Szerző Téma: Fóliázás  (Megtekintve 251823 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Fóliázás
« Válasz #750 Dátum: 2014.03.26 21:34:03 »
Igen, teljesen jó! A hétvégén kipróbáljuk, hogy mennyire fog neki örülni a baba szeme.
Nagyon jó lett, mondi. A kiskrapeknek is tetszeni fog, majd meglátod.  ;) A hátsó szélvédőre is került? A képen nem egyértelmű számomra.  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Fóliázás
« Válasz #751 Dátum: 2014.03.26 21:35:44 »
Az a baj, és ettől hányingerem van, hogy nekiállnak jogászkodni a szervek pénzbehajtási szándékkal, és ugyanaz van a jogalkotónál is. Ezt a sze**tséget, szerintem nyugatabbra sehol nincs ilyen ésszerűtlen, kocka szabályzás :censored:
Miért pont 70% ??   Ha a másik lábával kelt volna fel a mókus, akkor lehetne 88% is, vagy mindegy... De ez van, és ehhez kötik az ebet...meg a karóhoz.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Fóliázás
« Válasz #752 Dátum: 2014.03.26 21:39:33 »
Az a baj, és ettől hányingerem van, hogy nekiállnak jogászkodni a szervek pénzbehajtási szándékkal, és ugyanaz van a jogalkotónál is. Ezt a sze**tséget, szerintem nyugatabbra sehol nincs ilyen ésszerűtlen, kocka szabályzás :censored:
Miért pont 70% ??   Ha a másik lábával kelt volna fel a mókus, akkor lehetne 88% is, vagy mindegy... De ez van, és ehhez kötik az ebet...meg a karóhoz.
Igazad van, én is így gondolom ezt. A jelenleg hatályos jogszabályt már régen meghaladta a technika, ezt valamikor, vagy 15 éve forgalmazott, elég kezdetleges termékek miatt hozták be. Akkor jogos volt, mert azok szinte csak sötétíteni tudtak, szemben a maiakkal, amik I. osztályú minőségű, több rétegű, kifelé enyhén tükrös megjelenésűek, ezért van az, hogy kifelé szinte kompromisszum nélkül ki lehet látni, befelé, viszont alig. Ezt a fejlődést a jogszabály nem ismeri, sajnos.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Fóliázás
« Válasz #753 Dátum: 2014.03.26 21:40:53 »
Ez jogos kérdés lehetne.

A másik mondattal kapcsolatban: a jogszabály értelmezése alapján, a régi autóknak, amelyeknek még nem volt gyárilag színezett (értsd: zöld) az üvege, arra olyan fólia felrakható az A-B oszlop közé is, ami teljesíti a <=70%-os áteresztést. De csak ebben az esetben rakható fel.  :excl:

Gyárilag színezett ablakú autóra legálisan NEM lehet fóliát rakatni az A-B oszlopok közötti oldalüvegre.  :otlet: :excl:
Sőt, hátulra (B oszlop mögé körben) is csak akkor rakathatsz fóliát, ha rendelkezik az autó két külső visszapillantó tükörrel. Ebben az esetben a fólia sötésége sincs megszabva.

Az a műhely, amelyik az A-B oszlop közötti oldalüveget, amely gyárilag színezett lefóliázza ÉS erről műbizonylatot is ad, jogszabályt sért, mert NEM adhatna. És EZ a tény nem oldja a tulaj felelősségét sem a kérdésben közúti ellenőrzéskor. Lehet vitatkozni a rendőrrel, csak nem biztos, hogy érdemes.  :surrender:

Van olyan fóliázó műhely, ahol van műszer amivel ott a helyszínen megmérik odatartva az első oldalablakhoz a fóliát felszerelés előtt.
Ezután nincs kérdés, hogy megfelel-e az előírásoknak, vagy sem. A vizsgán is így döntik el, nem ránézésre, legalábbis így kellene...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Fóliázás
« Válasz #754 Dátum: 2014.03.26 22:06:54 »
Nagyon jó lett, mondi. A kiskrapeknek is tetszeni fog, majd meglátod.  ;) A hátsó szélvédőre is került? A képen nem egyértelmű számomra.  :surrender:
Igen, hátul is van.
A hátsó részen egész kellemesen sötét volt. Jó lesz :-) .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Fóliázás
« Válasz #755 Dátum: 2014.03.27 00:38:30 »
Egyébként az van, és nem piszkálódásból mondom, hogy nekem a szélvédőn is rajta van az IR80. Van rajta egy kőfelverődés, és már javítani sem lehet, mert állítólag már javított. A fólia miatt nehezebben esik bele az ölembe esetleg, de szerintem még tartani is segít az üveget... :hmmmm:

Hű az nagyon király lehet! Az az igazság, hogy a legnagyobb hőáradat pont, hogy az első szélvédőn jön, könnyen lehet, hogy pár hónap múlva már nekem is lesz ott ilyen IR80-as :) Érzetre milyen? Nyáron mennyire volt hatásos?
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Fóliázás
« Válasz #756 Dátum: 2014.03.27 17:49:44 »
Hű az nagyon király lehet! Az az igazság, hogy a legnagyobb hőáradat pont, hogy az első szélvédőn jön, könnyen lehet, hogy pár hónap múlva már nekem is lesz ott ilyen IR80-as :) Érzetre milyen? Nyáron mennyire volt hatásos?
Üdv!

Szerintem érezhetően jobb lett, de azért így is fel tud forrósodni alatta a műanyag, nem csodaszer... csak több idő kell neki hozzá  ::)
De klíma nélküli a kocsi, és a legnagyobb melegben szélterelőkig lehúzott első ablakokkal jól ki lehetett bírni. Vagyis jobban, mint nélküle, az biztos.
Próbáltam mérni, mennyi idő alatt ér el bizonyos hőfokot azonos napszakban a fólia nélkülihez képest, és mérhetően tovább tartott neki, de valahol itt írtam is, hogy mennyivel tartott tovább. Télen meg lassabban hűl ki az utastér kicsivel.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Fóliázás
« Válasz #757 Dátum: 2014.03.27 18:02:07 »
Mához egy hétre megyek a Gőz utcába a Yaris-al fóliáztatni.

Kérdeztem a szakit erről az IR80-asról, gondoltam megfontolom én is az első részre, azt modnta nem tökéletesen nulla a sötétítés, tehát látható hogy fent van. Továbbá felhívta a figyelmemet arra is, hogy a szélvédőn lévő rendszámos hatósági matrica körül buborékos lesz, levenni pedig kockázatos mert a hatósági matricát is magával ránthatja. A GPS tapadókorongot sem szokta szeretni, szerinte.

Így aztán marad az eredeti terv, egy 20-asért felrepül B oszloptól hátra a SkyFol 7 év garival.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Fóliázás
« Válasz #758 Dátum: 2014.03.27 18:30:23 »
Mához egy hétre megyek a Gőz utcába a Yaris-al fóliáztatni.

Kérdeztem a szakit erről az IR80-asról, gondoltam megfontolom én is az első részre, azt modnta nem tökéletesen nulla a sötétítés, tehát látható hogy fent van. Továbbá felhívta a figyelmemet arra is, hogy a szélvédőn lévő rendszámos hatósági matrica körül buborékos lesz, levenni pedig kockázatos mert a hatósági matricát is magával ránthatja. A GPS tapadókorongot sem szokta szeretni, szerinte.

Így aztán marad az eredeti terv, egy 20-asért felrepül B oszloptól hátra a SkyFol 7 év garival.

Sorban mondom:
1. Persze, hogy nem tökéletesen nulla a sötétítés, de ha telibe van, akkor nem látszik, mert nincs mihez viszonyítani. Én felülre rakattam egy NT15-ös csíkot napellenző gyanánt az IR80-ra, az még inkább észrevehetetlenné teszi. Talán ami látszik, hogy kívülről szivárványos lesz a szélvédő, ahogy én nézem. Hidd el, nem látszik, pedig a szélvédőm nem kristálytiszta, rajta van, hogy 70 valahány % a minimális átlátszósága.
2. Ez sajnos valószínű, de nekem nincs ilyen matrica, régi az autó...De ha elég ügyesek, azt a részt leveszik a matricáról, mielőtt megszilárdulna a ragasztó. Tehát egyszerűen körbevágják. Szerintem. Hátul nekem is rajta van a "16 VALVE" matrica gyárilag, és kissé buborékos körülötte, ez igaz. Nem tudom, hogy ki lehetett-e volna vágni, ezen nem problémáztam.
3. GPS, menetrögzítő is van, sosem volt baja hála Istennek. Most is fennt van mindkettő. Sőt, a fóliás kiemelte, hogy nagyon erős a ragasztója, tehát ettől nem lesz baj. Ha már törés esetén is tart, akkor ezt el tudom hinni.

Melyik Skyfol lesz hátra amúgy? Nekem az NT15 ennél több volt hátra: 50 ezer + ÁFA volt az egész.
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.27 18:37:14 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Fóliázás
« Válasz #759 Dátum: 2014.03.27 19:01:22 »
De hozzáteszem, hogy senkit nem bíztatok arra, hogy a B oszloptól előre fóliát rakasson fel.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Fóliázás
« Válasz #760 Dátum: 2014.03.27 19:21:35 »
Üdv!

Szerintem érezhetően jobb lett, de azért így is fel tud forrósodni alatta a műanyag, nem csodaszer... csak több idő kell neki hozzá  ::)
De klíma nélküli a kocsi, és a legnagyobb melegben szélterelőkig lehúzott első ablakokkal jól ki lehetett bírni. Vagyis jobban, mint nélküle, az biztos.
Próbáltam mérni, mennyi idő alatt ér el bizonyos hőfokot azonos napszakban a fólia nélkülihez képest, és mérhetően tovább tartott neki, de valahol itt írtam is, hogy mennyivel tartott tovább. Télen meg lassabban hűl ki az utastér kicsivel.

Köszi a tapasztalatot, majd meglátjuk, hogy alakul.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Fóliázás
« Válasz #761 Dátum: 2014.03.27 20:30:52 »
Gondolom, robi a Shark HP15-, vagy 20-ra gondolt. Pont jó lesz!  :yes: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Fóliázás
« Válasz #762 Dátum: 2014.03.28 07:24:21 »
Érdemes megnézni a Llumar PP70-es fóliáját, közel olyan víztiszta, mint az IR80, de némely paramétere jobb.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Fóliázás
« Válasz #763 Dátum: 2014.03.30 20:31:38 »
Jól vizsgázott a fólia, a baba szerette és nem zavarta a fény, pedig ma a szép időben elég sokat autóztunk.
Viszont azt néztem, hogy a fólia alatti plakettet csak a hátsó ablakon és a bal hátsó ajtón látom, a jobb hátsón nem. Az normális?
Mondjuk a Mayernék vizsgáztatok, tehát ha kötöszködnek, akkor megmondom, hogy ők csinálták...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Fóliázás
« Válasz #764 Dátum: 2014.03.30 21:03:11 »
Jól vizsgázott a fólia, a baba szerette és nem zavarta a fény, pedig ma a szép időben elég sokat autóztunk.
Viszont azt néztem, hogy a fólia alatti plakettet csak a hátsó ablakon és a bal hátsó ajtón látom, a jobb hátsón nem. Az normális?
Mondjuk a Mayernék vizsgáztatok, tehát ha kötöszködnek, akkor megmondom, hogy ők csinálták...
Kaptál kis füzetet is, nem? az lesz a lényeg vizsgán, nem az ablakba ragasztott plakett.  ;) Én úgy tudom, elvileg minden ablakban kellene legyen plakett, nekem van az Avén és a Corollán is...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i