Szerző Téma: Fóliázás  (Megtekintve 253411 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #195 Dátum: 2007.06.04 10:12:28 »
Idézetet írta: "SzzS"
elöl 35, hátul 20%, szélvédõcsíknak nekem 20-fóliából van fent, tökéletes!
nekem most ilyen összeállításban lesznek fent!

mégiscsak fóliázol? :)

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Fóliázás
« Válasz #196 Dátum: 2007.06.04 11:26:59 »
igen

leszilaci

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #197 Dátum: 2007.06.04 21:56:17 »
Idézetet írta: "SzzS"
igen

5 ajtósnál sokkal sötétebbnek hat a fólia, mint a 3 ajtós yarison...
most az enyémen elöl sötétebb van, mint hátul....mikor ugyanolyan volt elöl-hátul, akkor mindenki azt kérdezte,h elõre direkt világosabbat tetettem? :hmm:
milyen márkájú fólia megy rá?

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Fóliázás
« Válasz #198 Dátum: 2007.06.05 11:22:06 »
Llumar, vagy sunguard... sosem tudom,de annyira nem is hat meg a dolog, még lehet másra költöm az árát... ennyibõl kapok két lámpát elõre... :nagymosoly:  :banging:  :banging:  :banging:

leszilaci

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #199 Dátum: 2007.06.06 07:21:38 »
Idézetet írta: "SzzS"
Llumar, vagy sunguard... sosem tudom,de annyira nem is hat meg a dolog, még lehet másra költöm az árát... ennyibõl kapok két lámpát elõre... :nagymosoly:  :banging:  :banging:  :banging:

llumar jófajta, nekem is az van. jó.

 :otlet: vagy a lámpákat is befóliázod :ordog: csak azt nem sötétítõvel, hanem világosító-fóliával :mrgreen:

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Fóliázás
« Válasz #200 Dátum: 2007.06.06 09:28:54 »
Pest M3-as felõli oldalán nem tudtok valami korrekt fóliázó helyet? Itt Gyöngyösön csak egy cég csinálja, 3M-el, de k****drága.
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Fóliázás
« Válasz #201 Dátum: 2007.06.06 09:46:52 »
Idézetet írta: "Apu"
Pest M3-as felõli oldalán nem tudtok valami korrekt fóliázó helyet? Itt Gyöngyösön csak egy cég csinálja, 3M-el, de k****drága.


A 3M foliáknak nincs valami jó hírük, több darab felhólyagosodott idõvel, ha erõsebb görbület volt az üvegben.

-Sajna ötletem nincs, hogy hova vidd (pontosabban van, de az a világ túlvége számodra).
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Fóliázás
« Válasz #202 Dátum: 2007.06.06 10:51:40 »
Idézetet írta: "Apu"
Pest M3-as felõli oldalán nem tudtok valami korrekt fóliázó helyet? Itt Gyöngyösön csak egy cég csinálja, 3M-el, de k****drága.

Thomifólia, Újpesten. De õk is drágán, de jól dolgoznak Llumar anyaggal.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

leszilaci

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #203 Dátum: 2007.06.06 12:05:00 »
Jacob Tamás
Llumar anyaggal dolgozik. nem túl drágán, ha esetleg felhólyagosodna, levállna, garit ad rá! nem szõrözik...normális fazon. fóliából mintája sok van.
XV.ker-ben van a mûhely...nem nehéz odatalálni.
telefonja: 06-30-971-8669
kérdezd meg mennyiért csinálná :)
remélem tudtam segíteni :nagymosoly:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Fóliázás
« Válasz #204 Dátum: 2007.06.14 07:52:31 »
Közérdekû:

"Több mit tíz éves folyamatos és kitartó munkával az EWFA (Európai Fólia Szövetség) és cégünk, mely a szövetség egyedüli magyar tagja, elérte, hogy a fólia felszerelés szabályozásáért felelõs minisztérium, 2005-ben, új, az európai szinten is elfogadott szabályozást alkosson a gépjármûre utólag felszerelhetõ fóliák ügyében, Magyarországon. A gazdasági és közlekedési miniszter 84/2005. (X.11) GKM rendeletének 3. §-a szerint személygépkocsik esetén, nem csak a hátsó oldalsó ablakok, de a hátsó szélvédõ is bármely sötétségû fóliával jogszerûen ellátható, amennyiben a fólia magyarországi minõsítéssel ("H" engedély) rendelkezik, valamint a gépjármû két oldalsó tükörrel van ellátva.
Pontosítva:
- A "B" oszlop mögötti üvegek (hátsó oldalsó, hátsó szélvédõ) csak érvényes "H" minõsítõ jellel rendelkezõ anyaggal fóliázhatók, a fényáteresztéstõl függetlenül.
- A vezetõ üléssor melletti üvegek is fóliázhatók olyan anyaggal, mely rendelkezik érvényes "H" minõsítõ jellel, de összegzett fényáteresztõ képessége nagyobb, vagy egyenlõ 70 %-nál (AU 75, SCL).
- Az elsõ szélvédõ esetében, kivéve a lehajtott napellenzõk által takart felület (ahova sötétítõ csík szerelhetõ), is fóliázható, érvényes "H" jellel rendelkezõ anyaggal, ha összegzett fényáteresztõ képessége nagyobb, vagy egyenlõ 75 %-nál (SCL).
A fólia felszerelését és megjelölését követõen a kivitelezõ a rendelet alapján fóliázható üvegfelületekrõl mûbizonylatot állít ki, és ezt átadja a gépjármû tulajdonosának. A mûbizonylat a közúti ellenõrzések és a vizsgáztatások alkalmával igazolja a fólia szakszerû kivitelezését és "H" minõsítését. Amennyiben a fóliával ellátott gépjármû tulajdonosa nem rendelkezik ilyen mûbizonylattal, akkor a gépjármû mûszaki vizsgán visszahívható valamint közúti ellenõrzés során bírságolható.

Forrás
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

rezol

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #205 Dátum: 2007.07.19 23:37:21 »
Idézetet írta: "Beken"
Idézetet írta: "Szonár"
Fémszál erõsítésû, reflexiós fóliát hogyan kell leszedni?
Anélkül, hogy a festés károsodna?


Szerintem hõlégfúvóval le lehet szedni!
Köszi! Lejött! :)
Annyit teszek hozzá, hogy a 350'C-os fokozat nem volt elég neki, a 600'C--os viszont már a festést is pedzegette, szóval kellett vele kicsit játszani, de sikerált!

A Csaszi

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #206 Dátum: 2007.07.20 13:10:42 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "A Csaszi"
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "A Csaszi"
Kicsit meleg van......
Hát igen, a sugárzás.
Klíma + hõvédõ fólia együtt kén' ide!
Kéne, kéne, de a szélvédõre nem hinném, hogy lehetne. Én meg úgy vettem észre, hogy a mûszerfalat fedõ remek mûanyagegyüttes a fõ okozója a bajnak. Ha az eccer felforr, akkor onnét sugároz szerteszét a meleg ezerrel. Ha az oldal ablakokra tennék fóliát, az vajh számítana? :)
De lehet, épp mostanában tette be Trotter mester a hivatalos szöveget a Fóla topikba.

Szóval, lúzer kérdés, a szélvédõre tehetõ 75%-os avagy nagyobb fényáteresztésõ cucc az ér vmit? :-)

rezol

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #207 Dátum: 2007.07.20 13:39:12 »
Idézetet írta: "A Csaszi"
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "A Csaszi"
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "A Csaszi"
Kicsit meleg van......
Hát igen, a sugárzás.
Klíma + hõvédõ fólia együtt kén' ide!
Kéne, kéne, de a szélvédõre nem hinném, hogy lehetne. Én meg úgy vettem észre, hogy a mûszerfalat fedõ remek mûanyagegyüttes a fõ okozója a bajnak. Ha az eccer felforr, akkor onnét sugároz szerteszét a meleg ezerrel. Ha az oldal ablakokra tennék fóliát, az vajh számítana? :)
De lehet, épp mostanában tette be Trotter mester a hivatalos szöveget a Fóla topikba.

Szóval, lúzer kérdés, a szélvédõre tehetõ 75%-os avagy nagyobb fényáteresztésõ cucc az ér vmit? :-)
Nem a fény a lényeg, hanem az ifra, amit ki kell zárnia.
Van tökátlátszó infra szûrõ fólia is.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Fóliázás
« Válasz #208 Dátum: 2008.01.20 21:40:41 »
Idézetet írta: "SzzS"
elöl 35, hátul 20%, szélvédõcsíknak nekem 20-fóliából van fent, tökéletes!
nekem most ilyen összeállításban lesznek fent!

Tavasszal én is viszem az Avét fóliázni a Corollán nagyon bevált a Llumar. Egyrészt a napfényen sokat fog, másrészt a belátást erõsen lecsökkenti, ami a gyerekülés miatt nem egy utolsó. Sõt, többször elõfordult, hogy a hátizsákom a vezetõülés mögött hagytam a padlón, úgysem látszott.
Elõre 50-est tervezek, hátra viszont egy fokkal sötétebbet, mint a Corollán, talán 15-ös jó lesz.  :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Fóliázás
« Válasz #209 Dátum: 2008.01.21 10:13:58 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "SzzS"
elöl 35, hátul 20%, szélvédõcsíknak nekem 20-fóliából van fent, tökéletes!
nekem most ilyen összeállításban lesznek fent!

Tavasszal én is viszem az Avét fóliázni a Corollán nagyon bevált a Llumar. Egyrészt a napfényen sokat fog, másrészt a belátást erõsen lecsökkenti, ami a gyerekülés miatt nem egy utolsó. Sõt, többször elõfordult, hogy a hátizsákom a vezetõülés mögött hagytam a padlón, úgysem látszott.
Elõre 50-est tervezek, hátra viszont egy fokkal sötétebbet, mint a Corollán, talán 15-ös jó lesz.  :pofa:


Esetleg megnézheted a Scenicen lévõt, mintának, valami hasonló vagyon azon is. Szintén Llumar  :pofa:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.