Szerző Téma: Kipufogó  (Megtekintve 99693 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Kipufogó
« Válasz #45 Dátum: 2006.01.20 13:24:34 »
Idézetet írta: "Trotter66"

Köszi, és Neked is Ear.
Abban egyetértünk, hogy QRVjó a kép, de ezt írtam is..... :nagymosoly:


Igen, nem szeretnék kellemetlenséget senkinek sem, örülök hogy "FÜL" tudott segíteni!
Kipuff témában otthon van, mármint sport hátsódobbal kapcsolatban?
Toyota Yaris T SPORT
153



Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Kipufogó
« Válasz #46 Dátum: 2006.01.20 13:48:01 »
Idézetet írta: "ToTo"
Idézetet írta: "Trotter66"

Köszi, és Neked is Ear.
Abban egyetértünk, hogy QRVjó a kép, de ezt írtam is..... :nagymosoly:


Igen, nem szeretnék kellemetlenséget senkinek sem, örülök hogy "FÜL" tudott segíteni!
Kipuff témában otthon van, mármint sport hátsódobbal kapcsolatban?


Nem tudom. Eartól kérdezd. :-)
Viszont nekem van kipufis ismerősöm. Igaz, a gari akkor ugrik, ha belenyúl a rendszerbe.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Kipufogó
« Válasz #47 Dátum: 2006.01.20 14:12:16 »
Idézetet írta: "Trotter66"

Nem tudom. Eartól kérdezd. :-)
Viszont nekem van kipufis ismerősöm. Igaz, a gari akkor ugrik, ha belenyúl a rendszerbe.


Miért ugrik a gari? Erről bővebben légyszi! Van egy TTE (Toyota Team Europe) sport hátsódob amit a Toyotán keresztül lehet rendelni, állítólag ha ezt berakjuk akkor nem ugrik a gari, és a dobra külön a TTE is ad garit! Toyota Motorsport, nézd meg, és azt is olvastam hogy a Remus gyártja a Toyota Motorsportnak csak TTE néven fut...  :kacsint:
Toyota Yaris T SPORT
153



Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Kipufogó
« Válasz #48 Dátum: 2006.01.20 15:53:37 »
Idézetet írta: "ToTo"
Idézetet írta: "Trotter66"

Nem tudom. Eartól kérdezd. :-)
Viszont nekem van kipufis ismerősöm. Igaz, a gari akkor ugrik, ha belenyúl a rendszerbe.


Miért ugrik a gari? Erről bővebben légyszi! Van egy TTE (Toyota Team Europe) sport hátsódob amit a Toyotán keresztül lehet rendelni, állítólag ha ezt berakjuk akkor nem ugrik a gari, és a dobra külön a TTE is ad garit! Toyota Motorsport, nézd meg, és azt is olvastam hogy a Remus gyártja a Toyota Motorsportnak csak TTE néven fut...  :kacsint:

Aha. akkor biztos így van. Szeke ennek a tudója, de mintha ezt meg is beszéltétek volna.
Én az egyedi-gyártottra értettem a garis dolgot.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Kipufogó
« Válasz #49 Dátum: 2006.01.20 15:54:35 »
Dolgoztam olyan helyen, ahol Remus-t is forgalmaztunk. Onnan ismeren a gondokat vele. Nem azt mondom, hogy rossz,csak azt hogy vannak vele hibák. Személy szerint a Supersprintet mindenképpen magasabb kategóriába sorolnám, méretre, kivitelre, lehetőségekre. A Remus név itthon magasabbra van értékelve, mint innen nyugatabbra. A TTE az külön kategória, az ugyan úgy gyári tuningcég, mint az AMG. Ezekre a termékekre természetesen tovább él a gari, de ha te felteszel egy akármilyen hátsó dobot akárhol, akkor arra természetesen nem.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Kipufogó
« Válasz #50 Dátum: 2006.01.20 17:29:34 »
Idézetet írta: "Trotter66"

Aha. akkor biztos így van. Szeke ennek a tudója, de mintha ezt meg is beszéltétek volna.
Én az egyedi-gyártottra értettem a garis dolgot.


Igen, megbeszéltük a Szekével, tényleg ott van a témában! Amúgy még átgondolom az egészet, pont most is ezen jár a fejem! Ti mit ajánlanátok? Szeretnék egy jóval mélyebb hangot a gyári TS-nél, számomra túl halk a kipuffja ahhoz képest, hogy "sport változat"! Semmi máshoz nem szeretnék nyúlni, se kati - leömlő - középsőrész (csövezés), csak hátsódob!
Toyota Yaris T SPORT
153



ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Kipufogó
« Válasz #51 Dátum: 2006.01.20 17:32:42 »
Idézetet írta: "Ear"
Dolgoztam olyan helyen, ahol Remus-t is forgalmaztunk. Onnan ismeren a gondokat vele. Nem azt mondom, hogy rossz,csak azt hogy vannak vele hibák. Személy szerint a Supersprintet mindenképpen magasabb kategóriába sorolnám, méretre, kivitelre, lehetőségekre. A Remus név itthon magasabbra van értékelve, mint innen nyugatabbra. A TTE az külön kategória, az ugyan úgy gyári tuningcég, mint az AMG. Ezekre a termékekre természetesen tovább él a gari, de ha te felteszel egy akármilyen hátsó dobot akárhol, akkor arra természetesen nem.


Kipufogó műhely volt ahol dolgoztál? A Supersprint is hasonló áron kapható mint a Sebring meg Remus a Yarishoz, szeintem mindhárom nagyon jó márka... Mi a véleményed a TTE márkáról, illetve ha tudod akkor a TTE sport dobról amit a Remus gyárt a Toyota Motorsportnak? Az ugyanaz mint a sima Remus, csak át van írva a márkajel TTE-re és ennyi?
Toyota Yaris T SPORT
153



Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Kipufogó
« Válasz #52 Dátum: 2006.01.20 19:06:47 »
Idézetet írta: "ToTo"
Idézetet írta: "Trotter66"

Aha. akkor biztos így van. Szeke ennek a tudója, de mintha ezt meg is beszéltétek volna.
Én az egyedi-gyártottra értettem a garis dolgot.


Igen, megbeszéltük a Szekével, tényleg ott van a témában! Amúgy még átgondolom az egészet, pont most is ezen jár a fejem! Ti mit ajánlanátok? Szeretnék egy jóval mélyebb hangot a gyári TS-nél, számomra túl halk a kipuffja ahhoz képest, hogy "sport változat"! Semmi máshoz nem szeretnék nyúlni, se kati - leömlő - középsőrész (csövezés), csak hátsódob!


Talán egy hangolható márkás dob segítene a problémádon. Azonban garit felejtsd el utána. Mérlegeld, hogy melyik a fotosabb....

Ha kíváncsi vagy a véleményemre, akkor viseld el a gari idejére, utána meg ha még mindíg vágysz a dörgésre cseréltesd le, valami jónevűre!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Kipufogó
« Válasz #53 Dátum: 2006.01.20 19:25:39 »
Idézetet írta: "Trotter66"


Talán egy hangolható márkás dob segítene a problémádon. Azonban garit felejtsd el utána. Mérlegeld, hogy melyik a fotosabb....

Ha kíváncsi vagy a véleményemre, akkor viseld el a gari idejére, utána meg ha még mindíg vágysz a dörgésre cseréltesd le, valami jónevűre!


Már utánanéztem a hangolhatónak, egy baj van vele hogy az még drágább!  :sir: A garit elviselném, csak az a baj hogy már most zavar és alig telt el 3 hónap, még 33 hónap van hátra, nem birom ki!!!!!  :robbanfej:  :twisted:  :ordog:
Toyota Yaris T SPORT
153



Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Kipufogó
« Válasz #54 Dátum: 2006.01.20 20:10:07 »
Idézetet írta: "ToTo"
Idézetet írta: "Trotter66"


Talán egy hangolható márkás dob segítene a problémádon. Azonban garit felejtsd el utána. Mérlegeld, hogy melyik a fotosabb....

Ha kíváncsi vagy a véleményemre, akkor viseld el a gari idejére, utána meg ha még mindíg vágysz a dörgésre cseréltesd le, valami jónevűre!


