Szerző Téma: Fóliázás  (Megtekintve 253193 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

BÉGÉ

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Fóliázás
« Válasz #210 Dátum: 2008.01.30 16:13:37 »
Hello,

Tudnátok abban segíteni, hogy a külsõ visszapillantó türöt lehet-e (érdemes-e) fóliáztatni.
Este hasznos lenne a mögöttem jövõ fényszórójának tompítására.
Köszönettel:
BÉGÉ
Avensis '98 1.6 Liftback Linea Terra
Ön dönt, iszik vagy vezet! De egyszerre a hármat ne csinálja!

leszilaci

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #211 Dátum: 2008.01.30 20:12:51 »
Idézetet írta: "BÉGÉ"
Hello,

Tudnátok abban segíteni, hogy a külsõ visszapillantó türöt lehet-e (érdemes-e) fóliáztatni.
Este hasznos lenne a mögöttem jövõ fényszórójának tompítására.
Köszönettel:

lehet,h vakítani nem fognak, de látni sem fogsz este semmit vele. :elkeseredett:

legalábbis nekem az a tapasztalatom,h sötétedés után (pláne esõben...) csak lehúzott ablakkal tudok tolatni (tükörbõl-tolatás). pedig nem az "segg"sötét fólia van a kocsimon :nana:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Fóliázás
« Válasz #212 Dátum: 2008.01.31 18:45:30 »
Idézetet írta: "leszilaci"
lehet,h vakítani nem fognak, de látni sem fogsz este semmit vele. :elkeseredett:
legalábbis nekem az a tapasztalatom,h sötétedés után (pláne esõben...) csak lehúzott ablakkal tudok tolatni (tükörbõl-tolatás). pedig nem az "segg"sötét fólia van a kocsimon :nana:
:shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:

Ennyire zavar a fólia a sötétben???? Hinnye..... Pedig Te nálam jóval fiatalabb vagy... Nekem bitangul le van sötétítve, de egyáltalán nem zavar...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

leszilaci

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #213 Dátum: 2008.02.01 12:23:05 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "leszilaci"
lehet,h vakítani nem fognak, de látni sem fogsz este semmit vele. :elkeseredett:
legalábbis nekem az a tapasztalatom,h sötétedés után (pláne esõben...) csak lehúzott ablakkal tudok tolatni (tükörbõl-tolatás). pedig nem az "segg"sötét fólia van a kocsimon :nana:
:shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:

Ennyire zavar a fólia a sötétben???? Hinnye..... Pedig Te nálam jóval fiatalabb vagy... Nekem bitangul le van sötétítve, de egyáltalán nem zavar...


nem zavar engem...de amikor sötétben hazaérkezem, és tolatni kell kb 30-40m-t, úgy,h van benne egy kis balos-jobbos kurfli. közvilágítás és egyéb fény (tolatólámpát leszámítva) nélkül. olyankor muszáj lehúzni az ablakot...hacsak nem akarok a virágágyásban a rózsatövekre ráhajtani
új fólia van a kocsidon? :hmm: nekem nem tünt bitangnak ami a scenicen láttam még a tavaszi talin

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Fóliázás
« Válasz #214 Dátum: 2008.02.01 13:24:35 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "leszilaci"
lehet,h vakítani nem fognak, de látni sem fogsz este semmit vele. :elkeseredett:
legalábbis nekem az a tapasztalatom,h sötétedés után (pláne esõben...) csak lehúzott ablakkal tudok tolatni (tükörbõl-tolatás). pedig nem az "segg"sötét fólia van a kocsimon :nana:
:shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:

Ennyire zavar a fólia a sötétben???? Hinnye..... Pedig Te nálam jóval fiatalabb vagy... Nekem bitangul le van sötétítve, de egyáltalán nem zavar...


