Szerző Téma: Fóliázás  (Megtekintve 249202 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Fóliázás
« Válasz #60 Dátum: 2006.04.23 13:53:19 »
Idézetet írta: "nyeteg"
Idézetet írta: "leszilaci"
a hátsó szélvédő miatt nem bukhat meg a vizsgán? :hmm:

Hát őőőő... asszem olyan december óta már a B oszloptól hátra úgy fóliázod ahogy akarod,  adott róla műbizonylatot. Jó mondjuk van olyan hely ahol a csont fekete első ablakokra is adnak, de ez nem az a hely :)
A hátsó szélvédőt gyárilag is szokták sötétíteni, pl grancsirkéknél  :vag1:

Idézetet írta: "leszilaci"
pénzbehajtás?  ahhoz még meg kellene jól hízni, és az összes hajadnak ki kellene hullani, majd bőrkabátot is növeszteni a minimum 45-ös bicepszre :kacag:

"Akkor gyúrunk wazzzee"  [smilie=sm17.gif]



Sziasztok!

Én most tudtam meg innen, hogy lehet már fóliázni a hátsó ablakot is. Tehát ha jól értem akkor biztos hogy nem bukik meg a vizsgán az autó és a fakabát sem szól bele. Amúgy én azt tervezem, hogy az első ablakokra csak színtelen hővédő fóliát rakok a hátsókra pedig feketét. Szerintem a fekete autón jól álna. Bár ki tudja! Lehet mire műszakira kell vinnem a kocsit addigra már előre si lehet rakni :D Most találnom kell Eger környékén egy megfelelő és jól dolgozó műhelyt!

Sziasztok
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

nyeteg

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #61 Dátum: 2006.04.23 14:13:37 »
Tegnap voltam a Felvonulási téren és haverommal nézegettük a Dózsa György úton elsuhanó autókat, ami először feltűnt az az volt, hogy milyen sok BMW X5 van (de ez ugye OFF :)), és hogy milyen sok autón van fólia, és azok közül is elég soknak van az első oldalablakokon is.

Láttunk egy kék lámpás Octaviat, körbe volt fóliázva kellemesen sötét fóliával, nekik ugye szabad  :elkeseredett:

Olvastam már rémtörténeteket neten (rendőr kulccsal akarta levakartatni a fóliát), de úgy hallottam, hogy azért általában elég elnézőek, szal leginkább vizsgán lehet csak szívni...

nyeteg

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #62 Dátum: 2006.04.23 14:22:07 »
Idézetet írta: "Georgexy"
 

Sziasztok!

Én most tudtam meg innen, hogy lehet már fóliázni a hátsó ablakot is. Tehát ha jól értem akkor biztos hogy nem bukik meg a vizsgán az autó és a fakabát sem szól bele. Amúgy én azt tervezem, hogy az első ablakokra csak színtelen hővédő fóliát rakok a hátsókra pedig feketét. Szerintem a fekete autón jól álna. Bár ki tudja! Lehet mire műszakira kell vinnem a kocsit addigra már előre si lehet rakni :D Most találnom kell Eger környékén egy megfelelő és jól dolgozó műhelyt!



Biztos nem bukik meg a hátsó szélvédő miatt ha van műbizonylatod.

Az első oldalablakokon a minimum fényáteresztés legalább 70%, ez kb a gyári színezés.
Ha erre bármilyen fóliát, akár csak színtelennek tűnő hővédőset teszel (pl LLumar Clima Select, ez asszem olyan 5?%) az már szabálytalan, vizsgán elvileg bukik. Ha változik a szabály akkor szerintem max annyira, hogy egy ilyet szabályosan fel tudj tenni.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Fóliázás
« Válasz #63 Dátum: 2006.04.23 21:27:20 »
Idézetet írta: "nyeteg"
Az első oldalablakokon a minimum fényáteresztés legalább 70%, ez kb a gyári színezés.
Ha erre bármilyen fóliát, akár csak színtelennek tűnő hővédőset teszel (pl LLumar Clima Select, ez asszem olyan 5?%) az már szabálytalan, vizsgán elvileg bukik. Ha változik a szabály akkor szerintem max annyira, hogy egy ilyet szabályosan fel tudj tenni.

A 70-es LLumar olyan, mintha semmi sem lenne fent.
Az 50-es még szinte meg sem látszik, épp csak színezetet ad.
A 35-ös már igen, de még az sem maffiózó.
A 20-as már félig bűnbandás, az 5-ös meg már vaksötét, csak tarkopaszoknak ajánlott.  :nagymosoly:

Nekem a Carinámon anno körbe 35-ös volt. Nem volt durva, de azért látszott rendesen. A Yarison, ha meg fogom csináltatni, az első oldalablakokra csak 50-est fogok feltenni, hogy még véletlenül se piszkálja a zsernyákokat. Hátulra pedig 35-öst szándékozom. A hátsó szélvédőt már gyárilag lesötétíti egy csomó autógyár, ezért is elnézőek vele szemben.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

nyeteg

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #64 Dátum: 2006.04.24 07:59:36 »
Idézetet írta: "Szeke"
az 5-ös meg már vaksötét, csak tarkopaszoknak ajánlott.  :nagymosoly:

Fuhhh, de jó, hogy nekem 6%-os van  :kacag:

Idézetet írta: "Szeke"
A hátsó szélvédőt már gyárilag lesötétíti egy csomó autógyár, ezért is elnézőek vele szemben.

Ez nem fordítva, azért fóliázzák le mert meg van engedve?

Asszem az EU-ban mindenhol megengedett és azt vettük át mi is.

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Lámpa szinezés
« Válasz #65 Dátum: 2006.04.25 09:48:44 »
Sziasztok!

Bocs, hogy itt teszem föl a kérdést de gondolom nem csak nekem van iylen problémám és mégiscsak sötéttés ez is. Hátsó lámpa szinezése. Na azzal mi a helyzet? Büntetik, vagy nem? Vagy engedélyezik. mert ugye akár még a tecsóban is lehet kapni spray-t hozzá. Nekem az elõzõ autómon le volt fújva de mûszakira mindig leszedtem. Rendõr nem szólt bele szerencsére de volt már hogy csúnyán néztek mögöttem. :D
Na a kérdésem ez lenne. lehet-e sötétíteni a hétsó lámpát?

Sziasztok
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Lámpa szinezés
« Válasz #66 Dátum: 2006.04.25 10:45:30 »
Idézetet írta: "Georgexy"
Sziasztok!

Bocs, hogy itt teszem föl a kérdést de gondolom nem csak nekem van iylen problémám és mégiscsak sötéttés ez is. Hátsó lámpa szinezése. Na azzal mi a helyzet? Büntetik, vagy nem? Vagy engedélyezik. mert ugye akár még a tecsóban is lehet kapni spray-t hozzá. Nekem az elõzõ autómon le volt fújva de mûszakira mindig leszedtem. Rendõr nem szólt bele szerencsére de volt már hogy csúnyán néztek mögöttem. :D
Na a kérdésem ez lenne. lehet-e sötétíteni a hétsó lámpát?

Sziasztok


No most nekem a Skoda Pickop egyetlen tuningja  a gyárilag füstszínû hátsó búra :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Re: Lámpa szinezés
« Válasz #67 Dátum: 2006.04.25 10:52:00 »
Idézetet írta: "Tamás69"
No most nekem a Skoda Pickop egyetlen tuningja  a gyárilag füstszínû hátsó búra :)


:D De az is gyári! :D Ha az üveg is gyárilag fekete akkor nem szólnak. Jah most jut eszembe. Lehet, hogy a fekete ablakos ék villogós mercik meg bmw-k és audik és persz eskodák azért oylan drágák mert sokba kerül a gyári fekete üveg :D
De persze arrafelé mindent szabad. :D  :elkeseredett:

Kijavítottam az idézetet. Misi.
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Lámpa szinezés
« Válasz #68 Dátum: 2006.04.25 12:52:00 »
Idézetet írta: "Georgexy"
Na a kérdésem ez lenne. lehet-e sötétíteni a hétsó lámpát?

Elméletileg nem. Mondjuk nem is látom értelmét, mert balesetveszélyes...

Oké, jól néz ki, de csak addig, amíg a napsütésben egy pótos IFA kormányosa el nem nézi a féklámpádat és fel nem öklel.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Re: Lámpa szinezés
« Válasz #69 Dátum: 2006.04.25 20:39:28 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Georgexy"
Na a kérdésem ez lenne. lehet-e sötétíteni a hétsó lámpát?

Elméletileg nem. Mondjuk nem is látom értelmét, mert balesetveszélyes...

Oké, jól néz ki, de csak addig, amíg a napsütésben egy pótos IFA kormányosa el nem nézi a féklámpádat és fel nem öklel.


Hát ez van :) Igazad lehet mert valóban levesz valamennyit a láthatóságából. Így lehet hogy inkább egy lexus lámpát választok. Csak az elég húzós! De nagyon baba. Viszont most láttam a képeket az új géprõl és úgy döntöttem megvárom és erre még nem költök sokat :D
Kíváncsi leszek.
Hali
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

leszilaci

  • Vendég
Re: Lámpa szinezés
« Válasz #70 Dátum: 2006.04.25 22:17:02 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Georgexy"
Na a kérdésem ez lenne. lehet-e sötétíteni a hétsó lámpát?

Elméletileg nem. Mondjuk nem is látom értelmét, mert balesetveszélyes...

Oké, jól néz ki, de csak addig, amíg a napsütésben egy pótos IFA kormányosa el nem nézi a féklámpádat és fel nem öklel.

valóban jól néz ki,de tényleg nehezebb látni, ha fékezel...
akárcsak az említett IFA-féklámpát :szomoru: az is van vagy 5wattos, és elfáradt mûanyag mögé bújtatva elõbb veszed észre,h közeledik az ifa segge, minthogy a féklámpa vakítana el :robbanfej:
nemeccervoltilyenmiattparám

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Fóliázás
« Válasz #71 Dátum: 2006.05.03 19:22:46 »
Megvolt ma a fólia-projekt, az elsõ két ablakra 50-es, hátrafelé 20-as került. Az eredmény meglepõ. Fõleg szabad ég alatt, napon tûnik szembe, a mûhelyben és a garázsban nem annyira. A bentrõl való kilátás meg nagyon jól megmaradt. Sötétben még nem próbáltam...  :pofa:
Csináltam képet is, csak most valamiért nem engedi feltölteni  :elkeseredett:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Fóliázás
« Válasz #72 Dátum: 2006.05.03 20:28:08 »
Nemrég voltam Kazincbarcikán, visszafele az M35-ösön egy super-tunning 1.4-es Opel Astra G szedán haladt elõttem a belsõben olyan 150 körül. Én mögötte krúzoltam. Az Astra fehér volt, agyonspoilerezett, dörgõs kipufi, fóliázott ablakok, vagyis a helyi HVCS egyik autóját követtem.  Nos a hátsó lámpateste - gondolom Neolux-szal, vagy valami hasonlóval telibe volt fújva belülrõl. Ennek eredményeképpen az ezerágra sütõ napfénytõl, ami ráadásul beesési szöge miatt fenemód csillogott a lámpatesten - semmit sem láttam a hátsó helyzetjelzõjébõl.

Aztán utolértünk egy lassabb jármûvet, mely azt eredményezte, hogy közelebbrõl megvizslattam az Octavia fékpedálját ás a féktárcsák viszonyát a betétekkel, valamint elmondtam oda-vissza az összes sufnitunninglesötétítõsbaromarcú HVCS rokonságát nemre, felekezetre és életkorra való tekintet nélkül. Az mentett meg a kocctól, hogy kellõ követési távot tartottam. :faradt:

A féklámpája kb. úgy sejlett elõ, mint, ha helyzetjelzõ lenne.....
Na ennyit a maszek sötétítésrõl. Remélem egy pótós IFA belegyógyul egyszer a seggébe emiatt.....  :robbanfej:  :elkeseredett:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Fóliázás
« Válasz #73 Dátum: 2006.05.04 13:20:46 »
ilyen mi?
 :nagymosoly:



én is fóliázni kartam de nem vót peros fólia így maradt a színezett ackril lakk. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Fóliázás
« Válasz #74 Dátum: 2006.05.04 21:51:55 »
Ha sikerül megjeleníteni a képeket, akkor ilyen volt fólia nélkül:


Ilyen lett. Ráadásul itt még szemben az ajtó ki lett nyitva, tehát itt az átesõ fény is több:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety