Szerző Téma: Fóliázás  (Megtekintve 249151 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Fóliázás
« Válasz #765 Dátum: 2014.03.30 21:33:02 »
Gondolom, robi a Shark HP15-, vagy 20-ra gondolt. Pont jó lesz!  :yes: ;)
Biztosan jó lesz. Annak idején a számos előnye és az egy hátránya (ár) miatt döntöttem a Shark NT mellett. Meg is kaptam egyik ismerősömtől, hogy "q*va drágán fóliáztattál", aztán tisztáztuk, hogy nem azonos fóliát választottunk... Nézte is a matricákat utána  ::)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Fóliázás
« Válasz #766 Dátum: 2014.03.31 07:11:30 »
Matricát csak a hatóságilag szabályosak alá tesznek. Ahhoz jár a műbizonylat is, nekem hologramos kártyát küldtek, az van a forgalmiba is betéve.
A két első oldalüveg alatt természetesen nincs matricám és a kártyán sincs feltüntetve.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Fóliázás
« Válasz #767 Dátum: 2014.03.31 10:00:34 »
Van műbizonylatom, azzal nincs is gond. Remélem a fóliával sem lesz, ha igen, akkor balhét csinálok belőle  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Fóliázás
« Válasz #768 Dátum: 2014.03.31 13:45:41 »
Nekem minden fólia alá tettek eddig plakettet. Csütörtökön meglátjuk, kerül-e megint alá  :)

Egyetlen dolog van, ami miatt aggódom most a Yaris esetén, a harmadik féklámpa ugye belül van, az ablak mögött. Na most mint ismeretes a Yarisnál ez a lámpa gyárilag/fólia nélkül sincs túl méretezve (finoman fogalmazva, még az alsó hátsó lámpák is elég pilácsok) - 4 diszkrét, 20 centin ritkára szórt LED pislákol benne. Ha most ráhúzok egy fóliát, alig fog látszani...

Gondoltam, hogy ilyennel feldobom, azaz, a fekete tartókeretből szépen kipattintom a gyári lámpatestet, és ebből levágva odapasszoló hosszra a helyére rakom. A gyári lámpatest a tartóban kb. 19cm x 17mm, ahogy nézem ezt, lehet, hogy egymás mellé még két sor is elférne. Előny az lenne, hogy aki hátulról jön az vegye is észre hogy fékeztem (eredetileg is ez a szerep), és persze vizsgára vissza lehetne pattintani a gyárit.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Fóliázás
« Válasz #769 Dátum: 2014.03.31 15:09:04 »
Egyetlen dolog van, ami miatt aggódom most a Yaris esetén, a harmadik féklámpa ugye belül van, az ablak mögött. Na most mint ismeretes a Yarisnál ez a lámpa gyárilag/fólia nélkül sincs túl méretezve (finoman fogalmazva, még az alsó hátsó lámpák is elég pilácsok) - 4 diszkrét, 20 centin ritkára szórt LED pislákol benne. Ha most ráhúzok egy fóliát, alig fog látszani...
Azt a részt nekem eddig mindig kihagyták a fóliázásból, azaz a 3. féklámpa szabadon világít.  ::)
A HSD-n a normál féklámpa is ledes, eléggé "szúr" a fénye sötétben.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Fóliázás
« Válasz #770 Dátum: 2014.03.31 15:49:02 »
Üdv!

Nem tudom, hogy van-e tapasztalata valakinek karbonfóliázás terén.
A motorháztetőmet szeretném megcsinálni, de fényezés helyett lenne ilyen fólia rajta.
Vaterán ezt találtam:
http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/kulso_autofelszereles/optikai_tuning/3_d_karbon_folia_tobb_szinben_1_5m_x_1_52_m_1875607877.html

Az eladónak van több terméke, van, ami ilyen rajzolatú, olcsóbb, de ahhoz odaírja, hogy nem karbon.

Ma megkérdeztem annál a cégnél, ahol fóliáztattam az üvegeket, mennyiért tudnak adni karbonfóliát? Azt mondja a srác, hogy 22000Ft/m2 áron szokta adni  :eek:

Nem tudom, hogy a vaterás ennyiért elfogadható minőségű lehet? Esetleg a fóliás srác adja r*hadt drágán, kb. tízszereséért?  Van ennyi különbség?

A fő kérdés az, hogy hasonló vaterás fóliával kapcsolatban van-e bármilyen információ itt, hogy mennyire jó a minősége (vagy nem az...) ?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Fóliázás
« Válasz #771 Dátum: 2014.03.31 16:58:35 »
Azt a részt nekem eddig mindig kihagyták a fóliázásból, azaz a 3. féklámpa szabadon világít.  ::)
A HSD-n a normál féklámpa is ledes, eléggé "szúr" a fénye sötétben.
Igen én is ilyen szúrósra szeretném venni, a harmadikat legalább, mert a többit neccesebb/kockázatosabb.
Megkérdem a fóliás embert ki tudja-e hagyni esztétikusan, anyám Aveo-jában nem hagyta ki mert nem lett volna szép a látható vágás.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Fóliázás
« Válasz #772 Dátum: 2014.03.31 20:09:19 »
Igen én is ilyen szúrósra szeretném venni, a harmadikat legalább, mert a többit neccesebb/kockázatosabb.
Megkérdem a fóliás embert ki tudja-e hagyni esztétikusan, anyám Aveo-jában nem hagyta ki mert nem lett volna szép a látható vágás.
Yaris III-ban az ablakon kívülre esik a 3. féklámpa, de a Corollánál és a Avesisnél szépen kihagyták.

Tegnap lemosattam a kocsit.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Fóliázás
« Válasz #773 Dátum: 2014.04.03 17:52:26 »
Na felkerült a fólia. SkyFol Shark HP 20-ast választottam, B oszloptól hátra, mint ahogy a cee'd-en is van. Nagyon jó lett.
20ezer Ft-ba került, 7 év garival, műbizonylattal, és plakettel minden egyes ablakra, a kis háromszögekre is.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Fóliázás
« Válasz #774 Dátum: 2014.04.04 06:58:30 »
A Yarison a hátsó oldalajtókon ATR05 van, a hátsó üvegen ATR15. Az előbbi a napenergia 70%-át tartja vissza, fényáteresztése 5%, az utóbbinál ezek 60% illetve 15%.
Az Avensisen az ATR15-ös van a hátsó traktusban,  a Corollán ATR20-as volt. Ott még nem voltam elég "bátor" a sötét színhez.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Fóliázás
« Válasz #775 Dátum: 2014.04.04 09:34:02 »
Anyám Chevijén túl bátor voltam és HP15-öst tettem. Elég rusnya lett, az túl sötét, legalábbis egy ezüst színű autón nagyon ronda. A HP20 az a szint ami még ízléses, nem kelt strici-autó látszatot...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Fóliázás
« Válasz #776 Dátum: 2014.04.04 09:38:24 »
Striciautó-látszathoz strici autó (is) kell...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Fóliázás
« Válasz #777 Dátum: 2014.04.04 09:44:28 »
Üdv!

Nem tudom, hogy van-e tapasztalata valakinek karbonfóliázás terén.
A motorháztetőmet szeretném megcsinálni, de fényezés helyett lenne ilyen fólia rajta.
Vaterán ezt találtam:
http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/kulso_autofelszereles/optikai_tuning/3_d_karbon_folia_tobb_szinben_1_5m_x_1_52_m_1875607877.html
Továbbá a fóliázást rendeszeresen, szakmai képzéseken oktatják. Az egyes fóliagyártóknak meghatározott, regisztrált szakemberei, szakműhelyben végzik. Egyszerűen nem hiszek abban, hogy házilag ugyanúgy fel lehet tenni, ahogy a szakműhely végzi.  :no:

Az eladónak van több terméke, van, ami ilyen rajzolatú, olcsóbb, de ahhoz odaírja, hogy nem karbon.

Ma megkérdeztem annál a cégnél, ahol fóliáztattam az üvegeket, mennyiért tudnak adni karbonfóliát? Azt mondja a srác, hogy 22000Ft/m2 áron szokta adni  :eek:

Nem tudom, hogy a vaterás ennyiért elfogadható minőségű lehet? Esetleg a fóliás srác adja r*hadt drágán, kb. tízszereséért?  Van ennyi különbség?

A fő kérdés az, hogy hasonló vaterás fóliával kapcsolatban van-e bármilyen információ itt, hogy mennyire jó a minősége (vagy nem az...) ?
22.000Ft az borzasztó sok. Kérdeztél esetleg más helyet is? Ha beltérre akarnál ilyet, azt mondanám, oké, próbáld meg magad megcsinálni, sokat nem veszíthetsz. De az autó külsején nem mindegy, hogy van ráhúzva. Alapvető problematika, hogy házilag mivel szabod méretre a fóliát? Mert, tudtommal úgy csinálják, hogy először ráhúzzák a felületre, és azon szabják a végső méretére. Ekkor, azonban egy egyszerű sniccerrel, végigkarmolod a fényezést is, célszerszám, pedig csak szakműhelyben van.  :surrender:
« Utoljára szerkesztve: 2014.04.04 09:46:28 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Fóliázás
« Válasz #778 Dátum: 2014.04.05 23:46:54 »
22.000Ft az borzasztó sok. Kérdeztél esetleg más helyet is? Ha beltérre akarnál ilyet, azt mondanám, oké, próbáld meg magad megcsinálni, sokat nem veszíthetsz. De az autó külsején nem mindegy, hogy van ráhúzva. Alapvető problematika, hogy házilag mivel szabod méretre a fóliát? Mert, tudtommal úgy csinálják, hogy először ráhúzzák a felületre, és azon szabják a végső méretére. Ekkor, azonban egy egyszerű sniccerrel, végigkarmolod a fényezést is, célszerszám, pedig csak szakműhelyben van.  :surrender:
Üdv!

Szerintem csak kissé elszálltak a fiúk  :wacko:
Már megjött a vaterás fóliacsomag. Vettem fényszóróra sárga védőfóliát is.
Az összes jutúbos videón sima sniccerrel vágták, nincs azzal baj, ésszel kell, nem a fényezést kell vágni, hanem fölötte illetve mellette. Olyan szerszám meg nincs, ami pont fólia vastagságot vág át, legalábbis ilyet nem láttam még sehol.
Majd kicsit babrálok vele. A ragasztóban van légelvezető csatorna, van forrólevegő pisztolyom, veszek egy kisebb vágószerszámot. Kísérletező típus vagyok  ::)

Szóval 10650-ert van fólia a motorháztetőre, a csomagtartófedélre (legyen következetes a dolog) és a fényszórókra/ködlámpákra is. Szállítással.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Fóliázás
« Válasz #779 Dátum: 2014.04.06 07:55:40 »
Ha készen vagy vele raksz fel képeket?
Fery