Szerző Téma: Fóliázás  (Megtekintve 249117 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Fóliázás
« Válasz #435 Dátum: 2012.05.09 14:20:23 »
nekem is szétszedés nélkül csinálták 16kerben 2éve...él és virul a fólia,pompás...ill.van egy nagy karc az anyosülés felőli oldalon,de azt én csináltam a hátizsákom kapcsaival még mult télen..kipolirozni majd kilehet a fóliás szerint. de nem izgat...ettől ugyanolyan jo a fólia továbbra is!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Fóliázás
« Válasz #436 Dátum: 2012.05.09 22:58:27 »
nekem is szétszedés nélkül csinálták 16kerben 2éve...él és virul a fólia,pompás...ill.van egy nagy karc az anyosülés felőli oldalon,de azt én csináltam a hátizsákom kapcsaival még mult télen..kipolirozni majd kilehet a fóliás szerint. de nem izgat...ettől ugyanolyan jo a fólia továbbra is!

Hülyeség,  se üveget se fóliát nem lehet polírozni.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Fóliázás
« Válasz #437 Dátum: 2012.05.10 06:45:14 »
Hülyeség,  se üveget se fóliát nem lehet polírozni.
Üveget lehet, de speciális cuccok és hozzáértés kell, mert túlzott polírozás káros fénytöréseket okozhat a felületeken. Apróbb karcokat minden további nélkül ki lehet javítani, vagy enyhíteni lehet.

A fóliát szerintem sem lehet...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Fóliázás
« Válasz #438 Dátum: 2012.05.10 10:03:10 »
polirozással énis csak enyhiteni akarom a karcot,ami most sem vészes,de azért bizom benne,h lehet javitani vmit..ha nem,akkor meg ez van...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Fóliázás
« Válasz #439 Dátum: 2012.05.10 19:44:31 »
Közben utánakérdeztem a fóliásnál, hogy melyik fóliát ajánlja műszakira. Amiért nem szólnak.
Meg a Pest-megyei rendőrök se veszik észre akik nemrég kaptak fénymérőt pont emiatt.
Ezt a 2-t mondta:

LLumar.
AP 60 GN SR PS
vagy
AIR 75.




bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Fóliázás
« Válasz #440 Dátum: 2012.05.10 20:48:31 »
Közben utánakérdeztem a fóliásnál, hogy melyik fóliát ajánlja műszakira. Amiért nem szólnak.
Meg a Pest-megyei rendőrök se veszik észre akik nemrég kaptak fénymérőt pont emiatt.
Ezt a 2-t mondta:

LLumar.
AP 60 GN SR PS
vagy
AIR 75.
Tévedsz, de ezt már legalább fél tucatszor leírtuk itt... saját felelősségedre rakasd fel a fóliát illegális helyre és ne csodálkozz, ha közúti ellenőrzésnél rámérnek és megbüntetnek, vagy leveszik a rendszámodat.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Fóliázás
« Válasz #441 Dátum: 2012.05.10 21:29:47 »
De ha nem veszi észre nem is vizsgálódik, nem büntet, épp ez a lényeg  :devil:
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Fóliázás
« Válasz #442 Dátum: 2012.05.10 21:40:47 »
De ha nem veszi észre nem is vizsgálódik, nem büntet, épp ez a lényeg  :devil:
Higgyétek csak ezt. Nem kívánom, hogy bukjon le, csak leírom, hogy, ha egy autón fóliát látnak a B oszlop mögött, akkor csak EGYSZER oda teszi az első oldalablakokhoz, már bukta van. Nem azért vizsgálják meg, mert "látszik" rajta, hanem azért, mert ha a többi ablakon van, akkor vajon 1. tényleg csak azokon van, vagy 2. hülyének néz minket? - ezt gondolhatják... És akkor törvényi joga levenni a rendszámodat és azonnali műszaki vizsgára küldeni az autódat. Plusz, valószínűleg még szabálysértés miatt is megbüntet(het). Add össze ezek árát és gondold át, hogy megéri-e. Nekem pl. nem.  ;) :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Fóliázás
« Válasz #443 Dátum: 2012.05.10 22:22:44 »
Tévedsz, de ezt már legalább fél tucatszor leírtuk itt... saját felelősségedre rakasd fel a fóliát illegális helyre és ne csodálkozz, ha közúti ellenőrzésnél rámérnek és megbüntetnek, vagy leveszik a rendszámodat.  :flowers:


Velem vitatkozol vagy a fóliással ??
Értelmezd a szöveget egy kicsit  hátha megy.

A vezető üléssor melletti üvegek is fóliázhatók olyan anyaggal, mely rendelkezik érvényes "H" minősítő jellel, de összegzett fényáteresztő képessége nagyobb, vagy egyenlő 70 %-nál (AU 75, SCL). - Az első szélvédő esetében, kivéve a lehajtott napellenzők által takart felület (ahova sötétítő csík szerelhető), is fóliázható, érvényes "H" jellel rendelkező anyaggal, ha összegzett fényáteresztő képessége nagyobb, vagy egyenlő 75 %-nál (SCL).


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Fóliázás
« Válasz #444 Dátum: 2012.05.10 22:56:22 »

Velem vitatkozol vagy a fóliással ??
Értelmezd a szöveget egy kicsit  hátha megy.

A vezető üléssor melletti üvegek is fóliázhatók olyan anyaggal, mely rendelkezik érvényes "H" minősítő jellel, de összegzett fényáteresztő képessége nagyobb, vagy egyenlő 70 %-nál (AU 75, SCL). - Az első szélvédő esetében, kivéve a lehajtott napellenzők által takart felület (ahova sötétítő csík szerelhető), is fóliázható, érvényes "H" jellel rendelkező anyaggal, ha összegzett fényáteresztő képessége nagyobb, vagy egyenlő 75 %-nál (SCL).
Ezt a stílust hanyagold, légyszíves.  :whistling:

Olvasd el inkább az ide vonatkozó jogszabályt, google a barátod.  :flowers:
Az első oldalablakok manapság - a többivel együtt - minden autón gyárilag színezettek, ami eleve 70% körüli fényáteresztésű. Ha erre BÁRMIT(!) ráraksz, már az eredeti 70%-os limit alatt leszel, tehát illegális.
Ezt jóindulatból írom, hidd el, hogy így van.

Ha az autódnak nincsenek színezve gyárilag az ablakai, akkor tehetsz rá olyan fóliát, ami legalább 70% áteresztésű.

Pont.  ;)

Ui.: a H jelzés igen, kötelező.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Fóliázás
« Válasz #445 Dátum: 2012.05.10 23:19:12 »
Ezt a stílust hanyagold, légyszíves.  :whistling:

Olvasd el inkább az ide vonatkozó jogszabályt, google a barátod.  :flowers:
Az első oldalablakok manapság - a többivel együtt - minden autón gyárilag színezettek, ami eleve 70% körüli fényáteresztésű. Ha erre BÁRMIT(!) ráraksz, már az eredeti 70%-os limit alatt leszel, tehát illegális.
Ezt jóindulatból írom, hidd el, hogy így van.

Ha az autódnak nincsenek színezve gyárilag az ablakai, akkor tehetsz rá olyan fóliát, ami legalább 70% áteresztésű.

Pont.  ;)

Ui.: a H jelzés igen, kötelező.

Minek olvassam el, épp azt idéztem az előbb.
A jogszabályokat nem a googlen kell követni, hanem a Jogtárban vagy a Közlönyben. A jogszabály azt írja, lehet tenni fóliát az első oldalüvegekre. Nem tiltja. Nem illegális.
A többi már csak: ha ez, ha az, ha nemaz.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Fóliázás
« Válasz #446 Dátum: 2012.05.11 07:55:18 »
Miért kell teljesen színtelen fóliát tenni az első ablakokra? Mert hatása közelíti a nullát...
És akkor minek vállalni a rizikót, hogy mégiscsak megbukik valahol az autó  :hmmmm:  Mert ugye a gyári üvegek sem mindig teljesítik a jogszabályban (Jogtár, Közlöny  ;) ) előírtakat. De abban a pillanatban, hogy bármit ráragasztasz, máris büntethető.
És így a sok ha után viszont ott lesz az akkor is.

De félreértés ne essék, mindenki azt csinál az autójával amit akar  :yawn:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Fóliázás
« Válasz #447 Dátum: 2012.05.11 08:22:10 »
Nekem csak egy kérdésem van: ad a fóliás hivatalos műbizonylatot neked az első ablakokra rakott fóliára is? Ha igen, akkor rakasd fel (nem fog adni, mert tényleg színezettek az üvegek gyárilag és bármilyen fóliát rakatsz fel, a határérték alá megy, ergo nem kapsz róla papírt). Persze ettől még ha tényleg 70% alá csökken a képesség és ellenőrzik, nem ő fogja fizetni.  :)

szerk: Nagycitrom: nekem is van IR fólia elöl az UV védelem miatt. De ez is színezett és bukóág, ha megnézik.  :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.11 08:24:45 írta kleingy »
         

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Fóliázás
« Válasz #448 Dátum: 2012.05.11 08:28:43 »
Azért ez így nem igaz, hogy a hatása nulla fele konvergál. Azonnal kaptál egy teljes UV védelmet plusz Llumar AIR 75 SR HPR fólia esetén a hővédelem sem elhanyagolható (40% napenergia visszaverés). Na most ha ilyennel van fóliázva B oszlop előtt és hátul az autó akkor a rendőrbácsi se nagyon veszi észre, hogy fóliázva vannak az üvegek. Amúgy meg szerintem azokra mennek rá jobban akiknek sötét fólia van feltéve.
Nekem nem tetszik, ha hátul sötét fólia van elől meg semmi, ha már fóliázok akkor fóliázzak rendesen (tehát ha a szélvédőt nem is, de az első ablakokon is legyen valami). 
Amúgy, ha jól értesültem már megy a harc a jogalkotókkal az első ajtók üvegeiért.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Fóliázás
« Válasz #449 Dátum: 2012.05.11 08:37:49 »
Miért kell teljesen színtelen fóliát tenni az első ablakokra? Mert hatása közelíti a nullát...
És akkor minek vállalni a rizikót, hogy mégiscsak megbukik valahol az autó  :hmmmm:  Mert ugye a gyári üvegek sem mindig teljesítik a jogszabályban (Jogtár, Közlöny  ;) ) előírtakat. De abban a pillanatban, hogy bármit ráragasztasz, máris büntethető.
És így a sok ha után viszont ott lesz az akkor is.

De félreértés ne essék, mindenki azt csinál az autójával amit akar  :yawn:
Egyről beszélünk!  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i