Szerző Téma: Fóliázás  (Megtekintve 249093 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Fóliázás
« Válasz #75 Dátum: 2006.05.05 08:31:54 »
Idézetet írta: "whis"
Ilyen lett.

Cool  :vag2:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Fóliázás
« Válasz #76 Dátum: 2006.05.05 09:04:04 »
Ja igen, a fehér Astra fekete lámpatestekkel az igazi.... :sir:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Fóliázás
« Válasz #77 Dátum: 2006.05.05 10:34:03 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "whis"
Ilyen lett.

Cool  :vag2:

Ez ííígy van! :10:  Én is gondolkodom rajta, de félek a fóliázóktól. Haveromnak letörtek két patentot az ajtó borításnál, egy másiknak meg megkarcolták a fényezést. Az utólagos zörgésekrõl nem is beszélve. :sir:
Félek!!!  :kormom:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Fóliázás
« Válasz #78 Dátum: 2006.05.05 10:38:13 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "whis"
Ilyen lett.

Cool  :vag2:

Ez ííígy van!
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

leszilaci

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #79 Dátum: 2006.05.05 11:30:26 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Én is gondolkodom rajta, de félek a fóliázóktól. Haveromnak letörtek két patentot az ajtó borításnál, egy másiknak meg megkarcolták a fényezést. Az utólagos zörgésekrõl nem is beszélve. :sir:
Félek!!!  :kormom:

ha balfütyi a fóliázós, és nincs tapasztnyalata, nomeg nem fûtött garázsban csinálja, és ha csavarhúzóval feszegeti, nem pedig kézzel, óvatosan ...akkor jogos az aggodalmad :kacsint:

leszilaci

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #80 Dátum: 2006.05.05 11:31:59 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "whis"
Ilyen lett.

Cool  :vag2:

széééép :nagymosoly:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Fóliázás
« Válasz #81 Dátum: 2006.05.05 17:03:49 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Srácok, köszönöm az elismerõ szavakat! 8-)
Ez ííígy van! :10:  Én is gondolkodom rajta, de félek a fóliázóktól. Haveromnak letörtek két patentot az ajtó borításnál, egy másiknak meg megkarcolták a fényezést. Az utólagos zörgésekrõl nem is beszélve. :sir:
Félek!!!  :kormom:

Én is féltem, az elõzõ kocsimat 3 évig nem vittem el. Mivel most a gyerek hátul fog ülni, ezért egy indokkal több volt, hogy sötétítve legyen.
Ahol én voltam fóliáztatni, a srác 16 autószalonnak dolgozik hivatalosan, ebbõl 4 Toyota szalon! Nagyon profin és pillanatok alatt szedte szét a kocsit, elmondása szerint a Toyota és általában a japán kocsik a legjobban szerelhetõk, a franciák a ford, chrysler legrosszabbul (patentok egyszer használatosak).
Ja és végig ott vagy a kocsi mellett, tehát ha törik, szakad valami, rögtön látod.
Nekem a mobiltelcsi szélvédõantennáját kell majd valahogy visszaapplikálni, mert annak a ragasztóját le kellett vakarni, hogy a szélvédõcsíkot fel tudja ragasztani.  :hmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Fóliázás
« Válasz #82 Dátum: 2006.05.06 11:12:11 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "norbi1974"
Srácok, köszönöm az elismerõ szavakat! 8-)
Ez ííígy van! :10:  Én is gondolkodom rajta, de félek a fóliázóktól. Haveromnak letörtek két patentot az ajtó borításnál, egy másiknak meg megkarcolták a fényezést. Az utólagos zörgésekrõl nem is beszélve. :sir:
Félek!!!  :kormom:

Én is féltem, az elõzõ kocsimat 3 évig nem vittem el. Mivel most a gyerek hátul fog ülni, ezért egy indokkal több volt, hogy sötétítve legyen.
Ahol én voltam fóliáztatni, a srác 16 autószalonnak dolgozik hivatalosan, ebbõl 4 Toyota szalon! Nagyon profin és pillanatok alatt szedte szét a kocsit, elmondása szerint a Toyota és általában a japán kocsik a legjobban szerelhetõk, a franciák a ford, chrysler legrosszabbul (patentok egyszer használatosak).
Ja és végig ott vagy a kocsi mellett, tehát ha törik, szakad valami, rögtön látod.
Nekem a mobiltelcsi szélvédõantennáját kell majd valahogy visszaapplikálni, mert annak a ragasztóját le kellett vakarni, hogy a szélvédõcsíkot fel tudja ragasztani.  :hmm:

Majd lejjebb utána nézek hol is voltál. Városomban minden szalon (10 db) hozzá viszi az autóit fóliáztatni. A gond az, hogy pont Japán autószalon nincs 1 sem tehát elég csekély tapasztalata van a Japán kocsikról. Nem jellemzõ rá a hibázás és nagyon szépen is dolgozik, de megesik. :szomoru:

Idézetet írta: "leszilaci"
ha balfütyi a fóliázós, és nincs tapasztnyalata, nomeg nem fûtött garázsban csinálja, és ha csavarhúzóval feszegeti, nem pedig kézzel, óvatosan ...akkor jogos az aggodalmad

A garázs fûtött és hõlégfúvója is van.
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Fóliázás
« Válasz #83 Dátum: 2006.05.06 18:23:37 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Majd lejjebb utána nézek hol is voltál.

Nem kell visszaolvasni:
Jacob fólia - Jacob Tamás 30/971-8669
Ha telefonban megmondod az autó típusát, pontos árat mond. És nincs "apróbetû".  :pofa:
Mondjuk az elõjegyzési idõ mostmár folyamatosan nõ, mivel jönnek a meleg napok  :kacsint:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Fóliázás
« Válasz #84 Dátum: 2006.05.07 17:10:49 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "norbi1974"
Majd lejjebb utána nézek hol is voltál.

Nem kell visszaolvasni:
Jacob fólia - Jacob Tamás 30/971-8669
Ha telefonban megmondod az autó típusát, pontos árat mond. És nincs "apróbetû".  :pofa:
Mondjuk az elõjegyzési idõ mostmár folyamatosan nõ, mivel jönnek a meleg napok  :kacsint:

Köszönöm!
Elsõ most a PDA, de talán a nyári hónapok egyikében erre is jut a keretbõl. Az árra azért lehet rákérdezek. Mert ugye Pápáról felmenni sem olcsó. :nagymosoly:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Fóliázás
« Válasz #85 Dátum: 2006.05.07 19:05:34 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "norbi1974"
Majd lejjebb utána nézek hol is voltál.

Nem kell visszaolvasni:
Jacob fólia - Jacob Tamás 30/971-8669
Ha telefonban megmondod az autó típusát, pontos árat mond. És nincs "apróbetû".  :pofa:
Mondjuk az elõjegyzési idõ mostmár folyamatosan nõ, mivel jönnek a meleg napok  :kacsint:

Köszönöm!
Elsõ most a PDA, de talán a nyári hónapok egyikében erre is jut a keretbõl. Az árra azért lehet rákérdezek. Mert ugye Pápáról felmenni sem olcsó. :nagymosoly:


Ha érdekel, Pápáról Kapuvár közelebb van, nekem 3M-es fólia van fent. Sehol se lett hólyagos, nagyon szépen megcsinálta. Júniusban lesz három éves a fólia, mûbizonylattal, matricával. Csak ajánlani tudom a srácot.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Fóliázás
« Válasz #86 Dátum: 2006.05.07 21:08:21 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Elsõ most a PDA, de talán a nyári hónapok egyikében erre is jut a keretbõl. Az árra azért lehet rákérdezek. Mert ugye Pápáról felmenni sem olcsó. :nagymosoly:

Az ötajtós Corolla 30e, szélvédõcsíkkal 32e. Ebben benne van az elsõ két oldalablak, a két hátsó a kis háromszöggel és a hátsó nagy ablak. A szélvédõcsíkom addig ér, mint a tükör környékén a gyári pöttyözött sötétítés.
A két elsõ üveget kivette, hátul a két kis háromszöget is, a két nagyobbat helyben csinálta. A hátsó nagy ablakra kívül melegítette formára a fóliát, aztán belülrõl felragasztotta.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Fóliázás
« Válasz #87 Dátum: 2006.05.09 10:39:43 »
Idézetet írta: "kishaver"
Én tudtam, hogy van. Nagyon jó dolog tud lenni, mert én pont nyáron csináltattam meg (igaz én  enyhén 25%-os feketét választottam), de mutattak egy amolyan parasztvakító tesztet, amikor egy UV érzékeny papírt kitesznek a napra szabadon és áttetszõ UV fóliával takartan is. Természetesen csúnyán bebarnul a natúr papír változat :lol: . Mondjuk akinek kis gyeremeke utazik hátul teszem fel a tengerpartra gyerekülésben, annak azért ajánlatos megcsinálni, még ha nem is színesre. A kárpitok színe is frissebb marad, meg a gyereké is  :lol:  8) .

Ha már itt tartunk akkor elmondom, hogy van aki azt mondja, hogy az a profi, mikor kiszedik és van aki azt, hogy jobb a kárpitot, szélvédõt nem babrálni. Persze a két csapat élesen támadja a egymást. Nem tudok dönteni. Az enyémet nem szedték szét és teljesen korrekt, attól eltekintve, hogy kb 2-3 hónap alatt a Yaris kemény páralehúzója teljesen összekarcolta a két elsõ (használt) ablakokat, fóliákat. Természetesen ma már tudjuk a helyes megoldást és orvoslást a karcok ellen, FLOKKOLÁS csak várjuk, hogy jó idõ legyen a mûvelethez.

Ja és ha már ilyen hosszú vagyok, akkor azt is elmondom, hogy nem csak áttetszõ fólia van, hanem kavicsfelverõdés ellen védõ is. Amit aztán oda tesznek ahová akarnak (lökhárító, tükör, motorháztetõ-ez csak 2 db-ból oldható meg, lámpa búrák, ködfényszórókra, indexekre, stb). Nem olcsó, de legalább drága.  :lol:


Hi :)

Most hogy visszaolvastam 2 kerdesem is lenne feléd, felétek :
- Nos nekem is karistolt a 2 szelso ablak a paralehuzo miatt - a flokkolast hogy csinaljak es a Tied kesz van e mar?
- Ha en otthon akarnam kivitelzni a foliazast akkor hol lehet beszerzni rendes minosegu foliat?

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


leszilaci

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #88 Dátum: 2006.05.09 11:30:36 »
Idézetet írta: "viziborz"

Hi :)

Most hogy visszaolvastam 2 kerdesem is lenne feléd, felétek :
- Nos nekem is karistolt a 2 szelso ablak a paralehuzo miatt - a flokkolast hogy csinaljak es a Tied kesz van e mar?
- Ha en otthon akarnam kivitelzni a foliazast akkor hol lehet beszerzni rendes minosegu foliat?

Viziborz

info a flokkolásról:
http://www.flokkolas.hu/
http://www.flockolas.hu/
olvasmány még:
http://www.flockolo.hu/

személyes tapasztalat a velur dekorral van...az jó.
az olvasmányos rész érdekességként linkeltem be :) róluk tapasztalatot nem tudok.

minõségi fóliát beszerezni? passz

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Fóliázás
« Válasz #89 Dátum: 2006.05.09 12:06:37 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "viziborz"

Hi :)

Most hogy visszaolvastam 2 kerdesem is lenne feléd, felétek :
- Nos nekem is karistolt a 2 szelso ablak a paralehuzo miatt - a flokkolast hogy csinaljak es a Tied kesz van e mar?
- Ha en otthon akarnam kivitelzni a foliazast akkor hol lehet beszerzni rendes minosegu foliat?

Viziborz

info a flokkolásról:
http://www.flokkolas.hu/
http://www.flockolas.hu/
olvasmány még:
http://www.flockolo.hu/

személyes tapasztalat a velur dekorral van...az jó.
az olvasmányos rész érdekességként linkeltem be :) róluk tapasztalatot nem tudok.

minõségi fóliát beszerezni? passz


Koszi az infokat, a velur dekort hol "hasznalod" ? Nekem az ablak paraelvezetojere ken vmi. megoldas.

viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel