Szerző Téma: Fóliázás  (Megtekintve 251727 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

nyeteg

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #105 Dátum: 2006.05.17 21:43:31 »
Idézetet írta: "whis"
Vízzel kell feltenni, aztán azon lehet csúsztatva illeszteni, majd kipréselni alóla. A száradás általában 12-36 óra, alapanyagtól függõen.


Akkor nem is olyan para, el lehet vele játszani. :)

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Fóliázás
« Válasz #106 Dátum: 2006.05.18 07:42:24 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "viziborz"
Kezugyesseg az van, mar csak 2 ujjam maradt a a favago korszakbol  :nagymosoly:
Kulonben nem a par ezres miatt ,hanem mert kedvem van hozza. De komolyan.
Persze a hatso ablakra nem vallalkozom! Csak az oldala erdekel.
viziborz

A neten rákeresel, hogy autófólia, találsz pár forgalmazót is (SunGuard, 3M, LLumar). De legalább 2x annyit vegyél, mint a számított felület  :nagymosoly:


latom bizol bennem  :nagymosoly:
kulonben mar raktam fel foliat meg a mazdamra, igaz az az oldalan volt es a parom boltjat reklamozta de jo lett. En is szinten vizzel raktam.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


leszilaci

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #107 Dátum: 2006.05.18 08:31:21 »
Idézetet írta: "whis"

Vízzel kell feltenni, aztán azon lehet csúsztatva illeszteni, majd kipréselni alóla.

nem csak víz az...van még benne valami egyéb "síkosító"  pl.:babaolaj, meg még ki tudja, hogy mi a csoda...állítólag minden fóliás mást használ :pofa:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Fóliázás
« Válasz #108 Dátum: 2006.05.18 18:58:12 »
Idézetet írta: "viziborz"
latom bizol bennem  :nagymosoly:

Csak magamból indultam ki  :nagymosoly:  :rohog:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Fóliázás
« Válasz #109 Dátum: 2006.05.18 19:00:23 »
Idézetet írta: "leszilaci"
nem csak víz az...van még benne valami egyéb "síkosító"  pl.:babaolaj, meg még ki tudja, hogy mi a csoda...állítólag minden fóliás mást használ :pofa:

Igen, nem tiszta víz, valamilyen mosószer is kell bele, pl mosogató, babafürdetõ, tusfürdõ...
De az olajtól tartózkodnék...  :roll:
 :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

leszilaci

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #110 Dátum: 2006.05.19 12:47:45 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Ja igen, a fehér Astra fekete lámpatestekkel az igazi.... :sir:

áááááááááá
az sehol nincsen!az már nem trendi :ordog:
asszem a múlt héten láttam az erzsébet hídra felhajtva pestrõl buda felé egy hófehér díévú..öö..akarom mondani sevrolé lacsettit lefehérített!! hátsó lámpabúrával...ha nem lett volna pótféklámpa, akkor a napsütésben nem láttam volna,h fékez :pofa:

leszilaci

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #111 Dátum: 2006.05.19 12:50:04 »
Idézetet írta: "whis"
Igen, nem tiszta víz, valamilyen mosószer is kell bele, pl mosogató, babafürdetõ, tusfürdõ...
De az olajtól tartózkodnék...  :roll:
 :pofa:

okéoké
akkor legyen vízbázisú síkosító :kacsint: állítólag az nem irritálja a bõrt sem :rohog:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Fóliázás
« Válasz #112 Dátum: 2006.05.23 21:30:36 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "whis"
Igen, nem tiszta víz, valamilyen mosószer is kell bele, pl mosogató, babafürdetõ, tusfürdõ...
De az olajtól tartózkodnék...  :roll:
 :pofa:

okéoké
akkor legyen vízbázisú síkosító :kacsint: állítólag az nem irritálja a bõrt sem :rohog:


-ezt is a http://www.sikosito.hu ról kell beszerezni?  :rohog:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Fóliázás
« Válasz #113 Dátum: 2006.05.24 20:11:45 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "whis"
Igen, nem tiszta víz, valamilyen mosószer is kell bele, pl mosogató, babafürdetõ, tusfürdõ...
De az olajtól tartózkodnék...  :roll:
 :pofa:

okéoké
akkor legyen vízbázisú síkosító :kacsint: állítólag az nem irritálja a bõrt sem :rohog:


-ezt is a http://www.sikosito.hu ról kell beszerezni?  :rohog:
:10:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Fóliázás
« Válasz #114 Dátum: 2006.06.07 08:47:37 »
Sracok segitseg !

Vki segitsen mar ki a kovetkezo problemamban. Nos tegnap felhivtam 1 3M foliaval rendelkezo ceget. Itt is mint a Lumarral dolgozoknal az automra 38 +Afa lett volna a korbefoliazas. Ez idaig ok , de amit nem eertek. Ha veszek toluk vagy a masik cegtol foliat nem adnak rola mubizonylatot. Ez is ok, viszont azt mondta a Holgy hogy az unios szabvany szerint az auto "B" oszlopatol hatrafele barmilyen foliat rakhatok nem szol erte a rendor. A vezeto oldali ablakokra viszont semilyet nem tehetnek csak viztitsztat mert mar alapbol megvan a 75%os fenyateresztes gyarilag!  Es ( most jon a lenyeg ) a vizsgan akar milyet rakok fel azt leszedethetik hiaba a mubizonylat !!!!! Azt javasolta probaljam elintezni a vizsgabiztossal . Hat ez engem felttebb meglepett. Most akkor ha az unios szabaly engedi akkor en magam is felrakhatom es akor minek a mubizonylat? Foleg ha nem akarok a vezeto oldalra is tenni. Es akkor akinek most fent van az vizsganal vakarhatja le? Az 1ik baratom Corollajan pld-ul megtettek. Szoval vki segitsen hogy akkor ezt most hogy is kell erteni es mi a megoldas erre.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Fóliázás
« Válasz #115 Dátum: 2006.06.07 10:26:30 »
Idézetet írta: "viziborz"
Es ( most jon a lenyeg ) a vizsgan akar milyet rakok fel azt leszedethetik hiaba a mubizonylat !!!!!

Teljesen igaza van a hölgynek. A műbizonylat a hátsó oldalablakokra rakott fóliákhoz kell, mert kérhetik vizsgán.
Első ablakokra meg tilos fóliát rakni, ha színezett a kocsi üvege, mert az már gyárilag kb. a 70%-os fóliának felel meg, ami a megengedett.
Ha a kocsi ablakai nem színezettek, akkor egy 70-es fóliát feltehetsz előre, persze műbizonylattal.

Úgyhogy akármilyen rossz is, nem tehetsz az első ablakokra fóliát hivatalosan.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

nyeteg

  • Vendég
Fóliázás
« Válasz #116 Dátum: 2006.06.07 15:47:07 »
Pont tegnap beszéltem valakivel, akinek körbefóliázták az autóját és adtak róla valami műbizonylatnak tűnő papírt. Azt persze elfelejtették elmesélni neki ha a rendőr esetleg megállítja akkor simán elküldheti műszakiztatni és hiába lebegteti azt a papírt...

Hanee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Fóliázás
« Válasz #117 Dátum: 2006.06.07 19:03:49 »
Sziasztok!

Amúgy a "fóliás vizsga" is megoldható, csak egy kicsit többe kerül.
Úgy fél éve vizsgáztattam egy első oldalüvegen is fóliázott autót 24 ezerbe fájt. A vizsgáztatóknál a fólia nagyon kényes dolog, áttolják az autót rossz futóművel, rossz kasznival stb.
De a fólia más: az látszik!

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Fóliázás
« Válasz #118 Dátum: 2006.06.08 07:53:36 »
Koszi az infokat. Ez az ami zavar engem. A vizsga. Vizsgara en keszitem fel a kocsit es idaig semmi baj nem volt. Most nincs kedvem csak azert fizetni vkinek. hogy attolja valamelyik muszaki allomason. Akkor meg inkabb varok. Kulonben tegnap olvastam a "loero" kis fuzeteben hogy Mo-on "H" minnositessel kell rendelkeznie a folianak es ha ez nincs akkor lehet akar 80% ateresztesu is de leszedhetik. Szoval kell a bizonylat. A kollegam most meselte hogy az aposa most vizsgaztatta a OFF opel corsajat On es ott megmertek 1 keszulekkel mennyi fenyt enged at. A folia LLumar volt es az igert 75% ot tartotta is. Hat ennyi akkor. :)
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Csapo-G

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 192
Fóliázás
« Válasz #119 Dátum: 2006.07.13 10:49:29 »
Idézetet írta: "viziborz"
Koszi az infokat. Ez az ami zavar engem. A vizsga. Vizsgara en keszitem fel a kocsit es idaig semmi baj nem volt. Most nincs kedvem csak azert fizetni vkinek. hogy attolja valamelyik muszaki allomason. Akkor meg inkabb varok. Kulonben tegnap olvastam a "loero" kis fuzeteben hogy Mo-on "H" minnositessel kell rendelkeznie a folianak es ha ez nincs akkor lehet akar 80% ateresztesu is de leszedhetik. Szoval kell a bizonylat. A kollegam most meselte hogy az aposa most vizsgaztatta a OFF opel corsajat On es ott megmertek 1 keszulekkel mennyi fenyt enged at. A folia LLumar volt es az igert 75% ot tartotta is. Hat ennyi akkor. :)

Kollégámat is beijesztették OFF Citroenjével vizsga elõt, úgyhogy akönnyebb utat válaszotta, és leszedette az elsõ oldalablakról. Vizsga után meg szépen visszarakták neki. Sztem csak fóliázásba nem köt bele a rendõr, ha egyébként nem állatkodik az ember. Ha meg beleköt, akkor lehet akármilyen papírja az embernek, ahogy ezt már többen mondták... Persze rendõre válogatja.
Nekem az Avensisen elõl színezettüveg van, a hátsók meg gyárilag (?) sötétítettek az elõzõ tulaj szerint. Mûbizonylatom meg semmi sincs róla.
sapo-G - Avensis 1.6 Sol LSE 2000