Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 118404 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Beszélgessünk...
« Válasz #165 Dátum: 2006.05.31 23:04:15 »
Ja erre gondoltam, a linkelt oldalon találtam a hírdetést, de nincs rá 1,7millám, plusz regadó, szal csak vicceltem  :nagymosoly: Nem gondoltam, hogy kocsival mész amúgy, nem kevés idõ odaérni.
Laco 73 :D

Balu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
  • Carina 1.6 Liftback Xli, Picnic 2.0
Beszélgessünk...
« Válasz #166 Dátum: 2006.06.02 14:02:48 »
Sziasztok!
Egy elég sajátos és ritka témában kérem a segítségeteket, remélem lesz tippetek...
Van egy '93-as Carinám. Szép, egészséges....
Viszont ahol lakom, ott ha esik egy normál esõ, vagy havazik, akkor nem tudok hazamenni. Agyagos, igen meredek kb 3,5 méter széles az utca.
Keresgéltem 4wd-s Toyotákat, de nem sok sikerrel. Viszont hallottam a SPERR difirõl. Ha minden igaz, ezt lehet elsõ tengelyre is rakni. Így lenne 2db tutira hajtott kerekem és az éppen elég is lenne.
Szóval ami kéne: vmi önzáró difi elsõ tengelyre, hogy ha az egyik elpörög, akkor a két kerék azonos nyomatékot kapjon. Nem sportoláshoz, rajtoláshoz kell, hanem hogy sárban és hóban is minkét kerék hajtson.

Ha valaki tudna bármi infóval segíteni, ötlet, tanács, az nagyon szuper lenne.   :kacsint:

AttilaZK

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Ülésfûtés
« Válasz #167 Dátum: 2006.10.30 22:35:56 »
Mivel a lezárt Corolla/ülésfûtés topicba nem tudtam megírni:
A WAECO igen elismert cég. Skandináv országokban az õ termékeit építi be a Toyota "gyárilag", azaz a behajózó importõr.
A huzat alá szerelhetõ a legjobb megoldás. Egy egyszerû autóvillamosságis be tudja szerelni szakszerûen, akár valamelyik partner.
A cégnek van magyar honlapja és mintaboltja is.
Itt van egy használható tájékoztató: http://www.waeco.hu/waeco/pricelists/info/ulesfutesek_bikak.pdf
AttilaZK
Corolla Verso D-4D Sol '04

Rulli

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Felni
« Válasz #168 Dátum: 2006.11.01 21:22:42 »
Sziasztok szerintetek 2002 corolla hb re 18 alu kerék 225/35 gumival 38 ET számal.mit szol hozzá a kaszni.

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Beszélgessünk...
« Válasz #169 Dátum: 2006.11.02 08:30:12 »
pár cm szélesítés után semmit...inkább a féltengelyek,kerékcsapágyak amik be fognak hamar hányni és az autó is lusta lesz tõle és minden nyomvájúban sínautó lesz!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Beszélgessünk...
« Válasz #170 Dátum: 2006.11.02 14:44:25 »
Idézetet írta: "SzzS"
pár cm szélesítés után semmit...inkább a féltengelyek,kerékcsapágyak amik be fognak hamar hányni és az autó is lusta lesz tõle és minden nyomvájúban sínautó lesz!

Meg egyáltalán minek ekkora kerék egy Corollára?
Még Avensisra is sztem max 215.
Mérnem elég a 205-ös pl?
Xanyi

leszilaci

  • Vendég
Beszélgessünk...
« Válasz #171 Dátum: 2006.11.02 18:47:40 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "SzzS"
pár cm szélesítés után semmit...inkább a féltengelyek,kerékcsapágyak amik be fognak hamar hányni és az autó is lusta lesz tõle és minden nyomvájúban sínautó lesz!

Meg egyáltalán minek ekkora kerék egy Corollára?
Még Avensisra is sztem max 215.
Mérnem elég a 205-ös pl?

dejó,h itt vannak a yarisos car-társak :)
öcsém az 1.3yarisáról ledobáltatta a goodyear gt2 175/65 r14 gumikat és most téli van ugyan ebben a méretben
tavasszal majd szeretne új gumit...(esetleg kereket is)
mi az az ésszerû méret, ami bevállalható még, de jelentõssen növelné a fékhatást....mert testvérem állandóan erre panaszkodik, meg a vizenfutásra
lehet,h csak a gyári gumi volt nagyon gagyi???
az is lényeges szempont lenne,h ne legyen lomhább az autó...fõleg bp-en gyûri bele a km-ket, ahol nem árt ha ez a szerény dinamikája megmaradna a kocsinak :nagymosoly:
köszi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Beszélgessünk...
« Válasz #172 Dátum: 2006.11.02 20:45:50 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "SzzS"
pár cm szélesítés után semmit...inkább a féltengelyek,kerékcsapágyak amik be fognak hamar hányni és az autó is lusta lesz tõle és minden nyomvájúban sínautó lesz!

Meg egyáltalán minek ekkora kerék egy Corollára?
Még Avensisra is sztem max 215.
Mérnem elég a 205-ös pl?

dejó,h itt vannak a yarisos car-társak :)
öcsém az 1.3yarisáról ledobáltatta a goodyear gt2 175/65 r14 gumikat és most téli van ugyan ebben a méretben
tavasszal majd szeretne új gumit...(esetleg kereket is)
mi az az ésszerû méret, ami bevállalható még, de jelentõssen növelné a fékhatást....mert testvérem állandóan erre panaszkodik, meg a vizenfutásra
lehet,h csak a gyári gumi volt nagyon gagyi???
az is lényeges szempont lenne,h ne legyen lomhább az autó...fõleg bp-en gyûri bele a km-ket, ahol nem árt ha ez a szerény dinamikája megmaradna a kocsinak :nagymosoly:
köszi


Ha felni marad, akkor 185/60R14.
Ha új felni is lenne, akkor 195-ös fölé szerintem felesleges menni egy Yarisra. 195/45R16 vagy 195/50R15. Max 7" széles felni, és ott is figyelni kell az ET számra. Zénóka próbája alapján az ET38 nem ér bele sehol sem, még 7 x 17 -es felnivel és 205-ös gumival sem.
Xanyi

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #173 Dátum: 2006.11.02 21:10:53 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "SzzS"
pár cm szélesítés után semmit...inkább a féltengelyek,kerékcsapágyak amik be fognak hamar hányni és az autó is lusta lesz tõle és minden nyomvájúban sínautó lesz!

Meg egyáltalán minek ekkora kerék egy Corollára?
Még Avensisra is sztem max 215.
Mérnem elég a 205-ös pl?

dejó,h itt vannak a yarisos car-társak :)
öcsém az 1.3yarisáról ledobáltatta a goodyear gt2 175/65 r14 gumikat és most téli van ugyan ebben a méretben
tavasszal majd szeretne új gumit...(esetleg kereket is)
mi az az ésszerû méret, ami bevállalható még, de jelentõssen növelné a fékhatást....mert testvérem állandóan erre panaszkodik, meg a vizenfutásra
lehet,h csak a gyári gumi volt nagyon gagyi???
az is lényeges szempont lenne,h ne legyen lomhább az autó...fõleg bp-en gyûri bele a km-ket, ahol nem árt ha ez a szerény dinamikája megmaradna a kocsinak :nagymosoly:
köszi


Ha a vizen felúszás a gond akkor keskenyebb gumi kell, de az 100- körül jön elõ, nem a városban.

185/60R14 esetleg 195/55 de ott már figyelni kell a felni szélességére!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

petya80.01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Beszélgessünk...
« Válasz #174 Dátum: 2007.06.29 09:56:23 »
sziasztok!nem tudtok abban segíteni nekem hol lehet magnokeretet venni az avensishez mert a toyoszalonban se tudnak rendelni hozzá!!rengeteg autohifist is megkérdeztem,de ökse tudtak rendelni.elöre is köszike.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Beszélgessünk...
« Válasz #175 Dátum: 2007.06.29 15:51:49 »
Idézetet írta: "petya80.01"
sziasztok!nem tudtok abban segíteni nekem hol lehet magnokeretet venni az avensishez mert a toyoszalonban se tudnak rendelni hozzá!!rengeteg autohifist is megkérdeztem,de ökse tudtak rendelni.elöre is köszike.

Ebben a topicban nem fogsz választ kapni. Az audiósban kellene betenni, de azt már látom, hogy sok topicba floodoltál.... :nene:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Beszélgessünk...
« Válasz #176 Dátum: 2007.06.30 15:10:32 »
Idézetet írta: "petya80.01"
sziasztok!nem tudtok abban segíteni nekem hol lehet magnokeretet venni az avensishez mert a toyoszalonban se tudnak rendelni hozzá!!rengeteg autohifist is megkérdeztem,de ökse tudtak rendelni.elöre is köszike.
Gugliba írd be és jönnek a lehetõségek:

http://metroman.addel.hu/detailproduct.php?productid=38440

www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=VkZaU1ZrMVZNVVZUVkVKT1lXdEdOUT09&pid=VkRGU2FrMXJNVFphZWtaUFZrVnJPUT09&PHPSESSID=a156ea98ca1ee05c3a4c132c77b15803

itt a 16150 számút érdemes megnézni

www.kacsa-audio.hu/index.php?pid=csoportok&csoport=95
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

petya80.01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Beszélgessünk...
« Válasz #177 Dátum: 2007.07.01 09:47:52 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Idézetet írta: "petya80.01"
sziasztok!nem tudtok abban segíteni nekem hol lehet magnokeretet venni az avensishez mert a toyoszalonban se tudnak rendelni hozzá!!rengeteg autohifist is megkérdeztem,de ökse tudtak rendelni.elöre is köszike.
Gugliba írd be és jönnek a lehetõségek:

http://metroman.addel.hu/detailproduct.php?productid=38440

www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=VkZaU1ZrMVZNVVZUVkVKT1lXdEdOUT09&pid=VkRGU2FrMXJNVFphZWtaUFZrVnJPUT09&PHPSESSID=a156ea98ca1ee05c3a4c132c77b15803

itt a 16150 számút érdemes megnézni

www.kacsa-audio.hu/index.php?pid=csoportok&csoport=95

Köszönöm a segítséget most már csak abban reménykedek hogy T25 modelhez legyen mert eddig csak T23 modellekhez volt keret!még 1szer köszike!!!!! :nagymosoly:

derdesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Beszélgessünk...
« Válasz #178 Dátum: 2007.08.07 16:04:36 »
Kedves Srácok!

Borzasztóan örülnék neki, ha valamelyikõtök tudna nekem segíteni, mivel nem igazán értek az autókhoz.
Van egy kis 1.0-s Yaris-om, és úgy érzem, hogy elég lassan gyorsul. A tanácsaitoktra vagyok kíváncsi, hogy milyen módon érdemes tuningolni, és hogy ez árban kb mit jelent. Volt aki azt  mondta, hogy olyan pici a motor, hogy nem érdemes vele semmit sem kezdeni, és hogy inkább adjam el, de én nem akarok tõle megválni, mert nagyon szeretem.  :pofa:  

Elõre is köszi a tanácsokat!

Üdv Mindenkinek!

DÓRI

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Beszélgessünk...
« Válasz #179 Dátum: 2007.08.07 16:54:08 »
Ha a Yaris/Yaris Tuning topicban megkérdezed, biztos lesz 1 srác legalább, aki elmondja, hogyan lehet. Sztem nem érdemes 100ezer forint felett költeni tuningra, hogy aztán 5-10 lovat nyerj. Add el, vegyél TS-t  :kacsint:
Laco 73 :D