Már utánanéztem a hangolhatónak, egy baj van vele hogy az még drágább!  :sir: A garit elviselném, csak az a baj hogy már most zavar és alig telt el 3 hónap, még 33 hónap van hátra, nem birom ki!!!!!  :robbanfej:  :twisted:  :ordog:


Na ja, több a macera vele..... Viszont akkor csak a gyári tunning marad. És ha annak se jó neked a hangja?? Akkor kidobtál xezer ft.-t?? Ha rám hallgatsz azt csinálsz amit akarsz.... :kacsint:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Kipufogó
« Válasz #55 Dátum: 2006.01.20 22:41:59 »
Idézetet írta: "Trotter66"


Na ja, több a macera vele..... Viszont akkor csak a gyári tunning marad. És ha annak se jó neked a hangja?? Akkor kidobtál xezer ft.-t?? Ha rám hallgatsz azt csinálsz amit akarsz.... :kacsint:


Hát ez az... Amúgy a család meg majd a jövőbeli gyermektervezés miatt nem lehet túl hangos, az elég gáz lehet ha ordít a verda, hátul pedig alszik a gyerek! Szal úgy gondolom, hogy elsősorban a garancia miatt szerintem a gyári tuning fog maradni, mármint a TTE termékek!  :kacsint: Most más nemzetközi Toyota fórumokon is nézelődöm és informálódom, hogy milyenek is ezek a termékek és a dobnak milyen hangja is van... Nem egyszerű meló!  :faradt:
Toyota Yaris T SPORT
153



Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Kipufogó
« Válasz #56 Dátum: 2006.01.21 16:17:36 »
Idézetet írta: "ToTo"
Idézetet írta: "Trotter66"


Na ja, több a macera vele..... Viszont akkor csak a gyári tunning marad. És ha annak se jó neked a hangja?? Akkor kidobtál xezer ft.-t?? Ha rám hallgatsz azt csinálsz amit akarsz.... :kacsint:


Hát ez az... Amúgy a család meg majd a jövőbeli gyermektervezés miatt nem lehet túl hangos, az elég gáz lehet ha ordít a verda, hátul pedig alszik a gyerek! Szal úgy gondolom, hogy elsősorban a garancia miatt szerintem a gyári tuning fog maradni, mármint a TTE termékek!  :kacsint: Most más nemzetközi Toyota fórumokon is nézelődöm és informálódom, hogy milyenek is ezek a termékek és a dobnak milyen hangja is van... Nem egyszerű meló!  :faradt:


 :idea: Keresd először a lengyel barátanikat.  :arrow: Az International fórumban lévő lengyel topicban találsz kontaktokat. Sok sikert! :bye:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Kipufogó
« Válasz #57 Dátum: 2006.01.21 20:11:23 »
Idézetet írta: "Trotter66"


 :idea: Keresd először a lengyel barátanikat.  :arrow: Az International fórumban lévő lengyel topicban találsz kontaktokat. Sok sikert! :bye:


Köszi szépen, utánanézek!  :kacsint: Viszont találtam egy másik megoldást is, felhívtam őket, utánanéztem a neten, jónak tűnik... Envy Performance Exhaust és a Fujitsubo Power Getter Exhaust!!! Az első, japán márkák mint a HKS, Blitz és utóbbi alapján készül angliában a tuning gyártónál, a második pedig maga állítólag a japán "szörnyeteg", képen is látszik, mekkora hangja lehet! :pofa: Amúgy ezek a márkák szerintem egy teljesen más kategóriába tartóznak mint a Remus, Sebring vagy Supersprint, nem is beszélve az itthoni gyártott "sportdobokról"!
Toyota Yaris T SPORT
153



ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Kipufogó
« Válasz #58 Dátum: 2006.02.08 11:02:46 »
Meg van a dob!  :pofa: Maradt az Envy Performance által gyártott Yaris dob... Pénteken felkerül a verdára, addig marad az izgulás és türelmeteln várakozás!  :kormom:  :turelmetlen:  :nagymosoly: Majd beszámolok...
Toyota Yaris T SPORT
153



leszilaci

  • Vendég
Kipufogó
« Válasz #59 Dátum: 2006.02.08 12:22:06 »
Idézetet írta: "ToTo"
Meg van a dob!  :pofa: Maradt az Envy Performance által gyártott Yaris dob... Pénteken felkerül a verdára, addig marad az izgulás és türelmeteln várakozás!  :kormom:  :turelmetlen:  :nagymosoly: Majd beszámolok...
vmikor meg lehet majd fülelni? :vag2: