Szerző Téma: Chiptuning  (Megtekintve 123059 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Chiptuning
« Válasz #15 Dátum: 2004.11.12 15:18:06 »
Idézetet írta: "apaarpi


Én ismerem ! :lol:

Ha van valakinek kérdése a tapasztalatokkal kapcsolatban, szívesen válaszolok.

Üdv !


Szerintem mindannyiunkat érdekelnének a tapasztalatok. :)
És hogy hallottál e már benzines chipelésről,arról vannak e infók,tapasztalatok,stb?
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

apaarpi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
    • http://www.horvathpince.hu
Chiptuning
« Válasz #16 Dátum: 2004.11.12 22:11:28 »
"Mennyivel nőt a lábad és ehhez képest a fogyi hogy alakult? Milyen chip-el kezelték a verdádat? Ha nem fájó pont, akkor: Mennyiért csinálták meg? Mit meséltek a szerelők a motor egyes alkatrészeinek tönkremeneteléről? egyéb dolog is jár a chip-hez? Mondjuk sport légszűrő, gyáritól vadabb kipuf rendszer és hasonló?[/quote]"



A lábam csak gyorsításoknál "nőtt", átlagban nem megyek gyorsabban, viszont a gázreakció gyorsabb, a rugalmasság pedig sokkal jobb, ezt írtam. Az ár már szerepel az előző cikkben is, erre a típusra 175.500 Ft, a többire  is hasonló. A turbónyomást nem növeli, a max. nyomaték 20 %-al nőtt, a max. fordulatszám nem emelkedett, tehát nem valószínű, hogy bármely alkatrész jelentősen korábban tönkremenne.
Ez "csak" kit(én a sportlégszűrőkben nem igazán hiszek), én a P-Boxot vettem(www.pbox.cc), a másik jelöltem a kw-systems által gyártott Powerbox volt (www.kw-systems.de). Mindkettőnek rengeteg referenciája van, sok helyen lehet olvasni, hallani róluk.
paarpi    Avensis II D4D Sol Elegant

apaarpi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
    • http://www.horvathpince.hu
Chiptuning
« Válasz #17 Dátum: 2004.11.12 22:24:59 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézetet írta: "apaarpi


Én ismerem ! :lol:

Ha van valakinek kérdése a tapasztalatokkal kapcsolatban, szívesen válaszolok.

Üdv !


Szerintem mindannyiunkat érdekelnének a tapasztalatok. :)
És hogy hallottál e már benzines chipelésről,arról vannak e infók,tapasztalatok,stb?


Ez előbb említett KIT-ek csak turbódízel autókba valók, mindegyik programja típusspecifikusan lett kifejlesztve.

Az előző OFF Opel Vectrám benzines volt, ott +10 lóerőt lehetett elérni a chiptuninggal, DE: -ez kevesebb mint 10 % plusz (7 körül 136  -   146)
                           -magasabb fordulatszámon
                           -kötelező 98-as benzin használattal

A fogyasztás ott sem nőtt, ahogy a dízelnél sem, pedig mindkettőnél számítottam rá.
A lényeg, hogy (szívó) benzinesnél hasonló pénzből sokkal kisebb eredményt lehet elérni, a különbség a menetteljesítményekben alig volt érezhető.
 Itt viszont határozottan jobban megy a gép :lol: , amit a mérések, és a szubjektív érzet is igazol. Ami még lényeges, nem tapasztaltam koromfelhőt azóta sem :lol: , talán azért mert ez nem OFF   PD TDI :?: . Azoknál jellemzőbb, tuning előtt is, utána még inkább.
paarpi    Avensis II D4D Sol Elegant

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Chiptuning
« Válasz #18 Dátum: 2004.11.14 00:06:47 »
Idézetet írta: "apaarpi"


Ez előbb említett KIT-ek csak turbódízel autókba valók, mindegyik programja típusspecifikusan lett kifejlesztve.

Az előző OFF Opel Vectrám benzines volt, ott +10 lóerőt lehetett elérni a chiptuninggal, DE: -ez kevesebb mint 10 % plusz (7 körül 136  -   146)
                           -magasabb fordulatszámon
                           -kötelező 98-as benzin használattal

A fogyasztás ott sem nőtt, ahogy a dízelnél sem, pedig mindkettőnél számítottam rá.
A lényeg, hogy (szívó) benzinesnél hasonló pénzből sokkal kisebb eredményt lehet elérni, a különbség a menetteljesítményekben alig volt érezhető.


Köszi az infót.
Ezek szerint akkor jól tette mindenki,aki lebeszélt a chipelésről. Majd ha egyszer dízel kerül a házhoz,akkor majd elgondolkodok rajta.Elég meggyőzőek az adatok. :)
Igaz elégedett vagyok a vvt-i teljesítményével is,néha el sem hiszem,hogy csak 1.6-os van alattam. :)
Remélem majd valamelyik Toyota találkozón összefutunk!  :wink:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Chiptuning
« Válasz #19 Dátum: 2004.12.16 11:10:09 »
Ma találtam egy oldalt, www.magictuning.hu

Érdekesség:
Toyota Corolla 1,4-es chiptuning után 109LE, a mostani 97LE helyett. Eddig bármely szerelővel beszéltem 30-50%-os teljesítmény növelést ígértek.
Most már értem miért beszéltek le a szervízben a chiptuningról, nekem a 12 LE növekedés nem ér 49.000,- Ft + áfát.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Chiptuning
« Válasz #20 Dátum: 2004.12.16 11:41:16 »
Idézetet írta: "molnarl"
Ma találtam egy oldalt, www.magictuning.hu

Érdekesség:
Toyota Corolla 1,4-es chiptuning után 109LE, a mostani 97LE helyett. Eddig bármely szerelővel beszéltem 30-50%-os teljesítmény növelést ígértek.
Most már értem miért beszéltek le a szervízben a chiptuningról, nekem a 12 LE növekedés nem ér 49.000,- Ft + áfát.


A turbo nélküli verdák nehezen és igazán nem is nagyon tuningolhatóak. A 30-50% teljesítmény növekedés csak kamu!!!

http://www.gx-tuning.com/main.html

Én beszéltem velük telefonon és nagyon korrektnek tűntek. Sima chip-el okoskodással elérni 30%-ot turbo nélkül ?? Ahhoz, hogy 50% legyen a növekmény egy csomó mindenhez hozzá kell nyúlni, amit most nem tudnék felsorolni, mert nem értek hozzá, de nagyon komoly pénzekről beszélünk. Ők csak a chipelést 160+ áfáért sajnálják. Amit te 49-ért kapsz szerintem nagyon Tescos lehet. Mennyi autót csináltak már meg? Abból mennyi corollát? Mennyi fut még most is? Volt-e már padon mérve a tényleges erő növekmény? (mert, hogy azt mondják: "Ez legalább 110 ló lett!" Nekem nem lenne meggyőző. Mutassák meg a padon mit jelez a műszer chip előtt és után)

A turbos autóval lehet a legjobban manipulációkat csinálni. Mert ott megnyomja a nyomást és szinte kész is. Persze még egy nagycsomó dolgot állítgatnak. Na de csak olvasgass az oldalon és beszélj velük telefonon. 10 perces telefonos segítség kéréssel előrébb vagy, mint velünk egy 10 napos beszélgetés után.

Beszélj velük.
Üdv: Kishaver 74

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Chiptuning
« Válasz #21 Dátum: 2004.12.16 12:00:24 »
Idézetet írta: "kishaver"


A turbo nélküli verdák nehezen és igazán nem is nagyon tuningolhatóak. A 30-50% teljesítmény növekedés csak kamu!!!

http://www.gx-tuning.com/main.html

Én beszéltem velük telefonon és nagyon korrektnek tűntek. Sima chip-el okoskodással elérni 30%-ot turbo nélkül ?? Ahhoz, hogy 50% legyen a növekmény egy csomó mindenhez hozzá kell nyúlni, amit most nem tudnék felsorolni, mert nem értek hozzá, de nagyon komoly pénzekről beszélünk. Ők csak a chipelést 160+ áfáért sajnálják. Amit te 49-ért kapsz szerintem nagyon Tescos lehet. Mennyi autót csináltak már meg? Abból mennyi corollát? Mennyi fut még most is? Volt-e már padon mérve a tényleges erő növekmény? (mert, hogy azt mondják: "Ez legalább 110 ló lett!" Nekem nem lenne meggyőző. Mutassák meg a padon mit jelez a műszer chip előtt és után)



Teljesen egyetértek veled. Én nem is nyúlok hozzá a kocsihoz. Felesleges, pár hónapja mikor téma volt, én is utánajártam a dolgoknak, nekem nem ér annyit a dolog.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Chiptuning
« Válasz #22 Dátum: 2004.12.16 13:13:11 »
Annyit rákölteni 1 autóra... Inkább vegyél nagyobb motorral.
Nem tudom, én személy szerint már sajnálnék kidobni 1 chip tuningra. Utólag beépített turbo az meg már ki tudja, hogy milyen... Aztán lehet jobb, mint a gyári. Mondjuk AUDI A3 betegség, hogy a turbó bedobja a törülközöt. Inkább szívó oldali és kipufogó tuning és készen is vagyunk.

Egyik nap olvastam hogy Avensist 3000ccm biturbos benzines motorral piacra dobják.  :wink:  Azt hiszem, hogy az már maga mögé gyűri az aszfaltot.  :lol:
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Chiptuning
« Válasz #23 Dátum: 2004.12.16 23:44:34 »
Idézetet írta: "molnarl"
Ma találtam egy oldalt, www.magictuning.hu

Érdekesség:
Toyota Corolla 1,4-es chiptuning után 109LE, a mostani 97LE helyett. Eddig bármely szerelővel beszéltem 30-50%-os teljesítmény növelést ígértek.
Most már értem miért beszéltek le a szervízben a chiptuningról, nekem a 12 LE növekedés nem ér 49.000,- Ft + áfát.


HAZUDNAK :arrow:  :bomb:
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

Orffyreus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Chiptuning
« Válasz #24 Dátum: 2005.02.08 20:06:10 »
Sziasztok!

Találtam egy kis érdekességet Yarishoz. Gondoltam megosztom veletek.

http://www.speedydelivery.co.uk/car-tuning-power/toyota-yaris.shtml


Kíváncsi vagyok a véleményetekre. :wink:

Üdv, Orffyreus
aris '04 1.3 Sol :D    Ha mindíg a múltba nézel, seggel mész a jövőbe!

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Chiptuning
« Válasz #25 Dátum: 2005.03.01 19:50:53 »
Ma délután volt egy kis szabadidőm, és beugrottam az egyik soproni autóalkatrész, kiegészítők, tuning céghez.
Érdeklődtem chiptuning után (nem mintha már újból akarnék), azt a választ kaptam, hogy Toyotának már neki se állnak, annyival felsültek, benzines-dízel, Corolla-Avensis-Celica. A srác azt mondta, hogy egyet se sikerült nekik megcsinálni.  :?:
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Chiptuning
« Válasz #26 Dátum: 2005.03.03 09:31:55 »
Idézetet írta: "molnarl"
Ma délután volt egy kis szabadidőm, és beugrottam az egyik soproni autóalkatrész, kiegészítők, tuning céghez.
Érdeklődtem chiptuning után (nem mintha már újból akarnék), azt a választ kaptam, hogy Toyotának már neki se állnak, annyival felsültek, benzines-dízel, Corolla-Avensis-Celica. A srác azt mondta, hogy egyet se sikerült nekik megcsinálni.  :?:
Szerintem ez nem a :toy: hibája.....
Üdv: Kishaver 74

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Chiptuning
« Válasz #27 Dátum: 2005.03.03 21:29:38 »
Idézetet írta: "kishaver"

Szerintem ez nem a :toy: hibája.....


Szerintem se, már alkatrész vásárlásban se gondolkodok náluk.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Chiptuning
« Válasz #28 Dátum: 2005.08.10 11:07:58 »
Sziasztok!
3 éves Land Cruiser 100-ashoz (4.2 TDi) keresek olyan céget, aki vállana rá chiptuningot. Nem common rail, hanem hagyományos dízel elektronikusan vezérelt adagolóval.

Ha bárki tud bármi infót, hogy ki vállalna ilyet, ne tartsa magában  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

A Csaszi

  • Vendég
Chiptuning
« Válasz #29 Dátum: 2005.08.10 14:20:08 »
Idézetet írta: "Szeke"
Sziasztok!
3 éves Land Cruiser 100-ashoz (4.2 TDi) keresek olyan céget, aki vállana rá chiptuningot. Nem common rail, hanem hagyományos dízel elektronikusan vezérelt adagolóval.

Ha bárki tud bármi infót, hogy ki vállalna ilyet, ne tartsa magában  :wink:


Szia,

Chiptuninghoz közöm nincs, én most csak irigykedem itt.  [smilie=sm20.gif]
Persze csak akkor, ha szereztél magadnak egy 3 éves LC 100-ast.  :wink: