Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 118488 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #120 Dátum: 2005.03.31 20:30:51 »
Az olajos sportlégszűrők tényleg szűrnek :?: , sokan azt mondják csökkentik a fogyasztást, nagyobb dinamikát adnak a mocinak, sokan pedig azt, hogy a kis quarc-szemcséket átengedi, s az nem túl jó dolog :shock:
Na most akkor mi van??
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Beszélgessünk...
« Válasz #121 Dátum: 2005.05.25 06:55:38 »

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #122 Dátum: 2005.05.25 08:40:45 »
Egy kis önreklám:

www.maxituning.hu

Dúúrva az a Celica a címlapon, meg hét és fél oldalon át az újságban!

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #123 Dátum: 2005.05.25 09:12:34 »
Idézetet írta: "Ear"
Egy kis önreklám:

www.maxituning.hu

Dúúrva az a Celica a címlapon, meg hét és fél oldalon át az újságban!


Önreklám? :O
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #124 Dátum: 2005.05.25 09:24:43 »
Idézetet írta: "Kpeki"
Idézetet írta: "Ear"
Egy kis önreklám:

www.maxituning.hu

Dúúrva az a Celica a címlapon, meg hét és fél oldalon át az újságban!


Önreklám? :O


Ja. Ilyenek miatt.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Beszélgessünk...
« Válasz #125 Dátum: 2005.05.25 13:56:19 »
Szerintetek mennyi távolság kell az út és az autó leglejjebb eső pontjának lenni, hogy ne szakadjon le mindig.

Itt arra gondolok, hogy ha az 5 centis ültetésemet most még egy kis spoiler darabbal elől megfejelem, akkor azt lépten nyomon lefogom karcolni vagy még éppen tűrhető lesz. Egyébként már most is vannak olyan feljárók, ahol leérünk, de nem is tudom miben bízok. Valami olyan kis csíkot kellene kitalálni, ami nem megy mélyebbre, mint a koptatóléc elől.

Mondjatok nekem erre valamit. Addig én kiosonok a parkolóba és megmérem most mennyire van az úttól az eleje.
Üdv: Kishaver 74

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #126 Dátum: 2005.05.25 14:11:25 »
Idézetet írta: "kishaver"
Szerintetek mennyi távolság kell az út és az autó leglejjebb eső pontjának lenni, hogy ne szakadjon le mindig.

Itt arra gondolok, hogy ha az 5 centis ültetésemet most még egy kis spoiler darabbal elől megfejelem, akkor azt lépten nyomon lefogom karcolni vagy még éppen tűrhető lesz. Egyébként már most is vannak olyan feljárók, ahol leérünk, de nem is tudom miben bízok. Valami olyan kis csíkot kellene kitalálni, ami nem megy mélyebbre, mint a koptatóléc elől.

Mondjatok nekem erre valamit. Addig én kiosonok a parkolóba és megmérem most mennyire van az úttól az eleje.


Hát én most cseréltem gumit, 195/55 15-ről 185/65 15-re, és így sokkal jobb!  :lol: Budapesten szerintem nincs az a nagy távolság, ami elég lenne.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Beszélgessünk...
« Válasz #127 Dátum: 2005.05.25 14:21:51 »
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "kishaver"
Szerintetek mennyi távolság kell az út és az autó leglejjebb eső pontjának lenni, hogy ne szakadjon le mindig.

Itt arra gondolok, hogy ha az 5 centis ültetésemet most még egy kis spoiler darabbal elől megfejelem, akkor azt lépten nyomon lefogom karcolni vagy még éppen tűrhető lesz. Egyébként már most is vannak olyan feljárók, ahol leérünk, de nem is tudom miben bízok. Valami olyan kis csíkot kellene kitalálni, ami nem megy mélyebbre, mint a koptatóléc elől.
Hát én most cseréltem gumit, 195/55 15-ről 185/65 15-re, és így sokkal jobb!  :lol: Budapesten szerintem nincs az a nagy távolság, ami elég lenne.
Mondjuk a gumik külső átmérője biztos, hogy egyezik, tehát nagyobb helyed nem lett, de az is tuti, hogy sokkal kényelmesebb lesz az autó. Nem dobál, nem üt, nem ráz. Majdnem siklik  a /65-ös gumitól. (tudom most a Bpestiek felszisszennek)

Egyébként 14,5 centire van a legalsó fényezett alkatrészem az úttól. Innen kell még 3,5 centit vissza számolni a föld felé, mert a koptató szélessége kb ennyi. Tehát 11 centitől nagyobb úthibán már gondjaim lehetnek spoiler nélkül is.  :cry:
Üdv: Kishaver 74

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Beszélgessünk...
« Válasz #128 Dátum: 2005.05.25 14:24:16 »
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "kishaver"
Szerintetek mennyi távolság kell az út és az autó leglejjebb eső pontjának lenni, hogy ne szakadjon le mindig.

Itt arra gondolok, hogy ha az 5 centis ültetésemet most még egy kis spoiler darabbal elől megfejelem, akkor azt lépten nyomon lefogom karcolni vagy még éppen tűrhető lesz. Egyébként már most is vannak olyan feljárók, ahol leérünk, de nem is tudom miben bízok. Valami olyan kis csíkot kellene kitalálni, ami nem megy mélyebbre, mint a koptatóléc elől.

Mondjatok nekem erre valamit. Addig én kiosonok a parkolóba és megmérem most mennyire van az úttól az eleje.


Hát én most cseréltem gumit, 195/55 15-ről 185/65 15-re, és így sokkal jobb!  :lol: Budapesten szerintem nincs az a nagy távolság, ami elég lenne.

Ja ja, nekünk a Yaris 175/65R14-en van gyárilag, és így pont jó, mert simán le lehet állni vele a garázsba, de földúton előfordult már párszor, hogy finoman az eleje leért, mármint az alsó védő műanyag. Ez télen hótolásra is alkalmas a mély gödrös földutakon, mert ott sokszor leér :( Na én ezért nem ültetem le, meg mert néha megyünk vele kirándulni 5-en :D
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Beszélgessünk...
« Válasz #129 Dátum: 2005.05.25 14:27:24 »
Idézetet írta: "kishaver"
Mondjuk a gumik külső átmérője biztos, hogy egyezik, tehát nagyobb helyed nem lett, de az is tuti, hogy sokkal kényelmesebb lesz az autó. Nem dobál, nem üt, nem ráz. Majdnem siklik  a /65-ös gumitól. (tudom most a Bpestiek felszisszennek)

Egyébként 14,5 centire van a legalsó fényezett alkatrészem az úttól. Innen kell még 3,5 centit vissza számolni a föld felé, mert a koptató szélessége kb ennyi. Tehát 11 centitől nagyobb úthibán már gondjaim lehetnek spoiler nélkül is.  :cry:

Hát elég bátor vagy :D Az a 11 centi akkor lenne igaz, ha gokartban ülnél, de arra is kell gondolni, hogy a rugóid azért +-3 centit mozognak, vagy nem? Na ezt is vond le belőle, és rájössz, hogy a fekvőrendőrön 2-vel kell átmenned. Nekem néha így is gondot okoznak ezek a buckák 10-el :(
Laco 73 :D

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Beszélgessünk...
« Válasz #130 Dátum: 2005.05.25 14:44:03 »
Idézetet írta: "KLaco"
Hát elég bátor vagy :D Az a 11 centi akkor lenne igaz, ha gokartban ülnél, de arra is kell gondolni, hogy a rugóid azért +-3 centit mozognak, vagy nem? Na ezt is vond le belőle, és rájössz, hogy a fekvőrendőrön 2-vel kell átmenned. Nekem néha így is gondot okoznak ezek a buckák 10-el :(
Szerintem Győzikének kell bátorság a TV-ben megjelenni ennyi IQ-val  :lol:  :lol: , én inkább srégan hajtok át a fekvőrendőrökön. Ez már alap lett nálam. Mélygarázsoknál minden utasom tudja, hogy ki kell szállni és a szállítható személyek számát is maximalizáltam 3 férfi vagy 1 férfi (én) + max 3 nő személyében. A hegyre eddig sem jártam és télen meg izgulok, hogy mi lesz velünk. A parkolókba már a felni miatt is tolatva állok be és így az eleje sem ér oda a kőhöz. szóval gyorsan tanulok, mert kellemetlen az alváz hangja.  :cry:  :cry:
Üdv: Kishaver 74

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #131 Dátum: 2005.05.25 23:30:55 »
Most télen nem volt sok hó, de az elmúlt télen a teljesen gyári Corollám is hóekét játszott többször!!! és a koptatója is jól láthatóan érintkezett már patkával. szóval ültetni csak ha nagyon tudsz figyelni, hogy merre jársz.

Annó D  Kadettem volt megültetve, viszont ott fényezetlen volt  az első design elem, és elég rugalmas, így nem volt gáz, hogy surlódott néha.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #132 Dátum: 2005.05.26 01:02:22 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Most télen nem volt sok hó, de az elmúlt télen a teljesen gyári Corollám is hóekét játszott többször!!! és a koptatója is jól láthatóan érintkezett már patkával. szóval ültetni csak ha nagyon tudsz figyelni, hogy merre jársz.

Annó D  Kadettem volt megültetve, viszont ott fényezetlen volt  az első design elem, és elég rugalmas, így nem volt gáz, hogy surlódott néha.


Mondom lemérem mennyire van az enyém a földtöl de csak 15 centis vonalzo akadt a kezembe és az kicsi volt. Olyan 20 centire saccoltam a távolságot. Jo sok még igyis 6 centis ültetéssel.
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #133 Dátum: 2005.05.29 10:19:11 »
Tegnap este megvettem a sportlégszűröt, iszonyat bitang hangja lett és még kicsit dinamikusabb is. :twisted:
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

BÉGÉ

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Beszélgessünk...
« Válasz #134 Dátum: 2005.06.02 14:30:27 »
Hello,

Váltógomb csere gondolatával kacérkodom.
Van valakinek (jó)tapasztalata valamelyik márkával ill. kialakítással?
Elsősorban gömb formájúra gondoltam, lehetőleg bőr borítással teljes felete színben.  Nem hivalkodó kivitelben, nem akarom, hogy emiatt nyomják fel a kocsit.
Valahogyan a gyári gomb nekem nem kényelmes.
Az utángyártott váltógomboknak megbízható a rögzítése (mert ugyebár az nem biztos, hogy menetes)?
Köszönettel:
BÉGÉ
Avensis '98 1.6 Liftback Linea Terra
Ön dönt, iszik vagy vezet! De egyszerre a hármat ne csinálja!