Szerző Téma: Fóliázás  (Megtekintve 249242 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Fóliázás
« Válasz #45 Dátum: 2006.04.17 18:14:27 »
Akkor eddig 3 céget kell hívnom. Kérdés, hogy ki mikorra vállalja és meddig tart neki a procedúra  :hmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Fóliázás
« Válasz #46 Dátum: 2006.04.17 18:56:59 »
Idézetet írta: "whis"
...meddig tart neki a procedúra  :hmm:

Az egész kocsit akarod vagy csak hátul?
Egyébként 1 napot nyugodtan szánhatsz rá. Reggel viszed, este hozod. De a legjobb ha délután viszed, másnap délelőtt/délután hozod. Legyen ideje száradni is.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

leszilaci

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #47 Dátum: 2006.04.18 07:27:05 »
Idézetet írta: "whis"
Akkor eddig 3 céget kell hívnom. Kérdés, hogy ki mikorra vállalja és meddig tart neki a procedúra  :hmm:

max másfél-2óra alatt megvan...végignéztem mind a 3 autó csinosítását :kacsint:
száradási idő az kell neki, de ez csak annyiból áll,h nem szabad letekerni az ablakot pár napig...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Fóliázás
« Válasz #48 Dátum: 2006.04.18 16:40:43 »
Maradtam a Jacob fóliánál, május 8-ra volt időpont, 2.5-3 óra alatt megcsinálja. LLumar anyaggal dolgozik. Előtte be kell ugrani kiválasztani az anyagot.  :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Fóliázás
« Válasz #49 Dátum: 2006.04.18 20:00:35 »
Idézetet írta: "whis"
Maradtam a Jacob fóliánál, május 8-ra volt időpont, 2.5-3 óra alatt megcsinálja. LLumar anyaggal dolgozik. Előtte be kell ugrani kiválasztani az anyagot.  :pofa:


Fényképek!!! És remélem ott fox lebzselni körülötte, hogy tudj tudósítani mindenről! Széjjelszedi a kárpitokat, vagy csak a látható helyekre vasal?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

leszilaci

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #50 Dátum: 2006.04.19 07:31:30 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "whis"
Maradtam a Jacob fóliánál, május 8-ra volt időpont, 2.5-3 óra alatt megcsinálja. LLumar anyaggal dolgozik. Előtte be kell ugrani kiválasztani az anyagot.  :pofa:


Fényképek!!! És remélem ott fox lebzselni körülötte, hogy tudj tudósítani mindenről! Széjjelszedi a kárpitokat, vagy csak a látható helyekre vasal?


szét, akarom mondani leszedi a kárpitot...és az egész üvegfelületet befedi
 :kacsint:
és ott lehet lebzselni :)

mennyire sötét fóliát választasz? feketét, vagy egyéb színűt?
körbefóliázod, vagy csak a hátsó oldalajtókat? esetleg a hátsó szélvédőt is? :vag2:

hol van most a srácnak a műhely? a xv.ker.ben még mindig?

(nekem úgy rémlett,h 2 óra alatt megvolt az enyémmel...de nem mértem az időt :) gyorsan szaladt)

nyeteg

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #51 Dátum: 2006.04.19 12:33:23 »
Én csütörtökön voltam Jacob Tamásnál, 2,5 óra alatt kész volt és 25000-be került.
Hővédős LLumar Alu Dark fóliával, legalább egy tizessel Thomyék alatt.

Thomyéknál az nem tetszett, hogy nem négyzetméterre számolták ki a fóliát, pl az első oldalablakok nélkül csak 3000-el lett volna kevesebb...




nyeteg

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #52 Dátum: 2006.04.19 12:42:02 »
Egyébként asszem már nem Camry-je van, hanem egy Legend.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Fóliázás
« Válasz #53 Dátum: 2006.04.19 14:07:09 »
Ha nem felejtem el, viszek fényképezőt.
A első oldalsó ablakokra és hátra csak éppen valami sötétet, a hátsókra egy fokkal erősebbet. De majd meglátom, mi a választék. Inkább a hővédelem a fontosabb. Ja, és valami szürkeárnyalatot, nem színeset  :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

leszilaci

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #54 Dátum: 2006.04.19 14:31:18 »
Idézetet írta: "nyeteg"
Egyébként asszem már nem Camry-je van, hanem egy Legend.

gratula.
nagyon jól néz ki :nagymosoly:

lehet,h lecserélte...mikor utoljára láttam a kocsiját, akkor megcsodálhattam szétszedve egy v6-os motort :kacsint:

nyeteg

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #55 Dátum: 2006.04.19 15:10:05 »
Köszi, ha levizsgázik akkor én is szeretnék majd az első ablakokra vmit és utána már mehetek is pénzt behajtani. :vag2:

leszilaci

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #56 Dátum: 2006.04.20 07:10:09 »
Idézetet írta: "nyeteg"
Köszi, ha levizsgázik akkor én is szeretnék majd az első ablakokra vmit és utána már mehetek is pénzt behajtani. :vag2:

a hátsó szélvédő miatt nem bukhat meg a vizsgán? :hmm:
az enyémet februárban kell műszakira vinni...addig kell vmi "alternatív" megoldást, kapcsolatot találni,h ne kelljen levakarni az ablakokról...ami egyébként sokkal macerássab, és nehezebb, mint felrakni :pofa:
pénzbehajtás? :vag2: ahhoz még meg kellene jól hízni, és az összes hajadnak ki kellene hullani, majd bőrkabátot is növeszteni a minimum 45-ös bicepszre :kacag:

nyeteg

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #57 Dátum: 2006.04.20 07:46:40 »
Idézetet írta: "leszilaci"
a hátsó szélvédő miatt nem bukhat meg a vizsgán? :hmm:

Hát őőőő... asszem olyan december óta már a B oszloptól hátra úgy fóliázod ahogy akarod,  adott róla műbizonylatot. Jó mondjuk van olyan hely ahol a csont fekete első ablakokra is adnak, de ez nem az a hely :)
A hátsó szélvédőt gyárilag is szokták sötétíteni, pl grancsirkéknél  :vag1:

Idézetet írta: "leszilaci"
pénzbehajtás?  ahhoz még meg kellene jól hízni, és az összes hajadnak ki kellene hullani, majd bőrkabátot is növeszteni a minimum 45-ös bicepszre :kacag:

"Akkor gyúrunk wazzzee"  [smilie=sm17.gif]

leszilaci

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #58 Dátum: 2006.04.20 08:03:23 »
Idézetet írta: "nyeteg"

Hát őőőő... asszem olyan december óta már a B oszloptól hátra úgy fóliázod ahogy akarod,  adott róla műbizonylatot. Jó mondjuk van olyan hely ahol a csont fekete első ablakokra is adnak, de ez nem az a hely :)
A hátsó szélvédőt gyárilag is szokták sötétíteni, pl grancsirkéknél  :vag1:
"Akkor gyúrunk wazzzee"  [smilie=sm17.gif]

háááá' peeesze' hogy gyúrunk :kacag:

nekem még úgy lett kiállítva a műbizonylat,h csak a két hátsó oldalablakról szól :szomoru:
gondolhatod,h milyen óriási felületű lehet egy 3 ajtós yarisnál a hátsó  oldalsó ablakok...azzal aztán éjszakai sötétséget sikerülne elérni :kacsint:

grandcsirke :)
a hétvégén láttam egy olyan kocsit...feltünt,h nagyon lassan megy...és előzékeny másokkal...aztán mikor elmászkált mellettem, akkor láttam,h egy szöszi ül a volánnál, mellette a patent csávója...de ezen még nem akadtam fenn, hanem mikor megpillantottam a kocsi hátulját :kacag:
egy kdurva nagy T betű figyelt a fekete preztizsautón :kacag:

nyeteg

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #59 Dátum: 2006.04.20 10:04:35 »
Idézetet írta: "leszilaci"
nekem még úgy lett kiállítva a műbizonylat,h csak a két hátsó oldalablakról szól :szomoru:


Akkor szerintem vissza kéne menni oda ahol fóliáztattad az autót és kéne kérni egy új műbizonylatot, amin már a hátsó szélvédő is rajta van.

Én meg bálna Mercin is láttam már T betűt, de az a legjobb amikor valaki körbematricázza vele az autóját, motorháztetőtől az ajtókig... [smilie=sm64.gif]