nem zavar engem...de amikor sötétben hazaérkezem, és tolatni kell kb 30-40m-t, úgy,h van benne egy kis balos-jobbos kurfli. közvilágítás és egyéb fény (tolatólámpát leszámítva) nélkül. olyankor muszáj lehúzni az ablakot...hacsak nem akarok a virágágyásban a rózsatövekre ráhajtani
új fólia van a kocsidon? :hmm: nekem nem tünt bitangnak ami a scenicen láttam még a tavaszi talin


Aham, mert trükkös. Nem ültél benne, ugye? A segge fekete, a többi zÛd.  :mrgreen:
Amúgy, ha átsüt a kasztnin a nap, akkor a vakfekete is szinte olyan, mintha ott sem lenne.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Fóliázás
« Válasz #215 Dátum: 2008.02.01 14:08:27 »
Arról van esetleg valakinek tapasztalata, hogy az üvegbe integrált antennát mennyire zavarja meg a fólia?  :szemforgat:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Fóliázás
« Válasz #216 Dátum: 2008.02.01 18:02:42 »
Idézetet írta: "whis"
Arról van esetleg valakinek tapasztalata, hogy az üvegbe integrált antennát mennyire zavarja meg a fólia?  :szemforgat:

Tapasztalatom szerint a fémgõzölést nemtartalmazó fólia irrelaváns tényezõ a beépített antergyának. :kacsint:  (referencia: Lacetti, G Asztma kombi)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Fóliázás
« Válasz #217 Dátum: 2008.02.01 18:36:52 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "whis"
Arról van esetleg valakinek tapasztalata, hogy az üvegbe integrált antennát mennyire zavarja meg a fólia?  :szemforgat:

Tapasztalatom szerint a fémgõzölést nemtartalmazó fólia irrelaváns tényezõ a beépített antergyának. :kacsint:  (referencia: Lacetti, G Asztma kombi)

De a legtöbb hõvédõ fólinya tartalmaz fémrészecskéket, nem? No, majd rákérdezek  :hmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Fóliázás
« Válasz #218 Dátum: 2008.02.01 20:07:54 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "whis"
Arról van esetleg valakinek tapasztalata, hogy az üvegbe integrált antennát mennyire zavarja meg a fólia?  :szemforgat:

Tapasztalatom szerint a fémgõzölést nemtartalmazó fólia irrelaváns tényezõ a beépített antergyának. :kacsint:  (referencia: Lacetti, G Asztma kombi)

De a legtöbb hõvédõ fólinya tartalmaz fémrészecskéket, nem? No, majd rákérdezek  :hmm:


Nézd én leírtam a tapasztalatomat. De még hozzátenném, hogy a Scenic elsõ szélvédõje fémgõzölt hõ és fényvisszaverõs hókuszpókkal ellátott, ennek ellenére a leszóllott "gagyi-kínai utángyártott"  navi beépített GPS antennája, vígan, pontosan kilát "alóla". Amúgy meg, a kocsi körbe fóliás.
(de nemcsak a Duino, hanem a Garmin Navü, és a Mio 720-as is veszi az akadályt, teszteltem) Asszem elég reprezentatív a felsorolás... :kacsint:  :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Fóliázás
« Válasz #219 Dátum: 2008.02.01 23:46:10 »
Idézetet írta: "Trotter66"
a Scenic elsõ szélvédõje fémgõzölt hõ és fényvisszaverõs hókuszpókkal ellátott, ennek ellenére a leszóllott "gagyi-kínai utángyártott"  navi beépített GPS antennája, vígan, pontosan kilát "alóla". Amúgy meg, a kocsi körbe fóliás.
(de nemcsak a Duino, hanem a Garmin Navü, és a Mio 720-as is veszi az akadályt, teszteltem) Asszem elég reprezentatív a felsorolás... :kacsint:  :nagymosoly:

Köszi, ez azért bíztató  :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Fóliázás
« Válasz #220 Dátum: 2008.02.01 23:50:54 »
Tervezem én is a Corit legalább hátul fóliáztatni. Egyrészt gyerkõc miatt, másrészt, hogy ne hólyagosodjon fel újra a kárpit, mint tavaly nyáron.
Azt nem tudom még, hogy vajh' csak szûrjön-e a fólia, vagy legyen setét is? Ha ez utóbbi lesz is, akkor is csak kicsit szeretnék sötétebbet.
Ha van Szegeden, vagy esetleg Kecskeméten tipp, hogy hová érdemes vinni és, hogy mennyit érdemes rászánni, akkor ne fogjátok magatokat vissza a javaslatokkal! :szemez:  Köszi!
Gabe 254.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Fóliázás
« Válasz #221 Dátum: 2008.02.02 10:28:30 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Tervezem én is a Corit legalább hátul fóliáztatni. Egyrészt gyerkõc miatt, másrészt, hogy ne hólyagosodjon fel újra a kárpit, mint tavaly nyáron.
Azt nem tudom még, hogy vajh' csak szûrjön-e a fólia, vagy legyen setét is? Ha ez utóbbi lesz is, akkor is csak kicsit szeretnék sötétebbet.
Ha van Szegeden, vagy esetleg Kecskeméten tipp, hogy hová érdemes vinni és, hogy mennyit érdemes rászánni, akkor ne fogjátok magatokat vissza a javaslatokkal! :szemez:  Köszi!

Én hõvédõset tervezek, két éve 30 párezer volt a Corolla kompletten. A gyerek miatt pláne kell, nem perzsel annyira a nap. Mondjuk így is belesüt a szemébe, de azt egy kendõ felakasztásával teljesen ki lehet küszöbölni.  :pofa:  Érdemes megkérdezni a szalonban egy értékesítõt, hogy kivel szokták csináltatni és elmenni hozzá maszekban  :kacsint:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Fóliázás
« Válasz #222 Dátum: 2008.02.03 11:18:42 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Tervezem én is a Corit legalább hátul fóliáztatni. Egyrészt gyerkõc miatt, másrészt, hogy ne hólyagosodjon fel újra a kárpit, mint tavaly nyáron.
Azt nem tudom még, hogy vajh' csak szûrjön-e a fólia, vagy legyen setét is? Ha ez utóbbi lesz is, akkor is csak kicsit szeretnék sötétebbet.
Ha van Szegeden, vagy esetleg Kecskeméten tipp, hogy hová érdemes vinni és, hogy mennyit érdemes rászánni, akkor ne fogjátok magatokat vissza a javaslatokkal! :szemez:  Köszi!



Milyet szeretnél?
Vásárhelyen tudok neked korrekt embert ajánlani, aki Sunguarddal dolgozik, az van fent nekem is...
Átlagosan 6-7ezer ft körül van ablakonként (mûbizonylattal természetesen)
Vagy ha nem akarsz átjönni, akkor Ádámtól a Llumaros szegedi cég számát kell megkérdezni...
kisa
born to ride

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Fóliázás
« Válasz #223 Dátum: 2008.02.08 02:23:34 »
Skacok éjjel mennyire csökkenti a kilátást a fóliázott üveg? szolid fóliázást tervezek csak, de félek tõle, hogy zavarni fog a kilátásban.. szerintetek ?
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Fóliázás
« Válasz #224 Dátum: 2008.02.08 18:21:08 »
Idézetet írta: "ferke"
Skacok éjjel mennyire csökkenti a kilátást a fóliázott üveg? szolid fóliázást tervezek csak, de félek tõle, hogy zavarni fog a kilátásban.. szerintetek ?

Ha tiszta az üveg és az idõ is, akkor szinte semennyire. Ugyanis bentrõl kifelé jobb a látás, mint fordított irányba.
Sötétben és esõben kissé rosszabb, de csak annyival, mint amennyivel a normál üvegen is.
(Nekem elõl 50-es van, arról nyilatkoztam)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety