Szerző Téma: Kipufogó  (Megtekintve 102131 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

pzs

  • Vendég
Re: Kipufogó
« Válasz #180 Dátum: 2010.05.16 12:50:50 »
Gazgyorsito patron/dob-rol tud valaki nyilatkozni jot/rosszat? Probaltam kicsit utanaolvasni, de nagyon vegyes dolgokat irnak. Egyreszt allitolag jo, mert felgyorsitja a kiaramlo gazokat. Viszont kozepdob helyere beepitve tul hangos lenne a rendszer. Kozepdobot meghagyva is be lehet epiteni. Kerdes, hogy van e barmifele valodi pozitiv hatasa... Allitolag csak egy bizonyos szuk fordulatszam tartomanyban hatasos, felette tobbet art mint segit. Valakinek tapasztalat esetleg?  :hmmmm:

tutinet

  • Vendég
Re: Kipufogó
« Válasz #181 Dátum: 2010.05.16 18:25:11 »
Önmagában az biztos, hogy nem fogod érezni a hatását, cseréld ki a rendszer leömlőtől és kis ellenállású katalizátorral és nagyobb átmérőjű de nem ordítóan hangos rendszerrel, azt meg fogod érezni.

pzs

  • Vendég
Re: Kipufogó
« Válasz #182 Dátum: 2010.05.16 18:57:30 »
Önmagában az biztos, hogy nem fogod érezni a hatását, cseréld ki a rendszer leömlőtől és kis ellenállású katalizátorral és nagyobb átmérőjű de nem ordítóan hangos rendszerrel, azt meg fogod érezni.

Koszonom a jotanacsot, de nem lettem okosabb. Pontosan az uj rendszerrel kapcsolatban merult fel a kerdes, hogy kell e bele vagy sem...   :winkiss:

tutinet

  • Vendég
Re: Kipufogó
« Válasz #183 Dátum: 2010.05.16 20:16:27 »
Nekem nincs benne gázgyorsító és érzem , hogy jobb lett mióta az új rendszer van fent.  :D :D
Most okosabb vagy ?  :cool2:

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Kipufogó
« Válasz #184 Dátum: 2010.05.18 17:30:05 »
Önmagában az biztos, hogy nem fogod érezni a hatását, cseréld ki a rendszer leömlőtől és kis ellenállású katalizátorral és nagyobb átmérőjű de nem ordítóan hangos rendszerrel, azt meg fogod érezni.

Koszonom a jotanacsot, de nem lettem okosabb. Pontosan az uj rendszerrel kapcsolatban merult fel a kerdes, hogy kell e bele vagy sem...   :winkiss:

Pzs sztem ez parasztvakítás.A legegyszerűbb amiben nincs katakizátor,középdob és leömlőtől rendszer,de az iszonyat hangos.Lásd az enyém.Azt lehet vele csinálni,hogy teszel bele egy átmenő dobot és attól halkabb lesz,de nem fojtja nagyon vissza.

pzs

  • Vendég
Re: Kipufogó
« Válasz #185 Dátum: 2010.05.18 17:45:01 »
Pzs sztem ez parasztvakítás.A legegyszerűbb amiben nincs katakizátor,középdob és leömlőtől rendszer,de az iszonyat hangos.Lásd az enyém.Azt lehet vele csinálni,hogy teszel bele egy átmenő dobot és attól halkabb lesz,de nem fojtja nagyon vissza.

Erre jutottam en is. Jelen allas szerint lesz egy Eastern sportkati, egy hangtompito kozepdob meg egy (valszeg JDM) hatso dob. Mar csak azt kell kitalalni, hogy a leomlo 4-1es vagy 4-2-1es legyen. Allitolag mindkettonek megvan az elonye es hatranya is. 4-2-1-gyel alol lenne nyomatekosabb 4-1-gyel meg felul menne jobban. Tanacstalan vok.... :?:

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Kipufogó
« Válasz #186 Dátum: 2010.05.19 01:07:40 »
Pzs sztem ez parasztvakítás.A legegyszerűbb amiben nincs katakizátor,középdob és leömlőtől rendszer,de az iszonyat hangos.Lásd az enyém.Azt lehet vele csinálni,hogy teszel bele egy átmenő dobot és attól halkabb lesz,de nem fojtja nagyon vissza.

Erre jutottam en is. Jelen allas szerint lesz egy Eastern sportkati, egy hangtompito kozepdob meg egy (valszeg JDM) hatso dob. Mar csak azt kell kitalalni, hogy a leomlo 4-1es vagy 4-2-1es legyen. Allitolag mindkettonek megvan az elonye es hatranya is. 4-2-1-gyel alol lenne nyomatekosabb 4-1-gyel meg felul menne jobban. Tanacstalan vok.... :?:

Szerintem az a szarabb,ha lent megy és fent meg elfogy.ha mész úgyis pörgeted:-))
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.19 12:47:39 írta MrIP »

Gergőőő

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 353
Re: Kipufogó
« Válasz #187 Dátum: 2010.05.19 16:23:28 »
camry gyári 4-2-1 leömlőtől egy 60-as rendszer sportközépel átmenő hátsódobal mien lenne szerintetek?(most 50-es gyári dobal ) vagy kell sportleömlő is ha megfelő hatást szeretnék elérni?(egyelőre nem csináljuk csak terv)

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Kipufogó
« Válasz #188 Dátum: 2010.05.20 11:00:12 »
camry gyári 4-2-1 leömlőtől egy 60-as rendszer sportközépel átmenő hátsódobal mien lenne szerintetek?(most 50-es gyári dobal ) vagy kell sportleömlő is ha megfelő hatást szeretnék elérni?(egyelőre nem csináljuk csak terv)

Elvileg a 4 2 1 leömlő már jobb mint egy ami általában az utcai autókon szokott lenni szóval biztosan jobb,de sztem ha 60-as a cső,akkor ne fojtsd le 50-es véggel ;)

Gergőőő

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 353
Re: Kipufogó
« Válasz #189 Dátum: 2010.05.21 16:56:18 »
100-as a vége most és 50-es gyári rendszer van. majd 60-as lesz sztem a gyári leölővel

pzs

  • Vendég
Re: Kipufogó
« Válasz #190 Dátum: 2010.06.17 13:28:34 »
Szuti, a hatso dobod univerzalis HKS dob? Mennyit csendesit rajta a silencer?

Nekem nincs benne középdob meg katalizátor és emiatt is hangos szal teljesen nyitott a rendszer,de ennek ellenére sokat halkít a silencer.Pénteken kimegyek a talira sztem és megnézheted.

Addig talan enyemre is felkerul a hasonlo dob (egyelore a gyari rendszer moge), de kicsit bonyolult a dolog, mert amit vettem az eredetileg Silent Hi Power volt ami igy nez ki gyarilag. Elozo tulaj szamara tul csendes volt, ezert levagta a tompito tartalyt es beheggesztette a helyet :). Igy tulajdonkeppen megegyezik a Hi Power valtozattal azzal a kulonbseggel, hogy nincs furva lyuk a vegere a silencer befogasara, eppen ezert lehet, hogy a veg atmeroje sem szabvanyos. Tudtommal harom atmerovel gyartotta a HKS a dobvegeket ebbol a legkisebb a 96 mm. Azt hiszem a Tied ilyen. Ha jossz penteken akkor lemerjuk, csak hogy biztos jo legyen es akkor rendelek en is egy silencert. 2 lyukat meg csak tud bele furni valaki itthon is  :flowers:.
Ilyen :wub: a hangja (!!!leomlo, katalizator meg kozepdob sem gyari, de elvileg mind benne van...).
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.17 13:55:05 írta pzs »

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Kipufogó
« Válasz #191 Dátum: 2010.06.17 15:25:22 »
Az enyém 120-as vègû :clap:

pzs

  • Vendég
Re: Kipufogó
« Válasz #192 Dátum: 2010.06.17 15:38:23 »
Az enyém 120-as vègû :clap:

Lehet hogy az enyem is, nemtom. Tegnap erkezett, volt egy kis sorozes, ejszaka amikor hazaertem majdnem hasraestem benne, mert parom kirakta, hogy eszleljem :D
Reggel nem volt idom megmerni epp csak kicsomagoltam es megneztem, hogy egyben van e...

pzs

  • Vendég
Re: Kipufogó
« Válasz #193 Dátum: 2010.06.17 18:32:02 »
No, megmertem, 94es a vege, ugyhogy nagyon nincs mit varialni. Van ilyen meretu silencer is ebay-en ugyhogy ha nagyon hangos lesz akkor veszek egy olyat :flowers:.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Kipufogó
« Válasz #194 Dátum: 2010.06.17 20:43:34 »
Olyasmi hangja lesz mint az enyémnek és hangos lesz:-)