Szerző Téma: Fóliázás  (Megtekintve 253079 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re: Fóliázás
« Válasz #345 Dátum: 2010.08.03 18:41:47 »
toyotát ahogy szétszeded ugyanúgy rakod össze ::) nagyon pontos attól nem kell félni hogy valami zörög  :yes:

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Fóliázás
« Válasz #346 Dátum: 2010.08.03 20:30:45 »
Van fóliás topic, nézz szét ott. :) Fontos, hogy ne úgy fóliáztass, hogy nem szedik ki az ablakot, mert az közel sem lesz elég tartós és nem lesz pontos sem.
Én meg meggondolnám, hogy egy fóliázásért szétkapják az ajtót, mert az ugyanúgy már nem kerül vissza és esetleg nekilát zörögi. Az meg a halálom lenne.
Bár mondhatjuk, hogy egy jó szakember összerakja úgy, hogy minden klappol, de egy jó szakember lefóliázza úgy is pontosan, hogy nem szedi szét. Döntse el mindenki maga.

Az enyém szét lett kapva teljesen és nem zörög semmi.  ;)
Fery

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Fóliázás
« Válasz #347 Dátum: 2010.08.04 14:51:00 »
Én csak az astrából tudok kiindulni, akik fóliázták, nyom nélkül szedték szét és rakták újra össze. Átnéztem, mert tudom, hol kell a patentokhoz nyúlni, hogy lejöjjön a kárpit. Ha nem ott feszíti az ember, ahol kell, akkor annak nyoma lesz. Szóval jó helyen fogom csináltatni, ismerem őket...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Fóliázás
« Válasz #348 Dátum: 2010.08.04 15:05:32 »
Én csak az astrából tudok kiindulni, akik fóliázták, nyom nélkül szedték szét és rakták újra össze. Átnéztem, mert tudom, hol kell a patentokhoz nyúlni, hogy lejöjjön a kárpit. Ha nem ott feszíti az ember, ahol kell, akkor annak nyoma lesz. Szóval jó helyen fogom csináltatni, ismerem őket...
Az is valami, ha bízol bennük. Mondjuk olyan helyre vittem aki a szalon/szerviz megbízásából is dolgozik és így tudja mit csinál.  ;)
Fery

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fóliázás
« Válasz #349 Dátum: 2010.10.25 11:02:41 »
Anno vmelyik autós újság csinált fóliatesztet, hogy a fóliázott és a fólia nélküli autók mennyire melegednek fel a napon meg volt ugyanez fekete és fehér autóval is. Nem tudja valaki, hogy ezt hol találom. Gúgli ma nem a barátom.  :surrender:
         

htpc

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
  • auris aquatis 1.4 VVTI
Re: Fóliázás
« Válasz #350 Dátum: 2010.12.26 17:42:54 »
Sziasztok!

Debrecenben tudtok valami helyet, ahol fóliáznak?
Illetve az a kérdés, hogy időjárás függő, nem gond, ha télen csinálják.  :hmmmm:
auris aquatis

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fóliázás
« Válasz #351 Dátum: 2010.12.26 17:46:03 »
A nyíregyi Taby Miskolcra vitte. Öt oldallal előrébb írt róla és tett fel képet.  :)
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Fóliázás
« Válasz #352 Dátum: 2010.12.26 19:31:56 »
nem gond, ha télen csinálják.  :hmmmm:
Gondolom nem az utcán dolgozik  ;).
Bár maradhat utána lefolyt víz az ajtóban, talán ezért jobb fagymentes időben készíttetni vagy utána garázsba tenni.

htpc

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
  • auris aquatis 1.4 VVTI
Re: Fóliázás
« Válasz #353 Dátum: 2010.12.26 21:33:13 »
nem gond, ha télen csinálják.  :hmmmm:
Gondolom nem az utcán dolgozik  ;).
Bár maradhat utána lefolyt víz az ajtóban, talán ezért jobb fagymentes időben készíttetni vagy utána garázsba tenni.

Köszi!

Majd, ha jó idő lesz, akkor indul a buli!  ;)
auris aquatis

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Fóliázás
« Válasz #354 Dátum: 2010.12.27 08:00:20 »
Sziasztok!

Debrecenben tudtok valami helyet, ahol fóliáznak?
Illetve az a kérdés, hogy időjárás függő, nem gond, ha télen csinálják.  :hmmmm:

Szia!

Műhely címe: 4031 Debrecen, Bartók B. u. 61. 06-30-95-33-731
Nagy Tamás ( Foltom Kft )  foltomkft@gmail.com

Fery

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Fóliázás
« Válasz #355 Dátum: 2011.03.25 08:02:50 »
Jövő hét hétfőre jelentettem be a Corollát BCsabán az R-Glashoz fóliázásra, úgyhogy a tavaszi talira már szép ótóval fogunk menni...  :clap:

Már csináltak pár évvel ezelőtt egy autónkat, illetve tavaly előtt a Cori szélvédőcseréjét is ők intézték, eddig nagyon elégedett vagyok velük.

A választásom az SKYFOL HP 20, vagy 35-ös fóliára esett, még alszom rá párat, hogy melyik legyen (20=~20% fényáteresztő, ugyanígy a 35=~35% fényáteresztő). Mivel az autóm is fekete, nem szeretnék halottas kocsit csinálni belőle, elsődleges célom az esztétikus megjelenés.
A fóliára 7(!!!) év garanciát vállal a cég, természetesen a hátsó ajtó ablakait kiszedik a művelethez, hogy a fóliát pontosan az üveg méreteihez igazítsák, ez mindenképpen igényes, szakszerű dolog. A művelet 4 órát vesz igénybe, de mivel munka előtt viszem, és du. munka után megyek érte, ezért nincs jelentősége.

Az összes költség számlásan 18.000Ft, ami szerintem elég parádés összeg, tekintettel, hogy a művelet a B oszloptól hátra az összes üvegfelületet érinti.

Már várom a hétfőt!!!  :clap: :clap: :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fóliázás
« Válasz #356 Dátum: 2011.03.25 12:14:38 »
Hű, ez bizony igen olcsó. Már tavaly is nekem a legolcsóbb ajánlat B-től hátra 20+fa volt...
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Fóliázás
« Válasz #357 Dátum: 2011.03.25 12:36:43 »
Még valami:

Kérdeztem a műhelyben, hogy a vezető- és utas oldali ajtókat lehet-e valami nagyon világos fóliával lefóliázni, mechanikai védelem végett?
Azt válaszolták, hogy lehet, egy komolyabb spéci fóliát mutattak rá, ami 70%-os áteresztésű. Csak van egy bibi vele, hogy ezt, ha rámérnek, ugyanúgy leszedethetik, mert manapság az autók nagy része már színezett üvegekkel gyártódik, és az előírások szerint az A oszlop mögötti két ajtón minimum 70%-os fényáteresztő üvegnek kell lennie. Na most, a gyári színezés eleve 70-75%, így ha erre még rátesz az ember egy 70%-os fóliát, akkor az már nem fog megfelelni a műszaki vizsgán, vagy rendőri ellenőrzésnél, és leszedethetik, ha kiderül, hogy fóliázva van. És logikusan, mivel ez a két üveg felület tiltott az utólagos fólia számára, műbizonylatot sem tudnak rá kiadni, csak a B oszlop mögötti fóliázásról lehet.
Ez nem törvényszerű, hogy észre is veszik az első ablakon a fóliát, de, nagyobb az esélye annak egy ellenőrzésen, hogy megvizsgálják, ha a B oszloptól hátrafelé sötétítve van az autó.
Így, ha a tulaj vállalja az ezzel járó kockázatot, megcsinálják a sötétítést, de benne van, hogy le fogják vele vetetni.  :excl:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fóliázás
« Válasz #358 Dátum: 2011.03.25 12:39:16 »
Én full átlátszót rakatnék fel AB közé az UV ellen...
         

pzs

  • Vendég
Re: Fóliázás
« Válasz #359 Dátum: 2011.03.25 12:41:20 »
Ez igy igaz, ettol fuggetlenul tobb forum tagnak ugy van megoldva, hogy hatul sotetebb, elol vilagosabb es mivel nagy a kontraszt szinte fel sem tunik, hogy elol is van. Ettol fuggetlenul nem szabalyos es ellenorzeskor vagy muszakin leszedethetik ahogy irtad...