Szerző Téma: Kipufogó  (Megtekintve 102147 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Gangs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Kipufogó
« Válasz #75 Dátum: 2006.02.15 09:22:35 »
:) kösz kösz
Mostmar csak annyit kérdeznék, hogy merrefelé kezdjek el spdobot keresgélni?(esetleg vmi okosság) Akkor a TTE Silencer nek semmi köze a spdobhoz?

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Kipufogó
« Válasz #76 Dátum: 2006.02.15 09:47:30 »
Idézetet írta: "Gangs"
:) kösz kösz
Mostmar csak annyit kérdeznék, hogy merrefelé kezdjek el spdobot keresgélni?(esetleg vmi okosság) Akkor a TTE Silencer nek semmi köze a spdobhoz?


De van köze, a TTE (Toyota Team Europe) a Toyota hivatalos európai tuning cége... A TTE sportdob éppen hogy egy mélyebb hangot ad a gyárinál, de teljesítményben és semmi másban nem változtat. Ja és nem utolsó szempont, hogy elég borsos az ára ahhoz képest, hogy alig kapsz egy kis hangot... Másik, hogy a TTE is a Remus által gyártott dobot adja, szal drágább mintha sima Remus-t vennél, de csak azért mert rajta van hogy TTE.

Nézd meg esetleg a hivatalos magyar forgalmazókat mint pl. a Supersprint-et , Remus-t , vagy a Sebring-et. Ezek közül biztos találsz olcsóbb megoldást mint a TTE, viszont ha Toyota által forgalmazott terméket szeretnél, akkor válaszd a TTE-t, főleg ha szempont mondjuk a garancia, bármelyik kereskedő be tudja neked szerezni, de ajánlom a Kiskőrösi M+F Toyota szalont, keresd meg Szeke cartársat itt a fórumon, ő tudna segíteni és árakat mondani!

Még megnézhetnéd a Janó Kipufotgó-t is, ők jól dolgoznak és forgalmaznak a fenti említett márkákból is, viszont ha spéci legyártottatt szeretnél akkor ők meg tudják helyben csinálni. A régi OFF Honda Civic-emen ON ők csinálták a kipuffrendszert, nagyon jó lett.  :kacsint: Majd értesíts, hogy mi a helyzet...  :nagymosoly:
Toyota Yaris T SPORT
153



Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: diesel spdob
« Válasz #77 Dátum: 2006.02.15 10:37:56 »
Idézetet írta: "ToTo"

 Most úgy érzem mintha nyomatékosabb lenne a verda, majd ha a havernak lesz ideje méretni, akkor megyek hozzá... Sokkal jobban indul meg, pörgősebb és fürgébb az új dob után az tuti!  :kacsint:


Kíváncsi vagyok, ebből mennyi a hang eredménye, és mennyi a valóban mérhető változás.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: diesel spdob
« Válasz #78 Dátum: 2006.02.15 11:03:24 »
Idézetet írta: "Ear"

Kíváncsi vagyok, ebből mennyi a hang eredménye, és mennyi a valóban mérhető változás.


Hát én is...  :hmm: A hang tényleg ott van, de ha lejjebb megnézed maga a kipuffot (belinkeltem), akkor láthatod hogy a bemenőcső is már a gyárinál nagyobb átmérőjű, a dob maga átmenő és nem "kanyargós" mint a gyári, szal a hátsó folytás így kilőve, szerintem tuti hogy nyomatékosabb lett, csak az a kérdés hogy menniyvel?
Toyota Yaris T SPORT
153



Gangs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Kipufogó
« Válasz #79 Dátum: 2006.02.15 19:12:42 »
:) kössz ToTo

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Kipufogó
« Válasz #80 Dátum: 2006.02.15 21:36:51 »
Idézetet írta: "Gangs"
:) kössz ToTo


Szívesen, bármikor...  :kacsint:
Toyota Yaris T SPORT
153



Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Re: diesel spdob
« Válasz #81 Dátum: 2006.02.16 19:05:23 »
Idézetet írta: "ToTo"
Idézetet írta: "Ear"

Kíváncsi vagyok, ebből mennyi a hang eredménye, és mennyi a valóban mérhető változás.


Hát én is...  :hmm: A hang tényleg ott van, de ha lejjebb megnézed maga a kipuffot (belinkeltem), akkor láthatod hogy a bemenőcső is már a gyárinál nagyobb átmérőjű, a dob maga átmenő és nem "kanyargós" mint a gyári, szal a hátsó folytás így kilőve, szerintem tuti hogy nyomatékosabb lett, csak az a kérdés hogy menniyvel?


Én is kíváncsi vagyok.
Szívó motornál az a mondás, hogy nagyobb kipufogó nyitásnál alul veszít a nyomatékból, felül viszont jobban fog menni, mert ott számít a jobban nyitott rendszer.
A számok viszont nem hazudnak, kíváncsi vagyok a mérésre.
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: diesel spdob
« Válasz #82 Dátum: 2006.02.16 23:45:55 »
Idézetet írta: "Lymphater"
Idézetet írta: "ToTo"
Idézetet írta: "Ear"

Kíváncsi vagyok, ebből mennyi a hang eredménye, és mennyi a valóban mérhető változás.


Hát én is...  :hmm: A hang tényleg ott van, de ha lejjebb megnézed maga a kipuffot (belinkeltem), akkor láthatod hogy a bemenőcső is már a gyárinál nagyobb átmérőjű, a dob maga átmenő és nem "kanyargós" mint a gyári, szal a hátsó folytás így kilőve, szerintem tuti hogy nyomatékosabb lett, csak az a kérdés hogy menniyvel?


Én is kíváncsi vagyok.
Szívó motornál az a mondás, hogy nagyobb kipufogó nyitásnál alul veszít a nyomatékból, felül viszont jobban fog menni, mert ott számít a jobban nyitott rendszer.
A számok viszont nem hazudnak, kíváncsi vagyok a mérésre.


Ha jók a szelepek, akkor alul sem veszít gyakorlatilag semmit, viszont közepes fordulat fölött jobb lehet.

-Corollánál érdemes a középső dob után a csövet is cserélni, mert nagyon karcsú!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Kipufogó
« Válasz #83 Dátum: 2006.02.18 21:08:37 »
Megigért képek a kipuffról, sajnos egy kicsit koszi...  :nagymosoly:



Toyota Yaris T SPORT
153



KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Kipufogó
« Válasz #84 Dátum: 2006.02.18 21:33:15 »
Hát hallod, ez nagyon brutál kipuff  :nagymosoly: Gratula, nagyon állatul néz ki  :nagymosoly:
Laco 73 :D

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Kipufogó
« Válasz #85 Dátum: 2006.02.18 23:00:57 »
Idézetet írta: "KLaco"
Hát hallod, ez nagyon brutál kipuff  :nagymosoly: Gratula, nagyon állatul néz ki  :nagymosoly:


Köszi szépen!  :kacsint: Én is nagyon örülök neki, nem bántam meg, nagyon jó hangja van és még pörgősebb lett tőle a kicsike!  :szemez:

Ma pl. volt egy kis szitu, egy új 1.6-os Golf mellénk állt egy lámpánál és el kezdte a járatni a motort... Mi 4-en voltunk a kocsiban, pont a szűlőkhöz tartottunk ebédre (+ 150 kiló minimum a VW-vel szemben), ők csak ketten ki tudja merre? Na mindegy pont jól jött egy kis próba, zöld és rajt, képzeljétek így is plusz kilóval és két fővel levertük a Golfot, legalább másfél hosszal előrébb voltunk végig!  :pofa:  :szivecske:  :toy: A kicsike hangja nagyon állat volt, de nagyon szépen teljesített, 5500 körül váltottam, és szinte minden váltásnál előrébb kúsztam egy picit!  :pofa:
Toyota Yaris T SPORT
153



Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Kipufogó
« Válasz #86 Dátum: 2006.02.19 10:51:17 »
A képek szépek, de egy totál a hátuljáról is jó lett volna, valamint még adós vagy egy waw, vagy avi fájllal a hangja végett... :nagymosoly:  :kacsint:
 :crazy: Vagy várjunk a nyári taliig????? :evil:  :evil:  :ordog:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Kipufogó
« Válasz #87 Dátum: 2006.02.19 11:10:48 »
Idézetet írta: "Trotter66"
A képek szépek, de egy totál a hátuljáról is jó lett volna, valamint még adós vagy egy waw, vagy avi fájllal a hangja végett... :nagymosoly:  :kacsint:
 :crazy: Vagy várjunk a nyári taliig????? :evil:  :evil:  :ordog:


Nem kell várni, hamarosan meg lesz a hátuljáról készült képpel együtt!  :kacsint:
Toyota Yaris T SPORT
153



ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Kipufogó
« Válasz #88 Dátum: 2006.02.19 19:26:55 »
Még egy pár kép nektek, ma lemostam a verdát, de attól függetlenül olvadás és víz volt mindenhol.  :szomoru:









Trotter: Van két rövid videó is a hang kedvéért...  :kacsint:
Toyota Yaris T SPORT
153



kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Kipufogó
« Válasz #89 Dátum: 2006.02.20 14:13:41 »
Idézetet írta: "ToTo"
Van két rövid videó is a hang kedvéért...  :kacsint:

Hol találom a videókat???