Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 117808 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

matrac

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #255 Dátum: 2014.05.01 13:46:04 »
Sziasztok,

nekem egy olyan kérdésem lenne, ami tudom hogy nem egyszerű (meg nem is a szó klasszikus értelmében vett tuning), de mégis: talán vennék egy Yarist (mivel dízel IQ-t nemigen fogok tudni már), csakhogy kicsi. Illetve nem kicsi hanem én vagyok túl magas. Ha meg lehetne oldani 2 dolgot:
- valahogy az ülést még egy kicsit hátrébb lehetne tolni, mittudomén valami sín adapterrel, vagy másik sínnel, vagy másik üléssel, nem tudom csak próbálok brainstormingolni. Annyi marhaság van már a világon, talán pont ilyenre is gondolt valaki.
- a kormány: klassz hogy lehet előre-hátra állítani, de max. kb. 5 centit, ami nem tudom milyen helyzetben oszt vagy szoroz, de nem nálam. Meg lehetne ezt valahogy mókolni hogy kicsit jobban ki lehessen húzni? Vagy nem is kell hogy állítható legyen, csak hogy hosszabb. Nincs valami gyári kiegészítő, hogy lehetőleg megmaradjon a garancia és a biztonság is?

matrac

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.01 14:21:53 írta matrac »

matrac

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #257 Dátum: 2014.05.01 14:32:01 »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #258 Dátum: 2014.05.02 12:16:20 »
Jaj de jó! Egy cipőben járunk! Agyaljunk együtt.

2008-as Yarisszal ez a fő bajom nekem is. Rengeteget agyaltam hogy lehetne az ülést még hátébb tolni még kb 2-3 cm-el. Én sem férek el benne rendesen, csak úgy, hogy leghátsó pozícióban is a háttámla meg van döntve rendesen - ezzel viszont az a baj, hogy nem támasztja a hátat és ezért fáj félóra araszolás után. Ezért lenne jó ha a sín engedne hátrafélé még vagy 2-3 centit, és akkor a hátam is ki tudna egyenesedni. A kormánnyal eddig nem volt gondom, de most hogy mondod  :hmmmm:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #259 Dátum: 2014.05.02 12:24:03 »
Ezen a videón pl két sima vas látható, amit az ülés síne alá tettek, és ezáltal tetszőlegesen hátrébb lehet az egész szerkezetet szerelni. Ezt egy lakatos szaki 2 darab laposvasból le tudja gyártani szépen.
[ Invalid YouTube link ]
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.02 12:26:06 írta robi (Robi) »

matrac

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #260 Dátum: 2014.05.02 13:36:26 »
Egy hátránya lehet ennek, a Yaris 1-esünkben is már a B-oszlop eléggé bezavar teljesen hátratolt ülésnél. Ha még hátrébb megy az ülés, akkor még inkább, bár, lehet hogy akkor meg mögötte fogok kényelmesen kilátni :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #261 Dátum: 2014.05.02 18:17:12 »
Yaris II- nél ez nálam nem gond.

matrac

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #262 Dátum: 2014.05.17 19:35:31 »
Sziasztok,

nos egyelőre maradok az asszony 1,3-as 99-es Yaris I-esénél, ami még eredeti japán és műszakilag kifogástalan (milyen legyen 75.000km-rel), csakhát ugye nem éppen az én méretemre tervezték. Egyébként valahol olvastam, hogy több japán kocsit eredetileg jobbkormányosra terveznek, így előfordulhat hogy az anyósülés sokkal nagyobb tartományban állítható, ergo talán átszerelhető az ülés tartókonzol. Sajnos erre a Yarisra ez pont nem igaz.

Kérdésem: nem ismer valaki egy egyszerű, jó megoldást arra, hogy a Yaris ülését kicseréljem? Eleve van az a probléma hogy kevés a lábtér, és ha már ezen agyalok, akkor célszerű lenne az ülést is kicserélni, legalább a vezetőülést, mert megmondom őszintén a gyári ülés nem épp a hosszabb távú utak bajnoka, és akkor még finoman fogalmaztam. De tényleg 0 oldaltartása van, már a legenyhébb kanyarban is gurulok lefelé oldalra. Sőt nemhogy 0, hanem -2. Már mindenfélére gondoltam, de sehogy sem egyszerű. Talán valami bontott ülést kéne venni...? Nagyjából szerintem majdnem bármilyen ülés jobb lehet mint ez, de ha már... akkor szivem szerint valami gyárilag deréktámaszos ülés lenne az igazi, talán Audiból vagy fenetudja. Egyszer ültem ilyen gyárilag elektromos deréktámaszos audi ülésben és hát azóta is megkönnyezem azt az érzést. Csak ez az egész nekem iszonyat macerásnak vagy kivitelezhetetlennek tűnik. Mert ha csak úgy hozatok valahonnan egy ülést, akkor nem tudom előre hogy egyáltalán bármilyen módon befér-e, beépíthető-e, stb. Az lenne a legjobb ha lenne valahol egy ilyen szaki, vagy műhely, bevinném a kocsit, megnéznék, értenének hozzá, megmondanák hogy milyen üléseket lehetne beletenni, milyet nem, és akkor el tudnám dönteni hogy jó akkor ezt vagy azt így vagy úgy kérem. Ez lenne álmaim netovábbja, de kétlem hogy ilyen van ma Magyarországon. Ha esetleg mégis, kérlek szóljatok.

A másik probléma a kormány. Most is messze van, de ha még hátrébb megy az ülés akkor még messzebb lesz. Ez légzsákos, és azt az infot kaptam egy tuning boltból hogy akkor nem lehet közbeiktatni ilyen közdarabot ami meghosszabbítaná a kormányt. És ha a kormányrudat cserélném ki? Egész biztos tudnék csináltatni a gyárival megegyező minőségű, csak hosszabb kormányrudat.

Hát nem tudom. Ha mindezeket mérlegre teszem, még mindig egyszerűbbnek tűnne mégis inkább venni egy kocsit amiben elférek. De hátha mégis meg lehet ezeket valahogy oldani viszonylag stresszmentesen.

Na a kormány problémájára találtam egy ilyet: Suregrip Steering Wheel Extension. Elég kretén, de legalább valamilyen szinten megmarad a légzsák funkcionalitása és ez okozza a legkevesebb energiabefektetést, valamint vissza is csinálható.
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.17 20:01:15 írta matrac »

matrac

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #263 Dátum: 2014.05.17 20:13:21 »
Mondjuk ennek a cuccosnak hihetetlen ára van... majdnem 500 dolcsi... :eek:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #264 Dátum: 2014.05.18 14:08:06 »
Nekem pl. a KIA cee'd_sw ülése nagyon bejött. Hihetetlenül kényelmes, egyenesen azt szerettem volna, hogy KIA bontóból vett ülést átszerelem a Yaris-ba. Két ok miatt nem lehetséges:
- a KIA sín rendszere és a Toyota sín rendszere egészen más, és a padlóhoz rögzítés módja bár hasonló, nem találnak a lukak, mások a méretek. De ezt talán lehetne überelni.
- a Yaris-omba lévő ülésekben van oldallégszák. A cee'd-hez is lehet találni légszákos ülést, azonban semmi garancia nincs arra, hogy abba be lehet-e applikálni kockázat mentesen a Yaris-féle légzsákot, valóban durranni fog akkor amikor szükség van rá. A KIA saját oldallégzsákját megtartani lehet, csak kérdés, kompatibilis-e a Toyota elektronikájával (illetve a bontott légzsák múltja is kétséges). Na erre nem tudja senki a választ - ezért nálam kiesett teljesen minden olyan lehetőség, hogy a Toyotától idegen ülést tegyek be.

Most konkrét terveim vannak arra vonatkozóan, hogy a Yaris saját ülésének a sín rendszerét hátrébb költöztessem 3-5cm-el. Egy speciális adaptervasat fogok erre legyártatni. Ha beválik, jelzem majd.

« Utoljára szerkesztve: 2014.05.18 14:10:47 írta robi (Robi) »

matrac

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #265 Dátum: 2014.05.19 17:11:49 »
Hali,

sztem a miénkben lévő ülésekben nincs még légzsák, ezért bátorkodok másik ülésben gondolkodni. A rögzítése sztem nem okozhat különösebb gondot, inkább attól tartok hogy az ülés háttámlája pl. túl nagy és nem fér be, mármint hogy pl. beleütközik a B-oszlopba és vagy előrébb nem lehet húzni vagy hátrébb, mint a B-oszlop.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #267 Dátum: 2023.10.12 07:35:27 »
Alapvetően egyet is értek, viszont egy minden engedéllyel rendelkező tuningolt autóval, vagy gyári izomautóval is kb. ugyanúgy el lehet követni mindent, mint egy illegálissal. Annyi eredmény lehetne, hogy kevesebb ilyen autó szaladgálna az utakon, már ha ezt betartanák az érintettek, de szvsz ettől elég messze vagyunk.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #268 Dátum: 2023.10.12 08:12:53 »
Én speciel a kipufogó tuningokon vagyok kiakadva, főleg a motoroknál. Mindenkit lenyomó, könyöklő egoista, antiszociális hozzáállás, ilyen tuning kipufogóval végigdurrantani a lakóövezeteken.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #269 Dátum: 2023.10.12 08:37:30 »
Jogos, értelek.
Én a balesetveszélyre koncentráltam.