Szerző Téma: Chiptuning  (Megtekintve 124938 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8093
Chiptuning
« Válasz #105 Dátum: 2007.07.19 21:05:17 »
Szóval, kicsit megkésve, de itt vannak a képek, FTP könyvtáramba is beteszem, ha valakinek úgy jobb.

Kicsit elfogott a nevetõgörcs az utolsó 2 képet kivéve.

Mindenki vonja le a tanulságot :szomoru:
Laco 73 :D

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
1.4 D-4D Auris
« Válasz #106 Dátum: 2007.08.03 09:20:17 »
Hello!

Októberben érkezik 1.4 D-4D Auris-om, ebbõl kifolyólag végigolvastam ezt a 8 oldalt és megakadt a szemem azon a soron, hogy gyári Toyota szervizben is csinálnak chiptuningot. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben is ugrik a garancia?  :hmm:  A gyári chiptuning vajon hány %-os teljesítménynövekedést eredményezhet?

Köszi!


djibril

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 337
Re: 1.4 D-4D Auris
« Válasz #107 Dátum: 2007.08.03 10:09:21 »
Idézetet írta: "Anubis"
Hello!

Októberben érkezik 1.4 D-4D Auris-om, ebbõl kifolyólag végigolvastam ezt a 8 oldalt és megakadt a szemem azon a soron, hogy gyári Toyota szervizben is csinálnak chiptuningot. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben is ugrik a garancia?  :hmm:  A gyári chiptuning vajon hány %-os teljesítménynövekedést eredményezhet?

Köszi!


Szerintem ne bántsd azt a motort! Ha legalább 5 évig nálad lesz, vegyél inkább +2 év extra garanciát a pénzbõl, elég problémás motor ez... (vezérmûlánc feszítõ, turbó, ...)
djibril #238
Corolla Hatchback 2006 1.4 D-4D Luna

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: 1.4 D-4D Auris
« Válasz #108 Dátum: 2007.08.03 10:17:45 »
Idézetet írta: "djibril"
Idézetet írta: "Anubis"
Hello!

Októberben érkezik 1.4 D-4D Auris-om, ebbõl kifolyólag végigolvastam ezt a 8 oldalt és megakadt a szemem azon a soron, hogy gyári Toyota szervizben is csinálnak chiptuningot. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben is ugrik a garancia?  :hmm:  A gyári chiptuning vajon hány %-os teljesítménynövekedést eredményezhet?

Köszi!


Szerintem ne bántsd azt a motort! Ha legalább 5 évig nálad lesz, vegyél inkább +2 év extra garanciát a pénzbõl, elég problémás motor ez... (vezérmûlánc feszítõ, turbó, ...)


Értem. És vajon mennyiért vesztegetnek +1 vagy +2 év ganarciát?  :vag2:


djibril

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 337
Re: 1.4 D-4D Auris
« Válasz #109 Dátum: 2007.08.03 10:26:46 »
Idézetet írta: "Anubis"
Idézetet írta: "djibril"
Idézetet írta: "Anubis"
Hello!

Októberben érkezik 1.4 D-4D Auris-om, ebbõl kifolyólag végigolvastam ezt a 8 oldalt és megakadt a szemem azon a soron, hogy gyári Toyota szervizben is csinálnak chiptuningot. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben is ugrik a garancia?  :hmm:  A gyári chiptuning vajon hány %-os teljesítménynövekedést eredményezhet?

Köszi!


Szerintem ne bántsd azt a motort! Ha legalább 5 évig nálad lesz, vegyél inkább +2 év extra garanciát a pénzbõl, elég problémás motor ez... (vezérmûlánc feszítõ, turbó, ...)


Értem. És vajon mennyiért vesztegetnek +1 vagy +2 év ganarciát?  :vag2:


81.600 Ft a két év
djibril #238
Corolla Hatchback 2006 1.4 D-4D Luna

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Chiptuning
« Válasz #110 Dátum: 2007.08.03 10:35:15 »
81.600 Ft a két év Hát ez nagyon jó. Végigolvastam miket írt a PDF-ben, amit linkként küldtél. Én olyan évi 150.000-re gondoltam.  :mivan:  Ez még a bolondnak is megéri.  :nagymosoly:

Köszi!


Peti

  • Vendég
Re: 1.4 D-4D Auris
« Válasz #111 Dátum: 2007.08.03 10:47:41 »
Idézetet írta: "Anubis"
Hello!

Októberben érkezik 1.4 D-4D Auris-om, ebbõl kifolyólag végigolvastam ezt a 8 oldalt és megakadt a szemem azon a soron, hogy gyári Toyota szervizben is csinálnak chiptuningot. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben is ugrik a garancia?  :hmm:  A gyári chiptuning vajon hány %-os teljesítménynövekedést eredményezhet?

Köszi!


Hmm... Már csinálnak a kisdízelhez is gyári chip-csomagot, ez nekem új. :hmm:  

De egyetértek djibril kartárssal, inkább hagyd lógni azt a motort, reméljük kigyógyították már a gyerekbetegségeibõl... :?

Peti

  • Vendég
Chiptuning
« Válasz #112 Dátum: 2007.08.03 10:50:58 »
Idézetet írta: "Anubis"
81.600 Ft a két év Hát ez nagyon jó.


Azért annyira nem jó az, de figyelembe véve a kisdízel problémás jellemét :arrow:  én is befizetném... :(

djibril

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 337
Re: 1.4 D-4D Auris
« Válasz #113 Dátum: 2007.08.03 11:19:57 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Anubis"
Hello!

Októberben érkezik 1.4 D-4D Auris-om, ebbõl kifolyólag végigolvastam ezt a 8 oldalt és megakadt a szemem azon a soron, hogy gyári Toyota szervizben is csinálnak chiptuningot. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben is ugrik a garancia?  :hmm:  A gyári chiptuning vajon hány %-os teljesítménynövekedést eredményezhet?

Köszi!


Hmm... Már csinálnak a kisdízelhez is gyári chip-csomagot, ez nekem új. :hmm:  

De egyetértek djibril kartárssal, inkább hagyd lógni azt a motort, reméljük kigyógyították már a gyerekbetegségeibõl... :?


Szerintem nem gyári az attól, h a márkaszervíz árulja. A tte.de-n csak a facelift elõtti (e12) 2 literesekhez (90LE / 110LE) van tte tuningbox...
djibril #238
Corolla Hatchback 2006 1.4 D-4D Luna

Peti

  • Vendég
Re: 1.4 D-4D Auris
« Válasz #114 Dátum: 2007.08.03 19:47:04 »
Idézetet írta: "djibril"


Szerintem nem gyári az attól, h a márkaszervíz árulja. A tte.de-n csak a facelift elõtti (e12) 2 literesekhez (90LE / 110LE) van tte tuningbox...


Igen, azért néztem én is -nagyokat- :wink:
Még egy ok hogy ne rendelje meg... :roll:

ratman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Chiptuning
« Válasz #115 Dátum: 2007.08.17 11:20:48 »

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8093
Chiptuning
« Válasz #116 Dátum: 2007.08.17 14:49:39 »
Chiptuningról már írtunk korábban a P-BOX kapcsán, ez is ugyanúgy mûködhet kb.
Sportlambdához nem kell sport kati is?
Laco 73 :D

LML

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 253
Chiptuning
« Válasz #117 Dátum: 2007.08.18 00:51:48 »
Idézetet írta: "ratman"
Ezekrõl van valakinek konkrét tapasztalata ?

http://www.magnumtuning.hu/index.phtml?op=termek_reszletes&termek_id=637

Vagy még inkább ez izgat:
http://www.magnumtuning.hu/index.phtml?op=termek_reszletes&termek_id=645



SZVSZ felejtsd el ezeket.

Kb 1-3% ot hozhat, és 10-20% fogyasztást bukhatsz.... Megéri? Ugye hogy nem.

Kipuff rendszer+szívó oldali tuning, veztengely, és végül chip, esetleg könnyített lendkerék.
Ennyi amit egy Yaris TS el lehet szívó motorral csinálni.
Saccra olyan 125 Le kijöhet ezektõl, magyarul kb 15-20% többlet, és kb 300-400e ft befektetett lóvé.

Van még a 135Le-t csináló kompresszor, és a 150-180 lovat tudó Turbo-Kit.

Meg a Celica/Corolla TS mint alternatíva, default 192Le :D
Van 150Le gyári Turbo-Yaris is, de az meg elérhetetlen árban van.

Peti

  • Vendég
Chiptuning
« Válasz #118 Dátum: 2007.08.18 15:55:28 »
Idézetet írta: "ratman"
Ezekrõl van valakinek konkrét tapasztalata ?

http://www.magnumtuning.hu/index.phtml?op=termek_reszletes&termek_id=637

Vagy még inkább ez izgat:
http://www.magnumtuning.hu/index.phtml?op=termek_reszletes&termek_id=645


Konkrétan az elsõvel még nem találkoztam, a második már érdekes, nemtom hány lóerõt ad, de érezni hogy jobban megindul alulról a kocsi, kb. olyan mint amikor hidegmotornál megemelt alapjáraton jár a motor, jobban meglódul ahogy ömlik bele a benzin, a fogyasztás növekedés azonban tényleg garantált, mondjuk valamit valamiért. :roll:
Amúgy én se tenném be...

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Chiptuning
« Válasz #119 Dátum: 2007.08.21 12:08:34 »
Idézetet írta: "ratman"
Ezekrõl van valakinek konkrét tapasztalata ?

http://www.magnumtuning.hu/index.phtml?op=termek_reszletes&termek_id=637

Vagy még inkább ez izgat:
http://www.magnumtuning.hu/index.phtml?op=termek_reszletes&termek_id=645
Hû bakker! Megnéztétek a részletes leírást és a beállítást is? "..potméter tekerése jobbra, gázfröccsök adagolása mellett, amíg a motor le nem fullad, itt balra tekerjük vissza, míg a motor hirtelen gázadásra sem dadog." A megadott bekötések és a leírás szerint ez a cucc a lambda szonda jelét hamisítja meg és a légmennyiségmérõvel is babrál. Gondolom ezt a két adatot úgy hamisítja meg, hogy a motorvezérlés azt hiszi, hogy még benne van a lambda szonda által megszabott normál emissziós tartományban (esetleg folyamatosan szegény keveréket érez), közben meg a légmennyiségmérõ hamis adatai alapján dönti be a benzint a hengerekbe. Tanulságos, hogy megpróbálják a ventillátorokat direktre kapcsolni, vagyis szerintem a motor melegszik mint állat. Aki ész nélkül használja, az tuti hengerfejesre hajthatja a gépét. Az meg a legnagyobb kamu, hogy a kibocsátás a megengedett értékek alatt marad, hiszen amikor kiiktatják a lambda szondát és döntik be a benzint, nincs az a motor, amin rendes zöldkártyának megfelelõ értékeket lehet mérni.

A tuning lambda szonda meg még butább cucc, csak egy fix, a motorvezérlés által szegény keveréknek értelmezett jelet küld, aminek hatására az vadul elkezd többlet benzint nyomni.

Hát nem tudom, én mindkettõtõl félteném az autómat. Az elsõ szerintem rendkívüli módon alkalmas a motor gyors tönkretételére és mindkettõvel ki lehet csinálni a nem túl olcsó katalizátort is.
Azt nem értem, hogy ha valaki tuningol egy motort, akkor miért nem úgy kezdi, hogy gyári katalizátor ki, programozható motorvezérlõ be a gyári helyére, majd elkezdi a szívó és kipufogó oldalt hangolni, a vezérlést pedig a programozható elektronikában próbálgatni?! Persze ezt annak tudatában, hogy az emissziós értékek köszönõ viszonyban sem lesznek a gyárival és bármilyen más alkatrész is megszenvedheti a tuningot.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98