Szerző Téma: Chiptuning  (Megtekintve 123122 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Chiptuning
« Válasz #135 Dátum: 2008.03.19 11:20:46 »
Idézetet írta: "kari"
Valaki tudja hol lehet beszerezni TTE tartozékokat?
Érdekelne mennyibe kerül E12 Corollához a PERFORMANCE KIT D-4D (TD340-26220-00, Wagon 66kW(90PS)


florian.bachus@toyota-f1.com

office@toyotalinz.at

tte@tvn.hu

Náluk kérdezz rá mailben a hu-sara magyarul,a másik 2-re angolul.

leszilaci

  • Vendég
Chiptuning
« Válasz #136 Dátum: 2008.03.19 20:42:54 »
Idézetet írta: "Szuti"

florian.bachus@toyota-f1.com

office@toyotalinz.at

tte@tvn.hu

Náluk kérdezz rá mailben a hu-sara magyarul,a másik 2-re angolul.


tte@tvn.hu srácot ismerem. sok bontott alkatrésze van. tõle vettem gólyalábakat a yarishoz. azt nem tudom,h van-e neki tte-s tuningcucca, de telefonon is nagyon segítõkész :nana: (bár én az õrületbe kergettem,h a kocsimba akartam yaris Ts ülést, de pont olyat nem tudott, csak corollaét... :elkeseredett: )

Gubi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Chiptuning
« Válasz #137 Dátum: 2008.10.13 22:18:07 »
Üdv mindenkinek!

2005.11 havi Avensis D4D-ben 2 hónapja használok Bacar tipusu boxot. Nem rossz, 2000-3500-ig szépen megemelte a menet dinamikát.
Ami érdekes, hogy 10 fok alatt kb. 5 percig kissé kerreg a motor és gyorsításkor dob egy kis füstöt. A jelenség kicsit aggaszt.  Valakinek van infója evvel a kütyüvel, vagy hasonlóval kapcsolatban?     http://www.bacartuning.hu/

Peti

  • Vendég
Re: Chiptuning
« Válasz #138 Dátum: 2008.10.13 22:51:16 »
Üdv mindenkinek!

2005.11 havi Avensis D4D-ben 2 hónapja használok Bacar tipusu boxot. Nem rossz, 2000-3500-ig szépen megemelte a menet dinamikát.
Ami érdekes, hogy 10 fok alatt kb. 5 percig kissé kerreg a motor és gyorsításkor dob egy kis füstöt. A jelenség kicsit aggaszt.  Valakinek van infója evvel a kütyüvel, vagy hasonlóval kapcsolatban?     http://www.bacartuning.hu/

Szokott írogatni a fórumra egy srác, neki a 2.0 110lovas d4d Corijába van box, esetleg tőle lehetne infóhoz jutni...

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Chiptuning
« Válasz #139 Dátum: 2008.10.13 23:52:37 »
Üdv mindenkinek!

2005.11 havi Avensis D4D-ben 2 hónapja használok Bacar tipusu boxot. Nem rossz, 2000-3500-ig szépen megemelte a menet dinamikát.
Ami érdekes, hogy 10 fok alatt kb. 5 percig kissé kerreg a motor és gyorsításkor dob egy kis füstöt. A jelenség kicsit aggaszt.  Valakinek van infója evvel a kütyüvel, vagy hasonlóval kapcsolatban?     http://www.bacartuning.hu/

Szokott írogatni a fórumra egy srác, neki a 2.0 110lovas d4d Corijába van box, esetleg tőle lehetne infóhoz jutni...


Szerintem nincs okod csodálkozni, magasabb lett a teljesítmény, több levegő és üzemanyag ég el, innentől kezdve persze, hogy több az égéstermék... Ez fizika :1eye:
A kerregés nem kellene, hogy törvényszerű legyen, de az is visszavezethető ide. Szerintem ha betartod a turbós autókra szóló előírásokat (előmelegítés-lehűtés) semmi baj nem lesz.
Olajat érdemes sűrűbben nézned, és ha nagyon félted az autót, szerezz be egy olajhőmérőt, és aszerint hajtsd.....
Amúgy a Peti által említett srác Jabba usernéven fut, de nagyon ritka vendég erre, pü-ben tudok küldeni mobilszámot, ha akarsz vele beszélni!  :shifty:
kisa
born to ride

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Chiptuning
« Válasz #140 Dátum: 2008.10.14 09:38:59 »
Üdv mindenkinek!

2005.11 havi Avensis D4D-ben 2 hónapja használok Bacar tipusu boxot. Nem rossz, 2000-3500-ig szépen megemelte a menet dinamikát.
Ami érdekes, hogy 10 fok alatt kb. 5 percig kissé kerreg a motor és gyorsításkor dob egy kis füstöt. A jelenség kicsit aggaszt.  Valakinek van infója evvel a kütyüvel, vagy hasonlóval kapcsolatban?     http://www.bacartuning.hu/

Szerintem belefér a dologba, nekem hidegen box nélkül is kerreg most a hűvös reggeleken - érdekes módon, ha még hidegebb van, akkor már nem, csak kb 5-10°C külső hőmérséklet mellett reggel. pár percig.

- mennyire dob füstöt? pici gázra is, vagy padlógázra, mert az utóbbi természetes, az előbbi kevésbé.

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Gubi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Chiptuning
« Válasz #141 Dátum: 2008.10.18 10:19:04 »
Üdv mindenkinek!

2005.11 havi Avensis D4D-ben 2 hónapja használok Bacar tipusu boxot. Nem rossz, 2000-3500-ig szépen megemelte a menet dinamikát.
Ami érdekes, hogy 10 fok alatt kb. 5 percig kissé kerreg a motor és gyorsításkor dob egy kis füstöt. A jelenség kicsit aggaszt.  Valakinek van infója evvel a kütyüvel, vagy hasonlóval kapcsolatban?     http://www.bacartuning.hu/

Szerintem belefér a dologba, nekem hidegen box nélkül is kerreg most a hűvös reggeleken - érdekes módon, ha még hidegebb van, akkor már nem, csak kb 5-10°C külső hőmérséklet mellett reggel. pár percig.

- mennyire dob füstöt? pici gázra is, vagy padlógázra, mert az utóbbi természetes, az előbbi kevésbé.



Kösz a reakciókat.  A kerregést  5 fok alatt még nem tudtam kipróbálni ennél az autónál, de 5-10 fok között box nélkül  is kissé kerregősebb .  Boxot  használva a kerregés  erőteljesebb, de pár perc múlva, ugyanúgy mint box nélkül  kisimul a hang.   Valószínű, hogy ez így rendben is van. Füstöt box nélkül egyáltalán nem tapasztalok, még padlógázra sem.  Box használatával csak erőteljesebb gyorsításkor van egy kis füst, nem veszélyes csak látszik. Érdekes, hogy boxot   használva  este a hátulról rám világító fényében mindig látok egy kis gomolyt, de ez sem durva,  és csak induláskor és gyorsításkor tapasztalom. Lehet, hogy  ez  így  természetes és csak túlreagálom.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Chiptuning
« Válasz #142 Dátum: 2008.10.18 10:44:16 »
Üdv mindenkinek!

2005.11 havi Avensis D4D-ben 2 hónapja használok Bacar tipusu boxot. Nem rossz, 2000-3500-ig szépen megemelte a menet dinamikát.
Ami érdekes, hogy 10 fok alatt kb. 5 percig kissé kerreg a motor és gyorsításkor dob egy kis füstöt. A jelenség kicsit aggaszt.  Valakinek van infója evvel a kütyüvel, vagy hasonlóval kapcsolatban?     http://www.bacartuning.hu/

Szerintem belefér a dologba, nekem hidegen box nélkül is kerreg most a hűvös reggeleken - érdekes módon, ha még hidegebb van, akkor már nem, csak kb 5-10°C külső hőmérséklet mellett reggel. pár percig.

- mennyire dob füstöt? pici gázra is, vagy padlógázra, mert az utóbbi természetes, az előbbi kevésbé.



Kösz a reakciókat.  A kerregést  5 fok alatt még nem tudtam kipróbálni ennél az autónál, de 5-10 fok között box nélkül  is kissé kerregősebb .  Boxot  használva a kerregés  erőteljesebb, de pár perc múlva, ugyanúgy mint box nélkül  kisimul a hang.   Valószínű, hogy ez így rendben is van. Füstöt box nélkül egyáltalán nem tapasztalok, még padlógázra sem.  Box használatával csak erőteljesebb gyorsításkor van egy kis füst, nem veszélyes csak látszik. Érdekes, hogy boxot   használva  este a hátulról rám világító fényében mindig látok egy kis gomolyt, de ez sem durva,  és csak induláskor és gyorsításkor tapasztalom. Lehet, hogy  ez  így  természetes és csak túlreagálom.

Szerintem így teljesen rendben van. - a Bacar boxon én is gondolkodtam, de ez a befecskendezés nyomást emeli, ami szerintem kevésbé egészséges a rendszernek, mit a befecskendezési idővel történő varia, mert ezek a nagynyomású CR rendszerek, ha megadják magukat, akkor 2-300e alatt nem gyógyolnak, márpedig a magasabb nyomás a befecsi fúvókákat terhelik jobban; míg a növelt idővel történő variáció "csak" a hengereket terhelik.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Chiptuning
« Válasz #143 Dátum: 2008.10.23 10:44:13 »
Azert kormol jobban, mert extra uzemanyagot pumpalsz a motorba es az mar tobb, mint a rendelkezesre allo beszivott levego->tokeletlen az eges, tul dus a kevereked. Az gyari motorvezerlo elektronika pedig nem tud mar tobb levegot intezni. Ezen ugy tudsz segiteni, ha megnoveled a legszallitasodat, a turbonyomas emelesevel. Es akkor lehet kezdeni elolrol az egeszet, tobb uzemanyag, tobb levego, stb. stb egeszen addig amig birja a gyari elektronika vezerelni vagy ki nem purcan valami.

Nem gyulladt meg ki a check engine lampad? Ha a masodik AFR erzekelo konstans dus kevereket jelez akkor P0420-as hibat kaphatsz (katalizator alacsony hatekonysag) vagypedig ha nagyon sok a befecskendezett uzemanyagod akkor a gyari ECU LTFT (long term fuel trim) es STFT (short term fuel trim) parametere generalhat hibakodot ha a ketto osszege gyakran eleri a minusz 35-40%-ot. Mivel azt mondtad, hogy nem fustol nagyon, szerintem nem kell tartanod a fenti ketto hibakodtol, ez akkor szokott elojonni, ha valaki atesik a lo tuloldalara. Lattam mar sok Passatost akik ha raleptek a gazra nem latszott az auto a fusttol...
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Gubi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Chiptuning
« Válasz #144 Dátum: 2008.10.30 20:22:19 »
Kösz a szakszerű  hozzászólást !   Szerencsére szó nincs az említett Passatos  jelenségről, de   más típusú, még új autónál is jelentkezett  az általam tapasztalt enyhe füst, kivéve részecskeszűrős   megoldásnál.  A check engine lámpa nem villant fel, nem hiszem, hogy annyira túlterhelné a box, hogy hibajelet produkáljon.  Egyszerűen csak kissé zavart a kis füstpamacs  indulásnál  vagy  keményebb gázadás után (ez főleg este hátulról jövő lámpafényben látszik).  Remélem a megemelt befecskendezési nyomás (Tamás69) még belefér az alkatrészek tűréshatárába.  Főleg a fúvóka lehet érzékeny,  tudomásom  szerint  max. 1500 bart bír.   Lehet kissé naiv a kérdés, de a légmennyiség sportlégszűrővel nem javítható?

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Chiptuning
« Válasz #145 Dátum: 2008.10.30 21:34:02 »


A légszűrős dolgokról volt szó nemrég a légszűrős topicban, hátrányuk, hogy 5-7-10e km-enként macerálni, mosni, olajozni kell; és csak minőségit szabad venni, mert a sok közül csak néhány szűr rendesen!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

nismo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re: Chiptuning
« Válasz #146 Dátum: 2009.02.27 07:28:47 »
Hi

pls aki chippeltetett már valahol valamikor vagy az ismerőse, vagy az ismersősének a rokonának az unokaöccse chippeltetett...a lényeg az hogy legyen referenciája hogy normálisan állnak a dolgokhoz és ti vagy az ismerős megelégedett velük már legalább egyszer.... tud valaki ilyet????

csak mert nézegetem a barátommal (google :-)) hogy melyik lenne az ideális....ki is néztem kettőt amelyikhez elmennék érdekőldni hogy tudják e orvosolni a problémámat....de ha tudtok valaki jó szakit akkor őket is bevenném a listára...több szerelőből könnyebb választani .... remélem... ::)

kösziiiii

Pityu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Chiptuning
« Válasz #147 Dátum: 2009.02.27 13:21:02 »
Hi

pls aki chippeltetett már valahol valamikor vagy az ismerőse, vagy az ismersősének a rokonának az unokaöccse chippeltetett...a lényeg az hogy legyen referenciája hogy normálisan állnak a dolgokhoz és ti vagy az ismerős megelégedett velük már legalább egyszer.... tud valaki ilyet????

csak mert nézegetem a barátommal (google :-)) hogy melyik lenne az ideális....ki is néztem kettőt amelyikhez elmennék érdekőldni hogy tudják e orvosolni a problémámat....de ha tudtok valaki jó szakit akkor őket is bevenném a listára...több szerelőből könnyebb választani .... remélem... ::)

kösziiiii

Pityu

Régesrég én at ATC-vel kommunikáltam, de aztán drága volt számomra a dolog. Egy Galant tádét akartam csippeltetni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Corvus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Chiptuning
« Válasz #148 Dátum: 2009.03.16 19:08:57 »
Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni.

A képeken látható tuning boxot ismeri e valaki? Vagy esetleg lehet e tudni hol kapni ilyet? Denso gyártmányú tehát elvileg nem vacak. Érdekelne még hogy miként működik.

Itt van több kép is róla.

http://91.83.49.200/hiace/

Köszönöm.


Üdv. Szilárd

Megoldottam az átméretezést Trotter66

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.16 19:22:00 írta Trotter66 »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Chiptuning
« Válasz #149 Dátum: 2009.03.16 19:12:52 »
Nem lehetne, egy kicsit a képet átméretezni? Elég széles...

Sajnos a kérdéseddel kapcsolatban nincsenek érdemi infóim.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.