Szerző Téma: Kipufogó  (Megtekintve 102197 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Kipufogó
« Válasz #165 Dátum: 2010.01.26 20:32:53 »
Csak egy kérdés: Miért a Dimanit, miért nem a Janódob?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

tutinet

  • Vendég
Re: Kipufogó
« Válasz #166 Dátum: 2010.01.27 00:22:25 »
Az én sportkatimmal még jobb eredmények jöttek ki mint a gyárival. Biztos fog dobni valamit a teljesítményen az egész rendszer, de százalékban nem tudnám megjósolni. Beszélj a Dinamittal, hátha tudnak neked ajánlani valami megoldást a direkt szűrőre, mert hogy azzal is foglalkoznak, gondolom le tudnak gyártani

Beszéltem velük, a betétszűrőt javasolták.
Megnézték a levegőszűrőt és szerintük hideget szív a gyári konstrukció jó, mert nem tud vizet kapni elöl van és emiatt hideget szív. Persze lehe tezen variálni de nem garantált a jobb teljesítmény és inkább melegebb levegőt fog szívni ha direktszűrőt teszünk be.

Rákérdeztem még a kartergázszűrőre is.
Mondtam nekik, hogy miért vezetik vissza az olajgőzös kartergázt a szívósorra amire azt mondták, hogy ennek csak környezetvédelmi okai vannak. Viszont ez már meleg levegő, aminek a visszavezetése a szívó oldalra teljesítmény csökkenést okoz.
Egyébként meg ha nincs visszavezetve a szaga bejöhet az utastérbe. Van náluk kartergázszűrő, olyan,mint a direktszűrő csak kicsibe.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Kipufogó
« Válasz #167 Dátum: 2010.01.27 20:00:08 »

Akkor végül ott veszel vagy viszel betétszűrőt? Nálam soha sem szívott még be vizet, sem meleg levegőt, lehet hogy nálad más a konstrukció, nem tudom, de nálam soha nem volt gond, nem hiába találták ki a direktszűrőt...

A kartergázszűrőn én is gondolkodtam már, nem tudom, hogy végül jelentene-e valamit. A K&N Typhoon-on is visszavezetik a CAI csőbe úgy mint az enyémnél.

Kíváncsi leszek majd a tapasztalataidra, számolj majd be holnap miután bekerülnek a cuccok, esetleg képeket is feltehetnél ha van időd.
Toyota Yaris T SPORT
153



BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Kipufogó
« Válasz #168 Dátum: 2010.01.27 20:05:26 »
Régen a ladákon ezt levezették a kocsi alá és nekikötözték valami alkalmas futómű vagy karoszéria elemhez. Ezt hívták szuszogónak. Én is megcsináltam a hyundai on, de hogy jobb lett volna neki azt csak gondolom. Egy gégecső és szikszalag az egész...ZK n meg visszarakod és kész!

A direktszűröhöz meg annyit hogy hőpajzs kell és az már sokat segít.

tutinet

  • Vendég
Re: Kipufogó
« Válasz #169 Dátum: 2010.01.27 22:07:23 »


Ha jól tudom ez a kartergáz visszavezető cső. Ezt kéne máshová vezetni nem a szívósorba ahogy a képen is látszik.

tutinet

  • Vendég
Re: Kipufogó
« Válasz #170 Dátum: 2010.01.28 14:05:57 »
Kész lett a rendszerem. Képek az átalakítós topikban.   :cool2:

pzs

  • Vendég
Re: Kipufogó
« Válasz #171 Dátum: 2010.01.28 14:26:27 »
Kész lett a rendszerem. Képek az átalakítós topikban.   :cool2:

Marmint lesznek? Jelenleg nem latom oket :)

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Kipufogó
« Válasz #172 Dátum: 2010.01.28 14:41:45 »
Szinten nem talalom a kepeket, kivancsian varom  :)
kisa
born to ride

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Kipufogó
« Válasz #173 Dátum: 2010.01.28 19:52:08 »

Én sem találom a képeket...
Toyota Yaris T SPORT
153



BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Kipufogó
« Válasz #174 Dátum: 2010.01.28 21:19:40 »
Na hát a cső alsó végét (nem ami a blokkból jön ki hanem a másik) azt szépen lehúzod és én mondjuk tök egyszerű sufnituning szerűen egy gégecsövet erősítettem rá szigszalaggal amit végigtekertem feketével és a kocsi aljára erősítettem. Te esetedben vegyél egy hosszabb gumicsövet és vezesd le...ennyi...a fenmaradó részt meg egyszerűen dugózd le valamivel...aztán műszaki előtt meg ne felejtsd el visszarakni!....

tényleg nem tesz neki jót főleg hogy azt már nem is szűri semmi...

Hajrá!

Getnow

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Kipufogó
« Válasz #175 Dátum: 2010.03.24 07:52:36 »
Sziasztok! Zaklatnálak titeket egy két kérdéssel ha nem haragszotok ::) Olvasgattam itt lehet nem voltam elég kitartó de nem találtam meg a kérdésemre a választ. Kilyukadt a kipufogóm és a kati is úgy néz ki mint ami ha csak csúnyán nézek rá széthullik ezért egy sport rendszert raknék fel. Olvasgattam a neten de sok mindent nem találtam csak alapokat. Az lenne a kérdésem hogyha egy sport leömlőt iktatok a rendszerbe akkor alacsony és közepes tartományban nem lesz-e erőtlenebb a gép és csak magasabb tartományban megy jobban? A lambda szondám meg ott van rögtön a gyári leömlő után, vissza tudják majd nekem rakni úgy hogy jól mérjen?? mert a legtöbb képen (janó-dob) csak a rezonancia cső elött eggyesül a leömlő egy csővé. Ucsó kérdésem műszakin nem piszkálnak a sport rendszer miatt??
Köszönöm szépen előre is. 
Starlet! Feel the Power!!!

tutinet

  • Vendég
Re: Kipufogó
« Válasz #176 Dátum: 2010.03.24 08:18:45 »
Mekkora a motorod ? 1.3-as 1.4-es 1.6-os ???
A kis motornál pl. az 1.4 a leömlőt elég szűkre szabják, hogy legyen alul is nyomatéka a motornak. Én az 1.8-ashoz való gyári leömlőt tettem fel, ami nem szűkít és hagyja külön elvezetni a gázt mind a 4 hengerből. Egy picit csökkent lent a nyomaték ez igaz, viszont könnyebben felpörög a motor és jobban megindul az autó, rendesen ki tud forogni és gyorsabb is. Sokkal élvezetesebb így vezetni mint lefojtva a leömlőnél a gázt.
Katalizátor: Én USA-ból rendeltem univerzális fémmagost . Nincs vele baj,most fogok majd Co-t mérni kiváncsi leszek az eredményre.
Ha jó a CO-d és nem dübörög a kipufogód alapjáraton szerintem nem piszkálnak.

Getnow

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Kipufogó
« Válasz #177 Dátum: 2010.03.24 08:52:08 »
Sajna picike 1.3 75 lovas motorra menne a sport rendszer. Brutál hangot nem is szeretnék idétlen egy kis autó nagy hangal :yes:
Starlet! Feel the Power!!!

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re: Kipufogó
« Válasz #178 Dátum: 2010.05.02 22:53:11 »
Kipufogóvég:  Azt szeretném megtudni, hogy tényleg ki kell e vágni a lökhárítót hozzá./ Szaki mondta/
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Kipufogó
« Válasz #179 Dátum: 2010.05.03 19:24:10 »
Ezekről a "Powerful" dobokról tud valaki valamit? :D Szomszédtól kaptam egyet :tt2: :whistling: