Szerző Téma: Fóliázás  (Megtekintve 249115 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Fóliázás
« Válasz #450 Dátum: 2012.05.11 08:44:17 »
Nekem csak egy kérdésem van: ad a fóliás hivatalos műbizonylatot neked az első ablakokra rakott fóliára is? Ha igen, akkor rakasd fel (nem fog adni, mert tényleg színezettek az üvegek gyárilag és bármilyen fóliát rakatsz fel, a határérték alá megy, ergo nem kapsz róla papírt). Persze ettől még ha tényleg 70% alá csökken a képesség és ellenőrzik, nem ő fogja fizetni.  :)

szerk: Nagycitrom: nekem is van IR fólia elöl az UV védelem miatt. De ez is színezett és bukóág, ha megnézik.  :whistling:
Gyöngyi, én Neked anno azt tanácsoltam, hogy az első ablakokra ne tegyél IR-t, mert a két ablakod majdnem annyiba került, mint a B oszlop mögöttiek együtt, hatása - szerintem - semmi, hiszen, a többi ablakodon nem ilyen fólia van, tehát az IR védelme az utastér felé közelít a 0-hoz, ráadásul, ha rámérnek, ott a rizikó, hogy leszedetik, tehát ablakon kidobott pénzzé válik.
Persze, ez hatósági mérlegelési lehetőséget is ad, hogy még, ha lebuksz is, megszólja-e, vagy "halad a korral" és rád hagyja, hiszen a kilátásodat valóban egyáltalán nem veszélyezteti, vagy akadályozza.
De valljuk be őszintén, mi a garancia arra, hogy nem fognak tartani a jövőben razziát fólia ellenőrzésre? Ismerve, hallva a pesti rendőrök szokásait (hogy sokan közülük nem korrektek, túlbuzgóak) nem tenném rá a nyakam, hogy nem fognak belekötni...

egyébként jól írtad, az első oldalablakok fóliáira nem adnak műbizonylatot, nem véletlen.  ;) "H" jelzés ide, vagy oda...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Fóliázás
« Válasz #451 Dátum: 2012.05.11 08:50:00 »
Azért ez így nem igaz, hogy a hatása nulla fele konvergál. Azonnal kaptál egy teljes UV védelmet plusz Llumar AIR 75 SR HPR fólia esetén a hővédelem sem elhanyagolható (40% napenergia visszaverés). Na most ha ilyennel van fóliázva B oszlop előtt és hátul az autó akkor a rendőrbácsi se nagyon veszi észre, hogy fóliázva vannak az üvegek. Amúgy meg szerintem azokra mennek rá jobban akiknek sötét fólia van feltéve.
Nekem nem tetszik, ha hátul sötét fólia van elől meg semmi, ha már fóliázok akkor fóliázzak rendesen (tehát ha a szélvédőt nem is, de az első ablakokon is legyen valami). 
Amúgy, ha jól értesültem már megy a harc a jogalkotókkal az első ajtók üvegeiért.
Félreértés ne essék, nekem is úgy tetszene jobban, ha az első oldalablakok is fóliázhatók lennének. De jelenleg - és itt mindegy, miről megy a vita, mert a hatályos jogszabály számít - illegális. Pont.
Még egyszer. A rendőr nem "észrevenni" fogja a 70-75%-os fóliát, hanem rámér az oldalüvegre és, ha az áteresztő képessége 70% alatti, akkor lehetősége van büntetni. Az rajta múlik, hogy él-e ezzel a jogával.
Mivel, azonban tudjuk, hogy a rendőrség nem kap állami támogatás a működéséhez, így büntetésekből kell magát eltartani. Ha gyorshajtásét, EÜ dobozért, egyebekért büntetnek, akkor idő kérdése, hogy a fólia miatt mikor fognak. De, hogy fognak, abban biztos vagyok.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Fóliázás
« Válasz #452 Dátum: 2012.05.11 08:51:17 »
Tesó!
Nekem az volt a lényeg, hogy ne dögöljek meg a melegtől a kocsiban. Én, a vezető, nem a hátul utazó utas vagy a levegő. Mert hiába "hűt" a fólia és nem látni be és blabla, ha meghalok a naptól vezetés közben. És erre teljesen tökéletes az IR, egyáltalán nem éget "mögötte" a nap, imádom! Pontosan ennyit szerettem volna. Ja, hogy xarul néz ki, hogy hátul tök sötét, elöl meg nem is látszik? Hát ja... De legalább nem feltűnő és nem üvölt messziről, hogy "Szedjetek ki!". Amúgy meg lehúzom a blúzom, kedvesen mosolygok, hátha. :D Ha anno megúsztam a piros lámpán áthaladást, talán ezt is... Ha meg nem, hát bevállaltam, én csináltam, így tehát pofám erősen lapos... ::)
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Fóliázás
« Válasz #453 Dátum: 2012.05.11 09:06:45 »
Tesó!
Nekem az volt a lényeg, hogy ne dögöljek meg a melegtől a kocsiban. Én, a vezető, nem a hátul utazó utas vagy a levegő. Mert hiába "hűt" a fólia és nem látni be és blabla, ha meghalok a naptól vezetés közben. És erre teljesen tökéletes az IR, egyáltalán nem éget "mögötte" a nap, imádom! Pontosan ennyit szerettem volna. Ja, hogy xarul néz ki, hogy hátul tök sötét, elöl meg nem is látszik? Hát ja... De legalább nem feltűnő és nem üvölt messziről, hogy "Szedjetek ki!". Amúgy meg lehúzom a blúzom, kedvesen mosolygok, hátha. :D Ha anno megúsztam a piros lámpán áthaladást, talán ezt is... Ha meg nem, hát bevállaltam, én csináltam, így tehát pofám erősen lapos... ::)
Mondjuk, a Te domorulataiddal minden kínos helyzetet megúszol és ez a férfiak felé nem fair...  :whistling: :D
Amúgy, O.K.  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Fóliázás
« Válasz #454 Dátum: 2012.05.11 09:45:20 »
Ismerve, hallva a pesti rendőrök szokásait (hogy sokan közülük nem korrektek, túlbuzgóak) nem tenném rá a nyakam, hogy nem fognak belekötni...

Megmondom őszintén én a Békés megyei rendőröktől jobban tartok mint itt a pestiektől. Itt nem piszkálják az autósokat annyira minden kis apróságért. Meg nézzünk körbe hány autón van fólia? Sokan tudnak vele élni. Nem hiszem, hogy pont a közel átlátszó fóliásokat csesztetik mikor ott vannak a jobban sötétítettek. Mérőkészülék meg olyan mint a traffipax el kell kerülni, ahogy a razziákat is :D
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Fóliázás
« Válasz #455 Dátum: 2012.05.11 09:49:05 »
Van rossz tapasztalatod a Békés megyei yardokkal?  :?: Mert szerintem messze nem ők a mumusok... Én itt élek, mióta eszemet tudom, és a saját hibámon kívül egyszer sem akadtam össze olyannal, aki túljátszotta volna a szerepét. De, persze ez nem jelenti azt, hogy nincs is ilyen...
Egyébként, remélhetőleg marad is ez a szokásuk, hogy nem harapnak annyira a fóliásokra, szerintem sem ezzel kell nekik foglalkozni.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Fóliázás
« Válasz #456 Dátum: 2012.05.11 09:51:49 »
Tesó!
Nekem az volt a lényeg, hogy ne dögöljek meg a melegtől a kocsiban. Én, a vezető, nem a hátul utazó utas vagy a levegő. Mert hiába "hűt" a fólia és nem látni be és blabla, ha meghalok a naptól vezetés közben. És erre teljesen tökéletes az IR, egyáltalán nem éget "mögötte" a nap, imádom!

Így van ez a lényeg! Aki nem tesz előre fóliát az magának (mint sofőr) nem épített ki hővédelmet, persze örvendetes mert legalább az utasnak van, de ha csak ritkán viszel utasokat? Így már elgondolkodtató, hogy egyáltalán megérte e fóliáztatni :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Fóliázás
« Válasz #457 Dátum: 2012.05.11 19:19:53 »
Mivel, azonban tudjuk, hogy a rendőrség nem kap állami támogatás a működéséhez, így büntetésekből kell magát eltartani. Ha gyorshajtásét, EÜ dobozért, egyebekért büntetnek, akkor idő kérdése, hogy a fólia miatt mikor fognak. De, hogy fognak, abban biztos vagyok.

Nem , nem. A rendőrség tisztán állami pénzből van fenntartva és a büntetések nem hozzá, hanem a központi költségvetésbe folynak kb 2008 óta. Innen kerül aztán valamennyi később visszaosztásra de logikus, ha többet szednek be : előbb-utóbb több is jut majd nekik a végső visszaosztásnál. Egyelőre a rendőrség is a NAV is az IMF parancsát teljesíti a kormány ebben "csak" közvetít. A parancs úgy szól :adós fizess! De az állam magán nem igazán spórol, sőt a telekomcégek és a bankok eddigi különadóját most épp a lakosságra készül ráhúzni, a de a NAV , VÁM, Rendőr, hatóság hátát csapkodják az ostorral a több és több pénz kisajtoláséárt a lakosságtól, mindezt IMF parancsra.
De ez itt off, csak úgy leírtam.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Fóliázás
« Válasz #458 Dátum: 2012.05.12 09:29:11 »
Egyetértek az előttem szólóval behajtandó pénz terén!

Békés és csongrádi rendőrök jófejek! 4éve Gyulán volt több jó tapasztalatom is velük,le a kalappal!

A fóliázásról annyit,h nekem is ugy van fóliázva,h hátul 5% áteresztő,jó sötét,m a halottas kocsi;)
Ugy nemtetszett,h elől semmi,igy került az elsö oldalsókra 2fokkal világosabb!ami nem szabályos,mübizonylatot nem kaptam róla.
Nézegettem,de nemláttam olyan fóliát,ami belefér a 70% áteresztésbe.
Az IR meg minden egyéb védelem pedig jóljön,h ne égesse rákpirosra a kezemet,arcomat a nap egy jó hosszú úton.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Fóliázás
« Válasz #459 Dátum: 2012.05.12 12:52:34 »
...a NAV , VÁM, Rendőr, hatóság hátát csapkodják az ostorral a több és több pénz kisajtoláséárt a lakosságtól, mindezt IMF parancsra.
De ez itt off, csak úgy leírtam.
Egészen jól indult írásod. De a vége!?!? Komolytalan.
Mivel tényleg off és amúgy is elvinne más irányba a téma, még más topikban is, ne is reagálj erre . :flowers:
Hogy témánál maradjunk:
A fóliázás utóbbi időben elég jól felfutott mint "divat", de azon túl, tapasztalatból mondom, hogy tényleg hatékony, hő és fényvédelemmel rendelkeznek a megfelelő márkák.
Nem tartom jó ötletnek  ::) az erre "vadászás" lehetőségét. Nem mondanám, hogy régióktól függne milyen rendőrök vannak, elég sokat jártam az utakat éjjel nappal
és ezért volt esély igazoltatásra, általánosságban azt tudom mondani, hogy korrektek, rendesek voltak  a rend őrei!
Fery

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Fóliázás
« Válasz #460 Dátum: 2012.05.15 13:26:14 »
No le lett fóliázva az auto  :cool2: Előre LLumar AP 60 GN, hátra ATR 35 CH (ajtók üvegei kiszerelve) Még napsütés nem volt, de már várom :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Fóliázás
« Válasz #461 Dátum: 2012.05.15 13:28:18 »
No le lett fóliázva az auto  :cool2: Előre LLumar AP 60 GN, hátra ATR 35 CH (ajtók üvegei kiszerelve) Még napsütés nem volt, de már várom :)
Képet-képet...!

Az ablaküveg kis karcait ki fogja emelni a fólia, de nincs vele mit tenni...  ;) :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Fóliázás
« Válasz #462 Dátum: 2012.05.15 15:08:17 »
No le lett fóliázva az auto  :cool2: Előre LLumar AP 60 GN, hátra ATR 35 CH (ajtók üvegei kiszerelve) Még napsütés nem volt, de már várom :)

Af vagy Tüv jelzésű mübizonylatmatricát kaptál az üvegre?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Fóliázás
« Válasz #463 Dátum: 2012.05.15 19:14:27 »
H jelzésű, képet majd csinálok hamarosan.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Fóliázás
« Válasz #464 Dátum: 2012.05.21 18:48:55 »
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.21 19:21:48 írta netferry »
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -