Szerző Téma: Fóliázás  (Megtekintve 249111 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Fóliázás
« Válasz #15 Dátum: 2004.12.30 17:51:37 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Kpeki"
Felrakják helyszínen ingyenesen asszem. De raknak sima feketét vagy amilyet akarsz...

A helyszín az gondolom nem Kecskemét vagy Szeged vagy Szarvas :)


Jól gondolod :D
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Fóliázás
« Válasz #16 Dátum: 2005.01.02 23:17:02 »
Idézetet írta: "kishaver"
NAGYON FONTOS INFO:

YARIST CSAKIS AKKOR SZABAD FÓLIÁZNI, HA MÁR ELŐTTE A BELSŐ PÁRALEHÚZÓT VALAMI TEXTILLEL BÉLELTÉTEK VAGY AZ EGÉSZET KIVETTÉTEK ESETLEG HA TALÁLTATOK ODA MEGFELELŐ HELYETTESÍTŐT, MERT

AZ EREDETI MEGKARCOLJA A FÓLIÁT!!!!!  :evil:

Ha bélelitek, akkor vigyázni kell, hogy a bélés ne legyen vastag, mert az üveg le és felhúzó motor leéghet. Ha vékony, akkor meg a ragasztó fogja karcolni az üveget, ha kiköt rendesen. Talán a kétoldalas ragasztó a kafa. Igaz, ha ezt meg begyűri, megint csak a baj van vele, mert ugye a műanyagról leválik a súrlódás miatt, de a ragasztóban még lesz annyi erő, hogy simán felragad a fóliára az ajtón belül. Tehát a felhúzás lesz kérdéses.

Ha kiveszitek, akkor kb 12-15 mm rés lesz. Nem szép és sok kosz bejut.

Ha találtok megfelelő helyettesítőt, akkor azonnal értesítsetek a 30/520-8962 vagy a 20/341-9306 számon, mert nekem még mindig karcolódik a fólia.


Ezt az indexen találtam. Ő a Thomy fólia.

Minden fóliánk karcálló réteggel van ellátva.

A tiszta páralehúzó gumi illetve filc anyaga nem karcolja a fólia felületét.

Vannak olyan új autó tipusok, (Toyota Yaris, Mercedes E, Honda Accord, Suzuki Ignis, sajnos egyre több) amelyek páralehúzó anyaga nincs bevonva karcolásvédő anyaggal.

Ezek az alkatrészek még az üveget is összekarcolják.  

Kitaláltunk egy új lehetősséggel, amely úgy néz ki, hogy bevált.

Ez annyit jelent, hogy ha az Ügyfél kéri, akkor a páralehózót egy finom réteggel bevonatjuk (önköltségi áron) és csak egy nappal később (száradás után) kerül visszaszerelésre.
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Fóliázás
« Válasz #17 Dátum: 2005.01.03 10:40:11 »
Megtörtént a nagy esemény.
Sötétszürke - már majdnem fekete csíkot kapott a szélvédő.
Kompletten egy kis kavicsfelverődés hibajavításával együtt volt 5.000.
Kívülről jól néz ki, csak belülről még szokni kell  :roll:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Fóliázás
« Válasz #18 Dátum: 2005.01.04 07:48:27 »
Idézetet írta: "Toygli003"
Idézetet írta: "kishaver"
NAGYON FONTOS INFO:

YARIST CSAKIS AKKOR SZABAD FÓLIÁZNI, HA MÁR ELŐTTE A BELSŐ PÁRALEHÚZÓT VALAMI TEXTILLEL BÉLELTÉTEK VAGY AZ EGÉSZET KIVETTÉTEK ESETLEG HA TALÁLTATOK ODA MEGFELELŐ HELYETTESÍTŐT, MERT

AZ EREDETI MEGKARCOLJA A FÓLIÁT!!!!!  :evil:


Ezt az indexen találtam. Ő a Thomy fólia.

Minden fóliánk karcálló réteggel van ellátva.

A tiszta páralehúzó gumi illetve filc anyaga nem karcolja a fólia felületét.

Vannak olyan új autó tipusok, (Toyota Yaris, Mercedes E, Honda Accord, Suzuki Ignis, sajnos egyre több) amelyek páralehúzó anyaga nincs bevonva karcolásvédő anyaggal.

Ezek az alkatrészek még az üveget is összekarcolják.  

Kitaláltunk egy új lehetősséggel, amely úgy néz ki, hogy bevált.

Ez annyit jelent, hogy ha az Ügyfél kéri, akkor a páralehózót egy finom réteggel bevonatjuk (önköltségi áron) és csak egy nappal később (száradás után) kerül visszaszerelésre.


Köszi az infót. Valaki már itt a fórumon egy másik topicban súgott nekem már. Mivel akkor én akkor azt a beszélgetést kinyomtattam és természetesen most nálam is van, ezért tovább súgom. :lol:

A fóliás Yarisosok rémálma egy flokkolás nevű eljárással szűnik meg. Akinek már van autója és nem tudja a kereskedőt terhelni ezzel az upgrade feladattal, annak ki kell szerelnie a páralehúzókat, el kell vinnie a

DEKOR Bt.
Morvay Tamás
Dunakeszi
Repülőtéri út 1
Ipari Park 23-as épület
(Tel: 20/945-4910)

címre és ott egy puha textil (vagy mi) réteget tesznek rá a gumira 1000Ft/db áron. Ennyi. Két nap alatt kész az egész. :wink:
Üdv: Kishaver 74

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Fóliázás
« Válasz #19 Dátum: 2005.02.28 20:43:37 »
Muha

Lefóliáztattam a kocsit, szép lett de nagyon...a Thomyék csinálták... Egy vízcsepp nem szívódott még fel, erre elkezdtem piszkálni, természetesen amerre nyomtam, ott szedte fel a ragasztót...a hülye ember már csak ilyen. Sebaj, kell szépséghiba is. Jólét:D
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Fóliázás
« Válasz #20 Dátum: 2005.02.28 22:46:10 »
egy hitelkártyával símogathatod a széle felé.
A fóliát vízzel teszik fel, hagyni kell kiszáradni alatta. Arra kell vigyázni h ne gyűrd fel és lukaszd ki ...
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

Kacsabi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 214
  • '10 Prius
Fóliázás
« Válasz #21 Dátum: 2005.03.01 09:04:37 »
Idézetet írta: "Tutivesztes"
Egy vízcsepp nem szívódott még fel, erre elkezdtem piszkálni, természetesen amerre nyomtam, ott szedte fel a ragasztót...


Amikor az előző autómat fóliáztattam nekem is maradt buborék, visszamantem és aszonták Thomyék csak semmi pánik.  A fóliának kell 1-2 hét míg teljesen kiszárad, igazuk volt eltünt.
007

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Fóliázás
« Válasz #22 Dátum: 2005.03.01 09:26:35 »
a régi kocsikon is van páralehúzó? nálam mintha semmi se lenne, pedig használnám, leginkább esőben, de nem húzza le a cseppeket.
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

nzanga

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Fóliázás
« Válasz #23 Dátum: 2005.03.03 20:56:27 »
szevasztok, uj toyotaskent sikerult belenyulnom egy elso szelvedo kivetelevel teljesen feketere lefoliazott corollaba - az elozo tulajnak vmiert eza mafia-design jott befele. 8)

tul azon, h elvileg mega-szabalytalan a cucc, az lenne a kerdesem, h mik a tapasztalatok a rendorokkel? vagy ti mind szabalyosan csak a hatso oldalso ablakokat vonjatok be? udv s.k.

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Fóliázás
« Válasz #24 Dátum: 2005.03.03 21:32:16 »
Idézetet írta: "nzanga"
szevasztok, uj toyotaskent sikerult belenyulnom egy elso szelvedo kivetelevel teljesen feketere lefoliazott corollaba - az elozo tulajnak vmiert eza mafia-design jott befele. 8)

tul azon, h elvileg mega-szabalytalan a cucc, az lenne a kerdesem, h mik a tapasztalatok a rendorokkel? vagy ti mind szabalyosan csak a hatso oldalso ablakokat vonjatok be? udv s.k.


Gyorsan lekoppogom, nekem nyár óta van fóliázva az első oldalsó ablak is. Eddig a rendőrök nem kötöttek bele, KPM-mel még nem találkoztam.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Fóliázás
« Válasz #25 Dátum: 2005.03.04 08:46:19 »
Idézetet írta: "nzanga"
szevasztok, uj toyotaskent sikerult belenyulnom egy elso szelvedo kivetelevel teljesen feketere lefoliazott corollaba - az elozo tulajnak vmiert eza mafia-design jott befele. 8)

tul azon, h elvileg mega-szabalytalan a cucc, az lenne a kerdesem, h mik a tapasztalatok a rendorokkel? vagy ti mind szabalyosan csak a hatso oldalso ablakokat vonjatok be? udv s.k.
Bármikor buzizhatnak. Nekem csak 25%-os körbe, de már vitáztunk az út szélén egyszer. Elengedtek, csak szívóztak..... :x
Üdv: Kishaver 74

nzanga

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Fóliázás
« Válasz #26 Dátum: 2005.03.04 17:35:27 »
Idézetet írta: "kishaver"
Bármikor buzizhatnak. Nekem csak 25%-os körbe, de már vitáztunk az út szélén egyszer. Elengedtek, csak szívóztak..... :x

es mennyibe volt a beszelgetes? :)

amugy jogilag engem nem zavarna a cucc, csak ejszaka elege nem latni kifele semmit, szal valszeg elol leszedem, barmennyire is varzik a szivem. amugy pesten nem tudjatok hol foglalkoznak 3M-es foliazassal? barhogy is keresem a neten, csak videki cegekre akadok ra. udv s.k.

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Fóliázás
« Válasz #27 Dátum: 2005.03.04 20:40:43 »
3M Scotchtint Panther:

http://www.persecutor.hu/?id=277
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Fóliázás
« Válasz #28 Dátum: 2005.03.07 08:06:30 »
Idézetet írta: "nzanga"
Idézetet írta: "kishaver"
Bármikor buzizhatnak. Nekem csak 25%-os körbe, de már vitáztunk az út szélén egyszer. Elengedtek, csak szívóztak..... :x

es mennyibe volt a beszelgetes? :)
Elengedtek, nem fájt!

Még pár dolog:

-A 25% szerintem nagyon szép (ha körben egyforma egyöntetű) és elég a nap ellen. Egyébként csak azért nem lehet belátni, mert icipicit tükröződik (fontos, hogy ez nem a full tükröződő!!! csak alap fólia, ami picit tükröz)
-Este kilátok.
-Pesten mindenki a Thommy fóliához megy. Igaz nem 3M, de mindenki jót mond róla.
Üdv: Kishaver 74

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Fóliázás
« Válasz #29 Dátum: 2005.03.07 14:18:15 »
Thomy:

anno azt mondta kiszedi az üvegeimet, aminek nem örültem és ezért máshol fóliáztam.

De ezt mindenki maga döntse el!

(korábban egy utólag beszerelt üvegem, -20 fokban berobbant Ausztriában, ezért nem preferálom a dolgot. szerintem anélkül is korrekten megoldható)

Tudtátok, hogy van átlátszó csak hővédő fólia? akár előre is, de hátra és a sofőr mellé mindenképp mehet.
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______