Szerző Téma: Fóliázás  (Megtekintve 249145 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #90 Dátum: 2006.05.09 13:59:44 »
Idézetet írta: "viziborz"


Koszi az infokat, a velur dekort hol "hasznalod" ? Nekem az ablak paraelvezetojere ken vmi. megoldas.

viziborz


nekem is a páralehúzót flokkolták le a fólia miatt :)

mást nem csináltattam.
nem ócsó mulatság egy mûszerfal, vagy ajtóbelsõ..legalábbis nekem... :szomoru:
mikor náluk jártam, akkor rákérdeztem,h sebváltó gömböcöt mennyiért csinálnák, vagy meg tudják-e csinálni egyáltalán...húzta a száját, mert külön szereszámot kellene gyártania hozzá...

de pólókat tud csinálni :hmm: hogy mik nem jutnak eszembe :nagymosoly:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Fóliázás
« Válasz #91 Dátum: 2006.05.09 14:19:36 »
Idézetet írta: "leszilaci"

nem ócsó mulatság egy mûszerfal, vagy ajtóbelsõ..legalábbis nekem... :szomoru:
mikor náluk jártam, akkor rákérdeztem,h sebváltó gömböcöt mennyiért csinálnák, vagy meg tudják-e csinálni egyáltalán...húzta a száját, mert külön szereszámot kellene gyártania hozzá...

Hm... Pedig nekem nagyon bejönne 1 ilyen dolog, mennyi lehet szted nagyságrendileg 1 mûszerfal, és 1 ajtó ára? Gondolom 50ezres nagyságrend a mûszerfal, és 20 az ajtó. Vagy még több?

4700
Laco 73 :D

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Fóliázás
« Válasz #92 Dátum: 2006.05.09 15:15:00 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "viziborz"


Koszi az infokat, a velur dekort hol "hasznalod" ? Nekem az ablak paraelvezetojere ken vmi. megoldas.

viziborz


nekem is a páralehúzót flokkolták le a fólia miatt :)

mást nem csináltattam.
nem ócsó mulatság egy mûszerfal, vagy ajtóbelsõ..legalábbis nekem... :szomoru:
mikor náluk jártam, akkor rákérdeztem,h sebváltó gömböcöt mennyiért csinálnák, vagy meg tudják-e csinálni egyáltalán...húzta a száját, mert külön szereszámot kellene gyártania hozzá...

de pólókat tud csinálni :hmm: hogy mik nem jutnak eszembe :nagymosoly:


Ok en megelxem a paralehuzo flokkolas araval is  :kacsint:

viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


leszilaci

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #93 Dátum: 2006.05.09 16:10:15 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "leszilaci"

nem ócsó mulatság egy mûszerfal, vagy ajtóbelsõ..legalábbis nekem... :szomoru:
mikor náluk jártam, akkor rákérdeztem,h sebváltó gömböcöt mennyiért csinálnák, vagy meg tudják-e csinálni egyáltalán...húzta a száját, mert külön szereszámot kellene gyártania hozzá...

Hm... Pedig nekem nagyon bejönne 1 ilyen dolog, mennyi lehet szted nagyságrendileg 1 mûszerfal, és 1 ajtó ára? Gondolom 50ezres nagyságrend a mûszerfal, és 20 az ajtó. Vagy még több?

4700

valahogy ilyesmi árakon volt 3éve :kacsint:

leszilaci

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #94 Dátum: 2006.05.09 16:11:34 »
Idézetet írta: "viziborz"
Ok en megelxem a paralehuzo flokkolas araval is  :kacsint:

viziborz

1500-2000 pengõ/db volt :pofa: (hossztól függõen)

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Fóliázás
« Válasz #95 Dátum: 2006.05.09 16:28:52 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "viziborz"
Ok en megelxem a paralehuzo flokkolas araval is  :kacsint:

viziborz

1500-2000 pengõ/db volt :pofa: (hossztól függõen)


uhum :)

nos neked kellett szetszedni vagy ok szedtek ki vagy szet sem kellett bontani az ajtot?

viziborz :)

Ui : es ne titkolj el semmi reszletet  :nagymosoly:
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


leszilaci

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #96 Dátum: 2006.05.10 07:53:34 »
Idézetet írta: "viziborz"

uhum :)

nos neked kellett szetszedni vagy ok szedtek ki vagy szet sem kellett bontani az ajtot?

viziborz :)

Ui : es ne titkolj el semmi reszletet  :nagymosoly:


bevallok én mindent.... :elkeseredett:  :nagymosoly:

ki kell szedni a páralehúzót.

nekem kellett kiszedni az ajtókárpit lebontása után (pontosabban a fóliázást végzõ srác szedte ki, és mondta,hogy ha leflokkoltatom, akkor szívesen vissza is rakja....de addig páralehúzó nélkül jártam ,mert különben a fóliát karcolná össze...)

szóval a flokkoló üzemben nem foglalkoznak az autó szétszedésével. ha pl. egy mûszerfalat szeretnél bevonatni, akkor a kiszedett mûszerfalat kell odavinni.

igaz, ez csak arra a szakira igaz, akinél én is csináltattam...lehet,h máshol nyújtanak "komplexebb" szolgáltatást, ahol szétszedik az ótót is, de ez csak tipp, nem biztos! az azonban biztos, h a velurdekornál jó minõségben csinálják meg, mégha szétszedéssel-autóbontással nem is foglalkoznak!
érdemes beleolvasni a carstyling.hu oldalon egyes fórumokba, hozzászólásokba, h kiket ajánlanak, és kiket nem! jópáran csalódtak az ócsó' de rossz munka miatt...

a technológiából adódóan legalább 1 nap a száradási-kötési idõ. szóval ha egyik nap beadod, 2 nap múlva mehetsz érte :)

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Fóliázás
« Válasz #97 Dátum: 2006.05.10 08:02:31 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "viziborz"

uhum :)

nos neked kellett szetszedni vagy ok szedtek ki vagy szet sem kellett bontani az ajtot?

viziborz :)

Ui : es ne titkolj el semmi reszletet  :nagymosoly:


bevallok én mindent.... :elkeseredett:  :nagymosoly:

ki kell szedni a páralehúzót.

nekem kellett kiszedni az ajtókárpit lebontása után (pontosabban a fóliázást végzõ srác szedte ki, és mondta,hogy ha leflokkoltatom, akkor szívesen vissza is rakja....de addig páralehúzó nélkül jártam ,mert különben a fóliát karcolná össze...)

szóval a flokkoló üzemben nem foglalkoznak az autó szétszedésével. ha pl. egy mûszerfalat szeretnél bevonatni, akkor a kiszedett mûszerfalat kell odavinni.

igaz, ez csak arra a szakira igaz, akinél én is csináltattam...lehet,h máshol nyújtanak "komplexebb" szolgáltatást, ahol szétszedik az ótót is, de ez csak tipp, nem biztos! az azonban biztos, h a velurdekornál jó minõségben csinálják meg, mégha szétszedéssel-autóbontással nem is foglalkoznak!
érdemes beleolvasni a carstyling.hu oldalon egyes fórumokba, hozzászólásokba, h kiket ajánlanak, és kiket nem! jópáran csalódtak az ócsó' de rossz munka miatt...

a technológiából adódóan legalább 1 nap a száradási-kötési idõ. szóval ha egyik nap beadod, 2 nap múlva mehetsz érte :)


Koszi, a szetszedessel meg nem is lenne gond. Viszont most neztem az Ave-n hogy ott vmi. veluros-barsonyos vmi. van. A kulso resz viszont az a kemeny muanyag mint apam Yarisan. Ez alap szerintetek a kocsiban vagy mar ezt is megcsinaltatta az elozo tulaj vhogy? Csak mert nem tom eldonteni hogy mikor es hogy karcolodtak meg az elso uvegek fuggoleges iranyban.

viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Fóliázás
« Válasz #98 Dátum: 2006.05.17 11:21:36 »
Sracok talan meg nem nyaggatalak benneteket elegge , de hol lehet kapni jo minosegu foliat amit mondjuk en raknek fel.
A masi ktalan hulye kerdes, de mar hallottam ilyet is olyat is : kivulre vagy belulre rakjak a foliat . Mondom mar sok felt hallotam.

viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
Fóliázás
« Válasz #99 Dátum: 2006.05.17 12:46:13 »
Csak belülröl!!!

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Fóliázás
« Válasz #100 Dátum: 2006.05.17 13:14:54 »
Idézetet írta: "viziborz"
hol lehet kapni jo minosegu foliat amit mondjuk en raknek fel.

Jó nagy kockázatot vállalsz, de ha Neked megéri, hogy spórolhatsz néhány ezrest...   :hmm:
Elég jó kézügyesség kell hozzá.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Fóliázás
« Válasz #101 Dátum: 2006.05.17 13:55:03 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "viziborz"
hol lehet kapni jo minosegu foliat amit mondjuk en raknek fel.

Jó nagy kockázatot vállalsz, de ha Neked megéri, hogy spórolhatsz néhány ezrest...   :hmm:
Elég jó kézügyesség kell hozzá.


Kezugyesseg az van, mar csak 2 ujjam maradt a a favago korszakbol  :nagymosoly:
Kulonben nem a par ezres miatt ,hanem mert kedvem van hozza. De komolyan.
Persze a hatso ablakra nem vallalkozom! Csak az oldala erdekel.

viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Fóliázás
« Válasz #102 Dátum: 2006.05.17 15:57:14 »
Idézetet írta: "viziborz"
Kezugyesseg az van, mar csak 2 ujjam maradt a a favago korszakbol  :nagymosoly:
Kulonben nem a par ezres miatt ,hanem mert kedvem van hozza. De komolyan.
Persze a hatso ablakra nem vallalkozom! Csak az oldala erdekel.
viziborz

A neten rákeresel, hogy autófólia, találsz pár forgalmazót is (SunGuard, 3M, LLumar). De legalább 2x annyit vegyél, mint a számított felület  :nagymosoly:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

nyeteg

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #103 Dátum: 2006.05.17 20:07:46 »
Elég erõs ragasztót használnak a fóliázáshoz, szal szerintem nagyon észnél kell lenni különben nagyon kellemetlen lehet a dolog...  :hmm:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Fóliázás
« Válasz #104 Dátum: 2006.05.17 21:25:41 »
Idézetet írta: "nyeteg"
Elég erõs ragasztót használnak a fóliázáshoz, szal szerintem nagyon észnél kell lenni különben nagyon kellemetlen lehet a dolog...  :hmm:

Vízzel kell feltenni, aztán azon lehet csúsztatva illeszteni, majd kipréselni alóla. A száradás általában 12-36 óra, alapanyagtól függõen.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety