Szerző Téma: Kipufogó  (Megtekintve 102196 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

tutinet

  • Vendég
Re: Kipufogó
« Válasz #150 Dátum: 2009.10.04 20:31:04 »
Így kell ezt !



Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Kipufogó
« Válasz #151 Dátum: 2009.10.05 12:58:56 »
Mi tagadás az előzménye elég kókány munka volt minden tekintetben.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Kipufogó
« Válasz #153 Dátum: 2009.10.07 19:44:08 »
Szépen csillog, csak nem lehet tényleg megmondani, hogy valójában milyen is. Én biztosan tartanék tőle.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

tutinet

  • Vendég
Re: Kipufogó
« Válasz #154 Dátum: 2009.10.07 20:28:55 »
Szépen csillog, csak nem lehet tényleg megmondani, hogy valójában milyen is. Én biztosan tartanék tőle.

Ez az. Van ez az OBX Racing c. ebayes cég egy külföldi fórumon nagyon lehúzták a leömlőit.
A gyári bontott Celica T23-as leömlő is hasonló kinézetre sok különbség nincsen. Lóerőből ez se hoz többet mint a gyári így kinézetre.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Kipufogó
« Válasz #155 Dátum: 2009.10.08 08:58:03 »
Szépen csillog, csak nem lehet tényleg megmondani, hogy valójában milyen is. Én biztosan tartanék tőle.

Ez az. Van ez az OBX Racing c. ebayes cég egy külföldi fórumon nagyon lehúzták a leömlőit.
A gyári bontott Celica T23-as leömlő is hasonló kinézetre sok különbség nincsen. Lóerőből ez se hoz többet mint a gyári így kinézetre.


Én őszintén megmondom, hogy nagyon ódzkodom a netes vásárlástól, pláne külföldről. Na jó, ezt-azt már veszek neten keresztül, de mindig törekedem a személyes átvételre. Akkor azért csak-csak megnézheti az ember, hogy mit is vesz. Persze lehet, hogy velem van a baj. :hmmmm:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

tutinet

  • Vendég
Re: Kipufogó
« Válasz #156 Dátum: 2009.10.14 20:46:39 »



Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Kipufogó
« Válasz #157 Dátum: 2009.10.15 19:33:05 »
Ha jól látom, akkor ez egy hatvanas 4/1 leömlő.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

tutinet

  • Vendég
Re: Kipufogó
« Válasz #158 Dátum: 2009.12.18 23:37:45 »
"blueboi69     válasz | megnéz | könyvjelző     2005.01.23 12:09:02 © (14)
Sziasztok!

én is a 20kerbe lakom, nekem is tuning kipuffom van, lakotelepen lakok sokmás emberrel együtt... volt hogy már szoltak érte a lakok,h hangos a kocsi amikor munkanapon éjjel 2 kor jöttem haza,de nem érdekel aza 10-15 másodperc amig beállok... adot az alábi hejzetem: a lakoházon végig, kb 100-t be kell tolatnom a parkolohelyemig, ezt maxgázzal szoktam, de csak nappal... ha éjjel jövök haza, akkor tekintettel vagyok az alvókra és szépen alapjáraton besunnyogok.. nemrég jött egy uj lako, tuning ladával, annak 2x akkora hangja van mint az én vasamnak és szoktam hallani esténként amikor jön... nem mondom,hogy kellemes, de eröt veszek magamo és kibirom azta 15-20 másodpercet amig beáll, ez nem nagy ügy... aki meg forgalmas helyen lakik, akár tehet rola akár nem,de el kell viselnie,hogy hangos az utca.

fekvörendör téma: aki ezt kitalálta azt párszor végigvinném ilyen körzetem az én kocsimmal... keményitett gátlok stb... akinek ilyen van,tudja,hogy miröl beszélek. ezért azt szoktam,h amig ovatosan átgurulok a fekvörendörön nyomom neki ami a csövön kifér. tudom,h parasztság,de talán vki megunja és felszedi a fekvörendört egy kis sávon.. nemértem mire jo... sokkal jobb ha 100al átsuhanok a lakok háza elött éjjel mintha ott brünnyögnék, mégha alapjáraton is.. amugy is szar a közlek, nem kéne ilyenekkel lassitani a forgalmat... szerintem.."

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Kipufogó
« Válasz #159 Dátum: 2009.12.19 08:01:55 »
No comment.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.


tutinet

  • Vendég
Re: Kipufogó
« Válasz #161 Dátum: 2010.01.24 22:48:51 »

Kipuff tuning, toyota:
Sport katalizátor...... Minek?!?!?!? ha azt teszitek bele, a check engine úgy is világít, mert ugyebár gyári katalizát -> elötte egy O2 szerzor front -> ez méri a hogy dús vagy szegény a sürítés mértéke.... a hátsó rear o2 sensor hogy a katalizátor mûxik e :)....

De a Toyota ( szeretni való is ezzért..... ) megoldotta, hogy a hátsót ne lehessen kiszedni, mert behal az ECU, azaz check engine majd TRC majd ASR off kivillan..... hm.... hülye japóóóóók....


hmm, most olvasom ezt a régi hsz-t és érdekelne, hogy a sportkatival mit kezd a hátsó o2 szonzor. Tegyük fel a sportkati is OBDII-es szabványt teljesít tehát hoznia kell azokat az értékeket,mint a gyári kati.
A második  O2 szenzornak meg nem mindegy milyen kati dolgozik előtte ????

Érdekelne pár ember véleménye, aki sportkatalizátort épített be, hogy dobott e emiatt hibakódot az ECU.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Kipufogó
« Válasz #162 Dátum: 2010.01.24 23:40:36 »

Sportkati van a gépben, de ezt már te is tudod... Ne aggódj, ha jól meg van csinálva, akkor nem szabadna, hogy hibakódot dobjon, nekem soha nem dobott semmit, nem volt gond. A második 02 szenzornak mindegy milyen kati dolgozik előtte, de nem mindegy hogy milyen értékeket kap, a sportkati nem fogja megváltoztatni az értékeket, így tehát nem lesz hibakód.
Toyota Yaris T SPORT
153



tutinet

  • Vendég
Re: Kipufogó
« Válasz #163 Dátum: 2010.01.25 22:05:34 »
Megnyugtató , remélem tényleg nem lesz hibakód. Ha lesz, akkor úgyis ki lesz olvasva és megcsináljuk valahogy.
Azt mondták a Dinamitdobnál, hogy ha nagyobb lesz a kipufogócső átmérője akkor számolni kell némi nyomatékvesztéssel, igaz mellette a LE meg nő.
Egy 8-10 %-os erősödést mondtak ők is a teljes rendszerre, tehát a leömlőtől a végdobik, aminek van realitásalapja.
Az 1.4-es gyári kipuff semmiképpen sem maradhat egy 1.8-as motoron mert ha belegondolsz az 1.4-es gyári rendszere is fojtva van önmagához képest, pláne most. Meg kikerülnek a katalizátorok is és egy sportkati megy a helyükre jóval kisebb ellenállással. Ha kész utána gyorsan elviszem egy zöldkártyamérésre, kiváncsi leszek az értékekre.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Kipufogó
« Válasz #164 Dátum: 2010.01.26 10:16:42 »
A mérésre elviheted megnézni, de szerintem vele nem lesz gond. Az én sportkatimmal még jobb eredmények jöttek ki mint a gyárival. Biztos fog dobni valamit a teljesítményen az egész rendszer, de százalékban nem tudnám megjósolni. Beszélj a Dinamittal, hátha tudnak neked ajánlani valami megoldást a direkt szűrőre, mert hogy azzal is foglalkoznak, gondolom le tudnak gyártani egy csövet amire a végére rákerül a szűrő ha úgy szeretnéd... Szerintem ha már ennyi mindent csináltatsz, akkor a hidegebb levegő szinte elengedhetetlen.
Toyota Yaris T SPORT
153