Szerző Téma: Fóliázás  (Megtekintve 251631 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Fóliázás
« Válasz #150 Dátum: 2006.08.02 10:18:21 »
Idézetet írta: "Ear"

Én nem olvastam sehol, hogy az üvegnek milyennek kell lennie, csak a felragasztható fóliák minõségét definiálják....  :hmm:


Az üveg fényáteresztõ képessége a mérvadó fóliával, sötétítóvel, gumikacsával, sündisznóval vagy amivel akarod :-)

A mérésnél sem veszik le a foliát és mérik meg, hanem meghatározott szögbõl spec. mûszerrel mérik az egész üveg fényáteresztõ képességét. Ennek kell a határérték alatt lennie.
Persze ha a fólia és az üveg közé beraksz néhány tízezrest ami a mérés hatására kiesik és nem Te veszed föl, akkor az képes befolyaásolni a mérés pontosságát  :nagymosoly:
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

nyeteg

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #151 Dátum: 2006.08.02 17:04:20 »
Idézetet írta: "Ear"
Na azt marha nehéz mérni, szerintem nincs is hozzá mûszer a vizsgaállomásokon. Jogszabályalkotás szempontjából logikusabb lenne a bizonylatolás elfogadása. ha van róla papír, mehet, ha nincs, nem nehet.

Ez azért is trükkös, mert az összegzett fényáteresztés nem egyenlõ azzal, hohygy összeadjuk a fólia és az üveg tulajdonságait.  :crazy:

Szerintem kéne lenni fénymérõnek mindenhol.

Boldog boldogtalan fóliáz és tök szabálytalan dolgokra is lazán adnak néhol mûbizonylatot.

Miért nem egyenlõ azzal, hogy összeadjuk az üveg meg a a fólia tulajdonságait?
Gyári színezés mondjuk 75%, akkor a fólia ezt a maradék 75% fényt csökkenti tovább, ha erre ráteszünk pl egy 50%-os fóliát akkor marad 37,5%, szerintem.  :hmm:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Fóliázás
« Válasz #152 Dátum: 2006.08.02 20:04:00 »
Idézetet írta: "nyeteg"
Idézetet írta: "Ear"
Na azt marha nehéz mérni, szerintem nincs is hozzá mûszer a vizsgaállomásokon. Jogszabályalkotás szempontjából logikusabb lenne a bizonylatolás elfogadása. ha van róla papír, mehet, ha nincs, nem nehet.

Ez azért is trükkös, mert az összegzett fényáteresztés nem egyenlõ azzal, hohygy összeadjuk a fólia és az üveg tulajdonságait.  :crazy:

Szerintem kéne lenni fénymérõnek mindenhol.

Boldog boldogtalan fóliáz és tök szabálytalan dolgokra is lazán adnak néhol mûbizonylatot.

Miért nem egyenlõ azzal, hogy összeadjuk az üveg meg a a fólia tulajdonságait?
Gyári színezés mondjuk 75%, akkor a fólia ezt a maradék 75% fényt csökkenti tovább, ha erre ráteszünk pl egy 50%-os fóliát akkor marad 37,5%, szerintem.  :hmm:


Nem egészen, maga az üveg sem teljesen egyenletes, a fólia és az üveg közötti átmenet sem, az üvegre felvitt anyagok is bezavarhatnak.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Fóliázás
« Válasz #153 Dátum: 2006.08.02 20:10:42 »
Idézetet írta: "Ear"
Na azt marha nehéz mérni, szerintem nincs is hozzá mûszer a vizsgaállomásokon.

Ez így van, nincs hozzá mindenütt mûszer. Nálunk sincs.
Nagyon egyszerû amúgy a mérés: sötétebb az üveg, mint amilyennek lennie kell? Azaz van rajta fólia? Ha van, akkor szevasz... Mivel a gyári a megengedett legsötétebb, bármilyen sötétítés már szabálytalan lesz.

Egyébként 50-es fóliáért még szinte tuti nem fog sehol senki szólni, még vizsgán se nagyon. 35-ös necces, 20-as már tuti gáz. (persze elsõ oldalüvegekrõl beszélek)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Fóliázás
« Válasz #154 Dátum: 2006.08.02 21:10:16 »
Idézetet írta: "Szeke"
Egyébként 50-es fóliáért még szinte tuti nem fog sehol senki szólni,

 :faradt:  :faradt:
Remélem! Mondjuk az talán segít valamit a dolgon, hogy hátul 20-as van és az szembetûnõen sötétebb, így az elsõ kettõ nem annyira feltûnõ  :hmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Fóliázás
« Válasz #155 Dátum: 2006.08.04 11:41:39 »
Idézetet írta: "whis"
:faradt:  :faradt:
Remélem! Mondjuk az talán segít valamit a dolgon, hogy hátul 20-as van és az szembetûnõen sötétebb, így az elsõ kettõ nem annyira feltûnõ  :hmm:

Viszont a sötét hátsó fertály sötétíti az elsõket is, így meg kicsit sötétebbnek hathat az elsõ oldalüveg is....
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Fóliázás
« Válasz #156 Dátum: 2006.08.04 12:57:32 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "whis"
:faradt:  :faradt:
Remélem! Mondjuk az talán segít valamit a dolgon, hogy hátul 20-as van és az szembetûnõen sötétebb, így az elsõ kettõ nem annyira feltûnõ  :hmm:

Viszont a sötét hátsó fertály sötétíti az elsõket is, így meg kicsit sötétebbnek hathat az elsõ oldalüveg is....


De csak szemre.
A mérést nem befolyásolja, hogy mennyi fény van az autóban.
Szívás lenne egy dobozos autónál :-)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Fóliázás
« Válasz #157 Dátum: 2006.08.06 22:56:43 »
Idézetet írta: "Szeke"
Viszont a sötét hátsó fertály sötétíti az elsõket is, így meg kicsit sötétebbnek hathat az elsõ oldalüveg is....

Majd teszek két fehér lepedõt az elsõ ülésekre, hogy kicsit világosabbnak hasson  :kacsint:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Fóliázás
« Válasz #158 Dátum: 2006.08.29 23:29:23 »
Nos ha ti még nem hallottátok akkor elmondom hogy megszületett a pontos törvény a fóliázással kapcsolatban!
Ugyanis Llumar pert indított az államal szemben és nyert!
Mindjárt le is írom a pontos történetet!
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Fóliázás
« Válasz #159 Dátum: 2006.08.29 23:53:15 »
Az egész mizéria, úgy fest, egy félrefordítással vagy félreértéssel kezdõdött.Így került bele a gépjármûvek üzembehelyezési követelményeit és üzemben tartását szabályozó rendeletbe a fóliával kapcsolatban az autó "átláthatóságának" követelménye. Az ENSZ illetõleg az Európai Gazdasági Bizottság ide vonatkozó idegen nyelvû szövege ugyanis az autó körüli környezet beláthatóságát, tehát a vezetõ megfelelõ kilátását követeli meg, nem pedig az autón való átláthatóságot. Ha például a fóliázás szabályozásán kívül a rendelet más fejezeteiben is komolyan vették volna ezt a követelményt, akkor azonnal meg kellett volna tiltani az összes  lemezelt rakterû kishaszonjármû, hátsó ablak nélküli busz, sõt minden felépítményes teherautó üzembehelyezését, hiszen ezeken sem lehet átlátni! Meg kellett volna bírságolni minden autóvezetõt aki kocsija rakterét a plafonig megrakva kihasználta annak teljes befogadóképességét, amire 2 külsõ visszapillantó tükör esetén joga van!De gond volt az utóbbi években azokkal a típusokkal ameyleknek az hátsó szélvédõjét már gyárilag sötétítették!
A rendelet mindenesetre élt, a fóliázó mûhelyek és az autósok pedig vagy lemondtak a hátsó szélvédõ fóliázásáról-pedig ott lenne talán a legnagyobb szükség féynvédõ, UV-blokkoló hatására-,vagy dacolva a hatóság szigorával a bûn útjára tértek!
A fóliagyártó Llumar magyarországi képviselete néhány évvel ezelõtt  hívta fel az illetékesek figyelmét a tévedésre, és javasolta a rendelet megváltoztatását, az Európa országaiban lényegében egységes gyakorlat alkalmazását! Néhány biztató tárgyalás után azonban a Közlekedési Felügyelet emberei mosták kezeiket, hiszen õk csak a rendeletek végrehajtását ellenõrzik, a minisztérium pedig hallani sem akart a témáról!
A forgalmazó viszont nem tudta elfogadni ademokratikus intézményrendszer ez esetben  nyilvánvaló mûködésképtelenségét, komolyan vette hazánk európai uniós csatlakozását , és lépett. Mint az EWFA !Európai Fólia Szövetség) tagja a brüsszeli székhelyû szervezet ügyvédjének segítségével az Európai Tanács beperelte a magyar államot! Errõl a teljes iratanyag megküldésével értesítették a minisztériumot, ahol csodák csodájára megmozdult a gépezet, és hamarosan meg is született az Európában megszokott szabályozáshoz igazodó magyar rendelet! Eszerint már nem csak a személyautók hátsó ablakaira lehet sötét fóliát ragasztani, hanem a hátsó szélvédõre  és az elsõ szélvédõ felsõ részére is, illetve a szélvédõ fennmaradó részére és az elsõ oldalablakokra is ragasztható világos fólia - de csak "H"engedélyszámmal rendelkezõ!
Na ennyi és most a számok!
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Fóliázás
« Válasz #160 Dátum: 2006.08.29 23:54:10 »
Idézetet írta: "Georgexy"
Nos ha ti még nem hallottátok akkor elmondom hogy megszületett a pontos törvény a fóliázással kapcsolatban!
Ugyanis Llumar pert indított az államal szemben és nyert!
Mindjárt le is írom a pontos történetet!


Én még nem. Kiváncsian várom a sztorit.  :turelmetlen:
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Fóliázás
« Válasz #161 Dátum: 2006.08.30 00:00:19 »
Elsõ oldalsó ablakok:
Legalább 70%-os fényáteresztõ képeségû fólia ragasztható "H" minõsítéssel

Hársó oldalablakok:
Korlátozás nélkül bármiylen raasztható! "H" minõsítés

Hátsó szévédõ:

Korlátozás nélkül bármilyen ragasztható! "H" Minõsítés"
Ha van 2 oldalsó tükör!

Elsõ szélvédõ!
A napellenzõkkel takart felületre bármiylen, máshová min. 75%-os fényáteresztõ
képességû fólia kerülhet és ide szintén "H" minõsítés

És az újonnan fóliázott autókhoz plasztikkártyás mûbizonylatot kell adni!
A régebben fóliázott autóknál pedig a közlekedési felügyeletnél lehet információt kérni a fólia száma alapján, hogy alkalmas-e a magyarországi használatra vagy nem!

Na ennyi remélem tudtam kételyeket eloszlatniés segíteni!
Hali
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
Fóliázás
« Válasz #162 Dátum: 2006.08.30 00:32:28 »
Rendelet ide vagy oda, ha nem átlátható a hátsó ablak akkor nagyobb eséllyel durranak beléd hátulról...

Egy teherautó, busz,  furgon ritkán fékez akkorát (vagy mûszaki okokból, vagy azért mert magasabbról jobban átlátja a forgalmat, a buszok ráadásul óvatosabbak is az utasok kímélése céljából), mint amennyit egy Corolla tud.

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Fóliázás
« Válasz #163 Dátum: 2006.08.30 10:24:01 »
Idézetet írta: "attila23"
Rendelet ide vagy oda, ha nem átlátható a hátsó ablak akkor nagyobb eséllyel durranak beléd hátulról...

Egy teherautó, busz,  furgon ritkán fékez akkorát (vagy mûszaki okokból, vagy azért mert magasabbról jobban átlátja a forgalmat, a buszok ráadásul óvatosabbak is az utasok kímélése céljából), mint amennyit egy Corolla tud.



Hát én nem teljesen értek egyet!Én álltalábna a féklámpából már tudom, hogy fékez valaki ráadásul szoktak fékezni nagyokat dobozos autók is!
Tehát az, hogy nem lehet átlátni az autón szerintem nem befolyásol semmit!
De az igaz, hogy ahhoz, hogy megfelelõ legyen a fény és hõvédettség nem kell teljesen sötét fólia! Elég 30%-os szerintem és azon még simán be lehet látni, persze nem tökéletesen! De akkor sem értem, hogy miért kell átláni egy autón ahhoz hogy meglássam fékez vagy lassít!
Hali
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Fóliázás
« Válasz #164 Dátum: 2006.08.30 11:06:59 »
Nem közelezõ plasztik kártyán kiadni a tanúsítványt, sima papíron is megfelel! Ezt egy gyártó használja, aki a saját - egyébként nagyon jó - megoldását teszi így át a közdtudatba, helytelenül.

Szerintem fontos dolog az átláthatóság. Utálok teleajtós kisteherautó mögött menni, mert nem látom az elõtte lévõket és csak az õ féklámpáira hagyatkozhatok. A gyakorlatban mindenki úgy vezet, hogy nézi maga elõtt a sort és a két, hárommal elõbb lévõ féklámpái, irányjelzései alapján vezet. Szerencsére a fóliázott autóknál néhány kivételtõl eltekintve azért valamennyire át lehet látni, meg alacsonyabbak, keskenyebbek is mint a kisteherek.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98