Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 118176 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Beszélgessünk...
« Válasz #180 Dátum: 2007.08.07 19:29:17 »
Idézetet írta: "derdesz"
Kedves Srácok!

Borzasztóan örülnék neki, ha valamelyikõtök tudna nekem segíteni, mivel nem igazán értek az autókhoz.
Van egy kis 1.0-s Yaris-om, és úgy érzem, hogy elég lassan gyorsul. A tanácsaitoktra vagyok kíváncsi, hogy milyen módon érdemes tuningolni, és hogy ez árban kb mit jelent. Volt aki azt  mondta, hogy olyan pici a motor, hogy nem érdemes vele semmit sem kezdeni, és hogy inkább adjam el, de én nem akarok tõle megválni, mert nagyon szeretem.  :pofa:  

Elõre is köszi a tanácsokat!

Üdv Mindenkinek!

DÓRI


Sok értelme nincs belenyúlni, de ha annyira szívedhez nõt az autó :wink:  a kipufogóba és levegõellátásba bele-bele lehet piszkálni, de attól se várd, hogy kirepül majd alólad az autó...

derdesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Beszélgessünk...
« Válasz #181 Dátum: 2007.08.09 23:59:23 »
Kedves Peti500,

köszi a tanácsot, még lenne egy aprócska kérdésem (mindenkihez). Egy ismerõsöm valami szelepfej-cserérõl hadovált (nem biztos h jól emléxem), annak van értelme?

Peti

  • Vendég
Beszélgessünk...
« Válasz #182 Dátum: 2007.08.10 00:12:46 »
Idézetet írta: "derdesz"
Kedves Peti500,

köszi a tanácsot, még lenne egy aprócska kérdésem (mindenkihez). Egy ismerõsöm valami szelepfej-cserérõl hadovált (nem biztos h jól emléxem), annak van értelme?


Hengerfej? :)  

Abba is bele lehet nyúlni, de ha tényleg jót akarsz az sok pénz, annyi lóerõt (ill. menetteljesítmény-javulást) meg nem fog hozni hogy megérje, sztem...

Mondom :arrow:  elsõ lépésként tetess föl egy sportdobot vagy rendszert, meglátod a hangja miatt már mentálisan is jobban fog menni az autód. :D

leszilaci

  • Vendég
Beszélgessünk...
« Válasz #183 Dátum: 2007.08.10 08:41:38 »
Idézetet írta: "derdesz"

köszi a tanácsot, még lenne egy aprócska kérdésem (mindenkihez). Egy ismerõsöm valami szelepfej-cserérõl hadovált (nem biztos h jól emléxem), annak van értelme?

itt szépen leírta SzzS,h mennyibe lenne kb a hengerfejmutatvány katt...
szerintem ne bántsd...

egy sportos hangú kipuffogó mentálisan sokat dob :kacsint: , ráadásul semminek sem ártasz

a sportlégszûrõvel már csinján bánnék...fõleg ha dirket a szûrõ fajtája és olajozni kell...mert lehetséges hogy a koszt ez sem engedi át, viszont a tisztításkor-olajozáskor használt lötyi szépen tönkre tudja tenni a légtömegmérõt, ami nem ólcsó mulatság(filmréteget képezhet az érzékelõjén) :kormom:
viszont annak is jó hangja van: szipákol  :nagymosoly:

ha csak városban szoktad használni, és 1magad, akkor esetleg annyit tudsz még tenni,h kidobálod az összes felesleges súlyt:
-pótkerék (csak legyen nálad telefon és el tudj érni vkit, ha neadj isten defektet kapsz)
-hátsó üléssor
-negyed tankkal járkálj
-tankolj a 95 üzemanyag helyett 98-t

szerintem egy szép hangú sportos kipuffal kezd
 :vezetes:

nekem le van csüccsentve a kocsi egy ültetõrugó szettel, és rákerült egy 15" felnigarnitúra. sokat jelent kanyarokban :mrgreen:

motorilag nem bántom...örülök,h 110.000km után sem eszik semmi olajat :nagymosoly:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #184 Dátum: 2008.10.06 09:45:05 »
A tiédben is van?

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #185 Dátum: 2008.10.06 12:33:03 »
Épp most írták egy másik fórumon mekkora parasztvakítás ez a direktszűrő meg a sportlégszűrő.
Több levegőt enged át több piszokkal

Koszolja a motor belsejét, a hengerpalástot belülről szépen lassan elkezdi smirglizni növelve a térfogatot.



Nem biztos, hogy ez teljesen így van... Persze, azt hisz el az ember amit csak akar. Egy gagyi pár ezer forintos szűrő amit manapság szinte bárhol lehet kapni, lehet hogy átenged némi piszkot, de egy minőségi szűrő nem hiszem, vannak tesztek amelyek kimutatták, hogy elég jók! Ne hogy azt hidd, hogy egy gyári szűrő idővel nem fog átengedni piszkot vagy port!

