Szerző Téma: Fóliázás  (Megtekintve 252911 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

nyeteg

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #135 Dátum: 2006.07.28 11:18:19 »
Idézetet írta: "Ear"
A fóliás ember tud valamirõl, ami ennek az érvényességét felülírná, vagy csak egyszerûen le van maradva?


Mé' lenne lemaradva?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Fóliázás
« Válasz #136 Dátum: 2006.07.28 12:01:20 »
Idézetet írta: "nyeteg"
Idézetet írta: "Ear"
A fóliás ember tud valamirõl, ami ennek az érvényességét felülírná, vagy csak egyszerûen le van maradva?


Mé' lenne lemaradva?


Mert mondjuk nem kapott hírt az új szabályozásról....

nyeteg

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #137 Dátum: 2006.07.28 17:08:46 »
Idézetet írta: "Ear"
Mert mondjuk nem kapott hírt az új szabályozásról....


De ebben mi az új, mi nem stimmel abból amit viziborznak mondott?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Fóliázás
« Válasz #138 Dátum: 2006.07.28 17:56:41 »
Idézetet írta: "nyeteg"
Idézetet írta: "Ear"
Mert mondjuk nem kapott hírt az új szabályozásról....


De ebben mi az új, mi nem stimmel abból amit viziborznak mondott?


A Legalább 70 % fényáteresztõ képességû fólia ragasztható az elsõ oldalablakokra

D A napellenzõkkel takart felületre bármilyen, máshová min. 75%-os fényáteresztõ képességû fólia kerülhet

nyeteg

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #139 Dátum: 2006.07.28 20:23:51 »
Idézetet írta: "Ear"
A Legalább 70 % fényáteresztõ képességû fólia ragasztható az elsõ oldalablakokra

D A napellenzõkkel takart felületre bármilyen, máshová min. 75%-os fényáteresztõ képességû fólia kerülhet


A 70% az kb megegyezik a gyári színezéssel, belátásvédó fólia eleve kizárva, hõvédõbõl sincs olyan ami szabályosan feltehetõ lenne, ezek is minimálisan mind színezettek, igazából értelme se lenne sok, mert a 70%-os fóliának olyan hõvédõ hatása van, mint az alapból színezett üvegnek.
Biztonsági fóliák is enyhén színezettek, szigorúan nézve ezeket se lehetne feltenni szabályosan az elsõ ablakokra.

Az szerintem mindenkinek ismert, hogy a szélvédõ felsõ részére lehet tenni egy csíkot (erre asszem van is egy konkrét arány, hogy mekkora lehet ez a terület), de ezt a részt kivéve a fóliázás a szélvédõn is kizárt, mivel a gyári színezések már alapból is meghaladhatják a 75 %-ot.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Fóliázás
« Válasz #140 Dátum: 2006.07.30 20:24:02 »
Idézetet írta: "Ear"
A Legalább 70 % fényáteresztõ képességû fólia ragasztható az elsõ oldalablakokra

D A napellenzõkkel takart felületre bármilyen, máshová min. 75%-os fényáteresztõ képességû fólia kerülhet

Igen, régebbi kocsiknál, ahol még nincsenek színezett üvegek, ez az okés.

A gyári színezés is kb. 75%-os...
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Fóliázás
« Válasz #141 Dátum: 2006.07.31 07:29:35 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Ear"
A Legalább 70 % fényáteresztõ képességû fólia ragasztható az elsõ oldalablakokra

D A napellenzõkkel takart felületre bármilyen, máshová min. 75%-os fényáteresztõ képességû fólia kerülhet

Igen, régebbi kocsiknál, ahol még nincsenek színezett üvegek, ez az okés.

A gyári színezés is kb. 75%-os...


Hat ez az, a mi autoink mar tuti hogy gyarilag 75% osak. Szoval a 2 elsore es a szelvedore tilos barmilyen foliat felrakni. aki felteszi es nincs jo kapcsolata a vizsganal az mar keszitheti is a kormeit a kapargatasra a vizsga idopontjara :)
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Fóliázás
« Válasz #142 Dátum: 2006.07.31 16:02:44 »
Idézetet írta: "Szeke"
A gyári színezés is kb. 75%-os...

E10 Cori ilyen szempontból réginek számít?
Laco 73 :D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Fóliázás
« Válasz #143 Dátum: 2006.07.31 16:29:53 »
Idézetet írta: "KLaco"
E10 Cori ilyen szempontból réginek számít?

Említettem már, hogy most én is egy '92-es E10 Cori sedannal xli-vel járok.
És nekem olybá tûnik, hogy ez biza' már színezett üvegû...
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Fóliázás
« Válasz #144 Dátum: 2006.07.31 18:14:37 »
Nekem a 84-es Mazdán már színezett üvegek voltak. Nem hinném, hogy a Toyota le lett volna maradva, ezért szerintem azokon a Corollákon má biztos szinezett az üveg...
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Fóliázás
« Válasz #145 Dátum: 2006.08.01 12:16:40 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Szeke"
A gyári színezés is kb. 75%-os...

E10 Cori ilyen szempontból réginek számít?


Fox egy A4-es papírt és félig az üveg mögé teszed....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Fóliázás
« Válasz #146 Dátum: 2006.08.01 13:44:20 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Fox egy A4-es papírt és félig az üveg mögé teszed....

... és rajzolsz rá egy skálát, 0-100-ig. Amelyik számot már nem látod, na annyi százalékos az üveg  :nagymosoly:

Amúgy nem rossz ötlet  :hmm:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Fóliázás
« Válasz #147 Dátum: 2006.08.01 15:34:36 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Ear"
A Legalább 70 % fényáteresztõ képességû fólia ragasztható az elsõ oldalablakokra

D A napellenzõkkel takart felületre bármilyen, máshová min. 75%-os fényáteresztõ képességû fólia kerülhet

Igen, régebbi kocsiknál, ahol még nincsenek színezett üvegek, ez az okés.

A gyári színezés is kb. 75%-os...


Én nem olvastam sehol, hogy az üvegnek milyennek kell lennie, csak a felragasztható fóliák minõségét definiálják....  :hmm:

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Fóliázás
« Válasz #148 Dátum: 2006.08.02 09:36:05 »
Idézetet írta: "Ear"
Én nem olvastam sehol, hogy az üvegnek milyennek kell lennie, csak a felragasztható fóliák minõségét definiálják....  :hmm:

Szerintem a teljes fényáteresztés van megszabva.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Fóliázás
« Válasz #149 Dátum: 2006.08.02 10:14:12 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Ear"
Én nem olvastam sehol, hogy az üvegnek milyennek kell lennie, csak a felragasztható fóliák minõségét definiálják....  :hmm:

Szerintem a teljes fényáteresztés van megszabva.


Na azt marha nehéz mérni, szerintem nincs is hozzá mûszer a vizsgaállomásokon. Jogszabályalkotás szempontjából logikusabb lenne a bizonylatolás elfogadása. ha van róla papír, mehet, ha nincs, nem nehet. Itt a gyári üveg állapota erõsen bezavarhat, ezért eliminálandó. Amúgy a gyári üveg fényáteresztõ képessége is meglehetõsen nagy százalékban változhat, sokkal jobban, mint a fólia tulajdonsága. Ennek ellenére a jogszabály szövege megint csikicsukis:


"A gazdasági és közlekedési miniszter 84/2005. (X.11) GKM rendeletének 3. §-a szerint  személygépkocsik esetén, nem csak a hátsó oldalsó ablakok, de a hátsó szélvédõ is bármely sötétségû fóliával jogszerûen ellátható, amennyiben a fólia magyarországi minõsítéssel ("H" engedély) rendelkezik, valamint a gépjármû két oldalsó tükörrel van ellátva. Pontosítva:

 - A "B" oszlop mögötti üvegek (hátsó oldalsó, hátsó szélvédõ) csak érvényes "H" minõsítõ jellel rendelkezõ anyaggal fóliázhatók, a fényáteresztéstõl függetlenül.

 - A vezetõ üléssor melletti üvegek is fóliázhatók olyan anyaggal, mely rendelkezik érvényes "H" minõsítõ jellel, de összegzett fényáteresztõ képessége nagyobb, vagy egyenlõ 70 %-nál (AU 75, SCL).

 - Az elsõ szélvédõ esetében, kivéve a lehajtott napellenzõk által takart felület (ahova sötétítõ csík szerelhetõ), is fóliázható, érvényes "H"  jellel rendelkezõ anyaggal, ha összegzett fényáteresztõ képessége nagyobb, vagy egyenlõ 75 %-nál (SCL)."


Ez azért is trükkös, mert az összegzett fényáteresztés nem egyenlõ azzal, hogy összeadjuk a fólia és az üveg tulajdonságait.  :crazy:

Szeke, nem kérdeznél meg a szalonotoktól annyira távoli vizsgaállomáson egy górét, hogy mi az általuk követett eljárás?