Szerző Téma: Fóliázás  (Megtekintve 249244 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Fóliázás
« Válasz #735 Dátum: 2014.03.26 13:18:56 »
Ezekben a fóliákban van valami azonositójel amivel lehet látni hogy ehhez a foliához készült a mübizonylat?
Ha van akkor az hogy néz ki?
Van minden ablakban egy pici külön a fólia alá ragasztott kis plakett a szükséges feliratokkal. Ehhez tartozik egy papíralapú kis könyvecske, amit be kell rakni a forgalmiba ellenőrzés esetére. Ebben szerepel a kivitelező cég neve, fólia típusonként, helymegjelöléssel.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Fóliázás
« Válasz #736 Dátum: 2014.03.26 13:54:54 »
Van minden ablakban egy pici külön a fólia alá ragasztott kis plakett a szükséges feliratokkal. Ehhez tartozik egy papíralapú kis könyvecske, amit be kell rakni a forgalmiba ellenőrzés esetére. Ebben szerepel a kivitelező cég neve, fólia típusonként, helymegjelöléssel.

Ez már fél siker, de jobb lenne ha nem külön a  fólia alá lenne ragasztva hanem a fólia tartalmazná. Létezhet ilyen?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Fóliázás
« Válasz #737 Dátum: 2014.03.26 14:01:39 »
Ez már fél siker, de jobb lenne ha nem külön a  fólia alá lenne ragasztva hanem a fólia tartalmazná. Létezhet ilyen?
Mivel minden autónak eltérő az üvegmérete, formája, ezért elég körülményes lenne ezt a fólia gyártásakor belerakni a tekercsbe.  :D
Nincs ilyen szerintem. A fóliát minidg méretre vágva ragasztják a felületre, alá a kis plakettet.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Fóliázás
« Válasz #738 Dátum: 2014.03.26 14:58:53 »
Ez már fél siker, de jobb lenne ha nem külön a  fólia alá lenne ragasztva hanem a fólia tartalmazná. Létezhet ilyen?
Tuti, hogy nem létezik ilyen.
A műbizonylat csak a "B" oszloptól hátrafelé adatokat fogja tartalmazni.
Fery

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Fóliázás
« Válasz #739 Dátum: 2014.03.26 15:45:11 »
Tuti, hogy nem létezik ilyen.
A műbizonylat csak a "B" oszloptól hátrafelé adatokat fogja tartalmazni.

Akkor megint szópóágon vagyok  :censored: Na megnézem akkor itt hogy csinálják mert ez a igény...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10230
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Fóliázás
« Válasz #741 Dátum: 2014.03.26 20:28:17 »
Tuti, hogy nem létezik ilyen.
A műbizonylat csak a "B" oszloptól hátrafelé adatokat fogja tartalmazni.
Nekem az első ajtókon is rajta vannak a matricák és benne vannak a műbizonylatban is, így csinálták  :otlet:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10230
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Fóliázás
« Válasz #742 Dátum: 2014.03.26 20:29:10 »

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Fóliázás
« Válasz #743 Dátum: 2014.03.26 20:40:32 »
Nekem az első ajtókon is rajta vannak a matricák és benne vannak a műbizonylatban is, így csinálták  :otlet:
Nekem is rajta voltak az első ajtókon a matricák, hogy jól nézzen ki, a műbizonylattal meg kitörölhetjük mert nem szabályos
semmilyen fólia az első ("B" oszloptól előre) üvegekre! Engem kétszer büntiztek a rendre ügyelők és mondhatjuk jó fejek voltak, hogy a helyszínen nem vették le a rendszámot, ezt ki is hangsúlyozták.
Fery

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Fóliázás
« Válasz #744 Dátum: 2014.03.26 21:04:16 »
Nekem is rajta voltak az első ajtókon a matricák, hogy jól nézzen ki, a műbizonylattal meg kitörölhetjük mert nem szabályos
semmilyen fólia az első ("B" oszloptól előre) üvegekre! Engem kétszer büntiztek a rendre ügyelők és mondhatjuk jó fejek voltak, hogy a helyszínen nem vették le a rendszámot, ezt ki is hangsúlyozták.
Mikor kétszer megbüntiztek a jó fej rendőrök, akkor lemérték az ablak fényáteresztő képességét műszerrel és 70% alatt volt?
Vagy csak előadták, hogy mennyire jó fejek és megbüntiztek...

http://www.llumar.hu/autofolia/jogszabalyi-hatter.html

Idézet
A vezető látóterében lévő oldalablakra olyan esetben szerelhető engedélyes autófólia,
ha a fólia és az üveg együttes fényáteresztése nem csökken 70% alá.

Az én régi autómon is volt engedélyes fólia az első oldalablakokon is és adtak is hozzá műbizonylatot és sosem volt gond, sem igazoltatásnál, sem a vizsgán!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Fóliázás
« Válasz #745 Dátum: 2014.03.26 21:14:42 »
De meglepően jól ki lehet látni belőle, igaz?
Igen, teljesen jó! A hétvégén kipróbáljuk, hogy mennyire fog neki örülni a baba szeme.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10230
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Fóliázás
« Válasz #746 Dátum: 2014.03.26 21:28:14 »
Nekem is rajta voltak az első ajtókon a matricák, hogy jól nézzen ki, a műbizonylattal meg kitörölhetjük mert nem szabályos
semmilyen fólia az első ("B" oszloptól előre) üvegekre! Engem kétszer büntiztek a rendre ügyelők és mondhatjuk jó fejek voltak, hogy a helyszínen nem vették le a rendszámot, ezt ki is hangsúlyozták.

Mikor kétszer megbüntiztek a jó fej rendőrök, akkor lemérték az ablak fényáteresztő képességét műszerrel és 70% alatt volt?
Vagy csak előadták, hogy mennyire jó fejek és megbüntiztek...

http://www.llumar.hu/autofolia/jogszabalyi-hatter.html

Az én régi autómon is volt engedélyes fólia az első oldalablakokon is és adtak is hozzá műbizonylatot és sosem volt gond, sem igazoltatásnál, sem a vizsgán!

Így van, erről már beszéltünk. Számlával, műbizonylattal, matricával van a kocsin a fólia. Elöl is.
Innen kezdve engem nem érdekel, mit mond a rendőr, de nem mond az semmit, műszakin sem vette észre senki a fóliát, hogy problémázott volna miatta. Persze, a műbizonylat nálam volt akkor is. Rengeteg, körbe full fekete üveges autót látok. Az enyémen nem mondaná meg ember, hogy azon fólia van elöl, hacsak méternél közelebb nem jön, és meg nem látja a matricát, mert a fóliát még akkor sem szúrná ki, de a fólia dolgozik, hála Istennek   :yes:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Fóliázás
« Válasz #747 Dátum: 2014.03.26 21:28:20 »
Mikor kétszer megbüntiztek a jó fej rendőrök, akkor lemérték az ablak fényáteresztő képességét műszerrel és 70% alatt volt?
Vagy csak előadták, hogy mennyire jó fejek és megbüntiztek...
Ez jogos kérdés lehetne.

A másik mondattal kapcsolatban: a jogszabály értelmezése alapján, a régi autóknak, amelyeknek még nem volt gyárilag színezett (értsd: zöld) az üvege, arra olyan fólia felrakható az A-B oszlop közé is, ami teljesíti a <=70%-os áteresztést. De csak ebben az esetben rakható fel.  :excl:

Gyárilag színezett ablakú autóra legálisan NEM lehet fóliát rakatni az A-B oszlopok közötti oldalüvegre.  :otlet: :excl:
Sőt, hátulra (B oszlop mögé körben) is csak akkor rakathatsz fóliát, ha rendelkezik az autó két külső visszapillantó tükörrel. Ebben az esetben a fólia sötésége sincs megszabva.

Az a műhely, amelyik az A-B oszlop közötti oldalüveget, amely gyárilag színezett lefóliázza ÉS erről műbizonylatot is ad, jogszabályt sért, mert NEM adhatna. És EZ a tény nem oldja a tulaj felelősségét sem a kérdésben közúti ellenőrzéskor. Lehet vitatkozni a rendőrrel, csak nem biztos, hogy érdemes.  :surrender:
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.26 21:30:29 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10230
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Fóliázás
« Válasz #748 Dátum: 2014.03.26 21:32:07 »
Egyébként az van, és nem piszkálódásból mondom, hogy nekem a szélvédőn is rajta van az IR80. Van rajta egy kőfelverődés, és már javítani sem lehet, mert állítólag már javított. A fólia miatt nehezebben esik bele az ölembe esetleg, de szerintem még tartani is segít az üveget... :hmmmm:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Fóliázás
« Válasz #749 Dátum: 2014.03.26 21:32:20 »
Mondom mindezt úgy, hogy nekem is fóliázott az első két oldalüvegem is, csak én vállaltam ennek kockázatát és műbizonlat sincs erről a részről. (Miért is lenne?)

Betörésbiztonsági szempontok miatt van fóliázva az autó.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i