Nekem 5 éven keresztül volt dikrektszűrő rendszerem a OFF Honda Civic-en ON, semmi baj nem volt az égvilágon! Több mint egy éve van direktszűrő rendszerem a Yaris-on is, ezt személyesen láttad a nyári találkozón Kakucson, pont tegnap tisztítottam ki a szűrőt! Ha rendszeresen karbantartod a szűrőt és elvégzed pontosan a tisztítási feladatot, akkor nem hinném, hogy kárt okozna. Én ellentétben az előírtakkal, inkább 5 ezer km. tisztítom a szűrőt, tegnap is mikor kivettem, meglepődtem, hogy elég tisztának tűnt, alig volt poros vagy koszos, de akkor is megkapta a szokásos tisztítást! Ja, mellesleg nem is beszélve arról, hogy sokan kételkednek abban, hogy valóban van-e teljesítmény növelés a szűrővel, azt tudom mondani, hogy igen is van, nem mondom hogy sok, de nem hiába találták ki!
Toyota Yaris T SPORT
153



leszilaci

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #186 Dátum: 2008.10.06 13:15:10 »
Tehát a direktszűrőnél 2 fontos dologra kell nagyon vigyázni:

1, rendszeres körültekintéssel végzett tisztítás

2, a hideg levegő odavezetése, minél több a motor felől jövő meleg levegő elszeparálása.

Ezért jók a sportbetétszűrők is, hisz a szűrőház jól szeparál piszok és meleg levegő ellen is de a hideg odavezetéséről ott sem árt gondoskodni egy "porszívócsővel" a la Pirx kapitány kalandjai, aki esetleg még emlékszik rá.....
DE
parasztvakítás ez a direktszűrő meg a sportlégszűrő.
Több levegőt enged át több piszokkal
Koszolja a motor belsejét, a hengerpalástot belülről szépen lassan elkezdi smirglizni növelve a térfogatot.
most akkor melyik a tuti tipp?
olyan ellentmondásos, nem vagy következetes :online2long:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #187 Dátum: 2008.10.06 17:04:05 »
Ez is ellentmondás. Most mondod, hogy ha rendszeresen tisztítják, akkor minden rendben van vele. És ott van ToTo példája is... És mégse mered. Akkor miért is?
(Amúgy mindig lesz, aki megmondja a szerinte "tutit".)
         

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #188 Dátum: 2008.10.07 09:59:53 »

Látni kéne mi történik pontosan a szűrőben és a csövekben, akkor lehetne konkrétat mondani. Addig csak találgatás folyik. :cool2:
Ez afféle beszélgetősdi, azért ide írtam nem pedig a levegőszürcsölős tocsikba.

Egy jó tipp: direktszűrőt használóknak érdemes olajcsere után megsasolni a leeresztett olajat. Utána visszarakni a gyári szűrőt és úgy futni egy  újabb  olajcsereciklust. Ha a direkt szűrővel feketés, kokszos olajat engedtünk le és a gyári szűrővel pedig tiszta, sárgás olajat, akkor megvan a válasz.

Túl vagyunk rajta, szép sárgás olaj csurgott le amikor leeresztettük...  :clap:
Toyota Yaris T SPORT
153



mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #189 Dátum: 2008.10.09 07:09:21 »
Tutinet!

Ha van annyi loved akkor az 1.4-bol lehet csinalni 1.8-at, mert a motor nagyon hasonlo. Idehaza mar van ilyen kocsi.
Fotengely, hajtokarok, dugattyuk csereje + nagyobb fuvokak es az 1.8-as motorvezerlese. Kell majd uj kuplung is valoszinuleg, mert 5500 korul mar csuszni fog.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #190 Dátum: 2008.10.10 11:25:58 »
Mielőtt nagyon beindulna, írj neki egy kb. árat is. Bár a plusz ráköltésből gondolom egy második autót is vehetne kp-ra...
         

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #191 Dátum: 2008.10.11 09:12:44 »
Nem tudok arakat sajnos, mert nem kerdeztem, de a legtobb alkatresz beszerezheto bontotos forrasbol is. Uj alkatreszekbol a Toyotat ismerve horror ar jonnek ki...
De ha erdekes lehet kideritem mennyi az annyi.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #192 Dátum: 2008.12.15 08:14:23 »

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #193 Dátum: 2009.09.17 23:49:47 »
Tud valaki valami jó, minőségi, megbízható, stb. fényezőműhelyt?

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #194 Dátum: 2009.09.18 09:33:03 »
Tud valaki valami jó, minőségi, megbízható, stb. fényezőműhelyt?
A Lexus Budáé nem jó?
Attila 31
  - Avensis
- Prius