Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 115701 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

jlovas

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Beszélgessünk...
« Válasz #30 Dátum: 2004.10.21 13:17:15 »
Kértem tőlük egy termék- és árajánlatot a kocsimba való cuccokra.
A dob, katalizátor, sport direktszűrő rendben van, be tudom látni, hogy mennyit jelenthet.
A sportgyertya és a sport gyújtókábel még nem nagyon fér a fejembe (má' nem úgy értem, hogy   :arrow: :? )

Erről van valakinek tapasztalata?
04 Corolla HB 1.6 SOL

jlovas

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Beszélgessünk...
« Válasz #31 Dátum: 2004.10.21 15:01:55 »
Tudja valaki, hogy ez miként érinti a garanciát (légszűrő, dob, katalizátor csere)?
04 Corolla HB 1.6 SOL

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #32 Dátum: 2004.10.21 15:24:25 »
Idézetet írta: "jlovas"
Tudja valaki, hogy ez miként érinti a garanciát (légszűrő, dob, katalizátor csere)?


Én a dobot érdeklődtem meg a soproni szervízben. Univerzális dobnél (mint a Magnum) elveszti a garanciát. Remus, Sebring felszerelése esetén nem lesz gond, azt igérték. Remus dobot Sopronban lehet venni, gyári áron hozzák be. Corollára 2fajtát gyártanak, legalábbis az 5ajtósra, az ár szerepel a honlapon.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Beszélgessünk...
« Válasz #33 Dátum: 2004.10.21 15:40:40 »
Vajon egy remustol hogyan valtozik belul az auto hangja?

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Beszélgessünk...
« Válasz #34 Dátum: 2004.10.22 07:17:58 »
durva lesz!

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #35 Dátum: 2004.10.23 19:49:27 »
Szeretném a segítségeteket kérni :!:  :!:  :!:

Ma beszéltem egy ismerősömmel, jövö hétre összehoz egy találkozót egy sráccal aki spoilereket csinál. Annyit tudok, hogy üvegszálas technikával dolgozik. Olyan spoilert gyárt le, amilyet én szeretnék és állítólag vannak mintái is. Irányárat mondott hogy a spoilerek darabja 10-20 e ft körül mozog. Előzetesként a hátsóablak fölé spoilert, a lámpák alá és küszöbspoilert mondtam. Gyanúsan olcsó az ár, amikor mindenki 50e fölötti árakat beszél.
Ha találkozom a sráccal, mire figyeljek? Tudom, illesztést mindenképpen meg kell kérdeznem. SzS egyszer már irt segítséget.

Köszönet!!!!!!!
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Beszélgessünk...
« Válasz #36 Dátum: 2004.10.23 22:23:13 »
Idézetet írta: "Peter"
Vajon egy remustol hogyan valtozik belul az auto hangja?


Remusról nem tudok nyilatkozni,de a másik fekete Avensisen egy 106 mm-es kályhacső volt,valamilyen márkájú sportdob.
Hosszú távon borzasztóan kellemetlen volt már hallgatni,már a 3500-as fordulat is elviselhetettlen volt az autópályán... Indításnál elismerem,hogy nagyon szép hangja volt,meg még el lehetett viselni 1-1 rövidebb városi szakaszon,de hosszú távra nem ajánlok semmi ilyesmit. Ezért van a mostanin is csak egy rozsdamentes vég,emrt az mondtam,soha többet.Persze lehet csak nekem nem jött be az a hangorkán,és nem mindegyik gyártmány produkálja ezt...
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Beszélgessünk...
« Válasz #37 Dátum: 2004.10.25 07:29:46 »
Szia molnarl!

mindenféleképp figyelj arra,hogy több legyen az üvegszál a spoilerben mint a műgyanta!Ez az egyik!Ezt láthatod,mert az üvegszál ugye látszik a műgyantában!Nos: minél minél több üvegszálat látsz annál nehezebben törik el,ha valami gáz volna,a másik előnye pedig,hogy könnyebb javítani,mint azt amelyikben kevés az anyag!
Figyelj arra,hogy mielőtt megveszel valamit mindenképp próbáld oda,hogy hogyan is illeszkedik a karosszériához,esetleg a lámpához!Ha eláll akkor javíttasd ki vele!
Ez gyanúsan olcsó, mert egy szempillát csinálnak kb 6-8000 pénzért!

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Beszélgessünk...
« Válasz #38 Dátum: 2004.10.25 07:30:58 »
ja!
molnarl: tudsz valamit az alkatrészemről??Sikerült valamit intézni? :roll:

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #39 Dátum: 2004.10.25 07:52:44 »
Idézetet írta: "SzzS"
Szia molnarl!

mindenféleképp figyelj arra,hogy több legyen az üvegszál a spoilerben mint a műgyanta!Ez az egyik!Ezt láthatod,mert az üvegszál ugye látszik a műgyantában!Nos: minél minél több üvegszálat látsz annál nehezebben törik el,ha valami gáz volna,a másik előnye pedig,hogy könnyebb javítani,mint azt amelyikben kevés az anyag!
Figyelj arra,hogy mielőtt megveszel valamit mindenképp próbáld oda,hogy hogyan is illeszkedik a karosszériához,esetleg a lámpához!Ha eláll akkor javíttasd ki vele!
Ez gyanúsan olcsó, mert egy szempillát csinálnak kb 6-8000 pénzért!



Hi!

Köszi az infókat. Nekem is gyanúsan olcsó, tegnap este megkaptam a telefonszámát. A héten találkozók vele.
Ajtód nincs elfelejtve, a hét elején jelentkezem. Pénteken még nem tudtak rá mondani semmit.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Beszélgessünk...
« Válasz #40 Dátum: 2004.10.25 07:58:37 »
Istenkirály lenne ha tudnál szerezni egy komplett ajtót (szélvédővel)...!
Tavaszra én is megdurvítom a yarist!

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #41 Dátum: 2004.10.25 13:25:30 »
Idézetet írta: "SzzS"
Istenkirály lenne ha tudnál szerezni egy komplett ajtót (szélvédővel)...!
Tavaszra én is megdurvítom a yarist!


Hi!
Szomorúan kell közölnöm, most hívtak. Nincs ajtó, nagyon kicsi az esélye, hogy lesz, mert új autó, bontott nincs.  :cry: Totálkárosat meg nem vittek a szervízbe.
Szerda délután megyek a soproni szervízbe, rákérdezek neked ott is.
Pedig a héten el is tudtam volna küldeni. :cry:
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #42 Dátum: 2004.10.25 13:26:38 »
Idézetet írta: "Xtrem"


Remusról nem tudok nyilatkozni,de a másik fekete Avensisen egy 106 mm-es kályhacső volt,valamilyen márkájú sportdob.
Hosszú távon borzasztóan kellemetlen volt már hallgatni,már a 3500-as fordulat is elviselhetettlen volt az autópályán... Indításnál elismerem,hogy nagyon szép hangja volt,meg még el lehetett viselni 1-1 rövidebb városi szakaszon,de hosszú távra nem ajánlok semmi ilyesmit. Ezért van a mostanin is csak egy rozsdamentes vég,emrt az mondtam,soha többet.Persze lehet csak nekem nem jött be az a hangorkán,és nem mindegyik gyártmány produkálja ezt...


Nem szabályoz le a remus bizonyos sebesség fölött????
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Beszélgessünk...
« Válasz #43 Dátum: 2004.10.25 16:06:06 »
Idézetet írta: "molnarl"
Köszi az észrevételt a chiptuninggal kapcsolatban. Eddig szinte mindenhol csak disel tuningról olvastam.


Azt is mondhatjuk, hogy turbós autóknál van érezhető teljesítmény növekedésre esélyük a chipelő műhelyeknek. Ezért olvasol csak dieselekről inkább. A turbós benzinesek használói vagy elégedettek, vagy a nitroig meg se állnak.

Benzinest (turó nélkülit) nem érdemes megchippelni. A turbósnak meg odavág a tuning. Tehát azt sem nagyon, ha nem akarsz majd szervizkötségekre gyűjteni.

Most már kiokosodtam alap szinten a chip-ből.  :lol:  :lol:  Nem szabad :!:
Üdv: Kishaver 74

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #44 Dátum: 2004.10.25 20:52:30 »
Idézetet írta: "kishaver"

Most már kiokosodtam alap szinten a chip-ből.  :lol:  :lol:  Nem szabad :!:


Köszi, most már hétvégén én is elvetettem a dolgot. Toyota szervizben végzett chipszerelés oda vagy vissza, nem lesz chippelés.
A héten megyek spoiler ügyben, érdekel téged is vmi? Megkérdezem?
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4