nagyon kellene. Állítólag a Camry és Carina típusok- hátsó féke is jó hozzá.
Ha valaki tud valami akkor szóljon légyszives. Előre is köszi. Várom a tanácsokat emailben a magicradio@tvnetwork.hu -címre. Tényleg S.O.S.