Szerző Téma: Fóliázás  (Megtekintve 251657 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Fóliázás
« Válasz #240 Dátum: 2008.06.04 07:14:30 »
Nem kötekedés, de ha fekete lesz az ablak, az mitől véd a melegtől? Amikor az nyeli a napfényt mint kacsa (bocs) a nokedlit...
Vagy ez nem csak a tükröződős felületekre vonatkozik?
Vagy szőke vagyok nagyon fólia-ügyben csak?  :)

Nem feltétlenül kell, hogy fekete legyen, vannak színes (piros,kék stb) fóliák is. A fólia lehet UV szűrős, fény és/vagy hővisszaverős technológiával készített is, + klf. sötétítés is lehetséges a 0%-tól az átláthatatlanig, ebbe beleértve a türkös felületűt is, valamint a betekintésgátlót is. Ez a teljes spektrum nagyjából. Természetesen ebben benne vannak az épületfóliák is, melyeket elvileg - és szabáély szerint - nem lehet autókra alkalmazni. Az autófóliáknál már szigorúbb a szabályozás.

Whis nemrég fóliáztatta a kocsiját, valszeg jöt a pénteki talira, sötét is lesz, így aztán meg is lehet nézni majd az övét, összehasonlítási alapként meg ott van az enyém, ami egy fokkal "világosabb", és szintén Llumar fólia.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: Fóliázás
« Válasz #241 Dátum: 2008.06.04 10:30:38 »
Idézetet írta: tutinet
Ezek gondolom az egyik irányban - kifelé nézve színtelek,mit az modern irodák ablakai, befelé viszont sötétíttettek.

Vannak teljesen átlátszó fóliák, pl. szemüvegeken szokták alkalmazni, ami ki-benézve is 100%-os fényáteresztésű, torzításmentes, mégis 100%-os UV védelemmel bír, amúgy hihetetlen mértékbe fejlődik a fóliázás iparága, ma már komplett karosszériát le tudnak fóliázni, olyan színűre amilyenre csak akarod, egy üvegfelületet gyakorlatilag törhetetlenné lehet tenni stbstb…

Az autófólia már más tészta, ahogy Trotter Mester is írta, szigorúbb keretek közt van, mint egy egyszerű szemüveg vagy épületablak fóliázás, persze az más kérdés ki tartja be ezeket, műszaki vizsgán vagy egy esetleges közúti ellenőrzésnél azonban baj lehet belőle... (persze ha nem szabályos)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Fóliázás
« Válasz #242 Dátum: 2008.06.04 19:53:47 »
Idézetet írta: tutinet
Ezek gondolom az egyik irányban - kifelé nézve színtelek,mit az modern irodák ablakai, befelé viszont sötétíttettek.
ki tartja be ezeket, műszaki vizsgán vagy egy esetleges közúti ellenőrzésnél azonban baj lehet belőle... (persze ha nem szabályos)
Csak még most se tudom, mi a szabályos és mi nem. Hol van ez leírva ho lehet ennek utánanézni ?
Mert látni ám sok tökig lefóliázott BMW-t Mercit. azt se látni ül e bene valaki vagy nem, meg maga az egyik újpesti vállalkozó, tomifólia is vaksötétre fóliázott fehér Mercedesz kisbusszal jár. Már többször találkoztam vele itt-ott parkolókban. Nekik lehet, másnak meg nem ?
Igazoltassam vele a műbizonylatát ??
Ha gondolod.... Láttad az enyémet??? Van róla MB..
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: Fóliázás
« Válasz #243 Dátum: 2008.06.04 23:41:15 »
Idézetet írta: tutinet

Mert látni ám sok tökig lefóliázott BMW-t Mercit. azt se látni ül e bene valaki vagy nem, meg maga az egyik újpesti vállalkozó, tomifólia is vaksötétre fóliázott fehér Mercedesz kisbusszal jár. Már többször találkoztam vele itt-ott parkolókban. Nekik lehet, másnak meg nem ?
Igazoltassam vele a műbizonylatát ??

A csont feketére lefóliázott autó természetesen nem szabályos, amúgy utálom ha valaki körbe feltesz olyan fóliát :censored: ma is ment előttem egy Mókus, állandóan ki kellett bújnom mögötte hogy lássam az előtte lévő dolgokat, tök idegesítő volt...

leszilaci

  • Vendég
Re: Fóliázás
« Válasz #244 Dátum: 2008.06.05 12:02:15 »
Nem kötekedés, de ha fekete lesz az ablak, az mitől véd a melegtől? Amikor az nyeli a napfényt mint kacsa (bocs) a nokedlit...
Vagy ez nem csak a tükröződős felületekre vonatkozik?
Vagy szőke vagyok nagyon fólia-ügyben csak?  :)
azért fekete,h ne lássanak be. ne lássák,h milyen érték van az autóban.
nomeg a legtöbb uv-szűrős...érezni is lehet,h nem éget a nap, és a belső kárpitok sem melegszenek fel annyira, nincsenek kitéve a tűző napnak.

leszilaci

  • Vendég
Re: Fóliázás
« Válasz #245 Dátum: 2008.06.05 12:08:21 »
A csont feketére lefóliázott autó természetesen nem szabályos, amúgy utálom ha valaki körbe feltesz olyan fóliát :censored: ma is ment előttem egy Mókus, állandóan ki kellett bújnom mögötte hogy lássam az előtte lévő dolgokat, tök idegesítő volt...
Peti, a teherautókat is utálod? furgonokat? transzportereket? :)
azokon sem látsz át.

Peti

  • Vendég
Re: Fóliázás
« Válasz #246 Dátum: 2008.06.05 19:17:35 »
Peti, a teherautókat is utálod? furgonokat? transzportereket? :)
azokon sem látsz át.

Ahogy mondod, azokat is ::)

Peti

  • Vendég
Re: Fóliázás
« Válasz #247 Dátum: 2008.06.05 19:19:26 »
Idézetet írta: tutinet
El tudom képzelni, mikor egy főutvonalon a kamionok mögött oldalra kikukucskálsz a Yaris-odból. :clap:

NEM AURIS, hogy SZUTI is megértse.


Muszáj, mert utálom ha nem látok 2-3autóval előre, legalább félszemmel lássak valamit :1eye:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Fóliázás
« Válasz #248 Dátum: 2008.06.07 15:16:59 »
A www.nothot.hu oldalon meg lehet nézni a fólia jellenzőket. És vannak képek is lefóliázott kocsikról. A srác meg szívesen ad tanácsot a helyszínen.
Vannak kimondottan hővédő fóliák, Llumar esetében ez az ATR sorozat, ha jól emlékszem 70-estől indul a sor, ahogy csökken a szám, úgy sötétedik a szín, viszont úgy nő a hővédelem.
Van kimondottan csak UV védő fólia, ami víztiszta, azt a szélvédőre is fel lehet tenni.
A szabály be van linkelve pár oldallal lentebb, de talán a fent említett honlapon is elolvasható.
Nekem hátul sötétebb van, mint a két első oldalüvegen, így aszerv számára sem annyira feltűnő.hogy elől is van fólia. Hátra viszont nem látni be olyan könnyen, így nem lehet messziről kiszúrni a gyerekülést, sem a hátsó ülésen hagyott kabátot vagy táskát.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re: Fóliázás
« Válasz #249 Dátum: 2008.06.07 16:53:06 »
""Jacob Tamás 06-30-971-8669
Llmuar fóliát használ, bp, XV.ker.-i mûhellyel.
segítõkész, precíz és garanciát vállal a munkájára, mûbizonylattal. ""



Pont ide jelentkeztem be és a jövő hétre kaptam időpontot autóüveg fóliázásra.

Nagyon korrekt és gyors volt az egyeztetés. Már a várható árat is közölte ami egyezik az itt leírtakkal.

Szeretném homogénre lefóliáztatni az összes oldalsó és a hátsó ablakot.
De vagy 15 féle fóliából választhatok. Állitolag a 75-ös lesz a jó.

Melyik az a fólia , aminél még oldalra is kilátni egy esti esőzés esetén is , de a nap elen is véd (UV sugarak)és a belső felmelegedés ellen is.


Hoppá, ez engem is érdekel :-), épp most küldtem neki egy mailt érdeklődve, hogy mennyi lenne a COV on az oldal folia, hatul hövedő elöl biztonsági, de most, hogy többet olvasok, még az első is érdekelne. Kiváncsi vagyok, hogy milyen foliat, milyen sötétségü ill világosságú kell, illetve lehet a biztonságos kilátáshoz.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Fóliázás
« Válasz #250 Dátum: 2008.06.08 14:38:23 »
Hoppá, ez engem is érdekel :-), épp most küldtem neki egy mailt érdeklődve, hogy mennyi lenne a COV on az oldal folia, hatul hövedő elöl biztonsági, de most, hogy többet olvasok, még az első is érdekelne. Kiváncsi vagyok, hogy milyen foliat, milyen sötétségü ill világosságú kell, illetve lehet a biztonságos kilátáshoz.
Telefonban pontos árat mond minden típusra.
Érdemes elszaladni a műhelyébe, minden fóliából van minta felragasztva egy szélvédőre.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Fóliázás
« Válasz #251 Dátum: 2008.06.08 14:41:15 »
Köszi szépen Whis a tanácsokat.
Elölre 35-ös , hátra 15-ös, hogy el ne felejtsem jövő hétig. :walkman:
Nincs mit. Lentebb van képe beszúrva asszem a Corolláról is meg a Qashqai-ról is.
A Corollán elől 50-es hátul 20-as van, a Qashqai-on elől 50-es, hátul 15-ös.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re: Fóliázás
« Válasz #252 Dátum: 2008.06.14 13:01:56 »

[/quote]
Nincs mit. Lentebb van képe beszúrva asszem a Corolláról is meg a Qashqai-ról is.
A Corollán elől 50-es hátul 20-as van, a Qashqai-on elől 50-es, hátul 15-ös.
[/quote]

Akkor ezek az értékek jók arra, hogy elöl biztonságosan kilássak (esetleg egy kicsit hátul is) de mégis enyhiti a nap erejét....?
Sajnos nem tudok a mühelybe ugrani mert hosszu lenne az ugrás  :) .... de már válaszoltak az emailos érdeklődésre igy majd igyekszem időben bejelentkezni.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Fóliázás
« Válasz #253 Dátum: 2008.06.14 18:39:50 »
A www.nothot.hu oldalon meg lehet nézni a fólia jellenzőket. És vannak képek is lefóliázott kocsikról. A srác meg szívesen ad tanácsot a helyszínen.
Vannak kimondottan hővédő fóliák, Llumar esetében ez az ATR sorozat, ha jól emlékszem 70-estől indul a sor, ahogy csökken a szám, úgy sötétedik a szín, viszont úgy nő a hővédelem.
Van kimondottan csak UV védő fólia, ami víztiszta, azt a szélvédőre is fel lehet tenni.
A szabály be van linkelve pár oldallal lentebb, de talán a fent említett honlapon is elolvasható.
Nekem hátul sötétebb van, mint a két első oldalüvegen, így aszerv számára sem annyira feltűnő.hogy elől is van fólia. Hátra viszont nem látni be olyan könnyen, így nem lehet messziről kiszúrni a gyerekülést, sem a hátsó ülésen hagyott kabátot vagy táskát.

Hmm. Hogy kinőtte magát Tamás. Jó pár éve, még nem itt tartott, a honlap is teljesen korrekt. A Partnerek rovatot böngészve, megfordult a fejemben, hogy nem kellene egyesületi szinten felvenni Vele a kapcsolatot?  :euro:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Fóliázás
« Válasz #254 Dátum: 2008.06.14 19:26:39 »
Hmm. Hogy kinőtte magát Tamás. Jó pár éve, még nem itt tartott, a honlap is teljesen korrekt. A Partnerek rovatot böngészve, megfordult a fejemben, hogy nem kellene egyesületi szinten felvenni Vele a kapcsolatot?  :euro:
Már kérdeztem tőle a dolgot. Igazából se el nem utasította, se nem akceptálta az együttműködést.
De meg lehet majd próbálni újra  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety