Szerző Téma: Chiptuning  (Megtekintve 124946 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

LionTR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
    • http://www.abbys.hu
Re: Chiptuning
« Válasz #195 Dátum: 2010.08.27 12:41:02 »
Alapvetően szívós autó chiptuningjáról volt szerintem szó.

"Sajnos ebben az egyben a toyota nem jár az élvonalon inkább fogalmazhatnék úgy is hogy hátulról az elsők vagyunk ebben..."
Ez szerintem azért van, mert a Toyota (Denso) gyárilag is meg tudja úgy írni az ECU programját, hogy a lehető legtöbbet hozza ki a motorból, ideális fogyasztás mellett. Én ezt nem tekinteném problémának :)

Örülök hogy végre elszántad magad hogy írható ECU-t veszel. Épített motor anélkül semmit nem ér.
VAN olyan ember aki be tudja programozni, maximum te nem ismered...

A VEMS-et nem írnám le ennyire, valószínűleg a barátod se nagyon értett hozzá, illetve nem talált olyat aki értene a programozásához. Ismerek több embert is TSK-ban akinek VEMS van és teljesen jól működik neki. Még nemzetközi fórumokon is olvastam, hogy dícsérik, "annak ellenére" hogy magyar.
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.27 12:50:07 írta LionTR »

Bartender

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 318
    • TUNEXCOM
Re: Chiptuning
« Válasz #196 Dátum: 2010.09.08 19:40:01 »
Sziasztok,

Elkészült a Japfest2 videónk első része!

Fogadjátok szeretettel!

www.tunexcom.org
www.tunexcom.org  Tuning Experience Exchanging Community

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Chiptuning
« Válasz #197 Dátum: 2012.11.30 16:36:53 »
ezt láttátok már?

1.4 97le motorhoz plusz 12Nm nyomatékot igérnek... :lol:

http://www.autochip.hu/toyota-chiptuning
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Chiptuning
« Válasz #198 Dátum: 2012.11.30 20:26:01 »
ezt láttátok már?

1.4 97le motorhoz plusz 12Nm nyomatékot igérnek... :lol:

http://www.autochip.hu/toyota-chiptuning
Ugye nem hiszed el, hogy bármennyi pluszt is éreznél ennyitől?  :szemez:
1,4 szívó benzinesre chiptuning...  :wacko: :censored:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Chiptuning
« Válasz #199 Dátum: 2012.11.30 20:39:57 »
Nem.
De ezt igérik!:-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

egri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Chiptuning
« Válasz #200 Dátum: 2013.12.27 21:06:47 »
Sziasztok eladó................

Flood miatt eltávolítva.
A hirdetés piactéren megtalálható.

Trotter
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.28 08:21:20 írta Trotter66 »

koltypp

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 112
Re:Chiptuning
« Válasz #201 Dátum: 2014.01.19 21:54:41 »
Sziasztok!

Használt már valaki ilyet:

http://www.racechip.com/racechip-pro2

Vagy felejtsem el inkább ezt az egészet?
Vannak-e még újabb tapasztalatok ezekkel a boxokkal?

Üdv

BViktor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Chiptuning
« Válasz #202 Dátum: 2019.04.16 13:50:38 »
2006-os Corolla 1.4 D4-D alanyt szeretném kicsit "izmosítani" ...

Sima szoftveres tuningra gondoltam, ami nem kormol és nem füstöl és mellette tartós marad a motor és nem hullik ki alólam 500km után ... szóval szolíd tuningra gondoltam ...

Kit ajánlotok erre a célra aki megbízhatóan dolgozik és esetleg garanciát is vállal a munkájára?

Fórumtársunk linkelte a következőt:
http://www.autochip.hu/toyota-chiptuning

Van bárkinek is tapasztalata velük?


Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Chiptuning
« Válasz #203 Dátum: 2019.04.16 14:23:59 »
Keresd meg a GRMN t. Ők minden nap Toyotákat bütykölnek. Minden információ és eszköz a rendelkezésükre áll ahhoz, hogy tartós járművet építsenek.

BViktor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Chiptuning
« Válasz #204 Dátum: 2019.04.16 15:26:00 »
Keresd meg a GRMN t. Ők minden nap Toyotákat bütykölnek. Minden információ és eszköz a rendelkezésükre áll ahhoz, hogy tartós járművet építsenek.

Köszi a tippet!

Ő itteni felhasználó? Mert nem találom ilyen névvel :(

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9386
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Chiptuning
« Válasz #205 Dátum: 2019.04.16 16:41:29 »
Köszi a tippet!

Ő itteni felhasználó? Mert nem találom ilyen névvel :(
:D Hát nem azok  :D

GRMN   ;)


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9386
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Chiptuning
« Válasz #206 Dátum: 2019.04.16 17:39:05 »
2006-os Corolla 1.4 D4-D alanyt szeretném kicsit "izmosítani" ...

Sima szoftveres tuningra gondoltam, ami nem kormol és nem füstöl és mellette tartós marad a motor és nem hullik ki alólam 500km után ... szóval szolíd tuningra gondoltam ...

Kit ajánlotok erre a célra aki megbízhatóan dolgozik és esetleg garanciát is vállal a munkájára?

Fórumtársunk linkelte a következőt:
Van bárkinek is tapasztalata velük?
Én nem hiszek a csodákban. És ezért nem is piszkálnám. Ez a motor egy nagyon üzembiztos, kimegy a világból is. Megpiszkálod, picit jobban megy, de vele együtt a többi alkotó elem nem változik. Azokat viszont nem arra tervezték, tehát innentől kezdve nem nyújtják azt az üzembiztonságot, amit kellene.
Az meg hogy "nem tuning, csak motoroptimalizálás" egy szép hangzatos szöveg, de nem igaz. Meg hogy kevesebbet fogyaszt, de jobban megy. Az is elhangzik sokszor, hogy én úgy sem nyomom - akkor meg minek piszkálod? 

Szóval én nem javaslom, de persze mindenki azt csinál a kocsijával amit akar. Az ő pénze, az ő vasa.  :flowers:

BViktor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Chiptuning
« Válasz #207 Dátum: 2019.04.17 07:57:12 »
Én nem hiszek a csodákban. És ezért nem is piszkálnám. Ez a motor egy nagyon üzembiztos, kimegy a világból is. Megpiszkálod, picit jobban megy, de vele együtt a többi alkotó elem nem változik. Azokat viszont nem arra tervezték, tehát innentől kezdve nem nyújtják azt az üzembiztonságot, amit kellene.
Az meg hogy "nem tuning, csak motoroptimalizálás" egy szép hangzatos szöveg, de nem igaz. Meg hogy kevesebbet fogyaszt, de jobban megy. Az is elhangzik sokszor, hogy én úgy sem nyomom - akkor meg minek piszkálod? 

Szóval én nem javaslom, de persze mindenki azt csinál a kocsijával amit akar. Az ő pénze, az ő vasa.  :flowers:

Köszi az őszinte véleményt, de én ezzel azért kicsit másként vagyok ... ez a kocsi most egy kicsit kompromisszum miatt lett, mert muszáj volt váltanom autót (meguntam hogy a Passat állandóan csak viszi a pénzt, pedig nem is volt tuningolva) és egy ismerőstől vettem a Corollát ismert előélettel, így bátran bele merten "ugrani" (mivel a használtautó felhozatal rendkívül siralmas) ... viszont a Passathoz képest ez lényegesen kisebb ménessel büszkélkedhet és már megszoktam, hogy azért ha akartam, az ugrott, persze a 1,5 tonnájához képest nem rosszul ... nem volt verseny autó az sem, de a Corolla azért lényegesen gyengébb, így kell bele egy kis extra, de szigorúan stabil és megbízható módon!

Nem vagyok én "Racer" (42 évesen és családapaként), de néha azért jó ha az ember tud kicsit játszani az autóval, ahhoz pedig kell a plussz erő (én azért néha szoktam nyomni, mert muszáj sietni) ... ezért írtam, hogy olyan szoftveres tuning érdekel ami a gyári alkatrészekkel maximálisan "kompatibilis", de ehhez szükség van egy hozzá értő emberhez, aki az igényeimnek megfelelően csinálná meg a tuningot ...

Szóval ha ismertek ilyen szakit, akkor ne tartsátok magatokban! :)



Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9386
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Chiptuning
« Válasz #208 Dátum: 2019.04.17 09:04:56 »
... de a Corolla azért lényegesen gyengébb, így kell bele egy kis extra, de szigorúan stabil és megbízható módon!

Akkor erősebbet kellett volna venni, arra ott a kétliteres D4-D:yes:

De csak ismételni tudom magamat, a te autód, azt csinálsz vele, amit akarsz, de tudd, hogy ezzel kompromisszumot kötsz megbízhatóság és üzembiztonság terén!

BViktor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Chiptuning
« Válasz #209 Dátum: 2019.04.17 11:15:37 »
Akkor erősebbet kellett volna venni, arra ott a kétliteres D4-D

Igen ... vettem is volna, ha találnék olyat amit tuti megbízható előélettel, normál állapotban és megfizethető áron adnak ... ilyet találni manapság kb a 0-val egyenlő ... ezért esett a választás erre a Corollára, mert ezt ismerőstől van ...