Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6528295 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

morph3d73

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Carina
« Válasz #35970 Dátum: 2023.03.31 04:59:43 »
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy a képen bekarikázott alkatrésznek mi a pontos magyar neve? Tömítést hol lehet venni hozzá? Köszönöm szépen.Attila

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35971 Dátum: 2023.03.31 06:00:43 »
Szia!
A toyodiy szerint intake air surge tank. Esetleg szívósor fedél.
Az enyémhez a 17176-15010 cikkszámot hozza (a tiédhez nem tudom), illetve a Szakál oldalán csak gyáriban kapható kb. 8000 listaáron
Gondolom a márkaszerviz alvázszám alapján be tudja szerezni.
Pontos cikkszám után ebay-en is lesz (a fenti 6 dollár plusz posta), ha nem túl sürgős.

morph3d73

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Carina
« Válasz #35972 Dátum: 2023.03.31 23:33:16 »
Szia!
A toyodiy szerint intake air surge tank. Esetleg szívósor fedél.
Az enyémhez a 17176-15010 cikkszámot hozza (a tiédhez nem tudom), illetve a Szakál oldalán csak gyáriban kapható kb. 8000 listaáron
Gondolom a márkaszerviz alvázszám alapján be tudja szerezni.
Pontos cikkszám után ebay-en is lesz (a fenti 6 dollár plusz posta), ha nem túl sürgős.

Köszönöm szépen

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35973 Dátum: 2023.04.04 18:50:11 »
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy a képen bekarikázott alkatrésznek mi a pontos magyar neve? Tömítést hol lehet venni hozzá? Köszönöm szépen.Attila
Üdv!
Szívókamra fedél. Anno az eredeti fémtömítésre hőálló szilikont mentem vékonyan, úgy raktam össze. Évek óta stabil.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35974 Dátum: 2023.04.04 19:10:14 »
Sziasztok!
Még a téli gumis felnik vannak fent, de nem bánom...
Olajcserét tavaszra hagytam, de eztán nem fogom gyilkolni ilyen rövid távok mellett idáig. Legalább az olajszűrőt lecserélhettem volna közben  :whistling: Én is vettem ebből a Pro-tec tisztítóból, de mivel már benne volt a Xadoé (400km-t mentem vele), inkább nem kevertem őket.
Dani: remek az a 6.3 fogyasztás!  :clap:
Miki: Nekem is általában 600km körül van az utolsó negyed jelzésnél, akkor szoktam tankolni, múltkor kicsit jobb lett: 645km-re kért 46litert vegyes használatban. A 0.8-as gyertyahézag azt hiszem igazolódott.
Most viszont egy szerelőt kell keresnem, mert lassan itt a vezérlés csere ideje.
Szép utakat mindenkinek!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35975 Dátum: 2023.04.05 09:16:58 »
Szia Zoli!

Vezérlést mennyi után cseréled, illetve km vagy év? Nekem most kb. 30e km és 5 év lesz nyáron. A 105e nem lesz meg, azon gondolkodom, hogy most, vagy 6-7 év múlva cseréljem  :hmmmm: Aztán 2012 (és 70e km)óta még nem állítottam a szelephézagokon, mert 5 éve a cserekor nem kellett, a következőnél tuti kell majd.
A vízpumpán (10 éves...) is látok kisebb hűtőfolyadék nyomot, illetve a hozzá vezető gumicső szerintem még eredeti, és ha eldurran, az nagyon nem jó. Legkésőbb vezérléscserekor szeretném ezeket is cserélni, de a legutóbbi vízpumpa beszerzés kalandos volt, mert ugyanilyen formával két magasságban van, az enyém az alacsonyabb változat, a magasabb gondolom az 1.8-é. Nem tudom, hogy lehet egyértelműen belőni az alacsonyabbat (toyodiy sem egyértelmű), mert ha lehetne, akkor előre beszerezném, viszont ha magasabb lesz, akkor pár nap van csak a cserére és nem akarok sem kockáztatni, sem sokáig állni hagyni az autót.

Vezérléscsere előtt szoktam venni gyári szelepfedéltömítést és tömítő alátéteket is, meg valami jobb pasztát, ezzel a következőig kibírja komolyabb folyás nélkül  :)
Otthon is megoldható (a sokszor linkelt em.pdf teljesen jól leírja), ha gondolod tudok segíteni, ha elakadnál.

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35976 Dátum: 2023.04.05 21:23:24 »
Sziasztok!

Még kísérletezem, 70literrel most tartok 703km-nél és ugyanott áll a mutató :hmmmm:  Még holnap karikázom egy picit, aztán tankolok.

Mikor megtaláltam, és megmentettem, előtte, értsd 10km-rel előtte volt vezérlés csere, és majdnem a legjobb féléből. De ugye a 4nyomurásogos év meg a biztonság miatt ( és szerelő ajánlására, akiben megbízom ) mennie kellett. Egyébként ott 4évet mondtak, ajánlásnak.

Készülök a RedSun-ra, egy nagyon beteg ,,fejlesztésen" is meditálok. Megtaláltam atyám Mini Cooper S-ében szolgálatot teljesített origi Smith fordulatszámmérőjét. Semmilyen körülmények között nem farigcsálnám be a műszerfalba, ra, elé, fölé stb... de odapróbáltam a kormányoszlopra, a km óra elé. Mit mondjak, nem lenne Ördögtől való, de azért egy műszerésszel összeülök, meg biztos ami biztos, be is méretem. Meg persze kiderítem a hatályos jogszabályokat  :)

Jó utat Nektek és Kellemes Ünnepeket!


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35977 Dátum: 2023.04.07 18:23:22 »
Sziasztok!

A vezérléscserére nem láttam még sehol évet, csak km előírást, 96 e - 105 e km között. 2012-ben (Bosch szíj volt, ezzel vettem, nem tudom, mikor tették bele) és 2018-ban cseréltem vezérlést. A 6 éves rendszeren (INA szett volt) kb. semmi sem látszott és nem is érződött, kb. 43 ezer km volt benne emlékeim szerint. Egy évet minden gond nélkül kibírt volna, főleg úgy, hogy ha mégsem, akkor nem törik a motor. A 4 évet emiatt enyhén is túlzásnak tartom  :surrender:
Más. Találtam egy érdekes videót. Nem tudom, hogy tényleg így működik-e, de talán hasznos lehet. A nyelvezetért elnézést kérek  ::)
https://www.youtube.com/watch?v=L7kDJikpZpc

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Carina
« Válasz #35978 Dátum: 2023.04.16 19:57:14 »
Ryuk:
Végül voltál a Redsun-on? Majdnem én is elmentem, de aztán nem úgy alakult...

üdv:
villanó
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35979 Dátum: 2023.04.17 15:39:00 »
Hát az úúúúgy vooolt......

Miután kifosztottam a Lotus raktárat, mert ki is fogytam, hobbi is, másra is kell stb.. hogy ne csak a hangja, de a fénye is jelezzen már távolról. Napról napra mondták le a barátaim, míg már csak egy nagyon jó értelembe vett elmebeteg motoros kisért volna, de pénteken ő is kakukk. Úgy voltam vele, ha szombaton tudok pihenni, és utána pucoválni, valamint vasárnapra jó idő lesz, akkor GO. Hát ebből nem lett semmi  [rohog]   De nem bánom, majd valami szolidabb, kevésbé hype-oltra. Nekem az nem élmény, hogy nagykabátban dideregve ácsorgom, a munkám szétázik stb... Vagy 40fok, vagy semmi.

Most nyakig vagyok a Smith bekötésével, próbálásával és biztos vagyok benne, hogy nekem még CarinaII-es kábelkötegem van. Van egy bontott T18-as kijelzőm, de sehogy sem jó a T16-osom párjaival. 3 csatiból 1 jó, de azzal nem tudtam semmit kezdeni. Úton van két szúrófény is, nagyon agyalok, hogyan tudnám pénzzé tenni a téli szettet, hogy hozhassam az újat, szóval van némi nyüzsi Toyota fronton.

Nálatok minden OK?

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 159
  • Carina E 1.6 XLi 4A-FE 99LE '97.478e km 8-10l lpg
Re:Carina
« Válasz #35980 Dátum: 2023.05.01 23:14:50 »
Sziasztok!

Ilyen szívósor tömítés engem is érdekel, de egyéb tömítések is...
Tavaly a találkozón valaki koksztalanította, gőzölte a tűzteret, de nem találom a leírást, hogyan tette.
Sajnos nálam ismét hengerfej tömítés hiba lesz. Az első hengerben a dugattyú szép tiszta és néhány csepp hűtőfolyadék is van (csatoltam képet), így gőzösként használhatatlan az autó. Időnként háromhengerezik, de nincs kapucsínó a kiegyenítő tartályban, viszont csepeg valami a váltó oldalán is. Lehet, hogy a nem eredeti hengerfej tömítés 6000km-t bírt volna?
Kértem árajánlatot eredeti hengerfejtömítésre és egyéb alkatrészekre márkakereskedéstől, böngészem a beszerzési forrásokat...
Vásárolt valaki innen https://partsouq.com? Árban ígéretesnek tűnik eredeti alkatrészek rendelésénél.

Túl sokat költöttem rá (kis lakatolás, fűtőradiátor, akku stb.), így valamikor még egy összerakást terveznék. Azt nem tudom még, hogyan, hol és mennyiből jönne ki a költség, így viszont haszontalanul porosodik.
« Utoljára szerkesztve: 2023.05.01 23:36:20 írta kisbal »
Balázs

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35981 Dátum: 2023.05.02 08:44:32 »
Szia!

Ez sajnos durván néz ki  :cry:

Nem hiszem, hogy gyári hengerfejtömítés kell. Nem tudom, ki cserélte a hengerfejtömítést, de valami elhibázhatott. Amire nagyon kell figyelni:
1. A felületeknek tisztáknak kell lenniük, és a javításiban megadott helyeken a legnagyobb, síkól való eltérés 0,3mm lehet, ha jól emlékszem. Ehhez élvonalzó kell.
Ha ez teljesül, akkor nem kell síkoltatni a hengerfejet!
2. A blokkban levő hengerfej csavarok zsákfuratainak teljesen száraznak és tisztának kell lenni. Ha folyadék marad benne, akkor valószínűleg ott megreped a blokk!
3. Az új hengerfejtömítést pontosan a javításinak megfelelő húzási sorrendben és nyomatékokkal/fokokkal kell meghúzni, új hengerfej csavarokkal.

Hála Istennek az enyémben rendesen működik lassan 11 éve az Elring hengerfejtömítés. Amiben csak a gyári vált be, az a szelepfedéltömítés és a négy tömítő alátét.

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35982 Dátum: 2023.05.28 18:32:59 »
Napsütéses Sziasztok!

Megállt az élet erre fele. Mindenki jól van? Szerettem volna megosztani Veletek pár új szerzeményt, de ha 2 eltérő életű 30éves autó elemeit szeretném összefésülni...hát közel nem hozza a szintet amit szeretnék. Pár % még hiányzik a 100hoz, és remélem jövő7en sikerül is. Hogy fenntartsam az érdeklődést, amihez majd képek is fognak társulni :


-2  extra  új sárga távolsági Hella, rendszám fölé szerelve

- ,,egyedi tervezésű" rendszámtartó

- hihetetlen, szinte új Celica GT aluk télire ( 195/65/14 téli gumiaim eladóak  ;)  )

- és az elérhető 3 extraból a legértékesebb, GTI szárny. Nyilván a fenti sorok ennek szóltak, bízom benne, hogy sikerül .


Fogyasztás témát elengedem, 80lityóval most tartok 950nél, és van egy rublikám még.

Meglepően sok Carina van most eladó, sőt, hetente legalább 1x a ház előtt is áll 1 fehér és 1 arany sedan. Jók ezek :)

Jó pihit és balesetmentes utakat!


« Utoljára szerkesztve: 2023.05.28 18:34:55 írta Ryuk »

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Carina
« Válasz #35983 Dátum: 2023.05.30 11:08:43 »
Kedves Ryuk,
"de ha 2 eltérő életű 30éves autó elemeit szeretném összefésülni..."
Van egy donorod?

Én tegnapelőtt mentem a Carinával egy nagy kört Újpesten, csak, hogy mozogjon egy kicsit... Minden jól működik, de az úthibáknál csörömpöl egy kicsit a beltér.

üdv:
villanó
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35984 Dátum: 2023.05.30 13:28:32 »
Szia!

De kár, hogy nem futottunk össze, én is karikáztam arra fele.

Nincs donorom , csak tökéletesen leinformálható volt , hogy honnan érkezett a szárny  ;)